Buffalo – Tampa Bay 3:5 (kon.) | Montreal – Colorado 3:0 (kon.) | Washington – Columbus 1:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:3 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:4 (po pr.)
Dallas – St. Louis 1:3 (kon.) | San Jose – Ottawa 4:1 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Carolina – Nashville 6:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Nashville Predators
cz Nedeľa 13.01.2019, 18:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nedělní program v zámoří obstará celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Carolina Hurricanes a Nashville Predators. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno už krátce po 18:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    Carolina Hurricanes vs Nashville Predators, 18:30 SEČ

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes dnes večer zaútočí na sedmou výhru z posledních osmi zápasů. Proti Predators zakončí dvouzápasový homestand.

V posledním utkání Canes porazili Buffalo Sabres 4:3. V tabulce Východní konference jim momentálně patří desátá pozice se ziskem 47 bodů.

(Pozn: Homestand = série zápasů doma v řadě.)

NASHVILLE PREDATORS

Predators se pokusí prodloužit bodovou sérii na osm zápasů. Z uplynulých sedmi utkání mají bilanci 5-0-2.

Na ledě Hurricanes Preds zakončují šestizápasový trip. V tabulce Centrální divize je v tuto chvíli najdeme na druhé příčce se ziskem 58 bodů.

Petr Mrázek (CAR) – brankář, 26 let, CZE

Příjemný nedělní hokejový večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Nashville Predators.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin (A), Pesce, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, D. Hamilton – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, Wallmark, Martinook – Svečnikov, McKegg, Williams (C) – Foegele, V. Rask, Mäenalanen.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Fiala, Sissons, C. Smith – Hartman, Bonino, Watson – Di Giuseppe, Järnkrok, Grimaldi.

Rozhodčí: Garrett Rank, Jon McIsaac – Brian Mach, Libor Suchánek.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NSH: Rinne – Ekholm, Subban – Forsberg, Johansen, Arvidsson

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.

Americká státní hymna je minulostí, utkání mezi Hurricanes a Predators co nevidět začne.

Do středového kruhu se na vhazování staví Wallmark a Johansen, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na úvodní buly uspěli Predators.

00:35
    Bekhendový pokus Ekholma od pravého mantinelu byl hodně nepřesný.

00:37
    Nashvillu je následně odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

00:55
    Svečnikov útočil po pravé straně, žádné nebezpečí pro Rinneho z toho ovšem nebylo.

01:13
    Nahození de Haana od modré, z levé strany, tečováno Williamsem, avšak mimo tři tyče.

01:26
    Williams to zkoušel z těsné blízkosti po pasu od Svečnikova zpoza brány, Rinne předvedl výborný zákrok.

01:52
    Pokus Forsberga z pravé strany byl zablokován Teräväinenem.

02:40
    Fiala se zprava drze dostal před Mrázkovu bránu, zakončení se mu ale příliš nepovedlo.

02:55
    Bude se vylučovat na straně Caroliny. Rozhodčí zatím ponechávají hostům výhodu.

03:29
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., hákování).

03:29
    První přesilovou hru utkání si tedy zahrají Predators. Vhazuje se po levici Mrázka.

03:40
    Nepřesná kombinace Preds, kotouč míří do střední třetiny.

04:19
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., sekání).

04:19
    Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po Rinneho levici.

04:22
    Ihned po vhazování střílel nebezpečně Ferland, Rinne zvládl puk vyrazit vyrážečkou.

05:22
    Faulkova střela z pravé strany, Rinne pozorný.

05:29
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

06:03
    Teräväinen vystřelil zprava bez přípravy, Rinne nachází kotouč ve svém náručí.

06:19

06:22
    Rinne zasáhl lapačkou proti pokusu McGinna z levé strany. Proběhne první reklamní přestávka.

06:22
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Wallmarka a Johansena, po Rinneho pravé ruce.

06:31
    Střely na bránu: 7 – 1

06:50
    McGinnovo nahození z pravé strany postrádalo na přesnosti.

07:10
    Hurricanes vychází úvod utkání mnohem lépe.

07:37
    Svečnikov zprava nabízel před bránu Hamiltonovi, jeho teč ale skončila mimo Rinneho dosah.

08:04
    Kotouč na střídačce domácích, hra je přerušena.

08:06
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

08:19
    V obranné zóně Predators máme bitku mezi Ferlandem a Watsonem!

08:19
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 5 min., bitka).

08:19
    Je z toho druhá přesilovka pro Predators. Vhazování po pravici Mrázka.

09:00
    Ellis pálil zleva z první, avšak minul Mrázkovu svatyni.

09:27
    Puk si to namířil mimo hrací plochu. Bránící čtveřice Caroliny tak může v klidu vystřídat.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:29
    Vhazování proběhlo v neutrální zóně, poblíž trestné lavice domácího celku.

10:03
    Střelecký pokus Fialy z levého kruhu pro vhazování byl zablokován de Haanem, Mrázek tak zůstal bez práce.

10:19

11:01
    Odehráno 11 minut, Hurricanes zatím hrají s Predators bez branek.

11:20
    Pokus Johansena zleva, z úhlu, Mrázek bez problémů kotouč vyrazil holí do rohu.

12:01
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Canes.

12:06
    Grimaldiho střela po vhazování z levé strany a velmi dobrý zákrok Mrázka.

12:52
    Po špatné rozehrávce Hurricanes zkoušel štěstí Järnkrok ze středu, Mrázka ovšem neohrozil.

13:06
    Střely na bránu: 8 – 3

13:51
    Hamiltonův pokus od modré čáry, z pravé strany, Rinne má touš ve své moci. Následuje druhá reklamní přestávka.

13:51
    Zpět do akce! Na vhazování po Rinneho levé ruce máme Wallmarka a Bonina.

13:53
    Bonina nakonec v kruhu pro vhazování vystřídal Johansen.

14:17
    Útočná akce Arvidssona, Mrázek neměl příliš velké problémy zasáhnout.

14:48
    Foegeleovo nahození z pravé strany, Rinne mohl zůstat v klidu.

15:20
    McGinnova střela z levé strany zablokována mimo tři tyče Ellisem.

15:44
    Carolina právě vstřelila branku!
    Šestnáctá minuta utkání, Hurricanes otevírají skóre! Ze samostatného úniku se prosazuje SEBASTIAN AHO. Pro finského útočníka devatenáctý gól v letošní sezoně, 1:0! Bez asistence.
    15:44 Sebastian AHO - 1:0

15:57
    Preds vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

16:45
    Canes jsou dnes od úvodního vhazování lepším týmem a nyní to znovu potvrzují. Kombinují v útočném pásmu.

16:58
    Rinne proti žádné střele nakonec zasahovat nemusel. Do útoku se řítí jeho spoluhráči.

17:09
    Mrázek má puk pod kontrolou, na řadu přichází reklamní přestávka.

17:09
    Dvě minuty a 51 vteřin do konce první třetiny. Wallmark a Johansen v souboji na vhazování po levici Mrázka.

18:15
    Canes jdou v předposlední minutě první třetiny do dvougólového vedení! Po pasu od Faulka skóruje z mezikruží SAKU MÄENALANEN. Jeho druhá trefa v sezoně 2018/2019, 2:0! Asistence: Justin Faulk, Calvin de Haan.
    18:15 Saku MÄENALANEN - 2:0

18:45
    Hamiltonův střelecký pokus z levé strany končí v Rinneho rukavici.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:28
    Puk v ochranné síti za Rinneho zády, rozhodčí jsou nuceni hru přerušit.

19:30
    Vhazovalo se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Nashvillu.

19:48
    Icing hostujících hokejistů, necelých 12 vteřin do konce první dvacetiminutovky.

Trestné minuty: 9 – 7

Hokejisté Caroliny a Nashvillu jsou zpět na ledě PNC Areny. Druhá část tedy odstartuje za několik málo okamžiků.

20:01

20:19
    Martinook zkoušel štěstí z těsné blízkosti, dobrou defenzivní práci ale odvedl Ekholm.

20:51
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Micheal Ferland.

20:51
    Třetí početní převaha pro Predators. Vhazování po levici Mrázka.

21:00
    Puk po vhazování zamířil do neutrální zóny.

21:18
    Subbanova střela od modré, z pravé strany, Mrázek vyrazil kotouč před sebe.

21:48
    Dobrá střela od Pesceho z mezikruží při vlastním oslabení, Rinne dokázal se štěstím touš vyrazit.

21:52
    Začíná druhá minuta z přesilovky Preds.

22:09
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., podrážení).

22:09
    Budeme sledovat hru ve čtyřech. Vhazuje se po Rinneho levici.

22:36
    Svečnikov od levého mantinelu otestoval Rinneho pozornost.

22:48
    Nashville právě vstřelil branku!
    Třiadvacátá minuta utkání, Predators snižují na 1:2! Po dobré Josiho práci a přihrávce dává gól COLTON SISSONS. Pro pětadvacetiletého forvarda desátý gól v této sezoně! Asistence: Roman Josi, Ryan Ellis.
    22:48 Colton SISSONS - 2:1

22:51
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

23:08
    Využitá přesilovka domácího týmu, 3:1! Autorem gólu je SEBASTIAN AHO, který Rinneho překonal střelou z pravého kruhu pro vhazování. Jeho druhý v dnešním zápase, celkově dvacátý v sezoně! Asistence: Micheal Ferland, Teuvo Teräväinen.
    23:08 Sebastian AHO - 3:1

23:50
    Hurricanes kombinují v útočném pásmu.

24:17
    Střela Martinooka z pravé strany, Rinne zasahuje pravým betonem.

24:42
    Icing ze strany Canes, vhazovat se tak za malý moment bude před Mrázkem.

24:53
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., držení).

24:53
    V pořadí už čtvrtá přesilová hra Predátorů. Podaří se jim konečně prosadit?

25:00
    Velmi dobrý zákrok Mrázka proti velké šanci Josiho.

25:39
    Forsbergův pokus z pravé strany nepřesný. Kotouč navíc míří pryč z útočného pásma Preds.

25:54
    První polovina z trestu Martinooka je minulostí.

26:14
    De Haan zablokoval střelu Forsberga vysoko nad, do ochranné sítě.

26:42
    Ekholm se snažil prosadit středem, obrana Hurricanes byla ale dobře zorganizovaná.

26:53

27:16
    Střely na bránu: 17 – 8

27:19
    Zakázané uvolnění od týmu Petera Laviolettea.

27:42
    Williams vystřelil z pravého kruhu, Rinneho však nezaměstnal.

28:35
    4:1 pro Hurricanes! Přečíslení 2 na 1 individuálně na jedničku vyřešil LUCAS WALLMARK. Rinne neměl nárok zakročit. Pro Wallmarka čtvrtá trefa v letošní sezoně! Asistence: Brock McGinn, Jaccob Slavin.
    28:35 Lucas WALLMARK - 4:1

29:08
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., nedovolené bránění).

29:08
    Po reklamní přestávce budeme sledovat třetí početní výhodu Hurricanes.

29:08

30:11
    Druhá využitá přesilová hra Canes, 5:1! Série několika odrazů a kotouč končí za Rinneho zády. Šťastným střelcem je JUSTIN WILLIAMS, pro něhož je to třináctý gól v sezoně 2018/2019. Asistence: Micheal Ferland, Sebastian Aho.
    30:11 Justin WILLIAMS - 5:1

30:11
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.

30:25
    Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

30:25
    Můžeme pokračovat. Souboj na vhazování po pravici Sarose obstarávají Rask a Järnkrok.

31:01
    Už nějakou chvíli se nacházíme ve druhé polovině utkání. Hurricanes přitom vedou nad Predators o čtyři góly, 5:1.

32:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Hartman – 2+2 min, vysoká hůl).

32:01
    Čtyřminutová přesilovka pro Hurricanes. Dočkáme se snad dalšího gólu?

32:11
    Faulkova střela od modré čáry z první minula Sarosovu bránu.

32:23
    Predátorům se podařilo osvobodit.

32:51
    Faulk to znovu zkoušel od modré, avšak ani tentokrát Sarose nezaměstnal.

33:34
    Ekholm vyhazuje bekhendem, bránící čtveřice Preds může prostřídat.

33:43
    Útočná snaha Caroliny končí ofsajdem.

34:02
    Ještě dvě minuty do konce trestu Hartmana.

34:17
    Aho útočil na hattrick, z pravé strany ale na Sarose nevyzrál.

34:29
    Preds skórují při vlastním oslabení! Puk za Mrázkova záda dopravil bruslí, avšak podle pravidel, FILIP FORSBERG. Švédův sedmnáctý gól v této sezoně, 2:5 z pohledu Nashvillu! Asistence: Roman Josi, Nick Bonino.
    34:29 Filip FORSBERG - 5:2

35:25
    Canes se dlouhá přesilová hra moc nedaří. Naopak Mrázek musí být ve střehu.

35:40
    Z mezikruží střílel McGinn, Saros ale zůstal bez práce.

36:01

36:21
    Střely na bránu: 22 – 11

37:32
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu, do hlediště. Na řadě je další z reklamních přestávek.

37:32
    Dvě minuty a 28 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se mezi hokejky Raska a Bonina po levici Sarose.

38:04
    Nahození Ekholma od modré čáry, z levé strany, minulo tři tyče.

38:57
    Mrázek přikryl touš pod svou rukavici před Arvidssonem. Vhazovat se následně bude po pravici českého brankáře ve službách Caroliny.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:25
    Josiho pokus z pravé strany končí v Mrázkově lapačce.

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

Trestné minuty: 13 – 15

Obě mužstva máme zpět na ledě PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

40:01

40:41
    Týmy mají za sebou úvodní střídání ve třetí třetině.

40:54
    Nepřesná rozehrávka Predátorů, čároví jsou nuceni odpískat icing.

41:50
    Úvod třetí třetiny je na obou stranách kluziště klidný.

42:32
    Nahození Hartmana ze střední třetiny, Mrázek bez problémů vyráží.

42:56
    Na opačné straně ledu ohrozil Sarose Mäenalanen.

43:13
    Wallmarkova střela z pravé strany, Saros vyráží touš betonem před sebe.

44:15
    Aho a jeho pokus z úhlu, zprava, Saros znovu na správném místě.

44:45
    Střelecký pokus de Haana od levého mantinelu, Saros má puk ve své rukavici.

45:06
    Střely na bránu: 28 – 15

45:20
    Dobrá individuální útočná akce Grimaldiho, Mrázek ale pozorný.

45:34
    Puk v ochranné síti za Mrázkovými zády.

45:36
    Vhazování proběhlo v obranné zóně Canes, po Mrázkově levé ruce.

46:01
    Nahození Ekholma z pravé strany, Mrázek má puk v lapačce. Na řadě je reklamní přestávka.

46:01
    Zpět do akce! Wallmark a Johansen na vhazování po levici Mrázka.

46:32
    Bekhend Josiho od modré čáry, Mrázek ale zasahovat nemusel.

47:30
    Dočkáme se ještě nějakého dramatu nebo si Hurricanes dokráčí bez problémů pro dva body?

48:40
    Van Riemsdyk zablokoval pokus z hole Järnkroka z pravé strany.

48:59
    Výborný obranný zákrok Ellise proti útočné akci soupeře 2 na 1.

49:47
    Preds se na moment udrželi v útočném pásmu, Mrázka ovšem nedokázali ohrozit.

49:58
    Nacházíme se těsně před polovinou třetí třetiny, Hurricanes – Predators stále 5:2.

50:12
    Hra přerušena, před námi je reklamní přestávka.

50:12
    Konec reklamní přestávky, McKegg a Bonino v souboji na vhazování po levici Mrázka.

50:50
    Josi na modrou pro Ellise, jeho následnou ostrou ránu Mrázek vyrazil vyrážečkou před sebe.

51:36
    Ekholmova střela z levé strany byla nepřesná.

51:48
    Zakázané uvolnění od hokejistů Caroliny.

52:03
    Icingem se nyní provinili hosté.

52:28
    Pokus Foegelea z levé strany na Sarose neprošel.

53:03
    Útočná akce Forsberga neměla dlouhého trvání. Následně bylo odpískáno zakázané uvolnění Canes.

53:33
    3:5 z pohledu Predátorů! Svůj druhý gól v dnešním utkání vstřelil FILIP FORSBERG. Prosadil se přitom naprosto ukázkově. Asistence: Ryan Johansen, Viktor Arvidsson.
    53:33 Filip FORSBERG - 5:3

54:11
    Střely na bránu: 33 – 19

54:36
    Ellis zablokoval střelu Slavina z levé strany.

55:16
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Victor Rask – 2 min., hákování).

55:16
    Po reklamní přestávce uvidíme pátou přesilovku Predators.

55:16
    Čtyři minuty a 44 vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po levici Mrázka se staví Wallmark a Johansen.

55:41
    Dobrá střela od Forsberga ze středu, Mrázek ale předvedl kvalitní zákrok.

56:17
    Začala druhá minuta z trestu Raska.

56:36
    Predators zkoušejí hru bez brankáře! Saros na střídačce.

56:59
    Máme zřejmě definitivně rozhodnuto! Kotouč totiž do opuštěné brány Preds dopravil SEBASTIAN AHO. Zkompletoval tak hattrick! Asistence: Teuvo Teräväinen, Brett Pesce.
    56:59 Sebastian AHO - 6:3

57:05
    Saros samozřejmě už zase zpět mezi třemi tyčemi.

57:16

58:30
    Diváci v PNC Areně si už vychutnávají závěrečné momenty utkání.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého zápasu.

Konečný výsledek: Hurricanes vs Predators 6:3

Hurricanes vyhráli druhý zápas v řadě a sedmý zápas z posledních osmi. Polepšili si tak na 49 bodů.

Predators poprvé od 29. prosince prohráli utkání po základní hrací době.

CAR: Petr Mrázek – 20 zákr., 3 OG, 87.0%, 60:00

NSH: Pekka Rinne – 15 zákr., 5 OG, 75.0%, 29:30; Juuse Saros – 13 zákr., 0 OG, 100.0%, 29:24

Nejvyšší ice time

CAR: Justin Faulk (O) – 21:54

NSH: Mattias Ekholm (O) – 23:11

Příští utkání obou mužstev

CAR: ST 16. 01. 2019, 01:00: @ NYR

NSH: ST 16. 01. 2019, 02:00: vs WSH

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera! (21:34:52)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 16. Aho, 19. Mäenalanen (Faulk, de Haan), 24. Aho (Ferland, T. Teräväinen), 29. Wallmark (B. McGinn, Slavin), 31. Williams (Ferland, Aho), 57. Aho (T. Teräväinen, Pesce) – 23. Sissons (Josi, Ellis), 35. F. Forsberg (Josi, Bonino), 54. F. Forsberg (Johansen, Arvidsson)

Nashville Predators: Rinne (31. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Fiala, Sissons, C. Smith – Hartman, Bonino, Watson – Di Giuseppe, Järnkrok, Grimaldi.

Rozhodca: Garrett Rank, Jon McIsaac – Brian Mach, Libor Suchánek

Diváci: 16 347