Horanský – Vilella Martínez sk 2:1 (kon.)
1
6 3 1
Streda 15.08.2018, 12:16Challenger Meerbusch (antuka) • 1. kolo

6:1
    GEM, SET, ZÁPAS Filip Horanský! Skvelý výkon nášho tenistu v treťom sete, ktorý ovládol pomerom 6:1 a postupuje tak do štvrťfinále po veľmi bojovnom výkone!

A-40
    Slovenský tenista má k dispozícii druhý mečbal!

40-30
    Filip Horanský získava mečbal!

5:1
    Eso na záver od nášho tenistu, ktorý bravúrne zvládol toto podanie, obhájil brejk a vyhráva v treťom sete 5:1! Mario Vilella Martinez pôjde podávať na udržanie sa v tomto stretnutí.

4:1
    Vilella Martinez posiela loptičku do siete a tak Filip získava aj toto podanie súpera, čím sa dostáva do vedenia 4:1 v treťom sete! Slovenský tenista tak je už len kúsok od postupu do štvrťfinále!

40-0
    Filip Horanský získava tri brejkbaly!

3:1
    Vilella Martinez poslal úder do pásky a tak Filip vyhráva v treťom sete 3:1!

2:1
    Ten sa mu už podarilo úspešne využiť a po veľkom boji získava prvý gem v treťom sete, ktorým znižuje jeho stav na 1:2!

A-40
    Tá istá chyba od podávajúceho hráča a Filip štvrtým fiftínom v rade získava brejkbal!

2:0
    Aut španielskeho tenistu, Filip teda aj keď s menšími problémami potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v treťom sete!

30-40
    Vilella Martinez získava po chybe nášho tenistu rebrejk!

1:0
    Veru tak! Filip získava úvodné podanie súpera v treťom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

A-40
    Tretí brejkbal pre nášho tenistu, žeby do tretice všetko dobre?

A-40
    Druhý brejkbal pre slovenského tenistu!

A-40
    Agresívna hra od nášho tenistu a je tu prvý brejkbal v treťom sete!

6:3
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3! Dramatické a vyrovnané stretnutie tak nájde svojho víťaza až v treťom sete.

40-15
    Priamym bodom z podania si Filip vybojoval dva setbaly!

5:3
    Forhend španielskeho tenistu zastavuje páska a tak si aj Filip berie späť stratené podanie, čím sa dostáva do vedenia 5:3 a bude podávať na víťazstvo v druhom sete!

A-40
    Presný volej nášho tenistu, ktorý teda získava brejkbal!

4:3
    No a hneď ten prvý sa mu aj podarilo využiť a tak si berie späť stratené podanie! Ešte to tak vyzerá na drámu v druhom sete, Vilella Martinez je však stále v lepšej pozícii, keďže získal prvý set.

15-40
    Vilella Martinez získava dva rebrejky!

4:2
    Čistou hrou zobral Filip súperove podanie a ujíma sa tak vedenia 4:2 v druhom sete! Slovenský tenista je tak na najlepšej ceste získať tento set a vynútiť si rozhodujúce tretie dejstvo.

40-0
    Vilella Martinez sa previnil dvojchybou a tak náš tenista získava tri brejkbaly!

3:2
    Priamym bodom z podania ukončil Filip tento náročný gem a ujíma sa vedenia 3:2 v druhom sete!

40-A
    Brejkbal pre španielskeho tenistu!

2:2
    Ktorý sa mu aj podarilo využiť, úspešne odvrátil aj dva brejkbaly a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2! Filip musí začať brejkbaly využívať, inak to s ním v druhom sete nebude vyzerať najlepšie.

40-15
    Ďalší presný úder nášho tenistu a Filip získava dva brejkbaly!

2:1
    Ktorý sa mu podarilo využiť a tak sa ujíma vedenia 2:1 v druhom sete! Filip odvrátil až štyri brejkbaly, čo by mu mohlo psychicky pomôcť, ak chce postúpiť ďalej, musí vyhrať druhý set!

40-A
    Štvrtý brejkbal pre španielskeho tenistu!

0-40
    Ktoré pokračujú ďalej, jeho súper získava tri brejkbaly!

1:1
    Čistou hrou vyrovnáva Mario Vilella Martinez stav druhého setu na 1:1, obaja tenisti si tak podržali svoje úvodné podania!

1:0
    Esom na záver ukončil Filip prvý gem druhého setu a ujíma sa vedenia 1:0!

3:6
    Hneď ten prvý sa mu podarilo aj využiť a tak vyhráva prvý set pomerom 6:3! Úvod zápasu Filipovi nevyšiel, prehrával o dva gemy, ale dokázal sa vrátiť späť. Potom sme sledovali veľmi vyrovnanú hru, ale v rozhodujúcej chvíli stratil náš tenista podanie a to už Mario Vilella Martinez plne využil, takže vyhráva 1:0 na sety!

0-40
    Španielsky tenista má k dispozícii tri setbaly!

3:5
    Dropšot nášho tenistku končí v aute, takže Vilella Martinez si berie Filipove podanie a ujíma sa vedenia 5:3! Španiel teda ide podávať na víťazstvo v prvom sete!

0-40
    Mario Vilella Martinez získava tri brejkbaly!

3:4
    Vilella Martinez gembal využíva a ujíma sa vedenia 4:3 v prvom sete!

40-30
    Brejkbal pre slovenského tenistu!

3:3
    A ten využíva presným forhendom na čiaru, čiže vyrovnáva stav vo vyrovnanom prvom sete na 3:3! Zrejme nás ešte čaká poriadna dráma v tomto dejstve.

2:3
    Podobným spôsobom ukončil Vilella Martinez tento gem, takže sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!

2:2
    Esom na záver ukončil Filip tento gem, úspešne potvrdil brejk a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

1:2
    Agresívnou hrou sa podarilo Filipovi ponúknutý brejkbal využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie! Získava prvý gem v tomto zápase a znižuje stav prvého setu na 1:2!

40-30
    Rebrejk pre nášho tenistu, kedže Španiel zahral loptičku len do pásky!

0:2
    Druhý pokus Španielovi už vyšiel aj za prispenia chyby nášho tenistu, čiže vyhráva v prvom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku!

15-40
    Presný return španielskeho tenistu a Filip čelí pri svojom prvom podaní dvom brejkbalom!

0:1
    Aut z rakety nášho tenistu a tak si aj s problémami Vilella Martinez udržal úvodné podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

40-30
    Filip vytiahol presný forhendový volej na sieti a tak získava v úvode stretnutia brejkbal!