Žilina – Martin sk 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:3 (kon.) | Litvínov – K. Vary 5:4 (kon.)
Kometa Brno – Znojmo 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Slovan sk 1:2 (1:2 po s.n.) | Poprad – Havířov sk 1:3 (kon.)
Vsetín – Nitra sk 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 6:4 (kon.) | Prostějov – Katowice 4:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
cz Utorok 14.08.2018, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den z Mladé Boleslavi, společně budeme sledovat přípravný zápas mezi domácím Bruslařským klubem a slovenským Slovanem Bratislava, účastníkem KHL.

Boleslavští prozatím zvládli odehrát tři zápasy se dvěma soupeři. V Pardubicích dokázali zvítězit těsně 1:0 a stejným výsledkem na domácím ledě porazili také Liberec. V rámci čtvrteční odvety se jim ale už výsledkově tolik nedařilo. Ve třetí třetině však ještě prohrávali 1:3 a nakonec dokázali v posledních minutách a sekundách otočit na 4:3, jenže Liberec srovnal ještě na 4:4. A v prodloužení rozhodl o první porážce pro Bruslařský klub v přípravě právě někdejší obránce Středočechů – Martin Stříteský.

Slovan Bratislava, účastník ruské KHL, odehraje mnohé přípravné zápasy s českými kluby. V úterý už podlehl v Ostravě tamní Rideře 1:3, ve čtvrtek však zdolali Brno, když na jihu Moravy Slováci zvítězili 5:2. Kromě toho se následně slovenský celek střetně třeba s Pardubicemi, Vladivostokem, Berlínem, Banskou Bystricou či podruhé s Brnem nebo Mladou Boleslaví.

BK Mladá Boleslav: Kantor (Krofta) – Klikorka, Pláněk, Bernad, Říha, Dlapa, Kurka, Hrdinka, Němeček – Klepiš, Najman, Vondrka – Procházka, Žejdl, Látal – Pacovský, Musil, Kousal – Šťastný, Knotek, Skalický

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Jánošík, Schaus, Sersen, Klok, Meszároš, Grman, Švarný, Bačík – Červený, Rau, Řepík – Lamper, Chipchura, Lunter – Liška, Sukel´, Virta – Sloboda, Baranov, Hedera

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda.

Hokejisté už jsou připraveni a utkání každou chvíli začne.

00:01

00:07
    Hosté vyhráli první vhazování a mohou se vydat před Kantorovu branku.

00:44
    Michal Vondrka sice v rohu v útočném pásmu vybojoval puk, ale nakonec museli domácí pryč opět ke svému gólmanovi.

01:24
    David Bernad nahrál puk jednomu ze soupeřů, Bratislava tak zůstává v útočném pásmu.

01:45
    Lukáš Žejdl mohl zakončit do odkryté branky, jenže v rozhodující moment nezvládl puk ideálně zpracovat a šance zůstala nevyužita.

02:44
    Matúš Sukel´ vystřelil z blízka, ale brankář Mladé Boleslavi dokázal puk zachytit betonem.

03:38
    Slovan je velice důrazný v brankovišti, hosté se chvílemi do brány doslova tlačí.

04:59
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před hostující bránou, Slovan však dokázal dostat rychle puk na druhou stranu kluziště.

05:28
    Lukáš Klok střílel od modré čáry, puk ale skončil na mantinelu a branku minul.

05:29
    Vhazuje se před Pavlem Kantorem.

06:15
    Adam Liška se snažil v mezikruží puk po střele od modré čáry tečovat za brankáře Mladé Boleslavi, to se mu však nepodařilo.

06:39
    V posledních minutách se puk drží převážně v útočném pásmu bratislavského týmu.

07:00
    Po jedné z hostujících střel zazněla levá tyč boleslavské brány.

07:17
    Týmy střídají a Bruslařský klub rozehrává zpoza vlastní branky.

07:27
    Jenže kotouč byl opět v útočném pásmu domácích jen několik sekund, následovalo zakázané uvolnění středočeského celku.

07:44
    David Šťastný se s pukem dostal za Štěpánkovu branku, ale tam mu kotouč vzali protihráči v tmavě modrých dresech.

08:07
    Několik nahození na boleslavskou branku ze strany Slovanu úspěch nepřineslo a puk se nachází v útočném pásmu domácích.

08:21
    Z pravého kruhu vystřelil Martin Pláněk, Jakub Štěpánek však výborně zasáhl a přerušil hru.

09:20
    Adam Liška z pravého kruhu minul.

09:34
    Na puku jsou Bruslaři, od modré čáry vystřelil David Bernad, ale Marek Čiliak zasáhl pohotově lapačkou.

09:51
    Jedna z boleslavských střel na branku způsobila pořádný rozruch v brankovišti, kotouč už byl téměř na brankové čáře, jenže na poslední chvíli zachránil inkasovanému gólu jeden z hostujících hráčů.

10:39
    Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Michal Řepík (SBA).

10:57
    Bratislava poslala puk až do středního pásma.

11:13
    Po další střele Bruslařů se hosté znovu osvobodili.

11:44
    Boleslavští mají tlak v útočném pásmu, Slovan však dobře napadá, a Středočechům se tak vůbec nedaří střílet.

12:22
    Dobrý prostor ke střele na branku měl až Tomáš Knotek v pravém kruhu, jenže dobře připravený Jakub Štěpánek na puk viděl a bez problémů přerušil hru.

12:39

12:53
    V levém kruhu se napřáhl Michal Vondrka, dobrým zákrokem se ale znovu blýskl gólman ze slovenského hlavního města.

13:55
    Vyloučení i na boleslavské straně. Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán Martin Látal (MBL).

14:12
    Hosté se pohybují v útočném pásmu, všechny střely však prozatím mířily mimo bránu.

14:29
    Slovan právě vstřelil branku!
    Z levého kruhu vystřelil MICHAL ŘEPÍK a puk skončil pod Kantorovým betonem. Asistence: Nicholas Schaus.

14:58
    Po využité přesilovce Bratislavy se pokouší Boleslavští přidat na důrazu, jenže v tomto ohledu mají hosté prozatím navrch a dobře napadají.

15:41
    David Šťastný by měl v mezikruží dost prostoru na zakončení, jenže nedokázal zachytit přihrávku z rohu kluziště.

16:54
    Týmy vystřídaly a Mladá Boleslav se snaží rozehrát zpoza vlastní brány.

17:27
    Martin Látal nahodil z dálky puk na bránu a pak ještě přijížděl ke gólmanovi a chtěl se pokusit o dorážku, Jakub Štěpánek byl ale rychlejší.

17:36
    Je tu zakázané uvolnění na straně bratislavského celku.

18:00
    Hosté se rychle přemístili do útočného pásma a několikrát vystřelili, ale na gól to nestačilo.

18:20
    Pavel Musil se střelou na branku dost váhal, nakonec na ni ani nedošlo, protože se s pukem dostal až za Štěpánkovu bránu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:44.

První třetinu zvládl lépe Slovan Bratislava, který využil přesilovou hru a vede těsně 1:0. Boleslavští zaznamenali také několik slušných šancí, ale na gól to nestačilo, ačkoliv mnohdy nechybělo mnoho.

20:01

20:49
    Po prudké střele Michala Řepíka zasáhl Pavel Kantor betonem.

22:14
    Z pravého kruhu vystřelil Martin Procházka, trefil však jen plexisklo za bratislavskou brankou.

23:13
    Zakázané uvolnění na straně Slovanu Bratislava.

25:14
    Oba celky střídají, David Bernad mezitím rozehrává za vlastní bránou.

26:13
    Nahození jednoho z boleslavských hráčů ze středního pásma skončilo v ochranné síti.

27:10
    Mladoboleslavští hráči se už několik minut snaží dostat z útočného pásma.

27:27
    Jakub Klepiš ujel až k Jakubu Štěpánkovi a vystřelil z pravého kruhu, jenže z vyrovnání se neradoval.

28:16
    Je tu druhé vyloučení na straně Bratislavy. Menší trest za hákování obdržel Patrik Lamper (SBA).

28:22
    Mladá Boleslav nezvládla udržet puk v útočném pásmu, a tak se musí vracet až k Jakubu Štěpánkovi.

28:55
    Látalovo nahození skončilo za hostující brankou.

29:07
    Slovan stále dobře napadá.

29:13
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se dlouho nemohli dostat ke střele, ale LUKÁŠ ŽEJDL posléze obdržel mezi kruhy přihrávku a našel volné místo v bratislavské bráně. Středočeši tak vyrovnávají. Asistence: Pavol Skalický.

30:06
    Po další střele ze strany domácích hráčů přerušil Jakub Štěpánek hru. Vhazuje se po jeho pravici.

31:11
    Od levého mantinelu pálil David Šťastný, puk však tentokrát mezi tři tyče neprošel. Bruslaři jsou v posledních minutách o něco aktivnější než celek hrající ruskou KHL.

32:22
    Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vyloučen Patrik Lamper (SBA), uvidíme tak třetí přesilovku Mladé Boleslavi. Ta druhá byla využita.

32:25
    Český celek vyhrál buly a přihrává si v útočném pásmu.

32:42
    Martin Pláněk vystřelil od levého mantinelu, jenže puk branku poměrně o dost minul.

33:20
    Jakub Klepiš inkasoval pukem do obličeje, následně se přerušila hra a jeden z nejzkušenějších boleslavských útočníků odjel na střídačku. Zdá se ale, že bude v pořádku.

33:38
    Domácí pokračují v přesilovkovém náporu, ten už se jim však nedaří tak, jako v posledních sekundách.

34:01
    Martin Látal nebyl pokrytý žádným protihráčem, jenže smolně trefil jen vnější tyč.

34:22

34:23
    Dominik Pacovský trefil tyč bratislavské brány.

36:03
    Odpískaný ofsajd přerušil hru.

36:41
    Bratislavští hráči rozehrávají zpoza vlastní branky, daleko se s pukem však nedostali, opět jej mají na hokejkách domácí hokejisté.

37:05
    Oba týmy vystřídaly, o puk se následně svádí souboj ve středním pásmu.

37:26
    Po nahození Michala Sersena od modré čáry přerušil Pavel Kantor hru, následně se vhazuje po jeho pravé ruce.

37:34
    Slovan se pohybuje v útočném pásmu, domácí však poměrně dobře napadají.

38:31
    Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi, následuje tak opět vhazování před domácím gólmanem.

39:13
    Dominik Pacovský dorážel z mezikruží, jenže trefil pouze připraveného Jakuba Štěpánka.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Druhá třetina nabídla pěknou hokejovou podívanou, oba týmy předváděly dobré výkony, Mladé Boleslavi se podařilo využít nedisciplinovanosti Slovanu Bratislava a srovnat na 1:1. Hraje se také dost důrazně. Několik set diváků v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně tak může vidět zajímavé střetnutí tuzemského extraligového týmu se slovenským účastníkem KHL.

40:01

40:21
    Obránce Karel Klikorka hraje svůj první zápas za A tým a vystřelil od modré čáry, přičemž jeho střelu vystihl Jakub Štěpánek.

41:23
    Další vyloučení na straně Bratislavy, tentokrát dostal menší trest za vysokou hůl Adam Liška (SBA).

41:51
    Hosté vyhodili puk, následně se Středočeši znovu usadili v útočném pásmu, ale Slovan dobře brání, takže domácí prozatím nestřílejí na branku.

42:58
    Po nepřesné přihrávce domácího týmu se musejí Bruslaři vracet pro puk na druhou stranu ledové plochy.

43:23

43:31
    Dnešní utkání sleduje 889 diváků.

43:31
    Po zakázaném uvolnění na straně Slovanu se opět vhazuje v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

43:43
    Slovenský celek se rychle dostal do pásma, a po delší době tak zasáhl i boleslavský gólman.

44:20
    Martin Procházka z hranice kruhů o hodně přestřelil, puk trefil plexisklo před kotlem boleslavských fanoušků.

45:07
    Marek Sloboda byl důrazný u levé tyče, ale nepodařilo se mu dostat puk za Kantorova záda.

46:36
    Bratislava se znovu pokusila udeřit, ale puk skončil v ochranné síti. Následuje buly před Pavlem Kantorem.

46:48
    Výhoda pro Slovan.

46:54
    Za hákování byl vykázán na dvě minuty Lukáš Žejdl (MBL).

47:02
    Boleslavští zvládli hned po buly vyhodit puk.

47:20
    Domácí jdou do tří. Za hru vysokou holí dostal ještě menší trest Jiří Říha (MBL). Pět na tři by se mělo hrát 94 sekund.

47:34
    Hosté se drží těsně před boleslavskou bránou, prozatím na ni ještě nevystřelili.

47:49
    Prudce na domácího brankáře vystřelil Patrik Virta, ale Pavel Kantor zasáhl úspěšně.

48:22
    Nadále pokračuje tlak Slovanu.

48:30
    Ten ale posléze trefil plexisklo, od kterého se puk odrazil vhodně ke Středočechům, ti se následně osvobodili.

48:41
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

48:54
    Mladá Boleslav už hraje ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka bratislavského celku.

49:20

49:22
    Slovan byl i tentokrát značně důrazný v předbrankovém prostoru, po přerušení tak museli rozhodčí trochu krotit emoce v klubku hráčů.

49:44
    Za napadení byl vyloučen na dvě minuty Kyle Chipchura (SBA). Nyní má tak pro změnu přesilovou hru k dispozici Bruslařský klub.

50:06
    Bratislava zatím své pásmo dobře střeží a domácí jsou daleko od hostující branky.

50:21
    Z pravého kruhu vystřelil Jakub Klepiš, trefil však jen betony připraveného Jakuba Štěpánka.

50:42
    Domácím zbývá ještě polovina přesilové hry, zatím si však nedokázali vytvořit přesilovkový tlak. Bratislava se navíc právě znovu osvobodila, když poslala puk až k mladoboleslavskému brankáři.

51:16
    Středočeši jsou opět v pásmu, prozatím moc nestřílejí.

51:29
    Z pravého kruhu zkusil uspět Martin Látal, ale gólman puk na poslední chvíli vyrazil.

51:44

53:53
    Nicholas Schaus vystřelil od mantinelu přes stínící hráče, a nadělal tak starosti Pavlu Kantorovi v mladoboleslavské brance.

55:23
    Ivan Švarný se hnal směrem na boleslavského gólmana, jeden z domácích hráčů mu ale nedovolil zakončit.

56:00
    Velká šance na straně hostů. Kyle Chipchura vystřelil a puk zamířil jen těsně vedle levé tyče. Slovan je v závěru zápasu značně aktivní.

57:44
    Je znatelné, že oba týmy chtějí rozhodnout v základní hrací době. S ubývajícím časem přibývá hra na tempu.

58:31
    Tomáš Knotek z pravého kruhu o dost přestřelil.

58:43
    Boleslavští jsou v útočném pásmu.

58:56
    O kotouč se však bojuje už několik sekund u mantinelu.

59:06
    Slovan vyhodil puk na zakázané uvolnění, vhazuje se tedy v útočném pásmu domácích. Hosté tedy nemohou vystřídat.

59:16
    Z mezikruží vyslal puk mezi klubko bránících a stínících hráčů Jakub Klepiš, jenže ten nakonec za brankovou čáru neprošel.

59:39
    Poslední sekundy třetí třetiny tráví Bratislava v útočném pásmu.

60:00

Pouze dva góly v základní hrací době nabídlo toto klání, a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Prodloužení se hrát nebude.