Bournemouth – Manchester United 1:2 (kon.) | Cardiff – Leicester 0:1 (kon.) | Everton – Brighton 3:1 (kon.)
Newcastle – Watford 1:0 (kon.) | West Ham – Burnley 4:2 (kon.) | Arsenal – Liverpool 1:1 (kon.)
Wolverhampton – Tottenham 2:3 (kon.)
AFC Bournemouth
1:2 (1:1)
Manchester United
Sobota 03.11.2018, 13:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 11. kolo

Viac sa už však nestane. United otočili stretnutie a z Vitality Stadium berú domov trojbodový zisk. Skóre otvoril Callum Wilson, ale ešte v prvom polčase reagoval vo forme hrajúci Martial. V druhom polčase prišiel zlepšený výkon hostí a v druhej minúte nadstavenia vstrelil víťazný gól Marcus Rashford.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (15:25:23)

90+4

90+3
    Žltú kartu dostáva Marcus Rashford (Manchester United).
    90+2. Marcus Rashford (MAN) - 1:2

90+2
    Manchester United dal gól!
    Tak predsa len víťazný gól Red Devils! V druhej minúte nadstavenia odcentroval presne Pogba, lopta následne skončila pri MARCUSOVI RASHFORDOVI a ten zblízka dostal loptu do siete. United teda budú bodovať naplno – 1:2.

90+2
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Junior Stanislas, prichádza Andrew Surman.

90+1
    V tej prvej mali domáci výhodu rohového kopu, ale center Stanislasa žiadne nebezpečenstvo nepriniesol.

90
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte štyri nadstavené minútky.

89
    Výbornú šancu na vedúci gól mal Lingard. Toho našiel Pogba, ale prvý menovaný prízemnou strelou nedokázal prekonať Begoviča.

88
    Brooks si teraz neporozumel so Stanislasom a preto sa bude len odkopávať od bránky de Geu.

86
    United držia loptu na kopačkách a čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky Begoviča.

85
    Cherries mali výhodu dlhého autového vhadzovania. To rozohral Cook, ale ani tentoraz sa do zakončenia nepretlačil Wilson.

84
    Spoza šestnástky strieľal Pogba, ale ten len nastrelil vlastného spoluhráča.

83
    Žltú kartu dostáva Adam Smith (AFC Bournemouth).

83
    Žltú kartu dostáva Ashley Young (Manchester United).

82
    Brooks sa dostal do šestnástky súpera a úplne nestrážený aj zakončil. De Gea bol však pripravený a jeho tvrdý pokus vyrazil.

81
    Francis si poradil v súboji jeden na jedného proti Martiala a nasleduje teda odkop od bránky domáceho celku.

80
    Dokonca zápasu ostáva už len desať minút. Dočkáme sa teda víťazného zásahu na jednej, či druhej strane?

79
    Pogba sa dostal po ľavej strane až do šestnástky, no jeho prízemný center bol odvrátený na ďalší rohový kop.

78
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Alexis Sánchez, prichádza Jesse Lingard.

77
    Francis centroval nebezpečne, ale ani jeho pas neznamenal nebezpečenstvo pre bránku de Geu.

76
    Matič si neporozumel s Shawom a vhadzovať bude domáci tím.

75
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Ryan Fraser, prichádza Jordon Ibe.

74
    K lopte sa dostal aj Sanchez, ale čilský útočník bol prichytený v ofsajdovom postavení.

73
    Martial centroval nadvakrát, lenže v oboch prípadoch bola pozorná defenzíva Cherries na čele s Akém, ktorý hrá veľmi podarený zápas.

72
    Francis fauloval prenikajúceho Martiala a nasleduje teda priamy kop hostí.

71
    Napokon bol v dobrej pozícií Gosling, ale striedajúci záložník sa k strele nedostal.

70
    Callum Wilson sa snažil presadiť individuálne, ale jeho prienik dokázala zastaviť defenzíva United.

69
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Lewis Cook, prichádza Dan Gosling.

69
    Okamžite pohrozili aj hostia, ale únik Rashforda dokázal v hodine dvanástej zastaviť Aké.

68
    Domáci sa pripomenuli centrom Francisa, ale ten dokázal odvrátiť Lindelof.

67
    Ďalšia gólovka Red Devils. Z hranice šestnástky totiž pálil Herrera, ale jeho technická strela letela pár centimetrov vedľa tyče.

65
    Žltú kartu dostáva Callum Wilson (AFC Bournemouth).

65
    Nemožné teraz zahodili hráči Manchestru United! Najprv opečiatkoval brvno Ashley Young a následné dorážky Rashforda odvraciala defenzíva súpera z takmer bránkovej čiary.
    64. Ashley Young (MAN)

64
    Žltú kartu dostáva Junior Stanislas (AFC Bournemouth).

63
    Pogba sa snažil presadiť cez Akého, ale ten francúzskeho reprezentanta nepustil do streleckého zakončenia.

62
    Spoza šestnástky vystrelil Hererra, ale jeho prízemný pokus mieril vedľa tyče.

61
    Vedenie na stranu hostí mohol zvrátiť Alexis, ale ten zblízka hlavičkou Begoviča neprekonal.
    60. Ander Herrera (MAN)

60
    Po odohranej hodine sme teda stále svedkami remízového výsledku. Dočkáme sa víťaznej trefy v záverečnej pol hodinke?

58
    Žltú kartu dostáva Jefferson Lerma (AFC Bournemouth).

57
    Dlhý nákop mieril na Rashforda, lenže striedajúceho hráča hostí si postrážil vracajúci sa Aké.

56
    Dvojitá zmena United. Odchádza Fred a Mata. Prichádzajú Herrera a Rashford.

55
    Shaw mal možnosť vstreliť vedúci gól United. Mieril zoči voči Begovičovi, ale anglický obranca gólmana súpera neprekonal.

54
    Žltú kartu dostáva Luke Shaw (Manchester United).
    54. Luke Shaw (MAN)

54
    Na opačnej strane pohrozil strelec vyrovnávajúceho gólu Martial, ale ani jeho pas nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

53
    Domáci mali ešte rohový kop, ten našiel v šestnástke Akého, ale jeho zakončenie nebolo presné.

52
    Brooks bol aktívny aj tentokrát, ale jeho pas v tomto prípade skončil neúspechom.

51
    Obrovská šanca na vedúci gól Cherries. Mal ju Brooks, ale ten po prihrávke Frasera nedokázal pätičkou prekonať de Geu, ktorý predviedol skvelý zákrok.
    51. David Brooks (BTH)

51
    V dobrej pozícií na ohrozenie brány bol Pogba, ale ten napokon nedokázal vyťažiť z práce Freda.

49
    Martiala tentoraz zastavil Francis nedovolene a lopta teda ostáva v moci hosťujúcich hráčov.

48
    Martial sa chcel predrať do šestnástky po ľavej strane, ale jeho prienik zastavil vracajúci sa Francis.

47
    Do druhého polčasu taktiež vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky de Geu.

46

Druhý polčas sa začne približne o 14:32.

Po prvom polčase je teda skóre nerozhodné. Do vedenia síce išli domáci po presnom zásahu Wilsona, ale desať minút pred koncom prvej polovice vyrovnal vo forme hrajúci Anthony Martial.

45+1

45
    Exekútorom bol Stanislas, ale jeho technický pokus neprešiel cez dobre postavenú defenzívu United.

44
    Fred tesne pred šestnástkou poslal k zemi Lewisa Cooka a uvidíme dobrú možnosť na ohrozenie brány španielskeho gólmana.

43
    Ten však damácemu celku prišiel nevyšiel, pretože po centrovanej lopte sa nedostal do zakončenia ani jeden z hráčov Bournemouthu.

42
    Fraser strieľal z nebezpečnej pozície, ale jeho pokus dokázal de Gea vyraziť na rohový kop.

41
    Päť minút dokonca prvého polčasu. Dočkáme sa teda ešte nejakého gólu, alebo si budeme musieť počkať do druhej polovice?

40
    Skóre mohol otočiť Juan Mata, ten sa zmocnil lopty v šestnástke, ale jeho prízemný pokus ľavačkou mieril tesne vedľa.

39
    Sanchez už mieril na Begoviča úplne sám, ale čilský útočník bol napokon v milimetrovom ofsajde.

38
    Po faule Shawa nasledoval priamy kop Bournemouthu, ale vo vzdušnom súboji sa taktiež previnil proti pravidlám Cook.
    35. Anthony Martial (MAN) - 1:1

35
    Desať minút pred koncom prvého polčasu je vyrovnané. Sanchez z pravej strany našiel spätnou prihrávkou osamoteného ANTHONYHO MARTIALA, ten zakončoval z prvej presne, takže stav je 1:1.

34
    Na opačnej strane opäť perfektne zahral Wilson a jeho zásluhou bude mať domáci tím rohový kop.
    33. Fred (MAN)

33
    Slušnú šancu na vyrovnanie mal Fred, ale jeho strelu zvnútra šestnástky zblokoval Aké.

32
    Pogba sa aj tentokrát previnil nedovolene a lopta sa vracia na kopačky domácich hráčov.

31
    Fraser po súboji s Pogbom ostal ležať na trávniku a pravdepodobne bude potrebovať menšie ošetrenie lekárskeho tímu.

30
    Matič hľadal na pravej strane centrom Younga, lenže pre anglického obrancu to bolo pridlhé – autové vhadzovanie Cherries.

28
    Opäť nebezpečný Fraser, ten ušiel defenzíve po ľavej strane, ale jeho spätná prihrávka do šestnástky už presná nebola.

27
    Fraser sa obtočil okolo Matiča, ale k strele sa už domáci hráč nedostal.

26
    Brooks padol v šestnástke súpera, ale rozhodca neposúdil tentok zákrok ako penaltový.
    25. David Brooks (BTH)

25
    Steve Cook nakopával na ľavú stranu, ale pre Frasera to bolo pridlhé. Vhadzovať teda bude tím hostí.

24
    Dobrý strelecký pokus v podaní Stanislasa. Ten strieľal spoza šestnástky, ale jeho technický pokus mieril do priestoru, kde bol pripravený gólman hostí.

23
    United si opäť len prihrávajú na vlastnej polovici a čakajú na možnosť útoku. Výkon zverencov Josého Mourinha teda zatiaľ určite neoslnil.

22
    Do zakončenia sa predieral aj Martial, no jeho úmysel prečítal dobre brániaci Cook.

21
    Adam Smith sa uvoľnil na ľavej strane, prehodil si loptu na pravačku a jeho strieľaná prihrávka takmer zapadla presne k tyči.

20
    Po dvadsiatich minútach teda vedie domáci tím. Ten sa ujal vedenia v dvanástej minúte, keď presnú prihrávku Stanislasa zúžitkoval strelou zblízka Callum Wilson.

19
    Sanchez sa skúšal presadiť individuálne, ale jeho prienik zastavil Smith.

18
    Z ľavej strany tentokrát centroval Smith, no jeho pas odvrátil dobre postavený Smalling.

17
    Fraser centroval z priameho kopu, no jeho center si potrážil gólman súpera.

16
    Útočný faul Sancheza – lopta pre Cherries.

15
    Po nepodarenom odkope hlavičkoval Brooks, no de Gea tentokrát zasahovať nemusel.

14
    Domáci to skúšali aj tentokrát, ale Brooks neprestrčil loptu na nabiehajúceho Wilsona.

13
    Hostia chceli okamžite odpovedať, ale Fred stratil loptu v strede ihriska.
    12. Callum Wilson (BTH) - 1:0

12
    Tím Bournemouth práve strelil gól!
    Otvárací gól tohto stretnutia! Stanislas z pravej strany perfektnou prihrávkou našiel CALLUMA WILSONA, ten zakončoval z prvej a presnou strelou dáva prvý gól v zápase 1:0.

12
    A domáci pokračujú vo skvelom štarte aj naďalej. Smith našiel z ľavej strany Stanislasa, ten zakončoval z prvej, ale jeho pokus bol zrazený na roh.

11
    Dobrá možnosť Cherries, po centri Frasera ju mal Callum Wilson, ale jeho pokus chytil pripravený de Gea.

10
    Hostia mali opäť výhodu rohového kopu, ale ten poslal Mata len do priestoru, kde bol pripravený zasiahnuť Begovič.

9
    Rohový kop mali aj domáci, ten však nevyišiel a následne si v protiútoku nedokázal poradiť Sanchez s vracajúcim sa Francisom.

8
    Ten rozohral Mata, no jeho center nenašiel v šestnástke žiadneho zo spoluhráčov.

7
    Na opačnej strane strieľal Martial, lenže jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

6
    Obrovská šanca na otvárací gól. Mal ju Ryan Fraser, ktorý mieril na de Geu úplne sám, ale španielsky gólman predviedol skvelý zákrok a podržal svoj tím.
    5. Ryan Fraser (BTH)

5
    Lerma fauloval v strede poľa Pogbu, lopta teda ostáva pre Red Devils.

4
    Loptu držia na kopačkách hráči United a čakajú na vhodnú príležitosť na ohrozenie bránky Begoviča.

3
    Stanislas centroval do šestnástky, no jeho prízemný pas odvrátil do bezpečia Smalling.

2
    Matič hľadal nákopom Sancheza, ale ten bol v tesnom ofsajdovom postavení.

1

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, A. Smith – Stanislas, L. Cook, Lerma, Fraser – Brooks – C. Wilson.
    Náhradníci: Boruc – Gosling, Surman, Mousset, Ibe, Daniels, Defoe.

Manchester United: de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf, Shaw – Fred, N. Matić, P. Pogba – Mata, Martial, Alexis Sánchez.
    Náhradníci: Romero – P. Jones, Rashford, Lingard, A. Herrera, Darmian, McTominay..

AFC Bournemouth – Manchester United

Ďalšie kolo Anglickej Premier League má na programe zaujímavé stretnutia. Jedenáste v poradí odštartuje v sobotu zápas medzi Bournemouthom a Manchestrom United. Miernym favoritom síce budú zverenci Josého Mourinha, lenže Cherries vďaka svojej fantastickej forme môžu určite prekvapiť.

Posledné vzájomné stretnutie oboch celkov sa dátuje na 18.4.2018, keď Red Devils práve na štadióne súpera vyhrali v pomere 0:2. Góly vstrelili Chris Smalling a Romelu Lukaku.

Forma teda ako už bolo spomenuté lepšia na strane domáceho celku. Bournemouth sa nachádza na skvelej šiestej pozícií, začo môže hlavne perfektná útočná fazóna tímu Eddieho Howea. Najlepším strelcom tímu je Callum Wilson, ktorý vstrelil už päť gólov a pripísal si aj štyri asistencie. Dokopy teda dali Cherries v lige už 19 gólov. United po nevýrazných výkonoch v lige zabrali, čo ukázala aj posledná výhra, kde dokázali na Old Trafford poraziť silný Everton v pomere 2:1. Góly vstrelili Pogba a Martial, ktorý sa nachádza v taktiež slušnej forme.

Ak ide o zranenia, tak Bournemouth s otáznikom nad štartom dvojice Francis a King. Zverencom Mourinha bude chýbať Dalot, Fallaini. Otázny je McTominay a Valencia.