Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mníchov 0:2 (kon.) | Bern – Redhawks 0:1 (kon.)
Kärpät Oulu
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
ZSC Lions
cz Utorok 20.11.2018, 18:00 • Oulun Energia Areena • Play-off Ligy majstrov • Osemfinále

Československá stopa v utkání

Michal Krištof (OULU, 0+1, čas na ledě 15:52)
    Radek Koblížek (OULU, 2+0, čas na ledě 12:42) (20:59:34)

Senzace se tentokrát nekoná. V prvním vzájemném duelu dokázali hráči Curychu srovnat skóre v poslední vteřině, dnes se už štěstí na jejich stranu neopřiklonilo. Finský tým Kärpät Oulu postuopuje do čtvrtfinále, kde ho čeká vítěz duelu Salcburk vs. Rouen.

Na postupu Oulu se výrazně podílel Radek Koblížek, který dnes vstřelil dvě ze tří branek svého týmu.

59:51
    Curych si vyžádal oddechový čas, pokračuje dál se šesti hráči a odkrytou klecí.

59:08
    Závar před domácí brankou, Vehviläinen schoval puk ve své výstroji.

58:55
    Hosté to zkoušení v šesti bez brankáře, nic jiného jim v tuto chvíli nezbývá.
    58:47 KOBLÍŽEK - 3:2

58:47
    Kärpät Oulu právě vstřelil branku!
    Tak to je něco! Nejen v prvním vzájemném duelu, ale také dnes jsme svědky vstřelené branky těsně před koncem třetí třetiny. Gól zařídila dnes už podruhé první útočná formace a především spolupráce Lasu-Koblížek. Finský útočník poslal puk před branku bekhendem, kde měl RADEK KOBLÍŽEK ideální pozici ke střelbě, jelikož se gólman nestihl přemístit a český hráč měl tak před sebou naprosto prázdnou branku. Asistence: Nicklas Lasu, Lasse Kukkonen.

58:02
    Menší závar před finským brankářem, kotouč ale trefil síť pouze z venkovní strany.

57:26
    Nicklas Lasu dostal přihrávku z obranné třetiny až na útočnou modrou, puk ale nedokázal zpracovat.

55:25
    Zatím to vypadá, že diváci ve finském Oulu dnes uvidí prodloužení. Hra se poastupně přesouvá ze strany na stranu.

54:20
    Hokejisté Kärpät zahráli kotouč na zakázané uvolnění.

53:33
    Tentokrát už po střele Patricka Geweringa musel brankář zasahovat a raději nechává hru přerušit.

52:50
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Radek Koblížek se ale obětavě položil do střely a zabránil útočníkům skórovat.

51:20
    Brankář Oulu chytá do výstroje střelu, která jej příliš nepřekvapila a dobře na ni viděl.

49:42
    Další útočné snahy domácích, puk ale nakonec utekl až do území nikoho.

48:23
    Kupari rozjel útočnou akci nejprve sám, jeho spoluhráči mu brzy přijeli na pomoc. Přihrával před branku, gólman následnou střelu vyráží.

47:22
    Domácí se poměrně rychle dostali až před Flüelera, Jasseho Ikonena brankář vychytal.

47:08
    Icing na straně finského celku, Vehviläinen bude muset zůstat ve střehu.

46:20
    Hollenstein před brankou, jeho pokus sražený do rohu kluziště.

46:06
    Hra se opět přesunula na druhou stranu hřiště, dotírající finské útočníky zastavuje až brankář Curychu. Následuje krátká komerční přestávka.

45:29
    A na kotouč si sáhnul také Veini Vehviläinen na druhé straně – ten jej raději schoval a přerušil hru.

45:20
    Nebezpečná přihrávka domácích přímo před branku, gólman pozorný.
    43:37 KOBLÍŽEK - 2:2

43:37
    A je opět srovnáno! Po chybě jednoho z hostujících hráčů zachytil puk na útočné modré čáře RADEK KOBLÍŽEK a ihned se s ním vydal přímo na branku. Ještě zkusil přihrávku na Nicklase Lasu, ten mu následně kotouč vrátil a tak jej český forvard poslal mezi tři tyče sám. Asistence: Nicklas Lasu.

42:49
    Hráče Oulu zastavuje ofsajd.

41:45
    Zajímavá příležitost domácích. Flüeler teď zasáhl proti prudké střele z levého křídla a poradil si i s následnou dorážkou. Kotouč ale nedokázal zachytit do výstroje a hra tak mohla pokračovat, hostující obránci nakonec uklidňují situaci.

40:49
    Na opačné straně si s pukem najel před branku Hollenstein, ani jeho pokus ale nebyl úspěšný.

40:24
    Ohtamaa zkusil štěstí, rána ale minula hostující branku.

40:01

Druhá třetina posunula k postupu blíže hráče Curychu. Ve 22. minutě zápasu tečoval střelu od modré čáry Jérome Bachofner a poslal svůj tým do vedení. Domácí měli několik zajímavých příležitostí k vyrovnání, gólman švýcarského týmu ale žádnou chybu neudělal.

40:00

39:59
    Posledním, kdo se v této třetině dotkne kotouče, je hostující gólman. Atte Ohtamaa od modré čáry na branku spíš jen nahodil a Flüer schoval puk do výstroje.

39:51
    Hollenstein se dostal do ofsajdového postavení a jeho tým je vykázán do středního pásma.

38:47
    Další střelecký pokus domácích, střela trefila pouze zadní mantinel.

37:47
    Pyörälä to zkusil bekhendem, ani následná dorážka ale v brance nekončí.

36:45
    Kärpät rozehrává zpoza vlastní branky.

35:47
    Sledujeme šance na obou stranách, ani jeden z týmů nemá výraznou převahu.

34:37
    Heponiemi poslal přihrávku do jízdy na Kupariho, tomu puk ale přeskočil hokejku a k zakončení se tak nedostal.

33:26
    Hosté jsou při útočných snahách zastaveni ofsajdem.

32:48
    Krištof zkusil štěstí z levého kruhu, brankář připraven.

30:51
    Blindenbacher vypálil, rána minula branku.

29:17
    Domácí už jsou kompletní a rovnou se dostali až k ohrožení branky. Situaci zachraňuje až Flüeler.

28:48
    Hosté dále pokračovali v obléhání branky, kotouč si ale skulinku mezi tři tyče nenašel a nakonec opouští předbrankový prostor.

27:44
    Vehviläinen se ze startu oslabení rozhodně nenudil. Nejprve pálil Shore z levého kruhu, puk gólmanovi vypadl z výstroje a byl tak stále hratelný. Po několika dalších střeleckých pokusech už se přerušuje.

27:17
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Pyörälä – 2 min., podrážení).

26:28
    Po ráně domácích od modré zůstal puk ležet před brankou, kde se k němu rychleji dostali hostující obránci a zabránili tak případné dorážce, která by mohla skončit v síti.

25:16
    Marco Miranda dostal nabito do jízdy a po pravém křídle se dokázal s pukem probojovat až těsně před branku. Gólman mu ale v zakončení zabránil.

24:53
    Hra se přesunula před branku Curychu a ještě chvíli tam také zůstane. Hosté totiž nechtěně poslali puk až na zakázané uvolnění.

24:40
    A další střelecký pokus z hostujících hokejek, tentokrát byla tato rána sražená.

24:14
    Proti střele Petterssona zasahuje domácí gólman betonem.

23:03
    Naopak šance na druhé straně, ktertou rozjel Nicklas Lasu. Brankář Curychu se teď vyznamenal výtečným zákrokem.

22:25
    Ryan Hayyse dostal přihrávku do středního pásma, byl ale zablokován dvěma obránci.
    21:20 BACHOFNER - 1:2

21:20
    Lions právě vstřelili branku!
    Pius Suter poslal ránu od modré čáry, puk se ještě po cestě odrazil od JEROME BACHOFNERA a změnil směr, a to přímo do domácí sítě. Rozhodčí si ještě nechal celou situaci zkontrolovat na videu. Asistence: Piusd Suter

20:32
    Fluer dostal přihrávkiu z druhé strany a zkusil to z levého kruhu, gólman se stihnul přemístit.

20:01

V prvním dějství se oba celky dokázaly gólově prosadit a zdá se, že tato osmifinálová bitva bude velice napínavá a vyrovnaná až do samého závěru. Autorem první branky se stal Teemu Kivihalme při hře čtyči na čtyři, vyrovnávací gól vstřelil hostující Chris Baltisberger při početní výhodě.

20:00

19:59
    Poslední příležitost v této třetině patří domácímu týmu, který se snažil ještě před sirénou strhnout vedení na svou stranu. To se ale nepodařilo a do kabin se tak půjde za nerozhodného stabvu.

18:59
    Nyní se do pásma dostali hosté a snažili se také něco vymyslet, puk se ale následně odrazil a opouští útočné území.

17:56
    Hráči Oulu teď nějakou chvíli kombinovali před brankou, situaci řeší až Flüeler, který přerušuje hru.

16:38
    Flüeler měl zakrytý výhled, přesto dokázal vyrazil dost prudkou ránu. Domácí se ještě na chvíli udrželi v útočné třetině.

15:34
    Klein už se chystal ke střele, kotouč mu ale utekl a hosté se k němu už nestihli znovu dostat. Na řadě jsou tak domácí.

14:59
    Puk končí mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:55
    A mohla to být rychlá otočka. Puk se ihned po buly před Vehviläinenem vydal vydal směr branka, gólman jej pouze vyrazil a hosté pokračovali v tlaku. Střelu Geeringa od modré čáry už poté chytá do rukavice.
    13:12 C. BALTISBERGER - 1:1

13:12
    Curych využívá přesilovou hru a vyrovnává skóre. Fredrik Pettersson našel přímo před brankou CHRISE BALTISBERGERA, který opravdu šikovným a pohotovým způsobem poslal puk za záda domácího brankáře. Asistence: Fredrik Pettersson, Pius Suter

11:53
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Ohtamaa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Prassl – 2 min., hrubost).

11:53
    Hráč Curychu se pokusil o bekhendovou střelu, gólman zasáhnul i proti několika následným dorážkám. Po této akci se strhla šarvátka na brankovišti, opět se bude vylučovat.

11:28
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Hakanpää – 2 min., držení).
    10:38 KIVIHALME - 1:0

10:38
    Domácí otevírají skóre. Švýcarům teď pořádně zamotali hlavu a zdálo se, že Lukas Flüeler ztratil přehled o tom, kde je puk. Ten se totiž po střele odrazil od brusle jednoho z hráčů k Michalu Krištofovi, který jej bez otáleníá poslal na TEEMI KIVIHALMEHO. Finský hráč měl před sebou odkrytou branku a při střelbě se nemýlil. Asistence: Michal Krištof, Shaun Heshka.

10:23
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Bodenmann – 2 min., držení hole).

10:23
    Hosté se už ale dostali zpět do pásma a začli obléhat branku. Bodenmann však fauloval a tak se poměr sil na ledě vyrovná.

09:50
    Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhazují.

09:47
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Humaloja – 2 min., nedovolené bránění).

08:55
    Teď naopak hostující muž v masce vyrazil nenápadný pokus od modré čáry, jeho spoluhráči odjíždějí s pukem na druhoiu stranu hřiště a zakládají útočnou akci.

08:05
    Tvrdá rána Kevina Kleina končí v lapačce domácího brankáře.

07:45
    A hned po skončení jejich oslabení zakládají rychlou protiakci, jeden z útočníků Kärpät se na několiokrát snažil puk procpat do branky. Gólman měl ale levý beton na správném místě.

07:33
    Heshka se vrací na led, hráči Oulu první oslabení zvládli.

06:55
    Hollensteinův dobrý pokus, který rozezvonil brankovou konstrukci. Puk mohl ještě někdo z jeho spoluhráčů dorazit až do branky, nikdo z nich se ale k němu nedostal dostatečně rychle.

06:32
    Švýcaři se teď dostali do postavení mimo hru a sami se tak vyhnali z útočného pásma.

05:45
    Domácí okamžitě vyhodili, hosté se rychle snažili opět najít cestu do pásma. Moc dlouho se v něm však neudrželi a puk opět letí přes všechny čáry.

05:33
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Heshka – 2 min., podrážení).

04:58
    Domácí rozehráli z obranné třetiny, puk se ale dostal pouze do středního pásma.

03:48
    Hraje se zatím hodně opatrně, obě mužstva se teprve "oťukávají".

02:57
    Domácí se teď usadili před Flüelerem a začli s obléháním branky. Všechny střelecké pokusy ale mířily mimo, případně byly zblokované a gólman si tak na puk nesáhnul. Hra se následně pomalu přesunuje do středu hřiště.

01:34
    Ikonen našel Niemelu, který ještě chvíli nebezpečně manévroval s pukem v předbrankovém prostoru. Nakonec byl vyhnán až za branku a následně o kotouč obrán.

00:28
    A obdobná situace i na druhé straně, ke střele se dostal Kevin Klein.

00:11
    Hned po pár vteřinách je tu první zákrok, který si připisuje hostující gólman. Puk končí v jeho lapačce.

00:01

Stadionem zní švýcarská hymna, diváci si vzápětí vyslechnou také tu finskou.

Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Ohtamaa, Hakanpää, Kivihalme, Niemelä, Kukkonen, Mäkelä – Koblížek, Lasu, Leskinen, Heponiemi, Kupari, Pyörälä – Ikonen, Krištof, Lindsten – Karvinen, Humaloja, Sailio – Anttila

ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Klein, P. Baltisberger, Moreau, Gering, Blindenbacher, Marti, Karrer – Bodenmann, Shore, Hollenstein – Petterson, Suter, Backman – C. Baltisberger, Prassl, Bachofner – Hayse, Schappi, Miranda – Hinterkircher

Rozhodčí: Öhlund, Björk – Neva, Sormunen.

Michal Krištof (OULU, útočník, 25 let)
    Radek Koblížek (OULU, útočník, 21 let)

PRVNÍ OSMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ

První vzájemný zápas jasně ukázal, že hokej se hraje až do úplného konce a že ani v posledních vteřinách nemusí být nic rozhodnuto. Hráči Oulu totiž ve Švýcarsku vedli 4:3, jedinou sekundu před koncem však k obrovské radosti domácího publika vyrovnal Frederik Petterson.

Zápas byl ovšem zajímavý už od začátku a oba týmy se o skóre celou dobu přetahovaly. Hosté se bleskově ujali vedení už za třičtvrtě minuty hry, domácí však stihli ještě v první třetině vyrovnat a následně zápas otočit. Finskému celku se ale ještě před sirénou podařilo skórovat při vlastním oslabení a do kabin se tak na první přestávku odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhém dějství strhli Lions opět vedení na svou stranu, v čase 51:20 bylo však opět srovnáno a přišel na řadu dramatický závěr. Minutu a sedm sekund před koncem otočil skóre na 4:3 pro Oulu Shaun Heszka a v čase 59:59 Frederik Petterson upravil výsledek na konečných 4:4. Do dnešního zápasu tak oba týmy nastupují od nuly, Kärpät má však výhodu domácího prostředí.

ZSC LIONS

Země: Švýcarsko
    Založení: 1930
    Hlavní trenér: Serge Aubin

Ani švýcarský klub není v CHL žádným nováčkem, naopak ani v jednom ročníku zatím nechyběl. Největším úspěchem v Lize mistrů je pro Curych dvojnásobná účast ve čtvrtfinále z loňské a předloňské sezony, boje o medaile mu však zatím zůstaly uzavřeny.

Curich se do osmifinále dostal z druhé příčky skupiny A, souboj o první pozici se švédskou Flörundou byl však těsný a oba celky měly na konci základní části stejně bodů. Lions stejně jako jejich osmifinálový soupeř prohráli v základní skupině pouze jediné utkání (a to právě s Flörundou).

Nejproduktivnějším hráčem v sestavě Curychu je Pius Suter (2+6), oporou týmu je i český forvard Roman Červenka či Denis Hollenstein (oba 2+5). Švýcarský tým nemá jednoho výrazného střelce – hned pět hráčů zaznamenalo tři vstřelené branky, víckrát se zatím nikdo gólově neprosadil. V úvodním osmifinálovém střetnutí strážil branku Niklas Schlegel (83,72 %), v základních skupinách dostal více prostoru Lukas Flüeler (88,8 %).

KÄRPÄT OULU

Země: Finsko
    Založení: 1946
    Hlavní trenér: Mikko Manner

Hokejový tým z finského města Oulu se Ligy mistrů účastní letos počtvrté. Kärpät se v CHL dařilo zejména v úvodních ročnících – hned první rok se dostali do semifinále a v následující sezoně dokonce až do finále, kde nakonec podlehli Flörundě 1:2.

Hráči Oulu letos postoupili do osmifinále suverénně z prvního místa tabulky skupiny F. V základní části turnaje prohráli pouze jediný zápas (v Norimberku) a na druhý Rouen si tak vytvořili pohodový pětibodový náskok.

Útočník Nicklas Lassu se sedmi vstřelenými góly a třemi asistencemi patří na přední příčky mezi top scorers celé soutěže, výraznou produktivitou se může pyšnit také slovenský hráč Michal Krištof (3+6). První osmifinálové utkání odchytal Veini Vehlviläinen (89,87 %), v základní skupině mohli diváci v brance vidět i Jussiho Rynnäse (88,24 %).

Hezký úterní podvečer při sledování osmifinálových odvet Ligy mistrů. První zápas mezi ZSC Lions a Kärpät Oulu skončil smírně a dnešní úkol tak pro obě mužstva zní jasně – vyhrát jakýmkoliv způsobem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

LB

Góly a asistencie: 11. Kivihalme (Krištof, Heshka), 44. Koblížek (Lasu), 59. Koblížek (Lasu, Kukkonen) – 14. Baltisberger (Pettersson, Suter), 22. Bachofner (Suter)

Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Ohtamaa, Hakanpää, Kivihalme, Niemelä, Kukkonen, Mäkelä – Koblížek, Lasu, Leskinen – Heponiemi, Kupari, Pyörälä – Ikonen, Krištof, Lindsten – Karvinen, Humaloja, Sailio – Anttila
    ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Klein, P. Baltisberger, Noreau, Geering, Blindenbacher, Marti, Karrer – Bodenmann, Shore, Hollenstein – Petterson, Suter, Backman – C. Baltisberger, Prassl, Bachofner – Hayse, Schappi, Miranda – Hinterkircher

Rozhodca: Öhlund, Björk – Neva, Sormunen
    06.11.2018
    Zürich - Kärpät 4:4

Góly a asistencie: 9. Klein, 16. Prassl (Noreau, Schlegel), 34. Pettersson (Suter), 60. Pettersson (Suter, Noreau) – 1. Heponiemi, 19. Lasu (Lindsten, Ohtamaa), 52. Lasu, 59. Heszka (Kivihalme, Leskinen)