Omsk – Red Star Kunlun 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | D. Moskva – S.Moskva 1:2 (kon.)
Nižnekamsk – Ufa 2:3 (kon.) | Novgorod – Kazaň 3:4 (po pr.) | Viťaz – Jaroslavľ 4:3 (kon.)
HC Slovan – Barys sk 1:2 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
SKA Petrohrad
cz Pondelok 05.11.2018, 15:00 • CSKA Ice Palace, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Je tady velice pikantní souboj, který nemá favorita, jelikož se proti sobě utkají dva nejlepší týmy Západní konference CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Vzájemné zápasy hovoří pro CSKA, které z posledních pěti soubojů hned čtyřikrát vyhrálo. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.

CSKA Moskva:

CSKA se nachází v Západní konferenci na prvním místě se čtyřiceti body a skóre 74:30. Moskva si připsala už pět výher v řadě. V posledním zápase přivítala na svém ledě před 10 818 diváky Jokerit. Domácí vedli po první třetině 2:0 díky brankám Popova a Šalunova. Ve druhé třetině se prosadil Slepyšev a ve třetí periodě přidali góly Andronov a Pašnin. CSKA tak naprosto přejela soupeře, když vyhrála 5:0. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti dvěma body Grigorenko, ovšem nejlepším střelcem je s deseti góly Kaprizov.

SKA Petrohrad:

Petrohrad je na druhém místě s třiceti devíti body a skóre 79:33. Petrohrad má už čtyři výhry v řadě. V posledním utkání se utkal v domácím prostředí před 11 315 diváky s Chabarovskem. První třetině branku nepřinesa, ovšem v té druhé překvapivě dominovali hosté, kteří šli před poslední dvacetiminutovkou ve vedení 2:0. Ve třetí periodě ovšem došlo k velkému zvratu a po dvou brankách Barabanova a jedné Zuka vyhrál Petrohrad 3:2. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti body Gusev, ale nejlépe to střílí Hersleymu, který si připsal jedenáct zásahů.

Československá stopa:

Bohužel ani v jednom z těchto dvou skvělých týmů nepůsobí žádný čech, či slovák.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov, Nestěrov (A), Pašnin – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Hansen, Andronov (C), Kalinin – Okulov, Šalunov, Al. Popov – Tělegin, Světlakov, Slepyšev.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zemčonok, Chafizullin, Zub, Zubarev (A), Rundblad – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Ketov (C), Kablukov, V. Tichonov – M. Malcev.

Rozhodčí: Roman Gofman, Viktor Gashilov – Dmitry Sivov, Dmitry Shishlo.

00:01

00:27
    Po boji u mantinelu ve středním pásmu se ke kotouči dostala CSKA.

01:43
    Hostující hráč se zkoušel dostat dopředu po pravé straně, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.

02:07
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Barabanov – 2 min., vražení na hrazení).

02:19
    CSKA si v dnešním zápase zahraje přesilovou hru jako první a už drží kotouč v útočné třetině.

02:48
    Domácí si nepřihráli skvěle a svou chybou se dostali z útočného pásma.

02:55
    Posléze musel být brankář Igor Šesťorkin ve střehu, jelikož se domácí hráč dostal přes obránce až do zakončení.

03:43
    CSKA si vytvořila velice dobrý tlak, ale ani jedna střela nakonec neskončila v bráně soupeře.

04:07

04:22
    Jarno Koskiranta se dostal do zakončení z levého kruhu, ale minul domácí svatyni.

05:02
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Plotnikov poslal skvělou přihrávku do středu třetiny, kde se do střely opět DINAR CHAFIZULLIN a vystřelil přesně do pravé šibenice! Asistence: Sergej Plotnikov.
    05:02 Dinar CHAFIZULLIN - 0:1

06:19
    Domácí se sice dostali do pásma soupeře, ale tentokrát beze střely.

06:40
    Následně se k puku dostal hostující útočník Sergej Plotnikov, ale s ním si poradil domácí obránce.

07:44
    CSKA jen nahodila kotouč k bráně soupeře, ovšem o zakázané uvolnění se nejednalo. Posléze musel zasahovat domácí brankář Lars Johansson, který ukryl puk ve své výstroji.

08:54
    Petrohradská obrana si poradila s nájezdem po pravé straně a následně tak získala kotouč.

09:24
    Poté hosté nahodili puk přes celé kluziště na domácí bránu a Lars Johansson jej tak raději pokryl lapačkou.

10:00
    Až na přesilovou hru domácích je to zatím hlavně Petrohrad, který dominuje hře a snaží se něco vymyslet.

10:22
    Arťom Blažijevskij zkusil své štěstí, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

11:12
    Nyní se hosté dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje vhazování před bránou Igora Šesťorkina.

11:24
    Posléze se Petrohrad provinil dalším zakázaným uvolněním.

12:18
    Ivan Tělegin zkoušel ohrozit bránu soupeře, což se mu povedlo, ale Igor Šesťorkin za sebe kotouč nepustil.

12:49
    A opět se SKA provinila zakázaným uvolněním, což jí zatím v první třetině trápí.

12:56
    A další zakázané uvolnění Petrohradu krátce po buly.

13:53
    Nához domácího hráče z levé strany nic nepřinesl a skončil jen vedle brány.

14:06
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Jannik Hansen skvěle prošel z pravé strany až před bránu, kde se kotouč poodrážel od bruslí a nejlépe se zorientoval SERGEJ KALININ, jenž vystřelil do levé tyče, od které skončil puk v bráně. Asistence: Jannik Hansen.
    14:06 Sergej KALININ - 1:1

14:41
    Nyní je to pouze zakázané uvolnění domácího týmu.

15:58
    Alexandr Děrgačov se prosmýkl mezi obránci, ale následně jeho pokus chytil do lapačky Lars Johansson.

16:47
    Opět je to Petrohrad, který se snaží něco vymyslet, ale následně hosté ztratili puk a dopředu může jít protivník.

17:21
    Ovšem posléze hostující hráč jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

17:23
    Domácí hráč Michail Naumenkov v předešlém souboji dostal nějaký zásah do obličeje a nyní v péči lékařů odešel do šatny.

18:21
    Nyní se zakázaným uvolněním provinilo domácí mužstvo.

18:57
    Střela petrohradského hráče z pravé strany byla zblokována soupeřem.

19:19
    Nyní se hra opět přerušila a bude to buly před domácí svatyní.

20:00

První třetina je u konce a zatím je stav nerozhodný 1:1. Už v 6. minutě poslal hosty do vedení Dinar Chafizullin vypálil ze středu třetiny přesně do pravé šibenice a Johansson se jen marně natahoval. Posléze to byli především hosté, kteří se dostávali dopředu, ale v 15. minutě bylo srovnáno. Sergej Kalinin se dostal k puku v chumlu hráčů před bránou a následně jej poslal do levé tyče, od kterého se kotouč odrazil do brány.

21:25
    Střela hostujícího hráče z pravé strany nebyla přesná a šla jen o mantinelu za bránou.

22:29
    Posléze už Lars Johansson musel zasahovat proti rána od modré, se kterou si poradil.

23:52
    Opět je to Petrohrad, který tlačí na soupeře, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.

24:23
    Následně se dopředu dostala CSKA a bude z toho vhazování před bránou Šesťorkina.

25:32
    Nyní se bojuje u mantinelu ve třetině domácího týmu.

26:18
    Stále Petrohrad drží kotouč v útočné třetině, ale zatím se nedostal do nějaké šance.

26:42
    Nyní už ano a Lars Johansson tak měl hodně práce, ovšem společně se svou obranou dokázali dostat puk do bezpečí.

27:05
    Alexandr Popov se sice vydal s kotouč dopředu, ale následně z toho nebylo zakončení.

28:01
    Maxim Karpov se ocitl ve velké šanci, ale jeho únik brankou neskončil, jelikož ho parádním zákrokem vychytal Lars Johansson!
    28:01 Karpov neproměnil velkou příležitost.

28:56
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zemčonok – 2 min., podrážení).

29:30
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., podrážení).

29:45
    Domácí mají velkou možnost jít poprvé v utkání do vedení, jelikož hrají přesilovku 5 na 3.

29:48
    Igor Šesťorkin si ovšem poradil s pokusem domácího hráče.

30:31
    Nyní se hra přerušila, jelikož se narazil o mantinel Ilja Kablukov a vypadalo to na faul z domácí strany.

30:31
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., podrážení).

31:05
    Střela domácího hráče byla nepřesná.

31:18
    Domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale ve hře 4 na 4 dávají branku a jdou tak do vedení! KONSTANTIN OKULOV vypálil z pravého kruhu přesně k levé tyči. Asistence: Mat Robinson, Maxim Šalunov.
    31:18 Konstantin OKULOV - 2:1

31:30

32:31

33:12
    CSKA se sice dostala dopředu, ale tam nic nevymyslela a nyní jde na druhou stranu Petrohrad.

33:39
    Posléze ke kotouči dostala Moskva, ale tento útok branku nepřinesl.

34:45
    Hosté se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale domácí jsou po druhé brance velice aktivní a nenechávají soupeře vystřelit.

35:16
    Nyní se to hostům sice povedlo, ale se vším si poradil gólman Lars Johansson.

35:34
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Sergej Andronov poslal zpoza brány kotouč před ní, kde se nakonec nadvakrát podařilo JANNIKU HANSENOVI dostat puk pod betony Šesťorkina. Asistence: Sergej Andronov.
    35:34 Jannik HANSEN - 3:1

36:26
    A opět se bojovalo za bránou Petrohradu, ovšem k puku se nakonec dostali právě hosté.

37:08
    Nyní se SKA provinilo zakázaným uvolněním.

38:19
    Tentokrát se zakázaným uvolněním provinilo domácí mužstvo, ovšem CSKA zatím stále vede 3:1.

38:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

39:15
    Petrohrad se může dostat zpátky do hry, jelikož získal přesilovku a drží puk v útočné třetině.

39:33
    Následně se ale domácím podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

39:54
    Patrik Hersley vypálil tvrdou ránu dva metry za modrou čáru, ale tu vyrazil Lars Johansson.

40:00

Druhá třetina je u konce a opět jsme se dočkali dvou branek, ovšem tentokrát pouze na straně domácích, kteří otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve 32. minutě se dostal k puku na pravé straně Konstantin Okulov a ránou k levé tyči poslal CSKA do vedení. Ve 36. minutě obdržel Igor Šesťorkin už třetí branku, když byl tentokrát důrazný před bránou Jannik Hansen a nadvakrát dostal kotouč do brány soupeře.

41:17
    Igor Šesťorkin položil lapačku na kotouč a následuje buly v pásmu Petrohradu.

42:10
    CSKA je ve třetí třetině zatím aktivnějším týmem, ale tentokrát střela nepřišla.

43:52
    Nyní už se Petrohrad nacpal do útočného pásma, ovšem tam nedokázal nic velkého vymyslet.

44:23
    Posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč, ale následně přišel rychlý útok soupeře, se kterým si poradil Lars Johansson.

44:35
    Nyní schytal Jevgenij Ketov ránu od svého spoluhráče a hra se přerušila, jelikož se nezvedal z ledu.

45:21
    A další střela z řad hostů, ovšem Lars Johansson byl opět připraven.

45:52
    Zatím jediný střelec hostů Dinar Chafizullin to tentokrát zkoušel z levé strany, ale neuspěl.

47:03
    Ilja Kablukov byl v šanci, ale ani on nepřekonal domácího gólmana a tlak Petrohradu je čím dál větší.

47:52
    Andrej Světlakov byl aktivní v dorážce, ale neuspěl.

48:22
    Alexandr Popov se dostal do pásma soupeře, ale tam místo střely zvolil přihrávku, která nebyla přesná.

48:48
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., sekání).

48:50
    Nyní má Petrohrad šanci snížit na rozdíl jediné branky, tak uvidíme, co nám tato přesilovka přinese.

49:22
    Zatím se Petrohrad nedostal ke střele na bránu, i když je v pásmu CSKA.

50:27
    Nyní už si Lars Johansson připsal úspěšný zákrok a posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč.

50:48

51:06
    CSKA toto oslabení přežilo bez úhony a je čím dál blíž k výhře v dnešním zápase.

51:38
    A opět domácí dostali puk ze své třetiny poměrně jednoduše.

52:04
    Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

52:37
    Sergej Plotnikov se nedostal přes obránce CSKA a posléze domácí opět vyhodili puk.

53:39
    Nyní se bojuje o kotouč za bránou domácího týmu.

53:40
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Děrgačov – 2 min., hrubost).

54:12
    Tohle domácím jen hraje do karet, jelikož získali přesilovku a drží kotouč v útočné třetině.

54:28
    Brankář Igor Šesťorkin si tentokrát poradil se střelou z levé strany.

55:30
    Následně se hostům podařilo vyhodit kotouč.

55:40

56:15
    CSKA se nyní snaží něco vymyslet, i když se už hraje 5 na 5.

56:50
    Nyní už přišla střela hostů z pravé strany, ale ta nic vážnějšího nepřinesla.

57:11
    Vladislav Gavrikov posílal puk na teč, ale ten jen proletěl kolem domácí svatyně.

57:32
    Petrohrad si absolutně vůbec nedokáže vytvořit závěrečný tlak a CSKA se tak dostává dopředu.

57:56
    Nyní se opět hraje v útočném pásmu a Moskva je velice blízko výhry.

58:02
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).

58:02
    K trestnému střílení šel Šalunov, ovšem jeho pokus vyrazil vyrážečkou Igor Šesťorkin a stále je tady malé naděje pro Petrohrad!
    58:02 Šalunov neproměnil samostatný nájezd.

58:45
    Hosté hrají v šesti!

58:58
    Střela Nikita Guseva nebyla nijak nebezpečná a skončila v moci domácího gólmana.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Petrohrad má problémy v útočné třetině.

59:17
    Následně se navíc hosté dopustili úmyslného ofsajdu a hra se přesune před bránu Petrohradu, kde už míří zpátky do brány brankář Igor Šesťorkin.

59:28
    Posléze se Petrohrad dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak hodně kouskuje v poslední minutě, ovšem byl by zázrak, kdyby dnes CSKA nevyhrála v základní hrací době.

59:36
    Hostům se nyní absolutně nedaří dostat do pásma soupeře a je z toho tak další zakázané uvolnění.

Branky: 0:0
    Střely na branku: 7:8
    Zblokované střely: 5:3
    Vyloučení: 1:1
    Vyhrané buly: 9:13
    Bodyčeky: 2:5

Je konec. CSKA dnes vyhrála nad Petrohradem 3:1 a připisuje si tak důležitou výhru a hlavně se odděluje její náskok v tabulce.
    Ve 32. minutě se dostal k puku na pravé straně Konstantin Okulov a ránou k levé tyči poslal CSKA do vedení. Ve 36. minutě obdržel Igor Šesťorkin už třetí branku, když byl tentokrát důrazný před bránou Jannik Hansen a nadvakrát dostal kotouč do brány soupeře.
    Ve třetí třetině toho k vidění moc nebylo, jelikož domácí si po celou dobu hlídali průběh utkání. V 59. minutě navíc získali samostatný nájezd, ale ten Šalunov neproměnil.

Bodyčeky: 6:13

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:28:00)

Michal Raška

Góly a asistencie: 15. Kalinin (Hansen), 32. Okulov (M. Robinson, Šalunov), 36. Hansen (Andronov) – 6. Chafizullin (S. Plotnikov)

CSKA Moskva: L. Johansson (Sorokin) – M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov, Nesterov (A), Pašnin – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Hansen, Andronov (C), Kalinin – Okulov, Šalunov, Popov – Telegin, Svetlakov, Slepyšev.
    SKA Petrohrad: Šestorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zemčonok, Chafizullin, Zub, Zubarev (A), Rundblad – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Dergačov – Ketov (C), Kablukov, V. Tichonov – M. Malcev.

Rozhodca: Roman Gofman, Viktor Gashilov – Dmitry Sivov, Dmitry Shishlo