Jablonec – Mladá Boleslav 2:2 (kon.) | Teplice – Sparta Praha 1:1 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 3:1 (kon.)
Bohemians – Dukla Praha 2:5 (kon.)
Bohemians 1905
2:5 (1:4)
FK Dukla Praha
cz Nedeľa 19.08.2018, 11:00 • SK Čechie, Uhříněves • Juniorská liga – Čechy (CZ) • 5. kolo

Dukla v malém pražském derby oplatila Bohemians 1905 poslední porážku ze závěru dubna letošního roku a o jeden bod po hladkém vítězství v Uhříněvsi svého soupeře předskočila. Konečný výsledek dnešního střetnutí. Bohemians Praha 1905 2 FK Dukla Praha 5. (12:49:13)

90+1

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byla nastavena 1 minuta.

90
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Rozhodčí Ondřej Lerch v poslední minutě nařídil pokutový kop také na opačné straně hřiště a ani ANH LE TUAN v závěru penaltou nepohrdl!

90
    Bohemians rozjeli krásnou přímočarou akci na ose hřiště a odměnou je jim pokutový kop!

89
    Dukla se snažila vybojovat míč na polovině soupeře, v blízkosti středového kruhu ovšem faulovala.

88
    Dukla na konci 87. minuty vybojovala rohový kop a po krásném centru na hranici šestnáctky se hosté dostali do zakončení, jenž postrádalo přesnost. Střela mimo.

86
    Na bránu Bohemky se valil z pravé strany další nebezpečný útok Dukly, přímočará akce ale skončila zásluhou nepřesné finální přihrávky. Odkop od brány.

85
    Dukla právě vstřelila branku!
    Popáté v dnešním zápase Bohemians 1905 inkasují gól zevnitř pokutového území a Dukla vede krátce před koncem střetnutí zásluhou přesné trefy střídajícího TOMÁŠE LAUKA 5:1!

83
    Jablonec remizoval v úvodním dnešním zápase s Mladou Boleslaví 2:2 a ještě mi zbývá doplnit jeden výsledek souběžně hraného utkání, v němž Hradec Králové před svými fanoušky vede nad Slavií 3:1.

81
    Teplice, poslední soupeř Dukly a obhájce titulu, hraje v souběžně hraném utkání doma se Spartou 1:1.

80
    Pokud sledujete Juniorskou ligu pravidelně a všechny její zápasy, duel v Uhříněvsi je na góly nejbohatší.

78
    Bohemians 1905 měli k dispozici standardní situaci a po rozehrávce se jim podařilo vystřelit směrem na bránu, brankář Matúš Hruška ale míč bezpečně lapil do rukou.

77
    Hráči Dukly jdou do některých soubojů příliš tvrdě a rozhodčí vytáhl ze své kapsy další žlutou kartu. Tentokrát ji viděl na straně Dukly obránce Lukáš Kosík.

76
    V dnešním zápase se zahrávalo celkem deset rohových kopů, z nichž hned osm měla k dispozici Dukla.

75
    Bohemka se během posledních okamžiků dostala ke dvěma střelám, jenže obě dvě byly nepřesné.

74
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází David Burget.

73
    Hra má neustále spád a oba týmy se prezentují ofenzivním fotbalem, na rozdíl od první půle ale chybí šance, a tím pádem samozřejmě i branky.

72
    Dukla během posledních tří utkání Juniorské ligy nepoznala chuť porážky a vypadá to, že svou neporazitelnost prodlouží na čtyři zápasy.

70
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Marek Melíšek, přichází David Růžička.

70
    Do konce zápasu zbývá odehrát necelých dvacet minut a po bohatém prvním poločase na další gól čekáme marně. Dukla vede nad Bohemians 1905 4:1.

67
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vetešník, přichází Dominik Nátr.

67
    Bohemians 1905 se po hodně dlouhé době dostali ke střele, která minula bránu brankáře Matúše Hrušky.

65
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Vojtěch Mentberger.

65
    Bohemians nejsou v dnešním zápase herně o moc horší a mají lepší držení míče, ačkoliv tomu skóre nenapovídá. Trápí je ovšem koncovka, když z devíti střel vystřelili třikrát na bránu. Dukla měla třináct střel a hned devět mířilo mezi tři tyče, což je obrovský rozdíl.

64
    Dukla nikam nespěchala a kombinovala na vlastní polovině hřiště, přičemž jakmile se její hráči rozhodli pro kolmou přihrávku dopředu, o míč přišli.

63
    Dukla se po několika kolmých přihrávkách rychle dostala z obrany do útoku a také ke střele na bránu, která se stala snadnou kořistí Marka Kouby.

62
    Bohemians 1905 po hodině hry vybojovali rohový kop, Dukla ale centr do šestnáctky bezpečně odvrátila.

60
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ismar Begič, přichází Anh Le Tuan.

60
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Vojtěch Hlinák.

60
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Dominik Vyleta, přichází Matyáš Kubů.

59
    Jeden z fotbalistů Dukly sáhl k taktickému faulu, za který byl odměněn Štěpán Krunert žlutou kartou.

58
    Dukla se před dnešním zápasem nacházela na sedmém místě, tedy těsně pod šesticí týmů tvořící část vítězů, ve které jsou Bohemians 1905. Pokud dnes ovšem tým z Julisky zvítězí, dostane se o bod před dnešního soupeře.

56
    Dukla začíná mít velkou území převahu, ze které naposledy pramenil rohový kop a obléhání šestnáctky soupeře zakončené nepřesnou střelou.

54
    Bohemians 1905 rozjeli pohlednou kombinační akci, na jejímž konci byl zdvižený praporek pomezního.

53
    Dukla se po dvou rohových kopech dostala ke střele, následný pokus byl ale nepřesný. Kopalo se od brány.

52
    Celkem se oba týmy potkaly v Juniorské lize třináctkrát a hned v deseti případech vzájemné střetnutí nabídlo čtyři a více gólů. Obecně tedy platí, že v zápasech obou týmů padá hodně gólů. Nejvyšší výsledek se urodil 12. srpna 2013, kdy Dukla porazila doma Bohemians vysoko 7:3.

51
    A ještě jedna zajímavost. Bohemians 1905 a Dukla Praha se od roku 2016 střetly šestkrát a všech šest střetnutí nabídlo nejméně pět gólů.

49
    Oba týmy se naposledy střetly na konci dubna a Bohemians 1905 na hřišti Dukly zvítězili vysoko 5:2. Dnes to vypadá na skvělou odplatu Dukly.

47
    Bohemians 1905 mají skvělý vstup do druhého poločasu, což nyní dokumentovala střela z pravé strany šestnáctky. Matúš Hruška si však poradil.

46
    V Uhříněvsi začal druhý poločas velmi atraktivního utkání a Bohemians se ihned vrhli směrem vpřed. Jejich první akci po přestávce ale zhatila nepřesná kolmá přihrávka na ose hřiště, po které následoval odkop od brány.

46
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kristian Janko, přichází Tomáš Lauko.

46
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Šolaja, přichází Karel Schneider.

46

Druhý poločas začne přibližně v 12:01.

Junioři z Dukly první poločas malého pražského derby proti Bohemians Praha 1905 zcela ovládli a rychle si vypracovali dvoubrankové vedení, o které sice na pár sekund přišli, hned vzápětí ale přišel další gól a po půlhodině hry ještě jeden z penalty. Skóre po prvním poločase. Bohemians Praha 1905 1 FK Dukla Praha 4.

45+2

45+2
    Bohemians se po krásné kolmé přihrávce z levé strany hřiště dostali až do šestnáctky, kterou tak dlouho obléhali, až se dostali ke střele, která skončila mimo.

45+1
    Bohemians v rychlém sledu přenesli hru zleva doprava a obráceně, kromě autu Dukly to ale nic nepřineslo.

45
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

44
    Klokani na pravém křídle po přenesení hry vybojovali autové vhazování a do šestnáctky přišel dobrý míč, následná přihrávka už ale byla nepřesná. Odkop.

43
    Bohemians na levé straně vybojovali autové vhazování a ihned se po třech kolmých přihrávkách dostali k šestnáctce soupeře, zatím ale žádná střela nepřišla.

42
    V úvodu zápasu držení míče dominovali hráči Dukly, nyní je ovšem téměř identické (51%-49%).

40
    Dukla pět minut před přestávkou sáhla k taktickému faulu, za který viděl jeden z hostů žlutou kartu. Karetnímu trestu se ovšem nevyhnuli ani Bohemians, kteří předchozí zákrok nesli hodně nelibě. Potrestáni byli Antonín Vaníček a hostující Dominik Preisler.

38
    Fotbalisté Dukly se snažili dostat kupředu po pravé straně, jenže prostor před nimi byl příliš zhuštěný, a tak po přihrávce na osu hřiště přišel zpětný pas.

37
    Hra se s blížícím se koncem prvního poločasu trochu uklidnila a odehrává se mezi oběma šestnáctkami.

35
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a ještě je potřeba zmínit jeden zajímavý fakt. Dukla se ze hry dostala k šesti střelám na bránu a všechny přišly zevnitř pokutového území, stejně jako jediné dvě Bohemians 1905.

34
    Dukla na levém křídle vybojovala rohový kop a do šestnáctky přilétl pěkný centr, který byl prodloužen na vzdálenější pravou tyč. Hosté se ale poté k ničemu nedostali.

32
    Dukla po další přímočaré akci a kolmé přihrávce do šestnáctky vybojovala pokutový kop, který bezpečně proměnil kapitán TOMÁŠ KOTT – 1:4!

30
    Rychle ke statistikám střel. Bohemians se dostali během dosavadního průběhu zápasu ke čtyřem střelám, z nichž polovina šla na bránu a polovina byla nepřesná. Oproti tomu Dukla vyslala na bránu soupeře již sedm střel, ze kterých byla nepřesná pouze jedna a hned tři skončily v síti!

29
    Zatím sledujeme nadmíru atraktivní zápas, který během necelých třiceti minut přinesl již čtyři góly.

27
    Dukla opět sešlápla pedál a Bohemians se museli mít na pozoru, zejména brankář Marek Kouba, který zneškodnil další střelecký pokus hostů!

23
    To je neuvěřitelné! Dukla před pár okamžiky inkasovala a přišla o dvoubrankové vedení, jenže hned záhy si ho vzala zpět! Stejně jako při prvním gólu radosti Dukly předcházel rohový kop a střela zevnitř pokutového území v blízkosti hranice šestnáctky končící v síti. O odpověď se postaral MOHAMED DOUMBIA.

22
    Hráči Bohemians 1905 převedli na pravé straně hřiště pěknou kombinační akci a po přihrávce do šestnáctky přišla přesná střela JANA VETEŠNÍKA, jejíž zásluhou se Klokani vrátili zpět do zápasu!

22
    Rozdíl mezi oběma týmy tkví v tom, že Bohemians hrají hodně kombinační fotbal, zatímco Dukla přímočarý, což se dokonale potvrdilo nyní na pravé straně hřiště. Dukla vyrazila rychle dopředu a po centru přišlo zakončení. Marek Kouba byl ovšem opět připraven.

21
    Bohemians 1905 vybojovali na pravém křídle rohový kop a po odvráceném centru pokračovali v obléhání šestnáctky soupeře, ke střele se ovšem nedostali.

20
    Bohemka se řítila do slibné brankové příležitosti, jenže její akci překazil zdvižený praporek pomezního.

19
    Hra je po dvou minutách opět v plném proudu a Bohemians musí zapnout, pokud chtějí s dnešním zápasem, do kterého vstoupili mizerně, něco udělat.

16
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matyáš Buneš, přichází Michal Vrána.

16
    Hra byla přerušena, protože jeden z hráčů Bohemians zůstal ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře. Ošetření.

16
    Zatímco kombinační hra Bohemians 1905 nic kloudného nepřinesla, Dukla se na dvě kolmé přihrávky po ose hřiště dostala až ke střele na bránu, Marek Kouba byl ale připravený a míč bez potíží zastavil.

11
    Klokani si opět nezvládli rozebrat hráče uvnitř pokutového území a poté na to tvrdě doplatili! Střela, která přišla z blízkosti hranice šestnáctky, skončila za zády Marka Kouby a Dukla po necelé čtvrthodině hry vede v malém pražském derby už 2:0. Z gólu se radoval bek DAVID ŠOLAJA.

9
    Brzký úvodní gól zápasu hodně pomohl a oba týmy se prezentují ofenzivním stylem hry, který v rychlém sledu přinesl střelu na bránu na obou stranách! Marek Kouba i Matúš Hruška ale byli pozorní. Dukla tak stále vede v Uhříněvsi 1:0.

8
    Dukla se snažila založit další útočnou akci kolmou přihrávkou na ose hřiště, jenže Bohemka její úmysl vystihla a okamžitě poslala dopředu dlouhý diagonální nákop. Po následném sklepnutí míče z pravé strany hřiště do šestnáctky ovšem žádná šance nepřišla.

6
    Bohemians 1905 se pokusili bleskově odpověď na inkasovaný gól, jenže jejich střela se mezi tři tyče nevešla.

3
    Fotbalisté Dukly přešli do prvního nebezpečného útoku, poprvé vystřelili a hned jejich první střela po rohovém kopu končí za zády brankáře Marka Kouby! Prosadil se záložník ŠTĚPÁN KRUNERT.

3
    Ačkoliv se 60 sekund v držení míče může zdát na první pohled málo, věřte, že obzvlášť pod tlakem soupeře je to slušný výkon. Bude ovšem jen otázkou času, kdy se Dukla dostane do hry.

1
    Bohemians 1905 obstarali výkop zápasu a během úvodní minuty nepustili soupeře k míči.

1

Bohemians Praha 1905: Kouba – Farkaš, Bederka, Václavík (C), Buneš, Vaníček, Záviška, Begič, Nečas, Vetešník, Melíšek.
    Náhradníci: Fiala – Hlinák, Nátr, Le Tuan, Vrána, Růžička. Trenér: Vladimír Hruška.

FK Dukla Praha: Hruška – Šolaja, Kosík, Mašek, Preisler – Krunert, Kott (C), Doumbia – Janko, Vyleta, Bezdička.
    Náhradníci: Šťovíček – Schneider, Lauko, Mentberger, Burget, Kubů. Trenér: Richard Polák.

Rozhodčí: Ondřej Lerch. Asistenti: Jakub Šimáček, Lucie Ratajová.

Bohemians 1905 vyzvou v neděli dopoledne v rámci zápasu juniorské ligy a malého pražského derby Duklu, která v posledním utkání dokázala otočit ještě před přestávkou skóre proti loňskému mistrovi, zásluhou inkasovaného gólu krátce před koncem ale nakonec s Teplicemi remizovala 2:2. Klokani v posledním domácím zápase podlehli Liberci vysoko 0:5, poté si ale napravili reputaci v Českých Budějovicích, kde vyhráli o dvě branky a udrželi čisté konto. Utkání mezi Bohemians Praha 1905 a Duklou Praha se odehraje v tréninkovém centru v Uhříněvsi a výkop je stanoven na 11:00 hod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Tomáš Reiner

Góly: 22. Vetešník, 90. Tuan (pen.) – 3. Krunert, 11. Šolaja, 23. Doumbia, 32. Kott (pen.), 85. Lauko

Karty:   40. Vaníček (BOH) – 40. Preisler (DUK), 59. Krunert (DUK), 77. Kosík (DUK)

Bohemians 1905: Kouba – Farkaš, Bederka, Václavík (C), Buneš (16. Vrána), Vaníček, Záviška (60. Hlinák), Begič (60. Le Tuan), Nečas, Vetešník (67. Nátr), Melíšek (70. Růžička).

FK Dukla Praha: Hruška – Šolaja (46. Schneider), Kosík, Mašek, Preisler (74. Burget) – Krunert, Kott (C), Doumbia (65. Mentberger) – Janko (46. Lauko), Vyleta (60. Kubů), Bezdička.

Rozhodca: Ondřej Lerch. Asistenti: Jakub Šimáček, Lucie Ratajová