Vladivostok – Helsinki 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Jaroslavľ 0:2 (kon.) | Red Star Kunlun – Čerepovec 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 5:4 (kon.) | Barys – S.Moskva 4:5 (kon.) | CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.)
Riga – Jekaterinburg 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk sk 0:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Utorok 15.01.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Je dobojované, belasí dnešný zápas nezvládli a Traktor si právom z Bratislavy odvezie oba body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení gólmani: Vasilij Demčenko a Jakub Štepánek. Traktor si svoje vedenie v tretej tretine postrážil a gólovú poistku pridal až v závere do prázdnej bránky. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 14:8, celkom 41:26. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (20:54:29)

59:39 Christian Thomas - 0:2

59:39
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Bergström zo stredného pásma minul, k odrazenému puku sa na pravej strane dostal CHRISTIAN THOMAS, ktorý zakončil do prázdnej bránky. Asistencia: Alexander Bergström.

58:40
    Hostia v plnom počte, bránka belasých naďalej prázdna.

58:23
    Puk hostí minul prázdnu bránku domácich, Slovan stráca cenný čas zo svojej presilovky.

58:18
    Oddychový čas domácich, tréner Országh ordinuje svojim zverencom recept na úspech.

58:09
    Štěpánek na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:36
    Klok od modrej z ľavej strany nahodil puk na bránku hostí, Demčenko puk kryje vo svojej rukavici.

57:15
    Druhý puk hostí za bránkou Štěpánka, Traktor to hrá veľmi dobre.

56:40
    Bailen dvojka za háčik, posledná možnosť pre belasých so zápasom niečo urobiť.

56:15
    Szczechura vystrelil švihom spoza kruhov, Štěpánek ho schoval do lapačky a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

55:30
    Štěpánek kryje puk vo svojej rukavici a Stoa niečo reklamuje rozhodcom, nie však ten svoj faul, čo vyrobil nedávno.

52:55
    Bergström z ľavej strany poslal puk na Štěpánka, Jakub ho vyrazil pred seba, Stoa v dorážke neuspel, defenzíva domácich ho pokryla. Predtým rozhodcovia prehliadli jasný faul Stoa na Chipchuru.

52:07
    Dvojmetrový ofsajd domácich, ako žiaci v siedmom ročníku, nuž, nedarí sa belasým ani v tejto tretine.

51:30
    Hostia v plnom počte, belasí početnú výhodu nezvládli.

51:16
    Z pravej strany zakončil po ľade Šarov, Slovan hrá túto presilovku veľmi, veľmi zle.

49:42
    Taffe z vrcholu pravého kruhu po ľade, Demčenko puk vyrazil a hostia ho poslali k Štěpánkovi.

49:30
    Za seknutie dostal menší trest Želdakov, možnosť pre belasých na vyrovnanie.

49:15
    Karpuchin to skúsil švihom od modrej z jej stredu, Štěpánek puk schoval bezpečne do svojej lapačky.

47:33
    Hostia v plnom počte, Slovan ani túto svoju presilovku využiť nedokázal.

47:32
    Taffe pálil z vrcholu pravého kruhu, aj on dnes puk poslal len do ochranného skla tesne okolo ľavej žrde bránky hostí.

46:41
    Červený to skúsil od kruhov cez klbko hráčov pred bránkoviskom, Demčenko aj tento puk domácich dokázal zlikvidovať.

45:54
    Domáci v plnom počte a Slovan bude v hre pokračovať presilovkou, Traktor so štyrmi hráčmi.

45:33
    Sersen sa dostal do brejku, za ručnú brzdu zatiahol Bailen, dve minúty za hákovanie, sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.

44:40
    Traktor točil domácich v pásme, belasí mu efektný palebný priestor neposkytli, Slovan vzdoruje presilovke súpera.

43:54
    Hrnka inkasuje dve minúty za podrazenie, presilovka pre Traktor.

43:18
    Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, Švarný teraz pálil príklepom od ľavého kruhu, Demčenko v sede puk schoval do lapačky.

42:40
    Sersen vystrelil od modrej, Demčenko puk poslal vpravo od seba, k dorážke sa dostal na kruhu Bailey, aj jeho puk Demčenko poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.

42:03
    Traktor sa dostal k puku a okamžite ho poslal von cez všetky čiary.

41:56
    Slovan vyhral buly a kombinoval s pukom v zóne hostí, akciu zakončil strelou z pravého kruhu Sukeľ, Demčenko jeho puk kryje.

41:18
    Dve minúty za podrazenie pre Isajeva, presilovka pre belasých.

40:48
    Traktor hneď v úvode tretiny vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Demčenka.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:15.

V druhej tretine sme videli jeden gól a ten padol po peknej akcii súpera do siete domácich. Presilovky zatiaľ ani jeden tím nevyužil, ani v hre štyroch proti štyrom sme gól nezaznamenali. O všetkom sa tak rozhodne v tretej časti zápasu, pomer striel medzi žrde v tej druhej 17:6.

40:00

39:06
    Taffe dobre v obrannom zákroku, pred bránkou Štěpánka puk poslal k mantinelu a nedovolil zakončiť hráčovi v bielom drese.

37:13
    Malá skrumáž pred bránkou Demčenka, Rau v dorážke neuspel a tak si ani teraz diváci na tribúnach gól nezakričia.

36:39
    Bailey pálil z ľavého kruhu len do ochranného skla.

36:09
    Oba tímy s plným počtom hráčov, pri hre štyroch proti štyrom sme gól nezaznamenali.

35:50
    Jánošík strieľal od modrej z jej stredu, Demčenko cez betóny poslal puk do hry, Traktor potom chyboval na modrej ofsajdom.

34:48
    Klok od modrej nahadzoval puk na bránku, Červený ho nezasiahol a puk skončil v lapačke Demčenka.

34:09
    Demčenko mal puk pod rukavicou, Bailey ho sekol a dostal dvojku. Potom sa strhla šarvátka a dvojku vyfasoval tiež Želdakov, ktorému sa na trestnú nechcelo. Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, hráme štyria proti štyrom.

33:48
    Od Červeného sa pred bránkoviskom puk odrazil smerom na klietku Demčenka, Vasilij bol pozorný a puk schoval pohotovo do svojej lapačky.

33:09
    Červený z vnútornej strany pravého kruhu puk oprel len o ochranné sklo.

32:51
    Gélinas vystrelil švihom z pravého kruhu spoza obrancu, Demčenko šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom náručí.
    31:21 Danil Gubarev - 0:1

31:21
    Stoa poslal z ľavej strany puk pred bránku, kde si nakorčuľoval DANIL GUBAREV, ktorý poslal puk do bránky domácich. Asistencie: Ryan Stoa a Christian Thomas.

29:01
    Slovan pokazil prechod do útoku, hra sa po zakázanom uvoľnení sťahuje pred Štěpánka.

28:26
    Bailey z ostrého uhla z ľavej strany poslal puk na Demčenka, ktorý ho cez svoju hruď poslal pred seba a jeho spoluhráči puk upratali do bezpečia.

27:33
    Rau na pravej strane pri bránkovisku sklepol puk smerom na bránku hostí, Demčenko ho pohotovo schoval pod svoje rukavice.

27:00
    Trochu nepresností v tejto pasáži hry, vhadzujeme po pravej ruke Demčenka.

25:33
    Hostia v plnom počte, ani v tejto presilovej hre sme gól nezaznamenali.

25:29
    Sukeľ na dvakrát z pravého kruhu, oba puky Demčenko poslal späť do hry, zmena skóre sa teraz neudeje.

24:43
    Traktor poslal puk až k Štěpánkovi, od Jakuba začína presilovková akcia belasých.

24:26
    Červený zakončil spred bránkoviska, Demčenko puk poslal dole na ľad a vzápätí zneškodnil pod svojimi rukavicami.

24:13
    Bailey pálil od modrej, Demčenko puk poslal vpravo k mantinelu, pri puku domáci hráči.

23:53
    Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme pred Štěpánkom.

23:50
    Domáci v plnom počte a belasí budú pokračovať v hre svojou presilovkou.

23:33
    Lunter sa dostal do brejku, fauloval ho Bailen a sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú. Dvojka za držanie.

22:52
    Červený po brejku poslal puk z ľavej strany pred bránku, Lamper ho dokázal usmerniť na bránku súpera, Demčenko puk poslal späť do hry.

22:19
    Dugin vystrelil od kruhov, Štěpánek puk poslal cez betóny späť do hry.

21:50
    Podrazenie a na trestnú putuje Bačik, po opatrnom začiatku v druhej tretine presilovka pre Traktor.

20:01
    Verní fans belasých - otec Dávid so synmi Oliverkom a Dávidkom si aj dnes našli cestu do arény

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:26.

V prvej tretine sa diváci raz radovali z gólu, po preskúmaní videorozhodcom gól napokon neplatil. Videli sme vyrovnaný duel, Štěpánek čelil nebezpečným strelám súpera, zlikvidoval všetko. Videli sme štyri presilovky, po dve na každej strane. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:12.

20:00

19:22
    Szczechura napriahol príklepom spoza kruhov a len tak vyprášil pravý betón Štěpánkovi, Jakub puk poslal späť do hry.

18:23
    Domáci nahodili puk na bránku hostí, Demčenko ho prikryl, Slovan má pásmo, vhadzujeme po pravej ruke Vasilija.

18:03
    Hostia v plnom počte, Demčenko v pokľaku likviduje puk belasých z ľavej strany od kruhu.

17:48
    Slovan počas presilovky toho veľa zatiaľ nevymyslel, teraz strelu Sersena od modrej defenzíva hostí poslala na ochrannú sieť.

16:03
    Za držanie menší trest pre Bailena, presilovka pre belasých.

14:46
    Kokujov preveril Štěpánka v bránke domácich, jeho puk z vnútornej strany pravého kruhu Štěpánek vyrazil vpravo k mantinelu.

14:26
    Traktor vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje späť pred Demčenka.

13:42
    Kravcov od pravého kruhu poslal reklamný puk po ľade medzi tri žrde, Štěpánek s tým najmenšie problémy a puk rozohral na hokejky svojim kolegom.
    12:49 Tomáš Hrnka sa nateraz do listiny strelcov nezapíše

12:49
    Slovan Bratislava dal gól!
    Aj tento gól bude posudzovať videorozhodca v Moskve. Sersen vystrelil od modrej, puk pred bránkou za chrbát Demčenka dostal Hrnka, videorozhodca to posúdil ako hranie s vysokou hokejkou a gól belasým zobral.

11:51
    Stoa zobral na pravom kruhu puk Bačikovi, nakorčuľoval k bránke a vystrelil, Štěpánek si priestor pri ľavej žrdi postrážil a puk zneškodnil.

11:15
    Štěpánek likviduje puk hostí z pravej strany, Traktor bude mať výhodu pásma na vhadzovaní.

10:59
    Hostia v plnom počte, ani Slovan ponuku na otvorenie dnešného účtu neprijal.

10:14
    Sukeľ to skúsil z ľavého kruhu, Demčenko puk poslal späť do hry, Slovan s pukom na hokejkách v zóne súpera.

10:02
    Taffe z pravej strany z ostrého uhla poslal puk do bránkoviska, s tým Demčenko nemal žiaden problém.

09:30
    Traktor druhý puk poslal až k Štěpánkovi, Slovan hostí v pásme zatiaľ nezamkol.

08:59
    Šolochov za podrazenie Taffeho dvojka, presilovku si teraz zahrá klub spod Tatier.

08:53
    Domáci v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie ubránil.

08:52
    Spoza ľavého kruhu vystrelil Kravcov, Štěpánek puk zlikvidoval a tribúny mu zatlieskali.

08:31
    Druhý puk v krátkom slede belasí poslali von z pásma, sekundy z oslabenia ubiehajú.

07:48
    Traktor zamkol domácich v pásme a točil to pred Štěpánkom, Bailen od modrej a potom z ľavého kruhu Szczechura boli však nepresní.

06:53
    Nebojím sa napísať, že hlúpy faul Baileyho a dve minúty za vrazenie na mantinel.

06:19
    Stoa sa prezentoval peknou strelou zápästím z pravého kruhu, Štěpánek pri ľavej žrdi puk schoval do lapačky.

05:29
    Lamper sa predral s pukom pomedzi kruhy až pred bránkovisko, obranca hostí mu však puk zobral a bolo po akcii belasých.

04:12
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie zvládol bez ujmy.

03:36
    Slovan vyhodil puk von z pásma, hostia sa snažili o prechod cez útočnú modrú, chybovali však ofsajdom.

03:10
    Kombinačná akcia hostí zakončená strelou v podaní Szczechuru z ľavého kruhu, Štěpánek v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.

02:43
    Sersen poslal pozdrav za bránku Demčenka, Slovan úvod oslabenia zatiaľ na výbornú.

02:12
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, Bailey sa vrátil do zostavy a už sedí na trestnej.

01:51
    Po vzájomnom spoznaní sa sme videli peknú akciu hostí, Thomas po prechode modrou vystrelil zápästím, Štěpánek puk zatočil do svojej lapačky!

00:01

Príjemný podvečer želám všetkým priaznivcom ľadového hokeja. Slovan v belasom bude dnes hostiť Traktor Čeljabinsk, ktorý nastúpi na duel v bielo-čiernej kombinácii farieb. V bránke domácich sa predstaví Jakub Štěpánek, v bránke hostí od úvodu Vasilij Demčenko.

HC Slovan Bratislava:

Traktor Čeljabinsk:

Rozhodca:

Gamalej, Ansons (LAT) – Majtak, Strelcov.

HC Slovan vždy bude HC Slovan a belasí vždy budú belasí! Nech vidíme akékoľvek rozhodcovské faux-pas!. K hokeju to patrí, tak ako „fans v kotli!“ Ľudia na tribúnach v dresoch a či bez, v rukách šály a či bez. Kedy budeme počuť divákov spievať hymnu nášho národa? Kedy sa prebudí naša národná hrdosť? Vítame Traktor Čeljabinsk.

Traktor Čeljabinskfinalista Gagarinovho pohára päť sezón nazad. Hokejový klub datuje svoj vznik v roku 1947. Dvakrát menil svoj názov, terajší Traktor nesie od roku 1958. V KHL hráva klub od jej vzniku, postupne zaznamenal v jednotlivých ročníkoch 13., 15., 18. miesto. Vo štvrtom ročníku súťaže Traktor vyhral základnú časť súťaže s náskokom jedného bodu pred Petrohradom. V play – off vo finále Východnej konferencie však chlapci nestačili na Avangard Omsk a napokon zaznamenali krásne 3. miesto, čo bolo spolu s bronzovým stupienkom z rokov 1977, 1993 a 1994 najväčším úspechom klubu.

No všetko sa to ešte zlepšilo v piatej sezóne KHL, vo finále Východnej konferencie nastúpil Traktor proti kazašskému Barys Astana. Prehrával už 1:3 na zápasy, v Astane šiel piaty zápas do predĺženia a v čase 79:52 Petri Kontiola natiahol sériu. Šiesty zápas Traktor vyhral 3:2, v tom rozhodujúcom siedmom bol stav nerozhodný 1:1, keď sa už-už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, v poslednej minúte zápasu, v čase 59:31, našiel Petri Kontiola výborného Andreja Kosticyna a ten sa postaral o fakt, že v celom Kazachstane zavládol obrovský smútok a v Čeljabinsku vytryskol gejzír radosti. Traktor vyhral Východnú konferenciu a o Gagarinov pohár si to rozdal s víťazom Západnej konferencie, Dinamom Moskva. Tam sa mu už husársky kúsok z finále Východnej konferencie nepodarilo zopakovať, aj keď bol scenár veľmi podobný. Dinamo viedlo v sérii 3:1 na zápasy a ten piaty sa hral v Moskve. Všetci očakávali korunováciu domácich, Traktor nastúpil do zápasu s odhodlaním – nemá čo stratiť a po prvej tretine viedol v Moskve 0:3. V druhej sa stiahol do defenzívy a po štyridsiatich minútach bolo 3:3. V čase 55:02 sa ale Andrej Kosticyn postaral, že Moskovčania ešte budú musieť vycestovať na východ do Čeljabinska. Šiesty zápas série šiel do predĺženia, Alexej Cvetkov v čase 65:57 ukončil piaty ročník KHL, Gagarinov pohár obhájil tím Dinamo Moskva.
    V šiestej sezóne sa Traktor do play-off nedostal a napokon zaznamenal v celkovom účtovaní 19. miesto. V tej siedmej to už bolo o účasti v play-off, no po sérii 2:4 na zápasy so Sibirom Novosibirsk sa Traktor zo súťaže porúčal a v celkovom hodnotení klubov obsadil napokon 15. priečku. V ôsmej sezóne Traktor skončil pred bránami play-off a v záverečnom účtovaní z toho bola 19. priečka. V tej deviatej sa Čeljabinsk prebojoval do vyraďovacích bojov, bolo to však len o prvom kole a po sérii 4:2 na zápasy ďalej postupoval Barys Astana a Traktor skončil napokon na peknom 11. mieste. V uplynulej sezóne Traktor vyškolil v prvom kole play-off Nižnekamsk po sérii 4:1 na zápasy. Semifinále konferencie a Ufa na konte školiteľa, tesne, 4:3 v sérii. Finále konferencie a Traktor prevalcoval súper z inej dimenzie – Bars Kazaň – neskorší majiteľ Gagarin Cup. Traktor napokon zaznamenal krásne 4. miesto.

Čierno-bielo-červený klubový dres obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi zo Švédska a Kanady, po jednom z Fínska, Bieloruska a USA. Traktor hráva svoje domáce zápasy v Ľadovej aréne Traktor s kapacitou 7.500 divákov. Hlavným trénerom tímu je Alexej Viktorovič Tertyšny.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Traktor Čeljabinsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.