Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:5 (po pr.)
Montreal – Washington 4:5 (po pr.) | Ottawa – Florida 5:7 (kon.) | St. Louis – LA Kings 0:2 (kon.)
Nashville – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:2 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 3:6 (kon.)
Ottawa Senators
5:7 (1:3, 2:3, 2:1)
Florida Panthers
cz Utorok 20.11.2018, 01:38 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Pondělní program v NHL si přichystal další nálož kvalitních hokejových zápasů. V rámci Východní konference se proti sobě postaví Ottawa Senators a Florida Panthers.

Domácí Ottawa má za sebou dvě výhry v řadě, když se jí podařilo udolat rozjetý Detroit i prohloubit mizérii Pittsburghu, který prožívá nejhorší vstup do sezony za posledních 15 let. Senators se díky tomu podařilo poskočit na aktuální 11. místo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Florida dokázala předvést famozni stíhací jízdu a sbírala výhry i body jak na běžícím páse. Jenže od výhry ve Philadelphii se Panteři nedokázali k dalšímu úspěchu prokousat. Těžké zápasy v Columbusu a New Yorku proti Rangers prohráli a pevně věří, že proti Ottawě se jim podaří opět nastartovat vítěznou šňůru a znovu se odlepit ode dna Východní konference.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Ch. Wideman, Borowiecki – Batherson, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith (A), Pääjärvi.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Petrovic, Yandle, Weegar, Pysyk – Hoffman, Barkov, Dadonov – Bjugstad, Trocheck, Huberdeau – Vatrano, McCann, Hunt – Brouwer, Lammikko, Haley..

00:01

00:18
    Duel svým útokem zahájili hokejisté Ottawy, Ekblad a Matheson však předvedli dva úspěšné bloky.

00:40
    Hra se přesunula před Andersona. Hoffman a Matherson nechali domácího brankáře vyniknout při prvních zákrocích.

01:30
    Úvodní pasáž zápasu se hraje zatím bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu.

01:53
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Perfektní přihrávkou přes střední pásmo našel Jaroš MATTA DUCHENA, který se dokázal mezi kruhy uvolnit od obránce a po kličce do strany přehodil brankáře Floridy! Asistence: Christian Jaroš, Thomas Chabot.
    01:53 Matt DUCHENE - 1:0

via Gfycat

03:16
    Hráči Floridy se dostali do postavení mimo hru.

03:46
    Stone se dostal k přihrávce mezi kruhy, prudkou střelou ale minul Reimerovu klec.

04:14
    Reimer drží kotouč ve své výstroji a přerušuje hru.

04:37
    Hra je znovu přerušena při přechodu hostů přes modrou čáru. Hunt byl u mantinelu atakován a pozdě dostal puk do útočného pásma.

04:44
    Florida právě vstřelila branku!
    Panteři rychle vyrovnávají! Po nahození do útočného pásma předvedli povedený forčeking, puk se dostal před branku k Lammikkovi, který prudkou přihrávkou našel na pravé straně TROYE BROUWERA, jenž z první zaklidil kotouč do branky.
    04:44 Troy BROUWER - 1:1

06:17
    Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Tkachuk a Florida si po komerční přestávce zahraje přesilovku.

06:35
    Hosté velmi rychle využívají přesilovku! ALEKSANDER BARKOV se před brankou Andersona dostal k dorážce po střele Trochecka z pravého kruhu a dostal kotouč za záda bezmocného domácího brankáře. Asistence: Vincent Trocheck, Keith Yandle.
    06:35 Aleksander BARKOV - 1:2

via Gfycat

07:45
    O kotouč se zápolí v obranném pásmu Floridy. Na levém mantinelu jsou silnější hosté.

09:10
    Nikým neatakovaný Petrovic se dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování. Anderson měl ale dobrý výhled a střelu bez problémů vyrazil.

09:28
    Ryan mezi kruhy recept na Reimera nenašel.

10:20
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba celky se pravidelně střídají v držení puku.

11:03
    Velká chyba v obraně Ottawy! Vysoký oblouček z obranné třetiny hostů dopadl na útočnou modrou čáru, kde trestuhodně nechali dva obránci Senators doslova volnou dálnici pro JAREDA MCCANNA, který se puku zmocnil, sjel si mezi kruhy a prostřelil Andersona. Asistence: Dryden Hunt.
    11:03 Jared MCCANN - 1:3

11:28
    Reimer po střele Chabota přerušuje hru. Komerční pauza.

12:10
    Ottawa se dopustila zakázaného uvolnění.

13:11
    Hosté se řítili ve třech proti dvěma. Svým gólem namlsaný McCann se rozhodl zakončit útok sám, sjel si za levý kruh, ale jeho střelu dokázal Jaroš zblokovat a srazit puk do hlediště.

13:40
    Reimer si betonem pohlídal zakončení Lajoieho a odrazil jeho střelu na zadní mantinel.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:19
    Domácí šli do přečíslení ve třech, přihrávkou do pravé strany se pokusili využít více prostoru ke střele. Reimer ale letící kotouč vytěsnil ramenem.

15:04
    Pysyk od modré jen orazítkoval zadní mantinel za brankou Andersona.

15:51
    Florida se nepřesnou rozehrávkou dopouští zakázaného uvolnění.

16:23
    Přesilovku si po komerční pauze zahrají domácí. Dvě minuty za hákování odpyká Matheson.

16:23
    Oba týmy odešly do kabin. Podle všeho byla předčasně ukončena první třetina. Zjišťujeme podrobnosti.

16:23

Podle dostupných informací byla první třetina byla ukončena kvůli vážným zdravotním problémům některého z diváků.
    Informace z Ottawy hovoří o urgentním zásahu záchranářů kvůli infarktu jednoho z diváků

16:23

17:06
    Hosté dostávají kotouč ze svého pásma.

17:49
    Domácí musí opět rozehrávat zpoza vlastní klece.

18:08
    Florida skvělým forčekingem zahání soupeře mimo zpět do obranné vlastní třetiny.

18:13
    Vincent Trocheck je vážně zraněný! Nemůže se postavit na vlastní nohy, při souboji u mantinelu nechal při dopadu pravou nohu pod sebou a koleno si vykroutil do nepřirozené polohy.

18:13
    Na led jsou přivážena nosítka.

18:13
    Stejné zranění s vykrouceným vlastní nohy potkalo nedávno Erika Haulu z Vegas. Útočník Rytířů skončil na marodce se statusem "month-to-month", tedy z měsíce na měsíc a nad možným termínem návratu visí spousta otazníků. Trochecka nyní potkala identická situace.

18:13
    Trocheck je za potlesku publika odvážen z kluziště na nosítkách.

18:13
    Čeká se na pokračování utkání.

18:13
    Duel pokračuje vhazováním u modré čáry domácích.

18:23
    Florida hraje v plném počtu.

18:48
    Tkachuk zkoušel pozornost Reimera, ale těsně minul branku.

19:38
    Domácí se snažili protlačit do zakončení, ale byli vyhnáni dobrou obranou soupeře.

20:00
    Rozhodčí musí k videu! Florida vstřelila branku, ale ve stejné chvíli zazněla siréna!

20:00
    Jak ukazují opakované záběry, JEVGENIJ DADONOV dorazil puk za záda Andersona včas a Florida navyšuje své vedení na 4:1! Asistence: Aleksander Barkov, Aaron Ekblad.
    20:00 Jevgenij DADONOV - 1:4

Oficiálně byla dohrána část, jež zbývala z první třetiny! Během několika okamžiků začne již klasická druhá dvacetiminutovka.

20:11
    Senators se dostali do postavení mimo hru.

21:32
    Velká chyba brankáře Reimera, který chtěl za brankou rozehrát, ale puk poslal jen k Bathersonovi, jenž našel před brankou MATTA DUCHENA, který do odkryté klece snižuje na 1:2. Asistence: Drake Batherson.
    21:32 Matt DUCHENE - 2:4

22:08
    Weegar bleskově přebruslil celé kluziště, svou střelu poslal do lapačky Andersona.

22:48
    Další útok domácích se podařilo Panterům odvrátit vyhozením až do obranného pásma soupeře.

23:12
    Oblouček Chabota končí zakázaným uvolněním.

23:41
    Reimer měl trochu problémy se střelou Dzingela z levého kruhu, ale podařilo se mu mezi betony kotouč zkrotit.

24:01
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

24:32
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jared McCann – 2 min., sekání).

24:39
    Jestli v první třetině Florida využila přesilovku rychle, Ottawa do dokázala bleskově! Duchene poslal kotouč na pravou stranu brankoviště, odkud DRAKE BATHERSON tečoval puk za záda Reimera. Asistence: Matt Duchene, Maxime Lajoie.
    24:39 Drake BATHERSON - 3:4

26:10
    Paajarvi se snažil propíchnout puk mezi betony Reimera, ten si skulinku pohlídal.

27:13
    Reimer má kotouč ve své moci a přerušuje hru. Komerční pauza.

27:35
    Florida kazí rozehrávku, je z toho jen zakázané uvolnění.

27:48
    DeMelo pálil od modré, trefil však jen jednoho z bránících hráčů.

28:08
    Senators se dostávají do postavení mimo hru.

28:49
    Přestřelka pokračuje! Florida si opět vypracovala dvougólový náskok, když Lammikkovu přihrávku zpoza branky pohotově MICHEAL HALEY poslal z mezikruží za záda brankáře Andersona. Asistence: Juho Lammikko, Aaron Ekblad.
    28:49 Micheal HALEY - 3:5

29:21
    Paajarvi zkoušel z bekhendu překvapit Reimera, ten byl ale nalepen u své levé tyčky a puk nepropustil.

30:30
    Ottawa se snaží napadat rozehrávku soupeře a dostat se do brejku. Hosté si ale dávají dobrý pozor.

30:42
    Hra byla přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

31:21
    Chabot nezachytil prudkou přihrávku na modré čáře a Senators se sami připravili o útočné pásmo.

31:46
    Reimer závar před svou brankou vyřešil přikrytím puku pod lapačku.

32:09
    Tečovanou střelu z mezikruží se Andersonovi podařilo vyrazit.

33:24
    Střídačka Floridy se dopustila chyby. Hosté hráli v šesti a dvě minuty odsedí Ekblad.

35:09
    Ryanovu ránu z levého kruhu Reimer vytěsnil ramenem.

35:28
    Zatímco Floridě skončilo oslabení, Reimer si připsal těžký zákrok, po kterém se před brankou hostů strhla mela několika hráčů. Komerční přestávka.

35:28
    A bude se vylučovat. Bobby Ryan jde na trestnou lavici za hrubost. Ale vylučuje se i na straně Floridy, McCann dostal dvě minuty za krosček.

35:45
    Reimer chytá Chabotovu střelu z ostrého úhlu a přerušuje hru.

36:29
    Hosté se dostali do rychlého útoku a FRANK VATRANO, najíždějící si na levé straně, zužitkoval přesnou přihrávku z pravého kruhu od Lammikka. Anderson byl bez šance. Asistence: Juho Lammikko.
    36:29 Frank VATRANO - 3:6

36:29
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Craig Anderson, přichází Mike McKenna.

37:30
    Tempo hry po brance Floridy mírně opadlo.

38:35
    Nahozený kotouč Floridy sebrala domácí obrana.

38:52
    Puk vyletěl mimo kluziště, bude se vhazovat před McKennou.

40:00

Druhá třetina zápasu mezi Ottawou a Floridou začala už v čase 16:37 a přinesla hned pět branek. Domácí sice stáhli skóre z 1:4 na 3:4, ale Floridě se podařilo dvěma góly opět uskočit a vyhnat brankáře Andersona z klece.

Další třetina začne přibližně v 03:46.

40:01

40:40
    Florida se musela z tlaku vymanit vyhozením puku. K zakázanému uvolnění nedošlo.

41:15
    Reimer se má v brance co ohánět. Hned tři střely se mu podařilo v rychlém sledu vyrazit.

41:29
    Vatrano nahodil puk ze středního pásma až k McKennovi, který chytá kotouč do lapačky.

42:06
    Kotouč se dostal mimo kluziště. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

43:16
    McKenna vyrazil střelu Hoffmana před sebe a puk si stáhl do lapačky.

44:06
    Duchene vyrazil proti soupeři u modré čáry, zmocnil se puku a okamžitě pálil na Reimera. Tomu se podařilo puk srazit do strany mimo nebezpečí.

44:45
    Tkachuk se trochu netradičně rozhodl střílet už od modré čáry. Reimer přerušuje hru.

45:17
    Puk se dostal těsně k brankovišti Reimera a Tierney z beprostřední blízkosti trefil hostujícího brankáře. Hosté záhy vyhazují na zakázané uvolnění.

46:08
    Další zakázané uvolnění Floridy. Tentokrát po nepřesné rozehrávce Mathesona.

46:35
    ZACK SMITH se prodral do brankoviště Reimera a srazil přihrávku Ryana zpoza do branky za záda brankáře, který se sice snažil protestovat, ale branka padla legálním způsobem. Asistence: Bobby Ryan, Mark Borowiecki.
    46:35 Zack SMITH - 4:6

47:11
    Domácí pokračují v náporu. Reimer jen s vypětím všech sil vytěsnil ránu Tkachuka.

48:25
    Domácí jsou mnohem aktivnější,soupeře do ničeho nepouští a úspěšně napadají i jeho rozehrávku.

49:16
    Florida dokázala po delší době využít skuliny v obraně soupeře a vyrazila dokonce do přečíslení. Bjugstad ale nechal pouze vyniknout brankáře McKennu. Komerční přestávka.

49:30
    Domácí střílí kontaktní gól! Reimer sice dokázal vyrazit puk letící do branky svou lapačkou, ale vleže už nemohl nijak zasáhnout proti dorážce BRADYHO TKACHUKA! Asistence: Mark Stone, Chris Tierney.
    49:30 Brady TKACHUK - 5:6

50:34
    Dzingel z mezikruží pořádně protáhnul Reimera.

51:30
    A další jedovatá střela na hostujícího brankáře, který dokázal kotouč zkrotit. Komerční pauza.

51:54
    Stone trefil z mezikruží jen bránícího Weegara. Florida je dál pod tlakem.

52:40
    Hostům se podařilo zaútočit, McKenna vyrazil střelu z levého kruhu a domácí opět vyráží do útoku.

53:16
    Obetavymi obrannymi zakroky se snazi hosté pomoci svému brankáři. Hra je přerušena a bude se vylučovat. Huberdeau odchází na trestnou lavici za hákování.

53:33
    Panthers vyhazují kotouč.

54:02
    Hosté znovu vyhazují. Krátce před tím Reimer vychytal jak střelu Tkachuka od modré, tak dorážku Whita.

54:28
    Senators musí opět za vlastní klec pro kotouč.

54:55
    Matheson poslal puk přes plexisklo ve vlastním pásmu! Obrovská chyba, která znamená další vyloučení.

54:59
    Florida po vyhraném vhazování vyhazuje puk.

55:24
    Reimer nadvakrát srazil puk za svou branku. Florida je ve čtyřech.

55:45
    Huberdeau vytěsnil hru do středního pásma, skočil po puku a poslal ho přes všechny čáry.

56:24
    Hosté se osvobozují.

56:55

57:25
    Panthers drží puk za brankou Ottawy a trochu šetří čas.

58:01
    Do konce normální hrací doby zbývají poslední dvě minuty.

58:20
    Je nejspíš rozhodnuto! Stone neprotlačil přihrávku do pravého kruhu na Duchena, který mohl zakončit do poloodkryté branky. Hosté toho využili k rychlému protiútoku, Lammikko zavezl puk do útočného pásma a přihrál do levé strany MIKU HOFFMANOVI, který po kličce do bekhendu obhodil McKennu. Asistence: Juho Lammikko, Jonathan Huberdeau.
    58:20 Mike HOFFMAN - 5:7

via Gfycat

58:30
    Ottawa zkouší hru bez brankáře.

59:12
    Reimer vyrazil střelu Duchena jen na hokejku Stone, tomu se ale dorážku nepodařilo umístit směrem na branku.

59:42
    Florida vyváží puk ze svého pásma.

59:47
    DeMelo, ve snaze zastavit soupeře, se dopustil faulu a za podražení odchází na trestnou lavici.

Hokejisté Floridy se po dvou porážkách vrací na vítěznou vlnu. Naopak Ottawa po dvou vítězstvích okusila hořkost porážky a to v pořádně divokém utkání. Senators se sice dostali do vedení 1:0, ale poté čtyřmi góly ve vlastní siti se museli začít obávat debaklu.

Domácí sice snížili na 3:4, ale ve druhé polovině druhé třetiny opět dvakrát inkasovali. Třetí třetina přinesla velký tlak domácích, kteří byli jasně lepší. Dostali se do kontaktu, ale otevřený hokej dal prostor soupeři k brejku, který využil Mike Hoffman a ukončil tím naděje soupeře na zvrat.

Tři hvězdy utkání
    1. Juho Lammikko (FLA) 0+4
    2. Matt Duchene (OTT) 2+1
    3. aaron Ekblad (FLA) 0+2

Slovenská stopa v utkání
    Christian Jaroš (OTT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:55

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:30:52)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 2. Duchene (Jaroš, Chabot), 22. Duchene (Batherson), 25. Batherson (Duchene, Lajoie), 47. Z. Smith (B. Ryan, Borowiecki), 50. B. Tkachuk (Mark Stone, Tierney) – 5. Brouwer (Lammikko), 7. Barkov (Trocheck, Yandle), 12. McCann (Hunt), 20. Dadonov (Barkov, Ekblad), 29. Haley (Lammikko, Ekblad), 37. Vatrano (Lammikko), 59. Hoffman (Lammikko, Huberdeau)

Ottawa Senators: C. Anderson (37. McKenna) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Borowiecki, Jaroš – Batherson, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith (A), Pääjärvi.
    Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad (A), Matheson, Petrovic, Yandle, Weegar, Pysyk – Hoffman, Barkov (C), Dadonov – Bjugstad, Trocheck, Huberdeau – Vatrano, McCann, Hunt – Brouwer, Lammikko, Haley.

Rozhodca: Nicholson, Charron – Daisy, Nansen