Mouscron – Kortrijk 1:0 (kon.) | Antverpy – Waregem 5:1 (kon.) | Gent – Sint-Truiden 1:2 (kon.)
Royal Excel Mouscron
1:0 (1:0)
KV Kortrijk
cz Nedeľa 16.09.2018, 14:30 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická Jupiler Pro League • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den u dalšího kola belgické ligy. V dnešním zápase poměří síly Royal Excel Mouscron s KV Kortrijk.

Představení soupeřů

Mouscron je po šesti odehraných zápasech zoufale poslední. Dal pouze dvě branky, naopak deset obdržel a na svém kontě nemá jediný bod. Domácí by tak měli zabrat, protože jinak to budou mít opravdu složité. Ani v případě dnešního vítězství by se neposunuli, jelikož předposlední Lokeren má sice zápas k dobru, ale o čtyři body více.

Kotrijk je třináctý, na rozdíl od svého soupeře už vyhrál a dvakrát remizoval. Dokázal dát také hned sedm gólů, ale také jich dvanáct inkasovat. Tak či onak, ani hosté se svou pozicí v tabulce jistě spokojení nebudou. Uvidíme, zdali se jim podaří posunout se až na deváté místo v případě výhry.

3
    Hosté začali velmi aktivně. První strela šla ale vedle.

4
    Domácím se zatím příliš nedaří držet míč a doplácí na časté nepřesnosti.

5
    Fazl na polovině hřišti jim ale míč vrací a mohou tak opět přemýšlet co s ním.

6
    Také domácí se dostali ke střele, ani ta ale nešla mezi tři tyče.

7
    Protiútok soupeře končí nebezpečným volným kopem. Dočkáme se nějaké šance?

8
    Nene, centr se nepovedl. I nadále čekáme na nějakou zajímavější akci.

10
    Hra se ponekud vyrovnala. Hosté začali znova po pravé straně.

11
    Následná střela ale ohrozila pouze diváky. Letěla příliš vysoko.

13
    Domácí operovali s míčem, ale na soupeřovu půlku ne a ne se dostat na déle.

15
    I nadále se hraje velmi vyrovnaně, jde vidět, že ani jednomu týmu se příliš nedaří.

16
    Po delší době jsou to opět hosté, kdo kombinuje s míčem. Podaří se jim něco vymyslet,

17
    Dlouhý míč za obranu nebyl správným receptem. Mouscron si s tím poradil.

18
    Boya se probojovával k rohovému kopu, ale nakonec měl smůlu, soupeř to zvládl.

19
    Na druhé straně jej ale vybojoval Rolland. Kotrijk si tak bude moci vyzkoušet standardní situaci.

20
    Centr propadl vápnem, kde jej nikdo nenašel. Škoda, skóre se měnit nebude.

22
    Pomalu, ale jistě se dostáváme do druhé části prvního poločasu, který zatím oku diváku moc lahodit nemůže. Doufejme, že se to již brzy změní.

23
    Mboyo se hnal k brance, ale místo centru se zastavil kličkami a zbrzdil celý protiútok Kotrijku.

24
    Faul na polovině hřiště přerušuje hru.

25
    Hosté zahrozili poté, co se míč po centru ocitl ve vápně. Bohužel pro dobro zápasu, ani jeden hráč u něj nebyl včas. Pouze obránce soupeře.

26
    Rychlý protiútok na druhé straně k zakončení sice vedl, ale tak o dva metry minul branku. Stále jsou brankáři bez práce.

27
    Konečně nějaká zajímavá situace. Brankáři Butezi vběhl do rozehrávky z ruky jeden z hráčů a málem z toho měl velké problémy. Kuriózní situace ale končí bez dohry.

28
    Konečně zajímavá akce. Jeden z domácích hráčů si navedl míč na střed a jen těsně minul břevno!
    28. Olinga střílel nadějně.

29
    V Belgii vysvitlo sluníčko, přijde s ním i lepší výkon obou celků? Domácí, zdá se, hodně přidali.

30
    Stále ale zlobí nepřesnosti. Odkop od branky pro Kaminskiho.

31
    Domácí kontrolují v těchto fázích hru a jsou jasně lepším týmem. Dokáží se třeba před přestávkou prosadit?

32
    Nebylo k tomu daleko. Kaminsku ale bez větších obtíží střelu Bakiće, ze zhruba dvaceti metrů, která mířila doprostřed branky, vyrazil na roh.

33
    Z něj se nic zajímavého neudálo a pokračuje se za nezměněného stavu.

34
    Hostům se podařilo tlak domácích přestát, nyní se hra přesunula do středu hrací plochy.

35
    Rozhodčí Laforge neměl porozumění pro aktivitu Lokwa ve vápně a písknul mu útočný faul.

36
    Opět volný kop pro hosty, tentokráte však na polovině soupeře, stále ale velmi daleko od branky.

37
    A i nyní došlo k útočnému faulu, tentokráte se provinil Mboyo a Mouscron bude díky tomu moci v klidu rozehrát.

38
    Domácí se hnali do situace dva na jednoho, ale špatně si zpracovali míč. Šance je tak ta tam.

39
    D´Haene na druhé straně zakončoval rychlý kontr, ale od obránce se míč odrazil na rohový kop.

40
    Z něj sice hlavička směrem k bráně přišla, ale letěla opravdu velmi vysoko. Butez mohl zůstat v klidu.

41
    Hostující Rolland to zkusil z velké dálky, ani jeho střela ovšem nešla mezi tři tyče. Doufejme, že do dalšího poločasu to hráčům bude střílet lépe.

41
    Po nešikovném zákroku ve vápně čeká na domácí tým pokutový kop!
    41. Penaltový zákrok

42
    Mouscron právě vstřelil branku! K jeho rozehrání se postavil DIMITRI MOHAMED a s přehledem míč uklidil na druhou stranu než šel brankář. Domácí se tedy pravděpodobně přeci jen zaslouženě dostávají do vedení.
    42. Dimitri MOHAMED - 1:0

44
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale zdá se, že je čeká ve druhém poločase opravdu hodně práce.

45
    Faul na polovině hřiště navíc jejich snahu brzdí a pokud rozhodčí výrazně první poločas nenastaví, tak už se nejspíše nic nestane.

45

První poločas je za námi. Je vidět, že mezi sebou bojují dva trápící se týmy. Nebýt chybného zákroku v šestnáctce, nekopala by se ani penalta, která zatím do zbytku zápasu favorizuje domácí tým. Zdali slibný výsledek udrží, to se dozvíme zhruba od 15:33.

46

46
    Druhý poločas začal faulem Van der Bruggena.

47
    Domácím se ale po pravé straně prosadit nepodařilo. Centr do vápna nedoletěl.

48
    Rohový kop pro Kotrijk, který se snaží hned zkraje poločasu o vyrovnání.

49
    Butez ovšem bez obtíží stahuje míč a je po šanci.

50
    Z ničeho nic velká šance pro domácí na druhé straně, Kaminski se ale zaskvěl a byl rychle z branky, čímž zničil střelecký úhel.

51
    Hosté hodně tlačí, nyní je čeká rohový kop.

52
    Z něj ale žádné nebezpečí nevzešlo nakonec. Míč končí v zámezí.

54
    Domácí evidentně sází na protiútoky. Z jednoho takového nyní vybojovali rohový kop.

55
    Zakončení sice nepřišlo, ale je tu zajímavý volný přímý kop pro Mouscron.

56
    Střela z něj ale zamířila nad branku. Bakić se mezi střelce tímto pokusem rozhodně nezapíše.

57
    Dalekonosná střela ze zhruba třiceti metrů Buteze neohrozila.

58
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Imoh Ezekiel, přichází Teddy Chevalier.

59
    Hosté stále tlačí na pilu, ale stále marně. Žádná větší šance nepřichází.

61
    Ouali podklouzl a přišel o míč. Domácí se tak dostali k míči a mohou si oddechnout.

63
    Ani tento centr do vápna nevyšel. Butez jej stáhl a ukryl jej v rukavicích.

64
    Lokwa upadl ve vápně soupeře, tentokráte si ale penaltu nevymodlil.

65
    Mouscronu se daří kouskovat tlak soupeře a dostávat se i do nebezpečných protiutoků.

66
    Ty ovšem, zatím, zůstávají nevyužity.

67
    Nyní probíhá na hřišti ošetřování.

68
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Elohim Rolland, přichází Abdul Ajagun.

69
    Hosté to zkouší centry do vápna, ale těm se zatím nedaří.

70
    Domácí zkusili rychle napadat rozehrávku soupeře a chvíli jej udrželi daleko od branky.

71
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Selim Amallah.

72
    Butez trochu zazmatkoval při rozehrávce, ale společně s obránci to zvládl a míč odstřelil do bezpečí.

73
    Kotrijk se opět pouští do útoku, nyní vybojoval volný kop poblíž rohového praporku.

74
    No a po odraženém míči z toho opravdu roh bude.

75
    A dokonce i zakončení. Ovšem přímo doprostřed branky. Butez se nemusel ani pohnout.

76
    Snaha se hostům upřít nedá, chybí tomu ale něco navíc.

77
    Domácí vystihli rozehrávku soupeře, pokusili se jít rychle do protiútoku, ale obránci to nakonec stihli vyřešit.

78
    Podobně i na druhé straně, ke změně skóre už moc času nezbývá.

79
    Rohový kop pro domácí, kteří by rádi přidali pojišťovací branku.

81
    Hra se začala poměrně kouskovat.

82
    Hosté se stále snaží, ale ne a ne se dostat na dostřel.

83
    I domácí zahrozili, také obrana soupeře je však pevná.

83
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Yanis Mbombo Lokwa, přichází Mërgim Vojvoda.

83
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Julien De Sart, přichází Charis Charisis.

84
    Faul na polovině hřiště, opět se nehraje.

86
    Hosté to mají opravdu složité. Domácí obrana je nepropustná a eliminuje všechny snahy o založení útoku. Nyní míč opět končí až u Buteze.

87
    Rychlý výpad na druhou stranu a míč dokonce až zpět na vlastní polovinu, Mouscron šetří drahocenný čas.

89
    Tak to by mohlo hosty! Z hranice penalty posílají míč nad branku soupeře!!
    89. nevyužitá šance na skórování

90
    Tlak je sice enormní, ale po takto spálené šanci se bude hostům jen těžce s výsledkem něco dělat.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty, hosté stále na míči.

90+2
    Břevno! Hosté mají opravdu i kopec té smůly na konci zápasu!

90+3
    Po rohovém kopu jde střela mimo branku a zdá se, že dnes je o vítězi rozhodnuto.

90+4
    Ještě jedna žlutá karta pro domácí za zdržování, ale to už je dnes vše. Viděl ji Vojvoda.

90+4

Statistiky zápasu

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:3.
    Střely mimo: 9:5.
    Rohy: 6:9.

Je to tak. Zápas je u konce. Domácí po šťastné penaltě berou všechny tři body a konečně v této sezóně nějaké získávají. Fanoušci jistě budou doufat, že nejde o body poslední. To se ale dozvíme až v dalším kole. Hosté sice celý druhý poločas tlačili, ale na vyrovnání to nestačilo. (16:24:32)