Pardubice – Královské Vinohrady 7:3 (kon.)
Sokoli Pardubice
7:3 (4:0, 1:1, 2:2)
TJ Sokol Královské Vinohrady
cz Pondelok 12.11.2018, 18:10 • SH Dašická Pardubice • Livesport Superliga (CZ) • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Sokol Pardubice: Haleš (Levínský) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Kourek – Dlesk, P. Pakosta, Šmíd – Teichman, Savický, Žáček – Černý.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mazák (Buchta) – Jelínek, Vnuk, Lanc, D. Záň, Houra – Hartman, Gregor, Skřivánek – Hájek, Dolejš, Hanák – J. Záň, Z. Stuchlík, Rossi – Svoboda, Harnesk..

00:01

00:20
    Mazák si poprvé sahá na míček, jeho zákrok však nebyl nikterak těžký.

01:00
    Pardubice se dostaly do první větší šance, ale není to úvodní branka zápasu.

01:50
    Ivo Teichman rozjíždí další útočnou akci svého týmu, ale Pardubicím se nedaří zavézt míček před branku.

02:25
    Filip Krigovský chtěl projít středem, ale byl zastaven obranou Vinohrad, které zahajují protiútok.

03:31
    Domácí jsou od úvodu zápasu aktivnější a hýří pohybem. Avšak také sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.

03:58
    Přemek Pakosta přihrával před branku, kde se nakonec k míčku nedostali jeho spoluhráči a Vinohrady se ubránily.

04:20
    Martin Rossi střílel z otočky, ale minul branku.

04:25
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Martin Haleš velmi dobře a rychle rozehrál na Černého, který neodkázal vstřelit branku, ale odraženého míčku se ujmul DAVID ŽÁČEK a ten už vsítil první branku zápasu. Asistence: Petr Černý.
    04:25 David ŽÁČEK - 1:0

04:58
    Hosté velmi zbytečně ztratili míček v útočné třetině a zpětnou přihrávku ukořistil JAN KOUREK, který šel sám na brankáře a navyšuje vedení svého celku. Bez asistence.
    04:58 Jan KOUREK - 2:0

06:03
    Vinohrady nyní nedokázaly ubránit útok soupeře a DANIEL ŠKEŘÍK dává třetí branku. Rastislav Mazák už chytal míček těsně za čarou a rozhodčí dobře viděl, že míček už se nacházel v brance. Asistence: Patrik Petr.
    06:03 Daniel ŠKEŘÍK - 3:0

06:45
    Domácí tedy vstoupili do utkání velmi dobře a dali svému soupeři tři rychlé branky. Pardubice i nadále hrají s míčkem a Vinohrady nyní neví kudy kam.

07:35
    Mazák opět v akci a zabránil další brance! Na druhé straně pološance Vinohrad, ale brankář Pardubic byl pozorný.

08:16
    Lukáš Gregor vystřelil a o dorážku před brankou se snažil Martin Skřivánek, avšak neúspěšně.

08:52
    Po střele hráče hostí se míček odkutálel kolem pravé tyčky. Vinohrady trochu přidaly a snaží se o svou první branku.

09:20
    Linhart v přečíslení, ale Haleše nedokázal propálit. Vinohrady si začínají tvořit brankové příležitosti.

10:14
    Komerční pauza a Pardubice hájí své tří brankové vedení. Hosté se však herně zlepšili v posledních minutách.

10:14
    Trenér Pardubic hodnotil úvodních deset minut zápasu a hovořil o tom, že o tři branky se postaraly tři různé lajny a pochvaluje si vyrovnanost svého kádru.

11:28
    Autorem branky je PŘEMEK PAKOSTA, který po přihrávce vystřelil a od pravé tyčky se míček dorazil směrem do branky. Asistence: Jan Savický.
    11:28 Přemek PAKOSTA - 4:0

11:28
    Střídání v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady: ze hřiště odchází Rastislav Mazák, přichází Jiří Buchta.

12:07
    Zbyněk Stuchlík přihrával před branku, ale zde se o míček postaral Radek Formánek, který jej ihned vystřeluje do bezpečí.

12:32
    Vinohrady se snaží, ale míček jim hodně odskakuje od florbalek.

13:26
    Jan Svoboda se zpoza branky natlačil do před brankového prostoru, ale Haleš ukrývá míček pod svýma nohama a stále drží čisté konto.

14:32
    Martin Skřivánek vystřelil a jeden z hráčů Pardubic chtěl odkopnout míček do bezpečí, ale místo toho míček skončil na břevnu domácí branky!

15:14
    Po rychlé kombinaci zasahuje u pravé tyčky Buchta a za pomocí obránců byla celá situace zažehnána.

15:30
    Jan Svoboda střílel z pravé strany, ale jen do připraveného Haleše v brance!

16:53
    Pardubice i nadále aktivně útočí a neponechávají nic náhodě. Vinohrady se sympaticky snaží, ale zatím jim není přáno dosáhnout branky, která by je určitě nakopla.

17:45
    Domácí nyní kombinací uzavřeli svého soupeře před jeho brankou. Nakonec však neodkázali vystřelit.

18:00
    Vinohrady v protiútoku, ale Haleš chytá míček a opět chtěl dlouhým výhozem oslovit svého spoluhráče, ale nakonec z toho není šance jako při první brance Pardubic.

19:00
    Běží nám poslední minuta první třetiny, Pardubice nyní tlačí na Vinohrady.

19:30
    Domácí dohrávají závěr třetiny s míčkem na holi a snaží se již neudělat hlavně chybu.

20:00

První třetina nám přinesla svižné tempo z obou stran. Domácí dali velmi rychle tři branky a nalomily svého soupeře. Ten po výměně brankáře trochu zlepšil svou hru a dostával se i do šancí, ale Haleš je zatím v brance bezchybný.

20:01

20:40
    Hosté začaly druhou třetinu s míčkem pod svou kontrolou.

21:14
    Hosté stále s míčkem, ale nemohou se dostat k nějaké vážnější střele na branku Haleše.

21:36
    Vinohrady dlouhým výhozem se snaží o další zteč branky Pardubic.

22:16
    Z voleje vystřelil Lukáš Gregor a poslal míček nad branku.

23:01
    Z kombinace Pardubic nakonec nic nevzešlo a Vinohrady se snaží o protiútok.

23:58
    Přečíslení Pardubic a Buchta vystřelil střelu Savického.

24:47
    Černý směřoval míček do před brankového prostoru, ale trefil jen nohy obránce Vinohrad.

25:30
    Začátek druhé třetiny se nese ve vyrovnaném duchu, Vinohrady mají snahu, ale jejich střelba není buď přesná nebo obrana Pardubic výborně blokuje jejich střelecké pokusy.

26:00
    Lukáš Gregor chtěl přihrávat na nabíhajícího Skřivánka, ale míček k němu nakonec nedoputoval.

27:08
    Zbyněk Stuchlík nezvládl rozehrávku, kterou vystihl Ivo Teichman a uvidíme první vyloučení!

27:34
    Pardubice kombinují před brankou Vinohrad a uvidíme, jestli svou přesilovku přetaví v další branku.

27:53
    Využitá přesilovka Pardubic! Zozulák přihrál křížem na PŘEMKA PAKOSTU a ten zpoza obránce trefuje levou část branky. Asistence: Martin Zozulák.
    27:53 Přemek PAKOSTA - 5:0

29:11
    Vinohrady se nemají nyní čeho chytit a nyní jsou hodně dole.

29:24
    Jan Hanák to zkoušel střelecky ze střední vzdálenosti, ale jeho střela byla tečována mimo hřiště.

31:11
    Po komerční pauze pokračujeme ve hře a čekáme, jestli se Vinohrady dokážou střelecky v dnešním zápase prosadit.

31:36
    Buchta se předvedl dobrým zákrokem, kdy vyrazil tvrdou ránu Žáčka.

32:08
    Jan Kourek se dostal do úniku, ale Buchta udržel míček pod svýma nohama!

35:21
    Omlouváme se Vám za menší technické problémy...Pardubice i nadále drží pěti brankové vedení, Zezulák střílel, ale neuspěl.

36:01
    Pardubice nyní v útoku neuspěly a Vinohrady se snaží o protiútok.

36:58
    Pardubice v poklidu rozehrávají ze svého pásma a nikam příliš nespěchají.

37:17
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Vinohrady se nakonec prosazují a branku střílí bývalý hráč Pardubic, LUKÁŠ GREGOR. Asistence: Petr Hartman.
    37:17 Lukáš GREGOR - 5:1

38:00
    Kourek byl atakován, hra přerušena, nakonec se Kourek těžce zvedá, ale zvedá. Kourek podstoupil souboj se Stuchlíkem.

38:44
    V závěru druhé třetiny se snaží domácí uklidnit hru a dohrát zbytek třetiny v poklidném tempu.

40:00

Druhá třetina už nám nepřinesla tolik branek. Pardubice využily přesilovku a dostaly se do vedení o pět branek. Vinohrady pak díky své krátkodobé aktivitě dokázaly snížit na rozdíl čtyř branek. Pardubice se spíše snažily zklidnit hru a v poklidu kombinovat a čekat na nějaké šance či chyby soupeře v jeho rozehrávce.

40:01

40:50
    Patrik Petr nahazoval míček z pravé strany, ale Buchta dokázal jeho přihrávku zachytit.

41:47
    Pardubice v pásmu soupeře a obtěžují obranu Vinohrad, následně se jim daří pouze míček vyhodit.

42:32
    Martin Rossi obkroužil s míčkem branku Haleše, ale přihrávku před branku neposlal.

43:28
    Kourek měl před sebou odkrytou branku, avšak dal do své střely až moc úsilí a přestřelil branku Vinohrad!

44:00
    Další velká šance Pardubic, kdy Buchta vyrazil první pokus, následně mu pomohl ještě obránce Vnuk a po třetím pokusu Pardubic končí míček mimo branku.

44:48
    Domácí nyní svírají svého soka a domácí mají zatím zápas plně pod kontrolou.

46:22
    Pasáž hry, kdy se hraje spíše bez šancí na jednu či druhou branku. Snaha Vinohrad již není taková jako v průběhu druhé třetiny.

47:03
    Defenzíva Pardubic se nyní předvedla a čistě ubránili útok svého soupeře.

48:15
    Martin Skřivánek místo střely zvolil přihrávku, kterou blokují obránci Pardubic.

48:38
    Žáček měl na holi další branku svého týmu, ale netrefil prázdnou branku!

49:46
    Blíží se nám poslední desetiminutovka zápasu a zatím to vůbec nevypadá, že by se hosté měli nadechnout k nějakému dramatu ke konci zápasu.

50:13
    Poslední komerční přestávka a po ní se bude ihned pokračovat ve hře.

50:17
    Pardubice se ihned po komerční pauze prosazují a svou třetí branku v soutěži, dává PATRIK PETR. Asistence: Jan Savický.
    50:17 Patrik PETR - 6:1

51:10
    Pardubice pomalu a jistě směřují ke svému dalšímu vítězství.

52:12
    Stuchlík versus Haleš, brankář Pardubic byl úspěšnější a není to druhá branka Vinohrad.

52:30
    Zezulák po souboji zůstal ležet na palubovce a hra je přerušena. Jan Svoboda jej fauloval a zde se mělo vylučovat.

53:05
    Rychlá rozehrávka Pardubic, ale Černý byl nakonec dostižen u mantinelu a Vinohrady se dokázaly ubránit.

54:03
    Jelínek střílí a míček trefuje břevno Haleše!

54:10
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Vinohrady dávají branku z volného úderu. JAN SVOBODA se trefuje přes zeď a se štěstím míček propadl do branky. Asistence: Zbyněk Stuchlík.
    54:10 Jan SVOBODA - 6:2

55:30
    Tyčka Formánka!

55:36
    Rozhodčí nařizuje trestné střílení, Ivo Teichman už mohl zakončovat na branku, ale byl přitom faulován.

55:37
    Autorem branky z trestného střílení je MARTIN ZOZULÁK, který se skoro zamotal do své kličky, avšak se štěstím nakonec dokázal míček dostat do branky. Bez asistence.
    55:37 Martin ZOZULÁK - 7:2

56:00
    Blíží se nám konec zápasu a o vítězi již není pochyb.

56:05
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Pardubice nyní nechaly mnoho prostoru ve své obraně a toho využili hosté, kdy po přihrávce střílí branku LUKÁŠ GREGOR. Asistence: Martin Jelínek.
    56:05 Lukáš GREGOR - 7:3

57:04
    Pardubice se dostávaly ještě do zajímavé pozice, ale nakonec jim nevyšla souhra a není to další branka v síti Vinohrad.

58:48
    Žáček mohl střílet z dobré pozice, ale nakonec zvolil přihrávku, kterou obrana Vinohrad blokuje.

58:51
    Vinohrady se dostaly dvakrát do rychlého brejku, ale ani jeden z jejich útoků nepřinesl další branku!

59:05
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Jan Hanák – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Jan Bílý – 2 min., Hrubost).

Při hře čtyři na čtyři už jsme neviděli nic zajímavého a Pardubice po konstantním výkonu nakonec poráží Vinohrady 7:3. Hosté se za celou dobu zápasu nedokázaly nadechnout k žádnému většímu tlaku a neustále se bránily útokům Pardubic. Vinohradům dělaly velké problémy dlouhé přihrávky Pardubic, díky kterým se jim podařilo velmi rychle odskočit v první třetině a od té doby si domácí kontrolovali průběh hry.

Nejlepší hráči utkání
    Pardubice: Martin Haleš
    Královské Vinohrady: Lukáš Gregor (20:20:37)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 5. Žáček (Černý), 5. Kourek, 7. Škeřík (Petr), 12. P. Pakosta (Savický), 28. P. Pakosta (Zozulák), 51. Petr (Savický), 56. Zozulák (t.s.) – 38. Gregor (Hartman), 55. Svoboda (Z. Stuchlík), 57. Gregor (Jelínek)

Sokoli Pardubice: Haleš (Levínský) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Kourek – Dlesk, P. Pakosta, Šmíd – Teichman, Savický, Žáček – Černý, Zozulák.
    TJ Sokol Královské Vinohrady: Mazák (12. Buchta) – Jelínek, Vnuk, Lanc, D. Záň, Houra – Hartman, Gregor, Skřivánek – Hájek, Dolejš, Hanák – J. Záň, Z. Stuchlík, Rossi – Svoboda, Harnesk.

Rozhodca: Petr Černý a Jiří Janoušek