Něman Grodno – Eisbären 2:4 (kon.) | Tappara – Djurgården 5:1 (kon.) | Jyväskylä – Lugano 0:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:4 (po pr.) | Redhawks – Mníchov 6:1 (kon.) | Storhamar – Třinec 6:2 (kon.)
Vienna – Zürich 2:6 (kon.) | Aalborg – Frölunda 1:5 (kon.) | Norimberk – Rouen 2:5 (kon.)
Zug – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Cardiff – Växjö 5:6 (po pr.)
HK Něman Grodno
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Eisbären Berlín
cz Utorok 16.10.2018, 18:00Liga majstrov • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase skupiny D proti sobě nastoupí HK Něman Grodno a Eisbären Berlín.

Po pěti zápasech je německý klub na posledním místě. Nestačil na Zug 3:5 a 1:6, Kometu Brno 2:3 a 3:4. V zatím posledním zápase vyhrál nad Němanem 4:1. Skóre má 13:19 a má tři body v tabulce.

Běloruský klub je na tom o něco málo lépe než jeho soupeř. Po pěti zápasech je ve skupině D na předposlední pozici. Nestačil na Zug 2:4, pak jej porazil 3:2 v prodloužení. Kometu Brno porazil 4:2, a pak na ni nestačil 2:6. Prohrál s Berlínem 1:4.

Postupující celky
    Ze skupiny D postupují dva kluby, z prvního místa Zug a z druhého pak Kometa Brno.

HK Něman Grodno: Trus (Samankov) – Petrov, Lebedev, Kryskin, Choromando, Derlyuk, Molotkov, Grišanov, Šuba – Maljavko A., Bojarčuk, Maljavko A. – Lavša, Remezov, Varivončik – Jelisejenko, Smurov, Malinovsky – Orlov, Savinov, Kazjači

Eisbären Berlín: Franzreb (Poulin) – Cundari, Dupont, Kettemer, Richmond, Baxmann, Hördler, Adam – Hessler, Sheppard, Backman – Randord, Smith, Busch – Fischbuch, Aubry, Noebels – Jahnke.

00:01

00:20
    Domácí hrají v červeném, hosté pak v bílém.

00:30
    Grodno rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu. Ani jeden celek se do útoku nějak výrazně nežene.

01:01
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Hostující celek se rychle dostává do vedení, výbornou tečí pod horní tyčku se prosazuje před brankou najetý DANIEL FISCHBUCH. Asistence: Louis-Marc Aubry a Daniel Richmond.
    01:01 Daniel FISCHBUCH - 0:1

03:24
    Hostující celek se musí bránit. Dobře to sehráli domácí, ale Lavša pálil mimo branku.

03:35
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, a tak sledujeme snažení o vyrovnání.

04:10
    Grodno špatně rozehrálo, a tak je z toho jen icing.

04:50
    Domácí se snaží hrát aktivně, Jelisejenko se dostal do střelecké pozice, ale minul branku.

06:00
    Šest minut hry je pryč, německý klub vede o jednu branku, na výraznější další šanci ale čekáme.

06:23
    Maljavko to zkoušel individuálně, do šance se ale nepropracoval.

07:18
    Kettemer čekal na modré čáře na přihrávku, kotouč se k němu nedostal.

07:40
    Richmond pálil od modré čáry, s jeho projektilem si brankář snadno poradil.

07:50
    Franzreb kryje kotouč, přerušuje hru.Komerční přestávka.

07:56
    Hosté se rychle dostali do útočného pásma, Cundari ale nepřesným pasem nedokázal oslovit spoluhráče.

08:30
    Fanoušci ženou domácí hráče vpřed, zatím ale na výraznější šanci čekají.

08:42
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Jelisejenko – 2 min., vysoká hůl).

09:50
    Přesilovka se hostujícímu celku příliš nedaří, nemůže se dostat do útočného pásma.

10:05
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Gól při vlastním oslabení znamená vyrovnání. Do úniku se dostal SERGEJ MALJAVKO, který střelou po ledě prostřelil brankáře. Asistence: Alexander Maljavko,
    10:05 Sergej MALJAVKO - 1:1

12:16
    Sledujeme rychlý hokej, převahu mají hráči Berlína, ale doplácí na nepřesnosti.

12:33
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Trusa.

14:52
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, zajímavě to zkoušel domácí Varivončik. Jeho rána končí malý kousek nad.

15:30
    Savinov pálil z otočky, jeho povedená střela do protipohybu jen o malý kousek minula branku.

15:37
    12:13, tak aktuálně vypadá statistika vyhraných vhazování.

16:00
    Aubry se probojoval do útočného pásma, v jeho akci pokračoval Dusch, který ale o kotouč přišel.

16:21
    Eisbären se snaží hrát aktivně a dostat se do vedení domácí se tak tak brání.

17:00
    Jelisejenko to zkoušel jeden na jednoho, ale zakončoval hodně nepřesně.

17:30
    Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. Rána z mezikruží končí mimo.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:18
    Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, buly před brankou Berlína.

19:40
    Ještě jedno vhazování. Mnoho šancí už pravděpodobně neuvidíme.

20:00

20:01

20:30
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Následně se do šance dostal domácí Šuba, jehož projektil končí mimo.

22:10
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

22:40
    Fischbuch se propracoval do útočného pásma, jeho ránu zblokoval obránce Němanu.

24:00
    Jeden z domácích hráčů, Levša, se dostal do výborné střelecké pozice, jeho projektil vyrazil brankář rukavicí zpět do hry.

24:40
    Backman protečoval kotouč do útočného pásma, ale následná rána postrádala přesnost.

25:56
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení. K odraženému puku se dostal NIKITA ORLOV, jehož rána zapadla přesně do branky. Asistence: Artur Savinov, Igor Kozjači
    25:56 Nikita ORLOV - 2:1

26:47
    Adam zakončoval rychlou akci hostujícího celku. Jeho rána byla ztečovaná do ochranné sítě nad brankou.

27:45
    Sledujeme rychlý hokej, domácí mají převahu, ale nedaří se jim vstřelit další branku.

28:57
    Savinov pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Franzreb. Vhazovat se bude před jeho brankou.

30:00
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek vede o jednu branku.

30:40
    Cundari se pokoušel propracovat do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

31:35
    Hessler zavezl puk do útočného pásma, následně přihrával před branku, ale byl tam jen zblokovaný spoluhráč.

32:50
    Hördler to zkoušel individuálně, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení.

33:41
    James Sheppard se dostal do brejku, jeho rána končí nad brankou.

34:22
    Sledujeme rychlý hokej, hosté se snaží hrát aktivně, ale zapomínají na obranu.

35:02
    Domácí celek se propracoval do rychlé akce. Situaci dva na jednoho zakončoval přesnou střelou pod horní tyčku po přihrávce spoluhráče BRENDAN RANFORD. Asistence: Colin Smith, Daniel Fischbuch.
    35:02 Brendan RANFORD - 2:2

36:13
    Domácí celek se pokouší rychle získat vedení.

37:00
    Tři minuty hry zbývají do konce druhé třetiny. Trus tak tak udržel střelu soupeře před brankovou čárou.

37:41
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Roman Malinovsky – 2 min., vysoká hůl).

38:01
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín (Richmond – 2 min., sekání).

38:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Hosté rozehrávají od své branky.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:33
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Roman Derlyjuk – 2 min., podrážení).

40:00

40:01

41:45
    Domácí celek vstoupil aktivně do třetí třetiny, hraje v útočném pásmu. Franzreb ale zasahovat nemusel.

44:00
    Na výraznější šanci v této třetině zatím čekáme, sledujeme rychlý hokej.

45:04
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín (Daniel Fischbuch – 2 min., podrážení).

46:10
    Domácí celek se usadil na útočné části hrací plochy a pokouší se něco vymyslet.

46:30
    Varivončik dostal přihrávku před branku, ale ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře.

48:10
    Domácí mají ponechanou výhodu.

48:13
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín (James Sheppard – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

49:20
    Domácí celek hraje přesilovou hru, ale do výraznější střelecké pozice se nedokázal zatím dostat

50:20

51:20
    Němanu se přesilovka vůbec nepovedla, do střelecké pozice se nedokázal dostat.

51:49
    Hostující celek oslabení zvládl, nyní se dostává do vedení. Krásnou ránou z osy hřiště se pod horní tyčku prosazuje SEAN BACKMAN. Asistence: Jens Baxmann.
    51:49 Sean BACKMAN - 2:3

54:34
    Grodno hraje rychlý hokej, snaží se co nejrychleji dostat hru do útočného pásma.To se podařilo, a tak se bude vhazovat před Franzrebem.

55:19
    Hra je nyní přerušena pro postavení hostujícího celku mimo hru.

56:02
    Hostující celek navyšuje své vedení. Po střele od modré čáry tečoval kotouč před brankou MARCEL NOEBELS.
    56:02 Marcel NOEBELS - 2:4

58:00

59:34
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Berlín hraje zodpovědně a velmi dobře defenzivně.

59:40
    Něman hraje v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostal.

Hostující celek o své výhře rozhodl ve třetí třetině, kterou vyhrál 2:0. Celkově se tak zástupce německého hokeje raduje z výhry 4:2. Domácí v závěru zápasu sice hráli aktivně, ale snížit se jim nepodařilo. (20:33:04)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 11. Sergej Maljavko (Maljavko), 26. Orlov (Savinov, Kozjači) – 2. Fischbuch (Aubry, Richmond), 36. Ranford (Smith, Fischbuch), 52. Backman (Baxmann), 57. Noebels

HK Něman Grodno: Trus (Samankov) – Petrov, Lebedev, Kryskin, Choromando, Derlyuk, Molotkov, Grišanov, Šuba – Maljavko S., Bojarčuk, Maljavko A. – Lavša, Remezov, Varivončik – Jelisejenko, Smurov, Malinovsky – Orlov, Savinov, Kazjači

Rozhodca: Heikkinen, Nalivaiko – Slezov, Jalašeuski

Diváci: 2 130