Astana – APOEL 1:0 (2:1 po pen.) | Ufa – Rangers 1:1 (kon.) | Larnaca – Trenčín sk 3:0 (kon.)
Lipsko – Zorja Luhansk 3:2 (kon.) | Kodaň – Bergamo 0:0 (4:3 po pen.) | Razgrad – Kutaisi 4:0 (kon.)
Karabach – Tiraspol 3:0 (kon.) | Kluž – Dudelange 2:3 (kon.) | Molde – Zenit 2:1 (kon.)
Limassol – Bazilej 1:0 (kon.) | Tel Aviv – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Midtjylland – Malmö 0:2 (kon.)
Besiktas – Partizan 3:0 (kon.) | Škendija – Rosenborg 0:2 (kon.) | Trnava – Ljubljana sk 1:1 (kon.)
Brøndby – Genk 2:4 (kon.) | FCSB – Rapid Viedeň 2:1 (kon.) | Burnley – Olympiakos 1:1 (kon.)
Bordeaux – Gent 2:0 (kon.) | Celtic – FK Sūduva 3:0 (kon.) | Sevilla – Sigma Olomouc 3:0 (kon.)
koniec po penal. (2:1)
FC Astana
1:0 (1:0)
APOEL Nikósia
cz Štvrtok 30.08.2018, 16:00 • Astana Arena, Astana • Európska liga (predkolá) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí FC Astana a APOEL FC.

Úvodní duel, který se hrál před týdnem, nenabídl příliš atraktivní duel. Celkem sedm střel na branku viděli diváci. Domácí APOEL dokázal zápas vyhrát nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, když se trefil v 79. minutě Caju. Domácí APOEL měl převahu, měl více ze hry, ale další branku nepřidal. Astana čekala na brejky a na rychlé přesuny hry. Domácí obrana byla pozorná. Nyní musí Astana zlepšit hru, pokud chce pomýšlet na zdramatizování této série.

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Majevskij, Kleinheisler, Henrique – Mužikov – Kabananga
    Náhradníci: Mokin – Bejesebekov, Almeida, Maliy, Logviněnko, Janga, Ščetnik

APOEL FC: Waterman – Vouros, Nuno Morais (C), Carlão – Nsue, Zahid, Souza, Caju – Al-Taamari, Ghoochanneijhad, Sallai
    Náhradníci: Romo – Gentsoglou, Efrem, De Vincenti, Merkis, Ioannou, Dellatorre

Rozhodčí: Kehlet – Larsen, Sorensen.

1

1

2
    Autové vhazování mají k dispozici domácí. Ti se ale u míče dlouho neudrželi, a tak hraje soupeř.

3
    Majevskij na obranné polovině fauloval soupeře, rozehrávat tak bude APOEL.

5
    Optickou převahu mají v úvodu zápasu domácí fotbalisté, ale na výraznější příležitost čekají.

6
    Domácí rozehrávají od své branky, rychlou akci zakončoval jeden z hráčů nepřesným pasem. Vykopávat bude od své branky Waterman.

7
    Astana se propracovala stabilněji na útočnou polovinu. Kabananga zakončoval a jeho míč kryje poměrně snadno brankář.

8
    Ruský klub má převahu, hraje aktivněji, a tak si jeho soupeři musí i v osobních soubojích počínat nedovoleně.

9
    Rukavina se dopustil útočného faulu, a tak bude rozehrávat Waterman od své branky.

10
    Fanoušci skandují Astana, snaží se pomoci svým oblíbencům v cestě za vedoucí brankou. Nyní však vhazují hosté na polovině.

11
    Domácí fotbalisté zahájili zápas aktivněji, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, zatím ale marně. Obrana APOELu hraje zodpovědně.

12
    Waterman rozehrává po nepřesné domácí kombinaci od své branky.

13
    Dobře to myslel jeden z hráčů Astany. Byl to Tomasov, kdo centroval do předbrankového prostoru. Míč ale našel gólman, který následně rozehrává.

13
    Žlutou kartu dostává Mužikov (FC Astana).

14
    Nsue vhazuje na útočné polovině, ale k jeho spoluhráčům dobře přistoupila domácí obrana, a tak neměli prostor dobře rozehrát.

16
    Žlutou kartu dostává Carlão (APOEL FC). Hostující hráč v pokutovém území zahrál rukou, a tak je z toho penalta.
    16. Žlutá karta

16
    Astana právě vstřelila branku!
    Znělka Seven Nation Army zní Astana Arenou. Domácí se prosazují. Ze svého pohledu kopl pokutový kop PEDRO KONZEN HENRIQUE na levou stranu, gólman si vybral opačnou. Domácí jdou do vedení a v celkovém součtu je to 1:1.
    16. Pedro Konzen Henrique - 1:0

19
    Žlutou kartu dostává Sallai (APOEL FC).

20
    Al-Taamari hodně aktivně vlétl do souboje s domácím brankářem. Erić je v pořádku, a tak rozehrává od své branky.

22
    Domácí celek chce do Evropské ligy. Po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře. Nyní další dobrou střelu vyslal Kabananga. Na jeho projektil brankář dokázal zareagovat.

23
    Domácí hráči se snaží rychlými míči přenášet hru na útočnou polovinu. To se zatím daří, a tak má APOEL velké problémy.

25
    Domácí Astana rozehrává od své branky, hra se rychle dostala na její útočnou polovinu, ale Zahid bleskově odehrál balon.

26
    Hostující Souza si v souboji na obranné polovině pomohl nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí Tomasov.

27
    Po centru před branku zakončoval hlavou Kabananga, jehož projektil končí mimo branku.

28
    Sledujeme rychlý fotbal, aktuálně je v součtu stav 1:1. Aktivnější jsou jednoznačně domácí.

29
    Atmosféra zde v Astaně je parádní. Daleko lepší než si mohou sportovní fanoušci pamatovat ze zápasů KHL.

30
    Caju vhazuje na útočné polovině, domácí se zmocnili míče, a tak se rychle rodí akce Astany. K zakončení se ale nedostala.

31
    Po půlhodině hry ohrozili branku také hosté. Zakončoval aktivně hrající Caju, jehož pokus kryje brankář Erić.

32
    Bleskově se přesunula hra na druhou stranu, Kleinheisler zakončoval a pozorný musel být Waterman.

33
    Al-Taamari zakončoval z velké dálky, jeho ránu zblokoval obránce, a pak už míč získal brankář.

35
    Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, který nabízí velmi atraktivní fotbal.

35
    Postnikov fauloval, volný kop pro APOEL. Rozehrál ho Zahid. Zkoušel to přímou střelou, ale minul branku.

36
    Erić rozehrává od své branky. Nikam se nežene. Čeká na své spoluhráče, kteří musí zaujmout lepší postavení.

39
    Domácí Astana delší dobu kombinuje na útočné polovině, ale do výraznějších šancí se zatím nedostává.

40
    Zajímavá akce domácích končí, Rukavina byl pomezním sudím nachytaný v postavení mimo hru. Rozehrávat se tak bude od branky hostujícího mužstva.

41
    Astana pokračuje v aktivní hře, navíc velmi rychle napadá po ztrátě míče. Sledujeme zajímavý fotbal.

43
    V klidnějším tempu se dohrává první poločas, ve kterém dominoval domácí celek.

45
    Kabananga vedl domácí útočnou akci, jeho rána byla sice zblokovaná na roh, ale sudí signalizuje odkop od branky.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+2
    Domácí sice mají převahu, ale do střelecké pozice se zatím nemohou propracovat.

45+2

Jeden gól Astany, tři žluté karty v poměru 1:2 a převaha Astany. Tak nějak by se dal popsat první poločas odvetného zápasu předkola Evropské ligy mezi Astanou a APOELem.

46

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem. Zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

47
    Domácí vhazují na útočné polovině. Astana pokračuje v aktivní hře.

49
    Vouros odehrál míč do zámezí, rohový kop pro domácí celek. Centr se snesl před branku, následná rána byla nepřesná.

50
    Úvod druhého poločasu naznačil, jak bude vypadat obrázek hry. Astana hraje aktivně a hosté se musí bránit.

52
    Ghoochanneijhad hledal spoluhráče před brankou, centr centr bránící se hráči dostali do bezpečí. Směr hry se tedy otáčí.

53
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Mužikov, přichází Richard Almeida.

54
    Jako první střídal domácí celek, který se pokouší přidat další branku a v celkovém součtu se tak dostat do vedení.

56
    Waterman po nepřesné domácí střele rozehrává od své branky, převahu dál tým z Kazachstánu.

57
    Richard Almeida z dobré pozice z otočky vypálil. Jeho ránu do střelu branky kryje Waterman.

58
    Žlutou kartu dostává Richard Almeida (FC Astana).

60
    Nsue hledal spoluhráče na útočné polovině, ale přes domácí defenzivu se do střelecké pozice nepropracoval.

61
    Tomasov se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

62
    Sallai dobře vypálil, jeho ránu tak tak vytáhl domácí brankář na roh. Al-Taamari centroval před branku, ale domácí získali míč.

64
    Nyní se APOEL nastěhoval na útočnou polovinu, ale zakončit se nepodařilo.

65
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Zahid, přichází De Vincenti.

66
    Almeida hledal dobrým pasem spoluhráče, ten byl však příliš pomalý, a tak na míč nedosáhl.

68
    Waterman rozehrává od své branky, na výraznější šanci ve druhém poločase zatím čekáme.

69
    Richard Almeida fauloval, rozehrávat tak bude APOEL.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce poločasu, za tohoto stavu by se zápas prodlužoval.

71
    APOEL se nyní nastěhoval na útočnou polovinu, kde kombinoval. Ke střele se dostal De Vincenti, jehož projektil kryje brankář.

72
    Ze střední vzdálenosti to zkoušel Souza, jeho ránu domácí brankář sledoval, ale zasahovat nemusel.

74
    Žlutou kartu dostává Šomko (FC Astana).

75
    Hosté mohli rozhodnout. Al-Taamari vypálil a jeho ránu vyrazil gólman jen před sebe, následně Ghoochanneijhad z první minul.

78
    Tomasov rozehrával volný kop, následná hlavička Henriquea končí mimo branku. Nechybělo mnoho a do vedení šel domácí tým.

79
    Šance jsou k vidění na obou stranách. Prodloužení ani jednomu týmu nevyhovuje.

80
    Do konce poločasu zbývá deset minut a nějaké prodloužení. Za tohoto stavu se bude prodlužovat.

82
    Astana hraje aktivně, dere se do střeleckých pozic, obrana APOELu musí být pozorná.

82
    Fanoušci ženou domácí hráče za vstřelením rozhodující branky.

84
    Astana se dostala na útočnou polovinu, kde se ovšem provinila útočným faulem.

84
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Al-Taamari, přichází Efrem.
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kabananga, přichází Janga.

88
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, zatím jedinou branku vstřelil domácí celek, což znamená, že se bude s největší pravděpodobností hrát prodloužení.

89
    Hosté rozehrávají na své obranné polovině a nikam se neženou. Zejména nechtějí chybovat.

90
    Uvidíme, kolik minut bude sudí nastavovat ke druhému poločasu.

90+1
    Celkem pět minut se bude nastavovat. Hned v té první nepřesně zakončoval hostující Sallai.

90+2
    Erić rozehrává od své branky, sledujeme pasivní hru z obou stran. Nikdo se do útoku nehrne.

90+3
    Rohový kop pro domácí celek. Rozehrávat ho bude Tomasov.

90+4
    S centrem před branku si poradila obrana. Následně ale Astana získala další roh.

90+4
    Ani tentokrát se nepodařilo domácím přesněji rozehrávat.

90+5
    Druhý poločas skončil.

Následovat bude po krátké přestávce prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Domácí fotbalisté hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

92
    Rohový kop nyní vybojoval hostující celek. Centroval před branku bude De Vincenti.

93
    Rozehrávka se však vůbec nepovedla.

94
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí brankář rozehrává od své branky. Následně byl Caju faulovaný.

94
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ghoochanneijhad, přichází Dellatorre.

96
    APOEL vybojoval autové vhazování na útočné polovině.

97
    Mnoho šancí v této části prodloužení k vidění není. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu.

98
    Žlutou kartu dostává Aničić (FC Astana).

99
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Bejesebekov.

101
    Hostující brankář rozehrává od své branky, dostáváme se do poslední pětiminutovky první části prodloužení.

103
    APOEL kombinuje na útočné polovině, ale do střelecké pozice se nemůže dostat. Caju centroval před branku, obrana si dokázala poradit.

105
    Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

105+1
    Jedna minuta se bude nastavovat. Šomko poslal balon z první mimo branku.

105+1
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Úvodní část prodloužení žádnou výraznější příležitost nepřinesla, uvidíme, co druhý část.

107
    Běloruský celek kombinuje na útočné polovině, mnoho šancí k vidění není.

108
    Žlutou kartu dostává Henrique (FC Astana).

109
    Obrany obou celků hrají zodpovědně, útočníci se vůbec nemohou dostat do střeleckých příležitostí.

110
    Deset minut hry plus nějaké drobné nastavení zbývá do konce prodloužení. Nikdo se nemůže dostat k zakončení.

112
    Rozehrávat bude domácí brankář. Míč se dostal dostal na útočnou polovinu, tam ale Astana faulovala.

113
    De Vincenti vypálil z velké dálky, Erić vytáhl míč na rohový kop. Ten se APOELu nepovedl podle představ.

115
    Další rohový kop pro hostující celek, který je nyní lepší. De Vincenti pálí mimo. Jeho střela vůbec nebyla dobře provedená.

117
    Hosté se pokouší rozhodnout zápas, Dellatorre to zkoušel z dobré pozice, jeho rána končí mimo.

119
    Volný kop budou na polovině hrací plochy rozehrávat domácí fotbalisté.

120
    Všechno směřuje k pokutovým kopům.

120+1
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Vouros, přichází Gentsoglou.

120+2
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Majevskij, přichází Logviněnko.

120+3
    Druhé prodloužení skončilo.

Vzhledem k tomu, že úvodní duel vyhrál APOEL 1:0, v tomto odvetném zápase padl jediný gól, trefil se domácí hráč. Za celkového stavu 1:1 se prodlužovalo. Nastavený čas žádnou velkou šanci nenabídl, a tak uvidíme pokutové kopy.

Střílení penalt začíná.

1. séria
    0:1
    Nuno MORAIS proměňuje. Gólman směr vystihl, ale míč nezastavil.

1. séria
    1:1
    Richard ALMEIDA proměňuje. S jistotou poslal míč do horní části branky.

2. séria
    1:1
    De VINCENT neproměňuje. Špatně kopl penaltu a gólman zasáhl.

2. séria
    1:1
    Aničić neproměňuje. Trefil brankovou konstrukci.

3. séria
    1:1
    Efrem neproměňuje. Střelu po zemi kryje gólman.

3. séria
    2:1
    Henrique proměňuje. Domácí hráč poslal míč do horního růžku.
    HENRIQUE

4. séria
    2:1
    Dellatorre neproměňuje. Hostující hráč minul branku.

4. séria
    2:1
    Bejesebekov neproměňuje. Brankář kryje míč, nedobře kopnutý pokutový kop.

5. séria
    2:1
    Souza neproměňuje. Poslal míč nad branku, což znamená, že postupují domácí!

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 26:18.

Domácí celek ve velmi dramatickém zápase vyhrál na pokutové kopy, což znamená, že postupuje do Evropské ligy. APOEL smutní, protože byl blízko k postupu, ale pokutové kopy mu vůbec nevyšly. Zde v Astaně se bude slavit ještě dlouho. (18:47:56)