Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.) | Red Star Kunlun – Helsinki 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 2:4 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 4:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (2:0 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Novgorod – D. Moskva 1:3 (kon.) | Omsk – S.Moskva 3:1 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 3:1 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Jekaterinburg sk 3:6 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Spartak Moskva
cz Nedeľa 13.01.2019, 15:00 • Balašicha Arena • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:22:23)

Dnešní utkání sledovalo 5 489 diváků.

Československá stopa v utkání

Robin HANZL (SPA) 0+0 2 střely, čas na ledě 18:12

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Avangard Omsk: 22

Spartak Moskva: 39.

Ne, Spartaku se vyrovnat nebo vůbec zdramatizovat zápas nepodařilo. Avangard dokonal ve třetí třetině obrat, když přidal třetí gól a byť prožil doslova tragickou první třetinu, nakonec zápas vyhrál díky zlepšenému výkonu ve druhé a třetí třetině.

59:35
    Spartakovci se drží v útočném pásmu, ale chybí tomu střely na branku, těch nepřesných je dost...

59:12
    Je tu poslední minuta třetí třetiny, možná celého zápasu, Ivan Nalimov má puk ve své výstroji, hra přerušena.

58:57
    Teprve nyní to hosté zkouší v šesti... zbytečné otálení.

58:30
    Alexandr Truškov (Spartak Moskva) je i po oddechovém čase v brance.

57:50
    Oddechový čas pro hosty.

57:50
    Alexandr Truškov (Spartak Moskva) stále v brance, hosté ale brzy jistě sáhnou k power-play.

57:23
    Spartak svírá Avangard v jeho třetině.

56:38
    Martinš Karsums (Spartak Moskva) to zkusil z levé strany, ale gólmana Nalimova trefil do oblasti břicha.

56:01
    Signalizovaný ofsajd Spartaku, hosté pokračovali, takže se píská, hra přerušena.
    55:12 Taylor BECK - 3:1

55:12
    Avangard právě vstřelil branku!
    Při signalizovaném vyloučení v hostujícím týmu se dostali do úniku David Desharnais a TAYLOR BECK.Prvně jmenovaný poslal parádní přihrávku na pravou stranu, kde Beck počkal na to, až se Truškov položí a pak ho v klidu přehodil. Asistence: David Desharnais.

54:23
    Domácí v plném počtu, ale Avangard je stále ve své třetině.

54:02
    Spartak znovu v útočném pásmu.

53:36
    Ivan Nalimov (Omsk) leží na ledě, puk má kdesi pod sebou, hra se přerušuje.

53:17
    Ivan Nalimov (Omsk) vyráží střelu z pravé strany, hosté ale ještě zůstávají s pukem ve třetině domácích.

52:48
    Vhazování po levici Nalimova, puk získali hosté.

52:22
    Domácí zahajují oslabení vyhozením puku ze třetiny.

52:16
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., podrážení).

51:34
    Avangard rozehrává, ale je to v podstatě jen vyhození puku ze třetiny.

50:21
    Rozběhla se poslední desetiminutovka, domácí stále drží těsné vedení.

48:50
    Nakonec puk získávají hosté, kteří rozehrávají zpoza vlastní branky.

48:18
    Avangard ve třech útočí, jenže Taylor Beck tahá puk sám k mantinelu a tím bere příležitost svým spoluhráčům.

46:57
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) minul před brankou, to by byla velmi nebezpečná situace pro branku Avangardu.

46:38
    Hra opět přerušena, následuje komerční přestávka.

45:52
    Hokej v tuto chvíli ztratil tempo, na Spartak se sice snaží, ale hostům to v tuto chvíli moc nejde.

45:30
    Hru hostů nyní charakterizuje poměrně dost chyb, hosté mají problém s rozehrávkou.

45:02
    Ivan Nalimov (Omsk) chytá střelu Grigoreva, hra přerušena, bude se vhazovat po jeho levici.

44:22
    Puk mají ve svém držení hosté, Michajl Grigorev za vlastní brankou.

43:59
    Hra přerušena, puk skončil na střídačce Avangardu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

42:30
    Spartakovci rozehrávají zpoza vlastní branky, ale hosté brzy ztrácí puk.

41:38
    Avangard s pukem ve středním pásmu, ale kombinace se nedaří.

41:08
    Alexej Jemelin (Omsk) odkulhal z ledové plochu, po souboji před vlastní brankou.

40:50
    Vhazováni po pravici Truškova, puk získávají hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:42.

Na led se snáší menší vzducholoď, to znamená jediné – druhá třetina skončila. Z pohledu Avangardu to byla velmi vydařená dvacetiminutovka, kdy se domácím podařilo otočit nepříznivý vývoj. Od začátku se domácím podařilo vyrovnat hru, na rozdíl od první třetiny a po gólu Becka ve 25. minutě převzal Avangard otěže zápasu pevně do svých rukou.

40:00

39:23
    Vypadá to, že dnes budou padat góly pouze do jedné branky...

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
    38:27 Ilja MICHEJEV - 2:1

38:27
    ILJA MICHEJEV se po svém návratu z trestné lavice dostal do úniku, obrana Spartaku na něho u vlastní modré trochu pozapomněla! Michejev prostřelil Truškova střelou nad lapačku a domácí vedou 2:1! Asistence: Cody Franson a Taylor Beck.

38:15

37:24
    Kaspars Daugavinš (Spartak Moskva) to vzal na sebe, z pravé strany si nabruslil do střelecké pozice, trefil však pouze dobře postaveného Nalimova.

37:02
    Hosté jsou opět ve třetině Avangardu, domácí se brání s již unavenou čtveřicí.

36:45
    Avangardu se podařilo dostat puk ze třetiny.

36:38
    Přesilová hra se samozřejmě Spartaku hodí.

36:15
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min.).

36:15
    Alexandr Truškov (Spartak Moskva) má puk pod svou lapačkou, hra se přerušuje.

35:56
    Hosté pouze vyhazují puk do středního pásma, jsou stále pod velkým tlakem.

35:15
    Mezitím se rozběhla již poslední pětiminutovka, bojuje se za brankou Spartaku, dokáží domácí strhnout vedení na svou stranu ještě do konce třetiny?

34:50
    Souboj ve třetině Spartaku, úspěšnější jsou hosté, jenže ti se nedostali ani k červené čáře.

34:26
    Další vhazování před brankou Spartaku, který po inkasovaném gólu jakoby ztratil půdu pod nohama.

31:58
    Avangard opět v útočném pásmu.

31:11
    Viktor Stålberg (Omsk) v dobré pozici těsně míjí branku soupeře.

30:02
    Jsme ve druhé polovině utkání, stav je nerozhodný, nyní je to vyrovnaný hokej.

28:22
    Avangard přišel o útočné pásmo, ale udržel se na puku.

27:42
    Puk míří opět ze třetiny Spartaku, který se, po vyrovnávacím gólu Avangardu, dostal trochu pod tlak.

27:10
    Rychlá akce Spartaku po pravé straně, hosté ale nedokázali vystřelit.

26:47
    Puk míří ze třetiny Spartaku, nebude to icing, domácí musí hrát.

25:56
    Vhazování po levici Truškova, puk získávají domácí.

24:50
    Ivan Nalimov (Omsk) měl nyní práci s nahozeným pukem od modré, nakonec ukryl puk ve své lapačce.
    24:22 Taylor BECK - 1:1

24:22
    Po střele Šumakova se puk odrazil od zadního mantinelu před branku, kde se dostal k dorážce TAYLOR BECK, který překvapil padajícího Truškova, puk skončil v brance. Asistence: Sergej Šumakov a Jevgenij Medveděv.

23:55
    Alexej Jemelin (Omsk) se skácel na led, před svou brankou, když ho zasáhla střela do nechráněného místa. Ale není to nic vážného, Jemelin odjel na střídačku.

23:36
    Denis Zernov (Omsk) prověřil pozornost Truškova, ten chytá a přerušuje hru.

22:51
    Hraje se zatím vyrovnaný hokej.

20:48
    Puk míří za branku Spartaku, hosté rozehrávají, ale nedaří se.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:53.

První dvacetiminutovka nabídla velmi dobrý hokej, zejména hosté předvedli parádní hru, kdy v podstatě soupeře k ničemu nepustili. Avangard byl od úvodních sekund pod velkým tlakem a může být rád, že neprohrává větším rozdílem. To vše podtrhuje i statistika střel na branku v první třetině, který vyznívá jednoznačně pro Spartak – 6 : 20 (z pohledu Avangardu)!

20:00

19:25
    Hosté s pukem za vlastní brankou, tato třetina Spartaku vyšla parádně!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:34
    Dobrou práci odvedla nyní vracející se dvojice obránců Spartaku, která zastavila hrozící samostatný únik domácího hráče.

17:45
    Jenže Beckovi (Omsk) odešli spoluhráči střídat, takže do útočného pásma přijel úplně sám...

17:28
    Nahozený puk hosté nezískávají, naopak, protiútok zkouší domácí.

16:50
    Diváci pískají, herní projev Avangardu není vůbec dobrý, na rozdíl od Spartaku.

16:27
    Avangard vybojoval puk za svou brankou, ale nedostal se dál, než k vlastní modré čáře.

16:15
    Dmitrij Kalinin (Spartak Moskva) nic nevymýšlel a z pravé strany vypálil, Nalimov si připisuje další zákrok.

15:35
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Spartaku, který má stále mírnou převahu, domácí jako by nestíhali se soupeřem bruslit.

15:13
    Ilja Talalujev (Spartak Moskva) pálí z pravé strany, Ivan Nalimov (Omsk) sráží jeho střelu do ochranné sítě.

15:00
    Spartak opět v útočném pásmu, Avangard se musí mít na pozoru.

14:16
    Avangard v útočném pásmu, domácí jsou pochopitelně již v plném počtu.
    13:39 Kaspars DAUGAVINŠ - 0:1

13:39
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru, když se z pravé strany trefuje KASPARS DAUGAVINŠ, který Nalimova prostřelil přízemní střelou, kdy puk prolétl pod levým betonem gólmana Avangardu. Asistence: Ilja Zubov a Andrej Kutějkin.

13:32
    A hosté jsou úspěšní, získávají útočné pásmo.

13:15
    Pokus číslo dvě v podání Spartaku, který nyní bojuje o puk za brankou Nalimova.

12:57
    Spartak se snaží usadit v útočném pásmu, ale nedaří se.

12:29
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Viktor Stålberg – 2 min., sevření puku rukou).

11:41
    Štěstí na straně Avangardu, Ben Maxwell (Spartak Moskva) vypálil z pravé strany, Nalimov puk jen srazil tak, že padal za jeho záda, kde se nikdo z hostů nedostal k dorážce.

10:51
    Pěkná akce domácích, kdy se Denis Zernov dokázal proháčkovat až před branku Spartaku, tam ale ztroskotal na Truškovovi.

10:33
    První desetiminutovka gól nenabídla a skóre se nemění ani nyní, po dorážce Robina Hanzla (Spartak Moskva).

09:45
    Nalimov sráží nahozený puk hostů do rohu, tam ale hrají... opět hosté.

08:58
    Nahozený puk domácími končí na hokejkách borců z Moskvy.

07:58
    Puk míří za branku Avangardu, který, zdá se, přečkal úvodní nápor soupeře.

07:27
    Hosté s pukem za vlastní brankou, jejich akce ale končí ve středním pásmu.

06:25
    Avangard nepouští soupeře do zakončení, domácí sami zaútočili.

06:05
    Ve třech se nyní hosté hnali do pásma Avangardu, který se ale stihl zformovat před vlastní brankou.

04:42
    Velký tlak Spartaku pokračuje, Avangard se nedostává z vlastního pásma!

03:52
    Spartak opět v útočném pásmu, domácí si koledují o první inkasovaný gól!

03:37
    Anatolij Nikoncev (Spartak Moskva) prověřil Nalimova, ten opět chytá a přerušuje hru.

02:38
    Spartak má v úvodu zápasu mírnou převahu.

01:45
    A následně Ilja Talalujev (Spartak Moskva) zkoušel překonat Nalimova z bezprostřední blízkosti, ani on se neprosadil.

01:36
    Vjačeslav Leščenko (Spartak Moskva) se snažil před brankou Omsku, ale puk skončil v rohu třetiny Avangardu.

00:36
    Ivan Nalimov (Omsk) si připisuje první zákrok, hra přerušena.

00:01

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Čudinov, Pivcakin, Bondarev, Jaremčuk – Zernov, Širokov, I. Michejev – Desharnais, Stålberg, Beck – Šumakov, K. Petrov, K. Semjonov – Manukjan, Fisenko, Stas.

Spartak Moskva: Truškov (Bespalov) – Kutějkin, Dyblenko, Grigorev, Kulik, Kalinin, Gončarov, A. Osipov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Nikoncev, Maxwell, Fjodorov – Talalujev, Leščenko, R. Hanzl – Cyplakov, Kruženkov, Šaškov.

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Šeljanin, Sikov.

Jako favorité vstupují do zápasu domácí, Avangard Omsk je druhý nejlepší v pořadí Východní bilance a z posledních pěti zápasů má stejnou bilanci, jako soupeř z Moskvy – tři výhry a dvě prohry.
    Spartak Moskva je v pořadí Západní konference na šestém místě, s náskokem čtyř bodů na osmé Soči, které v tuto chvíli jako poslední postupuje do play off. Náskok před Dinamem Riga na devátém místě je již osmibodový, takže moskevský Spartak se může koukat v tabulce spíše před sebe, než pod sebe.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá na svém ledě SPARTAK MOSKVA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 25. Beck (Šumakov, Medvedev), 39. Michejev (Franson, Beck), 56. Beck (Desharnais) – 14. Daugavinš (Zubov, Kutejkin)

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, Medvedev, Pokka, Jemelin, Čudinov, Pivcakin, Bondarev, Jaremčuk – Zernov, Širokov, Michejev – Desharnais, Stålberg, Beck – Šumakov, K. Petrov, Semionov – Manukjan, Fisenko, Stas.
    Spartak Moskva: Truškov (Bespalov) – Kutejkin, Dyblenko, Grigorev, Kulik, Kalinin, Gončarov, Osipov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Nikoncev, Maxwell, Fjodorov – Talalujev, Leščenko, R. Hanzl – Cyplakov, Kruženkov, Šaškov.

Rozhodca: Gofman, Sergejev – Šeljanin, Sikov

Diváci: 5 489