Pardubice – Chrudim 2:2 (kon.) | Prostějov – Prešov 2:1 (kon.)
FK Pardubice
2:2 (1:1)
MFK Chrudim
cz Sobota 05.01.2019, 10:30 • Horní Počernice, Praha • Tipsport liga • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vítejte u online přenosu ze zápasu skupiny B zimní Tipsport ligy. V dnešním utkání se střetnou týmy FK Pardubice a MFK Chrudim.

Pardubice jsou po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na páté pozici se ztrátou čtyř bodů na baráž o nejvyšší soutěž. Zápas proti Chrudimi pro ně bude první v zimní přípravě, která pro ně začala ve čtvrtek. Tým opustil jen Jakub Klíma, kterého si stáhla zpět z hostování Mladá Boleslav. Do tréninkového procesu ještě nenaskočil Pavel Černý, kterého trápí zranění. Na zkoušku do Pardubic přišli dva hráči z Koreje, 24letý Jubyeong Park a teprve 18letý Sanghyuk Lee.

MFK Chrudim
    Chrudim, stejně jako jejich místní soupeř, hraje druhou nejvyšší soutěž, kam postoupila po loňském triumfu v ČFL. Po 16 odehraných zápasech je na 14 pozici, pouze jeden bod od příčky, která zaručuje sestup o patro níže.
    Z týmu z osobních důvodů odešel David Vodrážka, naopak zatím na zkoušku přišli Milan Ujec z Živanic a Matěj Šimon z Mladé Boleslavi.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Kopřiva, Zukal, Čelůstka (C) – Kovář, Tischler – Mužík, Lee, Sokol – Kašiar
    Náhradníci: Šmíd – Kuhnel, Březina, Solil, Šafařík, Nikodém, Huf, Park

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Sulík, Řezníček, Sixta, Langr (C) – Vašulín, Ujec
    Náhradníci: Mrázek – Froněk, Langr, Kopecký, Šimon, Kesner, Krištof, Hlavsa

Rozhodčí: Hrubeš – Vlasjuk, Fišer.

Pardubice nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hráči Chrudimi budou hrát v celí v černém.

O rozehrávku se postará pardubický Roman Kašiar.

1

1
    Pardubice hned ze začátku zápasu dostaly hru na levé křídlo. Tam se snažil odcentrovat Pavel Sokol, bude z toho jen odkop od branky.

1
    Penalta pro Chrudim! Lukáš Zukal v pokutovém území fauloval protihráče a hosté tak mají šanci skórovat.

2
    Chrudim právě vstřelila branku!
    DANIEL VAŠULÍN poslal penaltu přesně k pravé tyčce a nedal Letáčkovi šanci!
    2. Daniel VAŠULÍN - 0:1

3
    Hosté pokračují v útočném snažení, centr z levé strany mířící do pokutového území poslal do bezpečí Lukáš Zukal.

4
    Jeden z obránců chrudimského celku poslal parádní balón na útočnou polovinu Pardubic, kde si ho ale nedokázal zpracovat Vojtěch Řezníček.

5
    Po srážce v hlavičkovém souboji zůstal na hrací ploše ležet obránce Kopřiva, ten je nyní ošetřován.

6
    Tomáš Čelůstka na levé straně obehrál Martina Sulíka, poté nepřihrál přesně. Toto zaváhání ale odčinil skvělý skluzem, kterým získal míč pro Pardubice.

7
    Domácí tým to nyní zkoušel středem hřiště, Sanghyuk Lee byl v obležení několika protihráčů a jako následná přihrávka skončila na kopačkách bránícího hráče.

9
    Na obou stranách je zatím k vidění hodně nepřesností. O další takovou se postaral Čelůstka, když pořádně protáhl Kováře.

9
    Z následného protiútoku měla velkou šanci Chrudim! Tomáš Dostálek se dostal s míčem za obranu a přeloboval Jiřího Letáčka, ale branku netrefil!

11
    Řezníček zprava odcentroval jen na hlavu obránce. Obrana následně odvrací jen na autové vhazování.

13
    Hra se převážně pohybuje u pravé postranní čáry z pohledu Chrudimi. Právě z této strany nyní centroval jeden ze záložníků hostujícího týmu, našel jen Sanghyuka Leeho.

15
    Langr přišel o balón na vlastní polovině a snažil se to odčinit, Sokola zastavil jen pomocí nedovoleného zákroku.

16
    Mužíkův centr z následného volného kopu odvrátila obrana celku z Chrudimi.

16
    Sixta elegantní patičkou posunul míč na spoluhráče a dostal se tak z obtížné situace u postranní čáry.

17
    Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v tomto utkání po tečované střele zpoza pokutového území.

18
    Centrovaný míč od rohového praporku skončil na hlavě Drahoše, ten ho poslal mimo tři tyče.

19
    Emil Tischler skvělým skluzem obral o míč Daniela Vašulína. Pardubice kombinují na vlastní polovině hřiště.

19
    Pavel Sokol byl znovu faulován na útočné polovině. Míč si i nyní staví Ladislav Mužík.

20
    A i tentokrát si s jeho centrem poradila obrana, konkrétně tedy brankář Simon Zíma, který vyboxoval na kopačky hráčů Pardubic.

21
    Po přihrávce Leeho střílel ze střední vzdálenosti Daniel Kovář, jeho pokus levačkou byl tečovaný a Zíma měl co dělat, aby zabránil rohovému kopu.

23
    Čelůstka si na pravé straně poradil s obráncem a svou slabší pravou nohou odcentroval a podle toho to také dopadlo, obrana s centrem neměla žádné větší problémy.

24
    Následný útok hostů znamená další rohový kop, tentokrát z druhé strany.

25
    David Sixta prošel kolem svého strážce a vystřelil, branku netrefil.

26
    Na půlící čáře Pavel Sokol fauloval Sebastiena Langra, útok tedy zakládá Chrudim.

27
    Milan Ujec vystihl rozehrávku Pardubic a hnal se směrem na branku, jeho klička ale skončila až za brankovou čarou.

30
    Od pravé postranní čáry vyslal centr do pokutového území Martin Sulík, ten trefil jen dobře postaveného Lukáše Zukala, od kterého se míč odrazil k Jiřímu Letáčkovi.

32
    Tomáš Čelůstka hledal u lajny Romana Kašiara, jeho vzdušný míč vyletěl z hrací plochy.

34
    Domácí fotbalisté vyhnali Chrudim s míčem na vlastní polovinu hřiště. Lukáš Mastík poté nepřesně přihrál, hosté ale zůstávají na balónu.

36
    Emil Tischler na vlastní půlce hřiště fauloval Martina Sulíka, Chrudim tedy má k dispozici volný přímý kop.

37
    V pokutovém území Tesly udělal Daniel Vašulík kličku obránci a zakončoval levačkou, trefil jen obránce, od kterého jde míč na rohový kop.

38
    Nepřesná přihrávka Pavla Sokola znamená autové vhazování pro Chrudim, která má na starosti Vojtěch Řezníček.

40
    Drahoš tělem čistě odzbrojil Pavla Sokola, následuje autové vhazování pro domácí tým.

42
    Letáček si zařval a vyběhl pro míč letící do jeho pokutového území a rychle rozehrává na Lukáše Zukala.

43
    Na centr Kováře si naskakoval Sanghyuk Lee, ve vzdušném souboji podlehl Petru Drahošovi.

44
    Centrovaný míč, tentokrát od Tomáše Čelůstky, sebral ze vzduchu brankář Zíma.

45
    Pardubice budou v nastaveném čase prvního poločasu zahrávat zkrácený rohový kop po faulu na Sokola. Kopat ho bude Čelůstka.

45+1
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A právě po volném přímém kopu se Pardubice prosazují! Po prvním centru a hlavičce Kopřivy míč trefil jen tyčku, do branky ho potom dorazil ROMAN KAŠIAR!
    45+1. KAŠIAR - 1:1

45+1

První poločasu je minulostí. Hned ve druhé minutě poslal Chrudim do vedení Daniel Vašulín, když proměnil penaltu. Šanci navýšit vedení svého týmu měl Dostálek, jeho lob ale skončil vedle tyče. V nastaveném čase pak vyrovnal Roman Kašiar, když doklepl míč do sítě po odrazu od tyče. Stav po 45 minutách je tedy 1:1.

Do druhé půle vstoupí oba týmy s několika změnami.

46

46
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mužík, přichází Park.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kašiar, přichází Huf.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kovář, přichází Nikodém.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lee, přichází Solil.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Prosek, přichází Kühnel.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Sixta, přichází Šimon.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Řezníček, přichází Kesner.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Drahoš, přichází Krištof.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Dostálek, přichází Hlavsa.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ujec, přichází Kopecký.

48
    Druhý poločas začínají s míčem na kopačkách hráči Pardubic, zatím jsou jen na vlastní polovině hřiště.

50
    Kühnel vzdušnou přihrávkou marně hledal na hrotu útoku Davida Hufa, míč vzal do své moci brankář Zíma.

50
    Ondřej Kesner přehodil brankáře a hnal se za míčem, přičemž ale fauloval Filipa Kopřivu, hráči Pardubic tedy mohli být v klidu.

52
    Park obral protihráče o míč a rovněž hledal Hufa, k tomu se míč ani tentokrát nedostal.

54
    Kühnelova přihrávka na Hufa byla nepřesná a tak mohou rozehrávat Chrudimští.

54
    Po přihrávce Solila byl na křídle s míčem Nikodém. Ten vyslal přízemní centr do pokutového území, na něj ale nikdo v červeném dresu nedosáhl.

56
    Přihrávka Kopeckého mířená na Froňka skončila za postranní čarou, vhazování pro Pardubice.

57
    Park byl při výskoku v pokutovém území přistrčen a upadl k zemi, domácí tým se dožadoval penalty, marně.

59
    Huf se s míčem otočil kolem obránce a vystřelil, brankář Zíma neměl s jeho pokusem žádné větší problémy.

60
    Pardubice se dostaly k dalšímu centru, o který se tentokrát postaral Tomáš Solil. I tentokrát ale zasáhla obrana.

62
    Jan Nikodém dostal na levém křídle dostatek prostoru a tak to vzal na sebe. Z úhlu se pokusil o střelu, kterou tečoval obránce. Rohový kop pro Pardubice.

64
    Jiří Letáček sebral centr z pravé strany ze vzduchu do svých rukavic a rozehrává další útočnou akci svého týmu.

66
    Tomáš Froněk zhruba na polovině hřiště obehrál Kühnela a unikal. Kühnel ho ale doběhl a fauloval, Chrudim tedy bude kopat volný přímý kop ze zajímavé pozice.

67
    K exekuci se postavil Lukáš Kopecký, ten přestřelil zeď, bohužel pro hosty ale i branku brankáře Letáčka.
    67. Kopeckého přímý kop

69
    Jubeyong Park dostal průnikovou přihrávku z pravé strany a vystřelil, mezi tři tyče ale nezamířil.

70
    Dlouhý balón z kopačky Kopřivy Park ještě zastihl na hrací ploše. Následně odcentroval, obrana odvrátila nebezpečí.

70
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Sokol, přichází Šafařík.

71
    Střelu ze střední vzdálenosti vyslal pardubický Jubeyong Park, střela mu ale nesedla a skončila vysoko nad břevnem.

72
    Kühnel zkřížil cestu Mastíkovi, Chrudim bude zahrávat rohový kop.

74
    Další útok Pardubic šel znovu přes pravou stranu, kde operuje Korejec Park. Jeho centr zastavil obránce, který poté jen nakopává na polovinu soupeře.

75
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Čelůstka, přichází Březina.

76
    Huf z pravé strany udělal kličku do středu a vystřelil levačkou, zamířil ale jen do středu branky, kde byl připraven Zíma.

78
    Nepříjemnou ránu vyslal zpoza pokutového území Matěj Šimon, jeho pokus levačkou skončil vedle levé tyče pardubické branky.
    78. Šimonova střela šla těsně vedle

80
    Útok Chrudimi po pravém křídle je zastaven kvůli ofsajdovému postavení, ve kterém byl přistižen Matěj Šimon.

82
    Tischlerova dlouhá přihrávka byla myšlena pro Lukáše Kühnela, ale skončila až za brankovou čarou, bude se tedy odkopávat od branky.

84
    Pardubické snažení v druhém poločasu přinesla své ovoce! JUBEYONG PARK se dostal k přetaženému centru z levé strany a překonal Zímu!
    84. Jubeyong PARK - 2:1

85
    Hned vzápětí je ale vyrovnáno! LUKÁŠ KOPECKÝ napřáhl ke střele zpoza pokutového území a parádní ranou překonal Letáčka!
    85. Lukáš KOPECKÝ - 2:2

86
    Park dostal přihrávku v pokutovém území a obehrál vyběhnutého brankáře, ke střele se ale nedostal. Posunul tak míč na Hufa, který neměl moc možností, než se otočit zpět.

88
    Protiútok Chrudimi je zastaven kvůli faulu jednoho z domácích hráčů.

90
    Kopecký s Krčálem u postranní čáry zastavili Lukáše Kühnela. Pardubice mají k dispozici autové vhazování.

90
    Po centru Hufa se dostal k hlavičce Šafařík, jeho pokus ale postrádal dostatečnou razanci a brankář si s ním v klidu poradil.

90+1

Zápas je u konce! Pardubice v prvním utkání skupiny B zimní Tipsport ligy remizovaly s Chrudimí 2:2.
    Vše odstartoval hned ve druhé minutě Daniel Vašulín, který proměnil pokutový kop. V nastavení prvního poločasu dorazil balón do sítě Roman Kašiar a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl bez větších šancí, až v 84. minutě se za Pardubice prosadil Korejec Jubeyong Park. Jenže hned po výkopu si převzal míč Lukáš Kopecký a parádní ranou upravil na konečných 2:2. (12:16:32)