Švajčiarsko – Česko U19 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Švajčiarsko
4:5 (1:3, 3:1, 0:0 - 0:0)
Česko U19
cz Nedeľa 11.11.2018, 09:00 • Halle de La Riveraine, Neuchatel, Švýcarsko • Euro Florbal Tour (juniorky)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Krásné ráno všem florbalovým fanouškům! Dnes nás čeká poslední den prestižního turnaje Euro Floorball Tour, kde se pravidelně střetávají nejlepší hráčky čtyř nejlepších zemí ve florbale. V tomto utkání se podíváme na souboj mezi juniorským výběrem Švýcarska a Česka. Celým online textovým přenosem Vás provede Týna Zíková.

Oba výběry již nastupují na hrací plochu.

Halou nyní zazní hymna Česka.

Následuje hymna Švýcarska.

K úvodnímu buly se již připravuje zahajovací sestava Česka v bílých dresech.

Následuje i zahajovací sestava Švýcarska v červených dresech.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávají mladé lvice.

00:37
    Nyní už na míčku Švýcarky. K šanci se zatím ale nedostávají.

01:35
    Český celek rozehrává zatím na polovině.

01:55
    Lenfeldová se odhodlala dopředu a našla Bačovou, která však švýcarskou gólmanku nepřekonala.

02:46
    Keprtová z poloviny jen těsně míjí bližší tyčku branky.

03:37
    Česká obrana znovu překazila útok soupeřek a je opět na míčku.

04:10
    Trojánková na středu vybojovala balónek a sama se řítila na gólmanku Schoniovou. Česká útočnice jen těsně netrefuje roh branky.

04:56
    Češky stále na míčku.

05:13
    Siegenthalerová sice vystihla přihrávku na obranné polovině, u míčku ale stále Češky.

05:48
    Kopecká v šanci trefuje pouze gólmanku!

06:11
    Česko U19 právě vstřelilo branku!
    Máme tu první branku utkání! Kubečková od pravého mantinelu našla křižnou přihrávkou před brankou stojící VENDULU MAROSZOVOU, která se vzduchu krásně dostala míček do síťky. Asistence: Michaela Kubečková.

07:20
    Švýcarskou šanci překazila česká gólmanka.

08:13
    Česká první lajna vytváří na Švýcarky tlak.

09:55
    Řezáčová s Kopeckou v přečíslení 2 na 1! První jmenovaná však zakončila přímo do gólmanky.

10:32
    Havlíčková se vytočila až na střed, její střela jen těsně prošla nad brankou.

11:28
    Češky jsou zatím aktivnější.

12:05
    Aktivní napadání švýcarské rozehrávky se zatím daří.

12:33
    Chudá v šanci od levého mantinelu přestřeluje branku.

13:02
    Kradolferová pálí do českého bloku.

13:40
    Další krásná česká akce. Rychlé přenesení hry a Houžvičková od levého mantinelu pěkně našla VENDULU MAROSZOVOU, která neměla problém se zakončením do odkryté branky. Asistence: Natálie Houžvičková.

14:25
    Máme tu další rychlý gól a český výběr vede o tři branky! Bačová se prokličkovala na na střed, odkud posunula míček na ELIŠKU CHUDOU, jenž nekompromisně zakončila za Schoniovou. Asistence: Pavlína Bačová.

14:57
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky snižují! Do individuálního úniku se dostala SERAINA FITZIOVÁ, která českou gólmanku propálila střelou pod levou ruku. Bez asistence

16:49
    Český výběr se drží na útočné polovině.

17:25
    Švýcarky se dostávají do tlaku.

18:03
    Řezáčová trefuje pouze připravenou gólmanku.

18:48
    Rozhodčí zvedá ruku a signalizuje odložené vyloučení. Vylučovat se bude na české straně.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:18
    Vyloučení v týmu Česko U19 (Nela Havlínová – 2 min., Sekání).

20:00

Střely první třetiny:
    Švýcarsko – 7
    Česko – 5

V první třetině se více zadařilo českým hráčkám. Dvakrát se prosadila Maroszová a jeden gól přidala ještě Chudá. Švýcarkám se vzápětí podařilo srovnat individuální akcí Fitziové. Ke konci třetiny došlo na vyloučení Havlínové. Češky tak budou do druhé třetiny vstupovat v oslabení.

20:01

20:05
    Druhé úvodní buly patří Švýcarkám.

20:20
    Švýcarky se drží na útočné polovině, do šance se ale zatím nedostávají.

20:38
    Karasová vyráží střelu.

20:49
    Wielandová nastřeluje tyčku!

21:18
    Přesilová hra je využita a Švýcarky snižují na rozdíl jedné branky. Bergmannová našla křižnou přihrávkou LEONII WIELANDOVOU, která se trefila přímo pod přesunující se Karasovou. Asistence: Selma Bergmannová.

22:47
    Češky se drží na útočné polovině.

23:21
    Trojánková přečetla rozehrávku soupeřek a zaváží míček na útočnou polovinu.

23:36
    Schoniová si připisuje další zákrok.

24:15
    Švýcarky jsou aktivnější než v první třetině a vysoko napadají.

25:01
    Gerberové sjel míček z čepele a nedokázala vystřelit.

28:17
    Havlíčková střílela přes obránkyni a míček tak v klidu sebrala Schoniová.

28:52
    Češkám se útočná akce nevyvedla a na míčku opět soupeřky.

29:50
    Bergmannová střílí mimo branku.

30:46
    Míček pendluje mezi oběma celky.

31:55
    Havlínová zastavila přihrávku před branku.

32:34
    Bačová od pravého mantinelu neprostřelila blok obrany.

32:55
    Je srovnáno! Střelu Gerberové ze standardní situace sice Karasová vyrazila, ale na dorážku LINN LARSSONOVÉ už nedosáhla. Asistence: Nina Gerberová.

33:20
    Karasová vyrazila míček nad sebe. K dorážce se ještě dostala Fitziová, ale míček nenasměrovala správně.

35:00
    Češky jdou znovu do vedení! Odražený míček z rohu poslala Kopecká podél mantinelu na LUCII ŘEZÁČOVOU, která si naběhla ke středu a zakončila ke vzdálenější tyčce. Asistence: Veronika Kopecká.

37:31
    Rozhodčí znovu zvedá ruku a signalizuje odložené vyloučení. Vylučovat se bude znovu na české straně.

37:43
    Vyloučení v týmu Česko U19 (Veronika Kopecká – 2 min., Sekání).

37:55
    Češky vyhazují míček na druhou polovinu a šetří čas.

39:19
    Přesilová hra znovu využita a je srovnáno! Larssonová si naběhla na střed a zťukla míček k levému mantinelu na JULII KRADOLFEROVOU, která nekompromisně vymetla bližší šibenici. Asistence: Linn Larsson.

40:00

Střely druhé třetiny:
    Švýcarsko – 8
    Česko – 6

Po dvou třetinách máme srovnaný stav! Ve druhé třetině se Švýcarky výrazně zvedly a kontrolovaly většinu částí hry. Podařily se jim využít obě přesilové hry a jednu standardní situaci. Češkám, konkrétně Řezáčové, se podařilo vstřelit pouze jednu branku.Oba celky tak budou vstupovat do závěrečné třetiny za vyrovnaného stavu.

40:01

40:05
    Třetí úvodní buly vyhrávají Češky.

41:08
    Maroszová utekla podél pravého mantinelu, nad Schoniovou ale nevyzrála.

42:30
    Češky znovu na míčku.

42:56
    Nahození před branku nedokázala dorazit Pejzlová.

43:05
    Střela Lechnerové ze středu neprošla obranou.

44:23
    Začínají se objevovat nepřesnosti na obou stranách.

44:58
    Kubečková v obrovské šanci před brankou trefuje pouze gólmanku!

45:39
    Švýcarkám se nepodařilo přejít do útoku.

46:38
    Přečíslení 2 na 1 nedokázala Želízková ani Řezáčová zakončit.

46:40
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Selma Bergmann – 2 min., Blokování soupeřovy hole).