Dortmund – Union Berlín 3:2 (po pr.) | Kolín nad Rýnom – Schalke 1:1 (5:6 po pen.) | Flensburg – Brémy 1:5 (kon.)
Rostock – Norimberk 2:2 (2:4 po pen.) | Mönchengladbach – Leverkusen 0:5 (kon.) | Lipsko – Hoffenheim 2:0 (kon.)
Bielefeld – Duisburg 0:3 (kon.) | Kiel – Freiburg 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (1:0)
1. FC Union Berlín
cz Streda 31.10.2018, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • DFB-Pokal • 1/16 finále

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 9:4. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:23. (21:16:28)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, který si s postupem hodně zahrával. Vedoucí celek Bundesligy v dnešním zápase dvakrát vedl, avšak soupeř dvakrát skóre vyrovnal. Utkání se tak dostalo do prodloužení, ve kterém měl Union Berlín vyloženou šanci, která ale neskončila v síti. Aby toho nebylo málo, tak pár minut před penaltovým rozstřelem hlavní sudí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Marco Reus. Dortmund se tak může radovat z vydřeného postupu, Union Berlín se ale nemusí za svůj výkon stydět.

120+3

120+2
    Borussia mohla rozhodnout dnešní utkání, nicméně zakončující Sancho v pádu minul branku. Union Berlín to zřejmě zkusí dalekonosným odkopem od branky.
    120+1. REUS - 3:2

120+1
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Dortmund se potřetí v dnešním utkání dostává do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil MARCO REUS, který zamířil k pravé tyči, zatímco se Gikiewicz vydal k opačné konstrukci.

120
    Žlutou kartu dostává Axel Witsel (Borussia Dortmund).

120
    Žlutou kartu dostává Florian Hubner (1. FC Union Berlín).

119
    Jenomže exekuce pokutového kopu tvrdá hodně dlouho, neboť hráči Unionu Berlín nezvládají emoce.

118
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).

118
    Tak pozor, je to pokutový kop pro Dortmund!

117
    Na pořadu dne byla další standardka, ke které se tentokráte postavil Reus. Domácí špílmachr to zkoušel přímo na bránu, nicméně Gikiewicz vyrazil míč nad branku.

115
    Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (1. FC Union Berlín).

115
    Hakimi se ujal autového vhazováno od pravé postranní čáry. Svým hodem si nakonec vybral Philippa, po jehož sklepnutí se dostal k míči brankář Gikiewicz.

113
    Chyba v domácí rozehrávce přinesla zakončení od Promela, které ale směřovalo do nohy protihráče. Dortmund se dopustil další zbytečné ztráty, která nebyla potrestána.

111
    Union Berlín zatím nemá starosti s bráněním, nyní ale čelil standardní situaci soupeře, po které hlavičkoval do vzdálenější konstrukce Toprak.

110
    Žlutou kartu dostává Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).

109
    Na zemi se ocitl domácí Guerreiro, který vybojoval standardní situaci pro svůj celek. Gikiewicz si musí dávat pozor, u balónu se totiž nachází talentovaný Sancho.

107
    Máme před sebou závěrečné prodloužení, výkopem do něj vstoupil hostující celek, který sahá po senzaci. Dortmund by se určitě neral páral s pokutovými kopy.