Švédsko – Poľsko | 23:22 (kon.) | | | Rusko – Slovinsko | 27:29 (kon.) | | | Dánsko – Srbsko | 25:30 (kon.) |
Francúzsko – Čierna Hora | 25:20 (kon.) |
koniec
Rusko
27:29
(13:13)
Slovinsko
Tomáš Kohlmann
Rusko | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | P | meno | G/7m | 7m | ŽK | vy | ČK |
1 | B | A. Sedojkinová | 0/0 | 0 | 0 | ||
44 | B | K. Trusovová | 0/0 | 0 | 0 | ||
7 | SS | D. Dmitrieva | 2/0 | 0 | 1 | ||
77 | SS | Y. Frolova | 0/0 | 0 | 0 | ||
6 | LS | A. Kochetova | 6/0 | 0 | 0 | ||
2 | LS | P. Kuzněcovová | 3/0 | 0 | 0 | ||
19 | P | K. Makeevová | 5/0 | 0 | 0 | ||
34 | SS | E. Malashenko | 1/0 | 0 | 0 | ||
36 | PK | Y. Managarova | 3/0 | 0 | 0 | ||
70 | P | M. Petrova | 0/0 | 0 | 2 | ||
18 | LS | D. Samokhina | 2/0 | 2 | 1 | ||
8 | PS | A. Senová | 1/0 | 0 | 0 | ||
39 | PS | A. Skorobogatčenková | 2/0 | 0 | 0 | ||
78 | PS | I. Snopovová | 0/0 | 0 | 0 | ||
15 | PK | M. Sudakovová | 1/0 | 0 | 0 | ||
13 | PS | A. Vjachirevová | 1/0 | 0 | 0 | ||
Celkom | 27/0 | 2 | 0 | 4 | 1 | ||
Slovinsko | |||||||
# | P | meno | G/7m | 7m | ŽK | vy | ČK |
16 | B | M. Vojnović | 0/0 | 0 | 0 | ||
1 | B | B. Zec | 0/0 | 0 | 0 | ||
11 | LS | A. Abina | 0/0 | 0 | 0 | ||
71 | LS | I. Amonová | 1/0 | 0 | 1 | ||
13 | LS | P. Barićová | 1/0 | 0 | 0 | ||
41 | P | A. Beganović | 3/0 | 0 | 0 | ||
7 | P | T. Čajková | 0/0 | 0 | 0 | ||
15 | P | T. Ferfoljaová | 0/0 | 0 | 1 | ||
6 | PS | A. Gros | 12/4 | 0 | 0 | ||
32 | P | L. Krhlikarová | 0/0 | 0 | 0 | ||
14 | LS | T. Mavsarová | 3/2 | 0 | 1 | ||
19 | PK | J. Pišeková | 0/0 | 0 | 0 | ||
10 | LS | T. Stanko | 6/0 | 0 | 1 | ||
23 | LS | H. Vučko | 1/0 | 0 | 0 | ||
9 | SS | N. Żabjek | 0/0 | 0 | 2 | ||
18 | SS | N. Zulić | 2/0 | 0 | 0 | ||
Celkom | 29/6 | 0 | 0 | 6 | 0 |
Rusko:
Sedojkinová, Trusovová – Frolovoá, Dmitrieva, Kuzněcovová, Kochetova, Makeevová, Malashenko, Petrova, Samokhina, Senová, Skorobogatčenková, Snopovoá, Sudakovová, Vjachirevová, Managarova.
Náhradníci:
Tréner:
Slovinsko: Vojnovičová, Zecová – Amonová, Abinaová, Beganovičová, Barićová, Ferfoljaová, Grosová, Krhlikarová, Mavsarová, Pišeková, Stanková, Vučková, Zabjeková, Zuličová, Čajková.
Náhradníci:
Tréner:
Náhradníci:
Tréner:
Slovinsko: Vojnovičová, Zecová – Amonová, Abinaová, Beganovičová, Barićová, Ferfoljaová, Grosová, Krhlikarová, Mavsarová, Pišeková, Stanková, Vučková, Zabjeková, Zuličová, Čajková.
Náhradníci:
Tréner:
Rozhodca: Tzaferopoulos, Bethmann (oba Řecko)
Diváci:
Nejvíce branek: Kočetovová 6, Makejevová 5, Kuzněcovová 3 – Grosová 12/4, Stanková 6, Beganovičová 3. Rozhodčí: Tzaferopoulos, Bethmann (oba Řecko). Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/6. Vyloučení: 4:6. ČK: Dmitrijevová (RUS). (19:37:17)
Slovinky zápas výborně odstartovaly, když vedly 4:1, poté se ale taktovky ujaly Rusko, otočily až na 10:6, v závěru ale své vedení i kvůli vyloučením neudržely a před pokračováním zápasu jsou oba týmy na stejné startovní čáře.
Rusko: Sedojkinová, Trusovová – Frolovoá, Dmitrijevová, Kuzněcovová, Kočetovová, Makejevová, Malašenková, Petrovová, Samochinová, Senová, Skorobogatčenková, Snopovoá, Sudakovová, Vjachirevová, Managarovová.
Slovinsko: Vojnovičová, Zecová – Amonová, Abinaová, Beganovičová, Barićová, Ferfoljaová, Grosová, Krhlikarová, Mavsarová, Pišeková, Stanková, Vučková, Zabjeková, Zuličová.
Rozhodčí: Tzaferopoulos, Bethmann (oba Řecko).
Rusko se evropského mistrovství účastní už potřinácté, dosud nejlepším výsledkem bylo druhé místo v roce 2006.
Na úvod letošního šampionátu Rusky dokázaly v zahajovacím zápase turnaje porazit domácí Francii 26:23 a prvenství ve skupině si zajistily výhrou 24:23 nad Černou Horou.
Slovinky na turnaj postoupily jako nejlepší tým ze třetích míst ve skupinách, k čemuž jim pomohla remíza s českým týmem na závěr kvalifikace.
Svoji šestou účast na kontinentálním mistrovství Slovinsko zahájilo prohrou 32:36 s Černou Horou, o dva dny později před vyprodanou halou v Nancy Slovinky podlehly o devět branek domácí Francii a už nemohou skončit na lepším než posledním místě skupiny B.