Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:1 (kon.) | Poprad – Budapešť 1:0 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 5:0 (kon.)
Detva – Košice 2:5 (kon.) | Miškovec – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:4 (kon.)
HK Detva
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
HC Košice
Utorok 20.11.2018, 18:00 • ZŠ Detva • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

S konštatovaním, že Košice sa dotiahli na Zvolen na rozdiel štyroch bodov sa s vami lúčim. Pre dnešok je to odo mňa všetko, prajem vám pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:28:21)

Košičania zaslúžene víťazia v Detve, keď ani v jednej tretine neboli horší od svojho súpera. V tej prvej sa dvakrát presadil hosťujúci Nagy, po zmene strán si pripísal víťazný gól Šoltés.

Detvania sa nevzdali, v rozpätí jednej minúty sa v presilovkách presadili Ďaloga a Žilka. Posledné slová ale patrili východniarom. Na oslabovkové góly reagoval v 32. minúte Spilar, na konečných 5:2 upravil zase Haščák.

59:52
    Ešte jedno buly v strednom pásme, pred nami posledné sekundy.

59:34
    Hostia v plnom počte.

59:29
    Ešte jedna strela zľava, Habal veľkou oporou svojho mužstva počas uplynulých okamihoch.

59:14
    Košičania už so štyrmi hráčmi na ľade.

59:02
    Svoje strelecké šťastie skúšal aj Hraško, neúspešne.

58:53
    Gašpar ani teraz neprekonáva Habala, košický brankár predvádza svoje umenie.

58:29
    Viktor Fekiač našiel ľavý betón Habala po strele z náprahu, v hre pokračujeme bez prerušenia.

58:00
    Domáci sa sami vyhostili z útočnej tretiny, dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:34
    Ale pozor! Je tu ešte presilovka piatich na troch. Patrik Koch sa štuchal pred Habalom so Sládokom, posledná šanca pre Detvu urobiť niečo s výsledkom.

57:14
    Martin Dudáš mieri po druhý raz v dnešnom zápase na trestnú lavicu, skúsený bek Košíc si na nej odsedí dve minúty za hákovanie.

56:50
    Ščuko sa pokúšal o golfovo-bejzbalový úder, puk ale vo vzduchu neskrotil.

56:27
    Domáci v plnom počte.

56:21
    Haščák nevystrelil, Habal už oznamuje návrat Ďalogu búchaním hokejky o ľad.
    55:41 Ladislav Nagy (KOS)

Zdroj: huste.tv

55:41
    Hattrick bol na spadnutie, Ladislav Nagy trafil z ľavého kruhu hornú žŕdku brány súpera!

55:21
    Suja pred Zalivinom zabojoval, puk ale do brány nedostal.

54:27
    Vylúčenie Martina Ďalogu ruinuje i posledné iskričky nádeje Detvy v tomto meraní síl. Krídelník druhej formácie si ide sadnúť na dve minúty za napadnutie.

53:41
    Nahodenie Martina Chovana zasiahlo len košického hráča, o víťazovi je, zdá sa, rozhodnuté.

53:05
    Nie je to icing, Zalivin sleduje rozohrávku svojich spoluhráčov.

52:58
    Záverečná reklamná prestávka tohto zápasu je realitou.

52:33
    Peter Valent sa ocitol pred Habalom, bekhendová koncovka medzi betóny českého nemala nárok na úspech.

52:09
    Dva strelecké pokusy hosťujúceho HC mierili mimo troch žrdí.

51:50
    Okamžite po buly likvidoval Habal bekhendový pokus, Košice smerujú do brejku.

51:47
    Zakázané uvoľnenie Košíc, hosťom stačí na výhru aj momentálne pasívny hokej.

50:52
    Na druhej strane sa Suja dostal do ofsajdu, kúskovanie hry teraz vyhovuje východniarom.

50:34
    Košice pod tlakom, útočníci Detvy ale proti druhej formácii hostí nevymysleli nič.

50:04
    Radovan Puliš si vyskočil na Bropheyho, hlavný arbiter ale rozpažuje. Puliš si pri návrate na striedačku drží tvár.

49:53
    Strieľaná prihrávka pred Habala, Detva sa snaží o záverečný tlak.

49:31
    Šermovačka o puk pri košickej striedanie, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

49:00
    Jedenásť minút do konca riadnej hracej doby, gumový projektil za bránou hostí.

48:21
    Viktor Fekiač ťažil z nedôrazu košických obrancov. Priame ohrozenie brány od mantinelu, Habal machol lapačkou a ukryl v nej puk.

47:50
    Dudášova nepresná delovka od modrej sa od mantinelu odrazila na hokejky domácich borcov.

47:27
    Detvania sa rýchlo dostali pred Habala, avšak nemierili presne.

47:04
    Zalivin ukončuje zmätok pred vlastnou svätyňou, nasleduje reklamná prestávka.

46:33
    Zalivin s ďalším dobrým zákrokom, Detva pravdepodobne na kolenách. Z tohoto bude ťažké sa dostať.
    45:45 Marcel HAŠČÁK - 2:5

45:45
    Košice dali gól!
    MARCEL HAŠČÁK najprv zaviezol puk do pásma, zašiel s ním za bránu, čím pomýlil celú obranu súpera. Nasledovala prihrávka na modrú, Koch tvrdo vypálil a so šťastím sa puk odrazil práve ku Haščákovi, ktorý dorazil puk do prázdnej brány.

Asistencia: Patrik Koch, Šimon Petráš.

45:23
    Hostia v plnom počte. Pulli si naďalej odpykáva osobný trest.

45:14
    Ladislav Nagy z ľavého krídla strieľal nad, košický útočník mal dobrú rýchlosť.
    45:06 V. Fekiač (DTV), Habal (KOS)

45:06
    Viktor Fekiač vymiešal Habala, dostal sa za úroveň bránkovej čiary. Puk smeroval späť pred bránu, český gólman ho ale dokázal ukryť pod lapačkou!

44:30
    Galamboš si urobil svoju robotu, Detva túto presilovku nezvláda.

44:01
    Následne sa východniari oslobodili a zbierajú ďalšie cenné sekundy.

43:55
    Pred Habalom to bolo prehustené, Košičania prvú polminútu prečkali bez gólu.
    43:23 Jere Pulli (KOS)

43:23
    Hra je prerušená, v obrannom pásme Košíc zostáva ležať Peter Valent. Pri mantineli ho postrčil Jere Pulli, je z toho ďalšie vylúčenie – vrazenie na mantinel. Pulli si pripísal aj desaťminútový osobný trest. Menší trest si odsedí Petráš.

42:47

42:24
    Z nebezpečného miesta pálil aj Frederik Fekiač, puk preletel okolo Habala, ktorý si vydýchol.

42:10
    Bola tu kontra hostí. Šoltésovi sa ponúkal Ignatuškin, strelec tretieho gólu ale mieril priamo na bránu. Zalivin strelu z uhla chytil.

41:29
    Viktor Fekiač zbytočne kombinoval ešte ďalej, útočník štvrtej formácie už mal zakončovať do polodkrytej brány.

40:47
    Evan Brophey bol nalepený na Murčekovi, hlavný arbiter videl u košického centra hákovanie. Presilová hra s trvaním nanajvýš dvoch minút.

40:32
    Len do bočnej siete pálil domáci hráč, Detva začína aktívne.

40:13
    Rýchly ofsajd po výmene strán. Ako dopadne posledných dvadsať minút tohto stretnutia?

40:01

Šoltés v 24. minúte navyšoval už na 3:0, domáci ale v rozpätí jednej minúty využili dvojnásobnú početnú výhodu a následne aj tú bežnú. O dvoch hráčov menej mali v okolí 30. minúty aj Detvania, tí však túto situáciu prežili bez ujmy. Potrestanie prišlo až o dve minúty neskôr, keď Spilar z dorážky nemal problém upraviť na priebežných 4:2 pre Košice. Hokej v druhej dvadsaťminútovke musel baviť, skóre za toto obdobie viac-menej spravodlivé.

Tretia tretina sa začne približne o 19:49.

40:00

39:53
    Detva si vypracovala ešte dve strelecké pozície, Habal mal ľahkú robotu.

39:30
    Pokračuje sa bez vylúčenia, bolo to na hrane.
    39:12 Hraško (DTV), Nagy (KOS)

39:12
    Peter Hraško tvrdo poslal k zemi Ladislava Nagya na vlastnej modrej čiare! Hra je prerušená, rozhodcovia sa radia, čo urobia ďalej.

38:41
    Košičania len nahodili puk dopredu, čím sa usadili pred svätyňou detvianskeho gólmana.

38:08
    Zrazená strela košickej formácie, dve minúty do záveru druhej časti hry.

37:48
    Spilar miešal puk v okolí Zalivina, o desať sekúnd neskôr zakončoval takmer od modrej do húštiny tiel Jere Pulli.

37:06

36:54
    Suja vyviezol v oslabení puk dopredu, krížnou prihrávkou našiel Šedivého. Ten však trafil len brániaceho hráča.

36:40
    Hraškova strela z pravého kruhu skončila len v náručí Vladislava Habala.

36:29
    Sládok nahadzoval puk od modrej, trafil iba Murčeka.

36:10
    Polovica presilovky za nami, prehrávajúci tím zakladá nový atak od vlastnej modrej.

35:37
    Surový tečoval tvrdý príklep, Habal má dobrú podporu od spoluhráčov.

35:16
    Valent vyhral buly pred Habalom, Detva sa usadila v útoku.

35:06
    Roman Žitný mierne udivený z verdiktu hlavného rozhodcu, putuje ale na lavicu hanby. Dôvodom je nedovolené bránenie v hre – 2 minúty.

35:03
    Ofsajd aj na druhej strane, ocitol sa v ňom Ignatuškin, nová posila Košíc.

34:32
    Domáci sa trápia s rozohrávkou, Košice tak súpera nepúšťajú dopredu.

34:16
    Ofsajd Detvy, vraciame sa ku kúskovaniu hru z úvodu tretiny, čo je určite škoda.

33:45

32:43
    Východniari zatlačili súpera v jeho vlastnej tretine, Detvania sa oslobodili len icingom.

31:54
    Domáci gólman len s ťažkosťami vyrazil puk za bránu, fanúšikovia Detvy svojím skandovaním dávajú najavo svoju hrubú nespokojnosť s rozhodcami. Za to by možno mohol byť aj trest od zväzu.
    31:13 Gabriel SPILAR - 2:4

31:13
    Dlhá predlhá presilovka Košíc zakončená gólom. Náprah Pretnara od modrej Zalivin ešte vyrazil do hry, avšak na dorážku do odkrytej brány GABRIELA SPILARA už nárok nemal.

Asistencie: Klemen Pretnar, Tomáš Netík.

30:43
    Ščurko späť na ľade, domáce HC vo štvorici.

30:25
    Ladislav Nagy v ďalšom nájazde na Zalivina, tento raz ale nedokázal po blafáku zakončiť.

29:50
    Aktívne bránenie Detvanov, Košičania prepásli ideálnu možnosť na navrátenie náskoku.

29:11
    Zalibin vytiahol dva svetové zákroky, Detva sa oslobodila.

28:55
    Východniari už roztáčajú kolotoč, majú dostatok času na odpoveď.

28:42
    To je nevídané! Ladislav Ščurko mieri za Gachulincom na trestnú lavicu! Rozhodcovia mali ešte poradu, no bývalý ex-Košičan pri mantineli zahákoval Pretnara. Veľmi prísne vylúčenie.

28:19
    Detva sa rozbehla, vzápätí je ale schladená vylúčením Daniela Gachulinca. Dve plus dve minúty pre tohto obrancu za hru so zdvihnutou hokejkou.

Pred presilovkou ešte nasleduje reklamný brejk.
    27:31 Jakub ŽILKA - 2:3

27:31
    Detva dala gól!
    JAKUB ŽILKA doniesol puk do tretiny, aby ho po dotykoch Matúša Chovana a Tibenského razantnou strelou nad rameno Habala upratal do brány!

Asistencie Matúš Chovan, Martin Chovan.
    26:20 Martin ĎALOGA - 1:3

26:20
    Teraz to už Košičania neubránili a po dôraze detvianskych hráčov inkasujú. MARTIN ĎALOGA stál dostatočne ďaleko od brány, aby pri dorážke z piatich metrov prekonal bezmocného Habala!

Asistencie: Viktor Fekiač, Jozef Sládok.
    25:36 Gašpar (DTV), Murček (DTV)

25:36
    Gašpar s Murčekom z bezprostrednej blízkosti neprekonali Habala, Detva ale bude hrať presilovku o dvoch mužov. Proti pravidlám hral Patrik Koch, hra so zdvihnutou hokejkou je dôvodom vylúčenia.

25:05
    Opakuje sa scenár z predchádzajúcich presiloviek Detvy. Slabá rozohrávka, Košičania hrajú s pokojom.

24:34
    Ďalšie podrazenie v dnešnom zápase, na trestnú lavicu mieri na dve minúty za podrazenie Martin Dudáš.
    23:58 Dávid ŠOLTÉS - 0:3

23:58
    Hraško si nedal pozor na dlhú prihrávku, ktorý zachytil DÁVID ŠOLTÉS. Ten sa prehnal okolo obrancu, vypracoval si náskok a v takom polonájazde poľahky prekonáva Zalivina.

Asistencie: Tomáš Netík, Klemen Pretnar.

23:36
    Vladislav Habal si urobil poriadok pred bránkoviskom, Detvania sú zatiaľ v útoku bezzubí.

22:54
    Brophey po otočke pálil z medzikružia, domáci gólman v plnej vyťaženosti.

22:29
    Nagyho strela spoza hráča vykĺzla Zalivinovi spod kontroly, pokračujeme bez prerušenia.

22:05
    Ani Giľák, ani na druhej strane Netík sa nedostali cez svojich strážcov.

21:42
    Icing na strane hostí, pokračujeme v kúskovaní hry.

21:19
    Vhadzuje sa po ľavici Zalivina, na ľad prichádzajú tretie formácie.

20:47

20:25
    Po prestávke je tu ešte skrátená presilovka Detvy, domáci sa ale sami vyháňajú z pásma.

20:01

Po ukončení tretiny sa strhla ešte menšia potýčka v pásme Košíc. Rozhodcovia upokojili aktérov a posielajú hokejistov do kabín za stavu 2:0 pre hostí. Oba góly vsietil Ladislav Nagy. Zaslúžené vedenie pre favorita duelu.

Druhá tretina sa začne približne o 18:56.

20:00

19:41
    Ešte jedno vhadzovanie pred bránou Košíc.
    19:10 Murček (DTV), Puliš (DTV)

19:10
    Ani Murček, ani Puliš z minimálnej vzdialenosti neupratali puk do brány. Veľká trma-vrma sa končí štastne pre východniarov.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:46
    Tomáš Klíma podrazil Surového v útočnej tretine a už putuje na trestnú lavicu.

18:32
    Habal schoval ďalší puk v lapačke, dočkáme sa ešte jedného gólu v tejto časti hry?

18:05
    Netík zašiel za bránu, prihral puk pred ňu, rýchlo sa ho ale zmocnil späť. Koncovka z ťažkej pozície mierila len do bočnej siete.

17:46
    Šoltés takmer od modrej pálil do hornej časti brány, Zalivin pozorný.

17:28
    Posunutá bránka Habala, úvodná tretina trvá už vyše polhodinu.

17:07
    Prvá formácia východniarov sa dostala spod tlaku a prestriedala.

16:51
    Zakázané uvoľnenie aj na strane Košíc.

16:33
    Brophey so šťastím vystrelil aj napriek napádaniu hráča. Puk sa odrazil späť do hry, Ladislav Nagy na gumový projektil nedosiahol len o pár centimetrov, inak by už dorážal do prázdnej brány.

16:00
    Ďalší icing od mužstva HC 07.

15:34
    Netík obišiel bránu Zalivina, dostal sa pred ňu a z otočky trafil len gólmana Detvy. Domáci sa oslobodili zakázaným uvoľnením.

15:13
    Maroš Surový znovu raz zblokovaný, do útoku mieria hostia.

14:59
    Nahodenie Martina Chovana od modrej skončilo v lapačke istého Habala.

14:41
    Habal si pokryl priestor pri ľavej tyčke. Tibenský obkorčuľoval okolo Ignatuškina, na súperovho gólmana zatiaľ ale nevyzrel.

14:15
    Nagy napádal súpera pred jeho vlastnou bránou. Môže ho trochu mrzieť, že si pred Zalivinom nevšimol voľného Bropheyho.

13:25
    Ani teraz z toho nebude gól, Ščurkova strela bola v húštine tiel zrazená, Habal si istotne vydýchol.
    12:38 Surový (DTV)

12:38
    Maroš Surový zakončoval z brejku z prvej, táto koncovka ale útočníkovi štvrtej formácie nesadla! Škoda, mohlo byť znížené.

12:18
    Valent padol v tretine Košíc, hralo sa však ďalej. Bola z toho schovaná strela Spilara a následná dorážka Kocha. Zalivin hru prerušil.

Na rade je reklamná prestávka.

11:27
    Hostia vzápätí vytlačení z pásma. Snaha o dlhú prihrávku neúspešná, je z toho icing.

11:16
    Ladislav Nagy mal na hokejke hattrick. Strela z pravého kruhu, Zalivin bol mierne von z brány a nemal problém zasiahnuť.

10:14
    Tvrdý zákrok Žitného, diváci v Detve svojim piskotom vyjadrili nevôľu proti tomuto stretu s Martinom Chovanom.

09:57
    Prihrávka rukou v strednom pásme je dôvodom prerušenia duelu.

09:29
    Netík bol síce pri puku v útočnom pásme ako prvý, v blízkosti ale nemal ani jedného spoluhráča.

08:50
    Východniari evidentne v pohode, Nagy má zarobené na hattrick.
    08:02 Ladislav NAGY - 0:2

08:02
    LADISLAV NAGY pri chuti. Košický hráč naštartoval celú akciu v obrannom pásme, narazil si puk s Haščákom a úplne osamotený pred Zalivinom predviedol úspešnú kľučku do bekhendu a zasunul puk do brány.

Asistencia: Marcel Haščák.

07:33
    Zároveň nasleduje reklamný brejk.

07:33
    Jasný faul Viktora Fekiača na Petra Galamboša. Vrazenie na matinel, je z toho trest 2+10.

07:12
    Hraško pálil bez prípravy len mimo bránu, hrá sa z jednej strany na druhú.

06:58
    Netík v súboji rameno na rameno proti Žilkovi, domáci smerujú dopredu.

06:36
    Zalivin dvakrát zasahoval po inkasovanom góle, Detva v úzadí.
    05:53 Ladislav NAGY - 0:1

05:53
    Hostia vyhrali znovu buly a je z toho zásah do čierneho. Brophey posunul na Haščáka, ten na LADISLAVA NAGYHO. Skúsený útočník bekhendovou koncovkou po zemi prekvapil Zalivina.

Asistencie: Marcel Haščák, Evan Brophey.

05:33
    Galamboš takticky podržal puk po vyhranom buly, jeho spoluhráči mohli prestriedať.

05:21
    Zakázané uvoľnenie hosťujúceho HC, vhadzuje sa po pravici Habala.

04:31
    04:15 Haščák (KOS), Žilka (DTV)

04:15
    Marcel Haščák v poslednej chvíli znegoval Žilku pred osamoteným Habalom, inak by z toho bola stopercentná príležitosť!

03:57
    V oslabení zahrozil aj Ladislav Nagy, Zalivin si musel dať na strelu spoza hráča pozor.

03:38
    Puliš clonil pred Habalom, odrazil sa k nemu puk, avšak z otočky spoza svätyne puk do siete nezasunul.

03:19
    Tvrdá zrážka na modrej čiare hostí, až teraz dochádza ku kolotoču.

03:00
    Košiciam sa darí vyhadzovať puk, Detva sa nevie usadiť pred Habalom.

02:31
    Evan Brophey si pôjde oddýchnuť na trestanú lavicu po tom, čo v strednej tretine podrazil jedného z protivníkov.

01:55
    Zatiaľ sa veľa prerušuje, vyhrané buly v ofenzívnej tretine ihriska premenil Pretnar na zblokované zakončenie.
    01:21 Šoltés (KOS)

01:21
    Dávid Šoltés trestuhodne zahadzuje rozohrávku súpera. K puku sa dostal pred bránou, skúšal kľučku na Zalivina, no ak som dobre videl, trafil iba tyčku.

00:58
    Druhá formácia Košíc podkúrila Zalivinovi. Puk sa motal okolo pravej žŕdky brány Detvy.

00:31
    Úvodné buly vyhrali domáci, ktorí okamžite smerovali dopredu. Habal machol lapačkou, napokon sa bude vhadzovať v strednom pásme.

00:01

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Král – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, Gašpar, Ďaloga – Žilka, Valent, Tibenský – Surový, V. Fekiač, Mat. Chovan

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Krajňák, Šedivý – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Netík – Petráš, Klíma, Žitný

Rozhodca: Baluška, Müllner – Orolin, Rojík – Chudada.

Vo vzájomných zápasoch v tejto sezóne ťahali za dlhší koniec povrazu Košice. Najprv 16. septembra v Detve zvíťazili 4:1, aby v domácej odvete 19. októbra rozobrali súpera ešte väčším rozdielom – konkrétne 7:1.

HC 07 Detva

Aj vďaka triumfu 4:3 z nedele v Žiline patrí hokejistom Detvy v Tipsport Lige priebežná ôsma priečka so ziskom 32 bodov. Ak sa pozrieme na skóre, tak to veľmi oslnivé nie je – 62:80. V tomto ohľade je na tom horšie už iba Žilina. Z posledných piatich stretnutí HC 07 trikrát vyhralo, raz prehralo po predĺžení a raz v normálnom hracom čase. Domáci nie sú favoritmi, ale prekvapiť môžu.

HC Košice

Košice sa spamätávajú z ďalšieho výprasku na vlastnom ľade. Po maďarskej Budapešti si na východniaroch zgustol aj líder zo Zvolena, ktorý v metropole východu zvíťazil jasne 7:2. Aj preto majú Košičania na konte 52 bodov, na prvý HKM strácajú bodov sedem. Skóre patrí k tým najlepším v celej súťaži – 90:55. Ak si odmyslíme hanebný debakel proti iž spomínanému Zvolenu, tak Košičania dovtedy ťahali šnúru štyroch výher.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpi HC 07 Detva a HC Košice. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:00.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 27. Ďaloga (Fekiač, Sládok), 28. Žilka (Mat. Chovan, Mar. Chovan) – 6. Nagy (Haščák, Brophey), 9. Nagy (Haščák), 24. Šoltés (Netík, Pretnar), 32. Spilar (Pretnar, Netík), 46. Haščák (Koch, Petráš)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Král – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, Gašpar, Ďaloga – Žilka, Valent, Tibenský – Surový, V. Fekiač, Mat. Chovan

Rozhodca: Baluška, Müllner – Orolin, Rojík – Chudada