Red Star Kunlun – Barys 1:4 (kon.) | HC Slovan – Riga sk 3:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
HC Dinamo Riga
Streda 12.12.2018, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Je po zápase, v tretej tretine sme videli len jeden gól a ten do siete domácich. Riga hrala to čo potrebovala a z ľadu od Dunaja si právom odvezie oba body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Lauris Darzinš, v tíme domácich Jeff Taffe. Pre Rigu séria prehier skončila, Slovan si na svoje víťazstvo bude musieť ešte počkať a jeho séria tak pokračuje. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:10, celkom 36:30. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom šport želá Vladimír Korduliak. (21:04:12)

59:43
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

59:38
    Štěpánek na striedačke, Slovan to opäť skúša na power play so šiestimi korčuliarmi v bránke.

59:32
    Domáci zahrali s vysokou hokejkou, hlavný hru prerušil, Štěpánek späť v bránke, vhadzujeme v pásme domácich po pravej ruke Štěpánka. V hre pokračujeme štyria proti štyrom.

59:05
    Biľalov ako na strelnici, dokázal však zlikvidovať tri strelecké pokusy domácich a podržal svoj tím za výhrou a ziskom dvoch bodov.

58:36
    Opäť zakázané uvoľnenie Dinamo, hra sa vráti do zóny hostí.

58:29
    Zakázané uvoľnenie Dinamo, hra sa vráti pred Biľalova.

58:18
    Sersenov pokus od modrej defenzíva hostí poslala na ochrannú sieť.

57:52
    Po malej skrumáži puk kryje pod svojimi rukavicami v bránkovisku brankár hostí Timur Biľalov.

57:43
    Oddychový čas domácich, Štěpánek zostáva na striedačke, power play belasých.

57:43
    Gélinas a Ališauskas po dve minúty za hrubosť. Hrať budeme štyria proti štyrom.

57:27
    Gélinas z ľavej strany pekný puk poslal na bránku hostí, neviem, či to bola práca Biľalova alebo puk do rohu klziska zblokovalo klbko hráčov pred bránkoviskom.

56:41
    Meija z pravej strany sa natlačil s pukom až k bránkovisku a zakončil, Štěpánek puk zlikvidoval a podržal domácich v závere tretej tretiny.

56:20
    Nepríjemný skáckajúci puk a Biľalov si narobil problémy, ktoré napokon zvládol a žiadne prekvapenie sa neudialo.

54:48
    Hostia v plnom počte, Slovan sa o vyrovnanie zatiaľ nepostaral.

54:34
    Hostia vytiahli puk na hokejke až za bránku domácich, videli sme dve strely belasých, obe zablokované, Riga hrá v defenzíve tvrdo a na výbornú.

52:48
    Gillies za faul na Lampera inkasuje dve minúty, presilovka pre Slovan. Arbitri to posúdili ako nedovolené bránenie.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 1. Taffe (Řepík), 34. Červený (Taffe), 37. Taffe (Červený) – 1. Dārziņš (Balinskis, Rēdlihs), 17. Rēdlihs (Dārziņš, Maione), 24. Videll (Dārziņš, Maione), 47. Dārziņš (Rēdlihs, Balinskis)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Gélinas, Sersen (C), Švarný, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík – Řepík (A), Taffe, Červený – Bailey, Sukeľ, Lunter – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, Chipchura, Rau – Baranov
    HC Dinamo Riga: Biľalov (Gudlevskis) – Maione, Ališauskas, Balinskis, Sotnieks (A), Aľajev, Zile, Zanetti – Myttynen, McMillan, Clark – Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Dzierkals, Džerinš, Meija – Marenis, Pavlovs, Gillies – Batna

Rozhodca: Gamalej, Sidorenko – Sadovnikov, Sivov

Diváci: 5.855