Nitra – Zvolen 2:3 (po pr.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | B. Bystrica – Nové Zámky 2:1 (3:1 po s.n.)
Trenčín – Miškovec 4:0 (kon.) | Žilina – Košice 4:3 (2:1 po s.n.) | Budapešť – Detva 2:4 (kon.)
MAC Budapešť
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
HK Detva
Nedeľa 07.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Záverečná tretina priniesla iba jeden presný zásah, o ktorý sa v 59. minúte postaral domáci Bodó. Z troch bodov sa však tešia hokejisti Detvy, ktorí zvíťazili v pomere 4:2. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:25:07)

59:54
    Záverečná minúta už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z troch bodov môžu tešiť hokejisti Detvy.

58:43
    Budapešť dáva gól!

Domáci ešte v závere dokázali znížiť. CHRIS BODÓ si osamotený pred Riečickým dokázal poradiť, keď svojim zakončením pod hornú tyčku nedal brankárovi hostí žiadnu šancu.

58:19
    Puk sa ocitol až na ochrannej sieti a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, čo vyhovuje hosťom.

57:33
    Terbócs mohol pridať druhý gól domácich, no z tesnej blízkosti nedokázal puk pretlačiť popod betóny Riečického.

56:18
    Domáci sa teraz na dlhší čas dokázali usadiť v útočnom pásme, kde však nedokázali ohroziť Riečického bránu.

55:16
    Do dobrej streleckej pozície sa dostával Klempa, no z ťažkej pozície nedokázal prestreliť výborne chytajúceho Riečického.

54:35
    Pri puku sú hostia, ktorí sa pochopiteľne nikde neponáhľajú a celú akciu budú začínať až spoza vlastnej brány.

53:45
    Hostia v plnom počte.

53:31
    A teraz mohli hokejisti Detvy pridať druhý gól vo vlastnom oslabení, no pred Bálizsom to teraz trochu prekombinovali a pripravili sa o sľubnú príležitosť.

52:54
    Domáci si stále nedokázali vypracovať dobrú streleckú pozíciu a čas sa im pomaličky kráti.

52:07
    Domáci budú mať príležitosť na skórovanie v presilovej hre, no hostia dokázali poslať puk cez všetky čiary.

51:45
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Fekiač – 2 min., podrazenie).

51:19
    Hostia teraz dobre zapracovali v útočnom pásme, no Bálizs aj napriek menším zmätkom piaty gól neinkasoval.

51:10
    Zakázané uvoľnenie aj na opačnej strane a vhadzovať sa tak bude pred bránou Bálizsa.

50:37
    Terbócs si dobre nakorčuľoval pred bránkovisko hostí, kde však nedokázal prestreliť Riečického.

49:52
    Oba celky sú už na ľade s piatimi korčuliarmi a bude nasledovať záverečných desať minút tohto stretnutia.

48:56
    Hostia sa teraz dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak sťahuje do pásma Detvy.

48:35
    Obrovské zmätky pred bránou Riečického, kde však nedokázali uspieť ani Klempa s Brownom a skóre tak ostáva nezmenené.

47:58
    Domáci sa nakoniec aj tak zahrajú presilovku 4 na 3 a ihneď sa k strele dostal Dudás, ktorý však neprekonal Riečického.

47:40
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hraško – 2 + 10 min., napadnutie).

47:22
    V týchto momentoch sa hrá 4 na 4 a domáci sa tak pripravili o presilovú hru.

47:16
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Odnoga – 2 min., hákovanie).

46:29
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Riečický – 2 min., podrazenie).

46:24
    Langkow sa rútil v samostatnom úniku na Riečického, ktorého však nedokázal prekonať, keď si brankár hostí pomohol faulom.

45:22
    Prvých päť minút tejto tretiny presný zásah nepriniesli a tak Detva má stále k dispozícii pohodlný trojgólový náskok.

44:47
    Obrovská šanca domácich, no po zakončení spomedzi kruhov sa výborným reflexívnym zákrokom blysol Riečický.

43:04
    Chovan dobre zakombinoval s Tibenským, no ich snaha v útočnom pásme nevedie k streleckému pokusu.

42:28
    Fekiač sa prihrávkou snažil vyzvať k zakončeniu Surového, toho však dobre pokryli domáci hráči a k strele sa už nedostal.

41:39
    Žilka sa snažil vybojovať puk v útočnom pásme, no domáci obrancovia si s jeho napádaním dokázali poradiť.

41:04

40:22
    Domáci ešte majú k dispozícii presilovú hru, no hostia sa dobre bránia a nepúšťajú Budapešť do zakončenia.

40:01

V druhej tretine sme videli až tri presné zásahy. V 26. minúte sa presadil Tibenský, no už o štyri minúty neskôr znížil Nagy. Skóre tejto tretiny však uzavrel hosťujúci Puliš.

40:00

39:31
    Domáci majú takmer okamžite k dispozícii ďalšiu presilovku, no hokejisti Detvy dokázali poslať puk cez všetky čiary.

39:04
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Gachulinec – 2 min., nedovolené bránenie).

38:39

38:24
    Domáci sa nedokážu dostať do dobrej streleckej pozície a ostávajú im tak záverečné sekundy tejto početnej výhody.

37:46
    Hostia aj napriek miernym zaváhaniam dokázali dostať puk von z pásma a nazbierali tak nejaké cenné sekundy.

37:04
    Domáci tak majú šancu v presilovej hre, pričom sa Brown okamžite dostal k strele od modrej čiary, no skóre sa zatiaľ nemení.

36:39
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Murček – 2 min., držanie).

36:05
    Hostia tak opäť vedú o tri góly a navyše teraz mohli pridať aj piaty presný zásah, Bálizs však dokázal včas zakročiť.

35:22
    Detva dala gól!

Detva strieľa štvrtý gól. Murček výborne vybojoval puk a následne ho prihral na RADOVANA PULIŠA, ktorý strelou spomedzi kruhov prestrelil Bálizsa.

Asistencia: Murček, Chovan Mat.

34:52
    Klempa mohol znížiť na rozdiel jediného gólu, no jeho dobre zakončenie dokázal Riečicky zlikvidovať, čím podržal svoj celok.

34:14
    Surový sa teraz výborne uvoľnil v útočnom pásme, no jeho strela spoza kruhov skončila na pozornom Bálizsovi.

33:13
    Domáci v plnom počte.

32:52
    Sládok sa nakoniec dostal do dobrej streleckej pozície, no jeho zakončenie výborne zneškodnil Bálizs.

32:11
    Hostia sa zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme a domáci tak poľahky vyhadzujú puk cez všetky čiary.

31:42
    Hostia majú k dispozícii ďalšiu presilovú hu, no musia si dávať pozor, aby nedopadla tak ako tá predchádzajúca.

31:13
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Terbócs – 2 min., nedovolené bránenie).

30:35
    Domáci sa tak pri početnej nevýhode vracajú späť do zápasu a boli tak odmenení za svoju zvýšenú aktivitu.

30:13

29:43

Je znížené. KRISZTIÁN NAGY zakončil únik, keď mu výbornú prihrávku pred opustenú bránu poslal Terbócs a domáci tak rovnako skórujú pri vlastnom oslabení.

Asistencia: Terbócs.

29:34
    Žilka dobre spoza brány posielal puk do bránkoviska, kde však nebol nikto z jeho spoluhráčov.

28:57
    Hostia tak majú k dispozícii druhú presilovku v tomto stretnutí, no zatiaľ sa nedokázali usadiť v útočnom pásme.

28:13
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Dansereau – 2 min., hákovanie).

27:51
    Na ľade to v týchto momentoch trochu zaiskrilo, no rodiacu šarvátku dokázali rozhodcovia včas ukončiť.

27:04
    Bodó sa dobre pretlačil až do zakončenia, no Riečický je pozorný a túto strelu dokázal zlikvidovať.

26:31
    Obrovské príležitosti aj na opačnej strane, no Dansereau ani na dvakrát nedokázal prestreliť výborne chytajúceho Riečického.

25:39

Detva pridáva ďalší presný zásah. JOZEF TIBENSKÝ tesne pred bránkoviskom výborne stečoval Šimonovu strelu od modrej čiary a zapisuje sa tak do streleckej listiny.

Asistencie: Šimon, Chovan Mat.

25:36
    Tibenský teraz dobre zapracoval v útočnom pásme a po jeho aktivite sa do zakončenia dostal Chovan, no skóre sa nemení.

24:29
    Hostia do tejto tretiny vstúpili podstatne lepšie ako domáci celok a mohli v úvodných minútach navýšiť svoj náskok.

23:39
    Magogin sa snažil z ostrého uhla prekvapiť Bálizsa, no tentokrát si domáci brankár dal väčší pozor a puk poľahky chytá.

23:11
    Pápa si dobre nakorčuľoval do útočnej tretiny, kde však s jeho nedôrazným streleckým pokusom Riečický nemal problém.

22:15
    Detva mohlo pridať tretí gól v tomto stretnutí, no zakončenie z ťažkého uhla, ktoré poskakovalo na bránkovej čiary nedokázal nikto zasunúť do brány.

21:23
    Nagy sa teraz dobre uvoľnil v útočnom pásme, no jeho strela švihom neprekvapila pozorného Riečického.

21:02
    Žilka to skúsil strelou z prvej, no tá skončila iba na betóne Bálizsa, ktorý sa dokázal včas presunúť.

20:31
    Domáci sa teraz dokázali ubrániť len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Bálizsom.

20:17

20:01

V prvej tretine sme sa dočkali dvoch presných zásahov, o ktoré sa postarali hostia. Najskôr sa v 6. minúte pri vlastnom oslabení presadil Puliš a v 12. minúte uzavrel skóre tohto dejstva Matúš Chovan.

20:00

19:48
    Posledná minúta tejto tretiny už nič zaujímavé nepriniesla a do šatní môžu ísť spokojnejší hokejisti Detvy.

18:51
    Hostia majú k dispozícii prvú presilovú hru v tomto stretnutí, no zatiaľ sa nedokázali dostať do streleckého zakončenia.

18:17
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Odnoga – 2 + 10 min., napadnutie zozadu).

17:47
    Ščurko našiel výbornou prihrávkou medzi kruhmi úplne voľného Murčeka, ktorý však vo veľkej šanci nedokázal lepšie zamieriť.

17:14
    Bálizs sa teraz rozhodol strelu od modrej čiary prikryť, čím ukľudnil hru a umožnil tak obom celkom prestriedať.

16:26
    Nagy si to pekne naviedol na strelu od modrej čiary, no tam ho výborne odtláčal Fekiač, ktorý mu nedovolil zakončiť.

15:28
    Langkow sa dostal do dobrej šance, no jeho zakončenie skončilo iba na pozornom Riečickom, ktorý podržal svoj celok.

14:42
    Odnoga sa dostával do dobrej streleckej pozície, no v poslednom momente mu puk ušiel a pri puku sú hostia.

13:39
    Hostia teraz dobre napádajú domácich hokejistov pri rozohrávke a nedovoľujú domácim vrátiť sa späť do zápasu.

12:44
    Král sa snažil nájsť svojou prihrávkou pred bránkoviskom stojaceho Surového, no ten sa k puku už nedostal.

12:05
    Hostia tak pridávajú ďalší presný zásah a odskakujú tak svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov.

11:20

Hostia strieľajú druhý gól tohto stretnutia. MATÚŠ CHOVAN sa krásne uvoľnil v útočnom pásme a bekhendovým zakončením pomedzi betóny Bálizsa zvyšuje na 2:0.

Asistencia: Kuklev.

10:28
    Surový sa dobre uvoľnil v strednom pásme, no následne prichádza o puk a do útoku môžu vyraziť domáci hokejisti.

09:23
    Hra sa v týchto momentoch trochu ukľudnila a ani jeden z celkov si nevie vypracovať streleckú príležitosť.

08:43
    Puk sa ocitol na striedačke Detvy a hra je tak prerušená. Vhadzovať sa bude pred bránou Riečického.

07:49
    Klempa si svojím pohybom snažil vypýtať prihrávku medzi kruhy, no ešte pred ním dokázala zakročiť obrana hostí.

07:08
    Surový sa snažil vybojovať puk za bránou súpera, no tam ho odzbrojili domáci hokejisti, ktorí tak môžu vyraziť do útoku.

06:28
    Domáci sa v závere presilovej hry snažili o rýchlu gólovú odpoveď, no Riečický dokázal udržať čisté konto.

06:13

05:54
    Domáci tak nečakane inkasujú pri vlastnej presilovke a sme zvedaví ako zareagujú na tento priebeh.

05:12

Detva otvára skóre toho zápasu pri početnej nevýhode. RADOVAN PULIŠ sa dostal do samostatného úniku a krásnou kľučkou si vychutnal Bálizsa.

Asistencia: Chovan Mat., Chovan Mar.

04:36
    Domáci majú k dispozícii prvú presilovú hru tohto zápasu, no hostia dokázali puk vyhodiť cez všetky čiary.

04:13
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Král – 2 min., sekanie).

03:59
    Král sa dostával do dobrej pozície, no jeho strela z prvej sa skončila iba na obrancovi domáceho celku.

03:43
    Hraško nahadzoval puk zo stredného pásma, no ten skončil iba na ochrannej sieti.

02:36
    Ščurko výborne vybojoval puk v útočnom pásme, no jeho zakončenie z tesnej blízkosti nebolo presné.

01:49
    Chovan sa dostal do zakončenia spoza kruhov, no jeho strela skončila iba v lapačke Bálizsa.

00:28
    Na opačnej strane zahrozili domáci pri prečíslení 2 na 1, no s týmto zakončením Bodá si Riečický dokázal poradiť.

00:20
    Hneď v úvode zápasu sa do streleckého zakončenia dostal Ščurko, no jeho strela skončila na pozornom Bálizsovi.

00:01

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Kreisz, Bukor – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Nagy, Terbócs – Szabad, Langkow, Bodó – Odnoga, Majoross, Szigeti

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Ščurko, Murček, Puliš – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan

Rozhodca: Novák, Goga – Šefčík, Valo – Čavojský (video).

Vitajte pri tomto online textovom stretnutí. Na rade je už 10. kolo Tipsport Ligy, v ktorom sa stretnú celky MAC Budapešť a HC 07 Detva. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18:00.

MAC Budapešť:
    Domácim sa zatiaľ v doterajšom priebehu sezóny vôbec nedarí, keď nazbierali iba 6 bodov za 1 výhru a 9 prehier so skóre 19:34. V tabuľke im tak patrí posledná 12. pozícia. V minulom kole cestovali do Zvolena, kde však podľahli v pomere 5:3. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je americký hokejista Brown s 8 kanadskými bodmi. Na domácom ľade zvíťazili iba v jedinom duely a preto sa budú snažiť zmeniť túto nepriaznivú bilanciu.

HC 07 Detva:
    Hostia v 10 stretnutiach tejto sezóny dokázali vybojovať 11 bodov za 4 výhry a 6 prehier so skóre 22:29. To im aktuálne stačí na 10. miesto v tabuľke. V minulom kole na domácom štadióne privítali Trenčín, ktorému podľahli 4:2. Bodovo tento celok tiahne duo Ščurko a Puliš, ktorí dokázali nazbierať po 7 bodov. Detva na ľade súperov dokázala uspieť dvakrát zo 4 stretnutí a nejaké body budú chcieť získať aj na tomto štadióne.

Miernym kurzovým favoritom je domáci celok, no výsledok tohto zápasu je ťažko odhadovať, preto si tento duel nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 30. Nagy (Terbócs), 59. Bodó – 6. Puliš (Chovan Mat.), 12. Chovan Mat. (Kuklev), 26. Tibenský (Šimon, Chovan Mat.), 36. Puliš (Murček, Chovan Mat.)

HK Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Ščurko, Murček, Puliš – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan

Rozhodca: Novák, Goga – Šefčík, Valo – Čavojský (video)