Pixbo Wallenstam – Höllvikens IBF 5:2 (kon.) | NOKIAN KrP – EräViikingit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chodov – Otrokovice 5:3 (kon.)
Střešovice – Falun 4:9 (kon.) | Pixbo Wallenstam – EräViikingit 4:3 (2:1 po s.n.) | Chodov – Falun 1:10 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
PSG Panthers Otrokovice
cz Sobota 11.08.2018, 12:30 • Hala Vinohrady • Florbal Expert Czech Open - Muži ELITA • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přeji pěkné sobotní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z florbalového Czech Open, které dnes zahajuje vyřazovací boje. Druhé střetnutí v hale na Vinohradech obstarají dva české kluby – FAT PIPE Florbal Chodov a HU-FA Panthers Otrokovice-

Ani jeden tým to neměl s postupem do play-off jednoduché. Chodov v úvodu osmifinálové skupiny prohrál s Vítkovicemi a proti švédskému Pixbu už neměl kam couvnout. Nakonec pražský celek uhrál remízu a také postup. Otrokovice byly ještě v těžší situaci, neboť museli porazit švýcarský Zug. Panteři se nadechli k heroickému výkonu a po těsné výhře se mohli radovat. Postoupí do semifinále Chodov nebo Otrokovice překvapí dalšího favorita? To se dozvíme v následujících okamžicích.

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Maxa, Doubek, Podhráský, Strnad, Chmelíček, Koutný J., Ondrušek, Plíhal, Řezáč, Vacenovský, Vávra M., Vávra T., Koutný M., Krbec

HU-FA Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Sovják, Uhrinovský, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, M. Nagy, Pešat, M. Švajný, Kittel, Kvapil, Volek, Vykopal, Petřík, Čevela.

00:01

00:06
    Přetlačovanou na buly nakonec zvládly lépe Otrokovice, které zakládají na své polovině první útočnou akci.

00:46
    Hosté mohli jít do přečíslení, které však přerušil hvizd sudího, který signalizuje faul Panterů.

01:30
    Začátek utkání je z obou stran velmi opatrný.

03:07
    Máme tu první střelu. Kutný se ze středového kruhu prokličkoval až do zakončení, svou střelou zamířil ale pouze do masky brankáře Michaljoviče.

04:19
    O chvíli později to z podobné pozice zkoušel Maxa, jenže ani on otrokovického strážce svatyně nepropálil.

05:42
    Vošta přihrával v situaci dva na jednoho Chmelíčkovi, jenž z bezprostřední blízkosti trefil tyč!

06:54
    Nyní se ke slovu dostaly i Otrokovice. Nagy se ocitl sám před gólmanem, na poslední chvíli mu ovšem stihl balonek odebrat jeden z beků Chodova.

07:23
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

08:46
    Šancí na obou stranách ubylo. Brankáři už pěknou chvíli nemuseli řešit žádnou nepříznivou situaci.

09:31
    Ze slibné pozice pálil Doubek, jenže neprostřelil hradbu skládající se z otrokovických beků.

10:10
    Chodov právě vstřelil branku!
    Teď už se ale domácí prosazují! Koutný přihrál míček Řezáčovi a ten zakončením z předbrankového prostoru otevřel skóre. Asistence: Koutný.

10:58
    Panteři chtěli rychle odpovědět, chodovská defenziva se však nenechala oblafnout.

11:30
    Vávra měl před sebou po pěkném pasu Mikeše zcela odkrytou bránu! Nezamířil ale přesně a Michaljovič tak nemusel zasahovat.

13:55
    Z otočky tvrdě vypálil Kostka, jenže Šantora měl velmi dobrý výhled a jeho pokus bez větších problémů vyrazil do bezpečí.

15:02
    Chodov si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici putuje Pešat (OTR).

15:06
    Domácí přesilovku bleskově využívají. Ondrušek vyzval k zakončení parádní křížnou přihrávkou VÁVRU, který poslal balonek za marně se přesouvajícího Michaljoviče. Asistence: Ondrušek

15:34
    Michaljovič měl menší problémy s lehkým nahozením Krbce. Nakonec ale balonek zkrotil a rozehrál.

16:51
    V rámci rychlého protiútoku pálil ze střední vzdálenosti Plíhal. Michaljovič opět předvedl trochu nejistý zákrokem a vyrazil balonek pouze před sebe. V brankovišti se však nenacházel nikdo z hráčů Chodova, aby jej dorazil do sítě.

18:47
    Po chybě v rozehrávce Panterů zkoušel Michaljoviče překvapit Vávra, tentokrát si ale na otrokovickém gólmanovi vylámal zuby.

19:35
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    A je sníženo! Jurčík už se chystal střílet, poté se ovšem rozmyslel a přihrál přes celou šíři hřiště neobsazenému PETŘÍKOVI, který ranou z voleje zamířil přesně do horního rohu. Šantora se po jeho zakončení natahoval marně. Asistence: Jurčík.

20:00

Máme za sebou ne moc pohlednou první třetiny, v níž se Chodov dostal do dvoubrankového vedení. Otrokovice však pětadvacet vteřin před koncem snížily a utkání by tak mohlo být ještě zajímavé.

20:01

20:42
    Po jedovaté střele Ondruška chvíli Michaljovič nevěděl, kde má balonek. Nakonec ho ale našel ve své výstroji.

21:36
    Gólman hostujícího týmu se má v úvodních minutách druhé třetiny co ohánět. Chodov to zkouší opravdu z každé možné pozice.

23:46
    Opět tu máme hluchou pasáž bez šancí.

25:47
    Chodov si bere zpět své dvoubrankové vedení. Plíhal zkusil vystřelil z dálky a těsně před Michaljovičem jeho pokus šikovně tečoval Koutný, který nasměroval balonek do sítě. Asistence: Plíhal.

26:51
    Vykopal poslal míček před bránu, kam si nabíhal Kittel. Ten nakonec na Vykopalův pas těsně nedosáhl.

29:01
    Panteři se stále snaží o snížení, jenže se jim nedaří překonat pevnou obranu chodovského celku.

29:34
    Ten se navíc nyní zmocnil míčku a zkouší se prokombinovat ke střele.

30:00
    Otrokovice se dostaly do rychlého protiútoku, všechny problémy Chodova ale vyřešil jistým zákrokem Šantora.

31:40
    Chodov tlačí Otrokovice na jejich obranné polovině. Michaljovič ovšem zatím zasahovat nemusel.

32:44
    Jeden z hostujících beků špatně zpracoval přihrávku, čehož se pokoušel využít Ondrušek. Čevela však napravil zaváhání svého kolegy a nedovolil Ondruškovi ohrozit bránu.

34:57
    Chodov zařadil vyšší rychlostní stupeň, Panteři se mají na své půli hřiště co ohánět.

36:21
    Po hrubé chybě Vávry se sám před Šantorou zjevil Jurčík. Gólman domácího celku mu však odebral míček a zachránil Chodov od pohromy.

37:35
    Podhráský (CHD) poslal svého soupeře tvrdě za mantinel a vysloužil si za to dvouminutový trest.

38:17
    Chodovští se zatím brání bez větších problémů.

39:43
    Podhráský opustil trestnou lavici. Ve stejný okamžik nepříjemně prověřil Šantoru Jurčík, brankář Chodova ovšem předvedl další skvělý zásah.

40:00

Ve druhé třetině navýšil Chodov své vedení a zatím bez větších komplikací směřuje do semifinále. Podaří se v závěrečném dějství Panterům utkání zdramatizovat?

40:01

40:54
    Na Vinohradech dnes opět ta samá písnička. Začátek třetiny se nese v opatrném duchu.

41:13
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Vošta – 2 min., Sekání).

41:32
    Panteři to zkouší opravdu z každé pozice, zatím se jim však nepodařilo prostřelit hradbu postavenou ze čtyř bránících hráčů.

42:25
    Chodov se zmocnil balonku a může vystřídat.

42:56
    Otrokovice jsou zase na dostřel! PEŠAT si z osy hřiště seběhl na levou stranu a nekompromisní ranou překonal bezmocného Šantoru, který marně hledal míček přes clonícího hráče. Asistence: Švajný.

44:15
    Chodov se aktuálně nikam nežene a soustředí se především na obranu hubeného náskoku.

45:15
    Čevela (OTR) si odsedí dvě minuty. Chodov si může vzít zpět dvoubrankový náskok.

46:07
    Po parádní křížné přihrávce střílel z voleje Vávra, proti jehož zakončení se stihl přesunout Michaljovič, jenž míček vyrazil a udržel pouze jednobrankový náskok soupeře.

46:30
    Vzápětí se do samostatného úniku dostal Pešat, který si ale svou kličkou do bekhendu na Šantoru nepřišel.

47:15
    Otrokovice se ubránily. Můžou pokračovat v honbě za vyrovnáním.

49:09
    Vávra se po pravém křídle protlačil až do brankoviště, z ostrého úhlu ale balonek za Michaljovičova záda neprocedil.

50:01
    Uvidíme trestné střílení! K němu se staví faulovaný Ondrušek (CHD).

50:01
    Ondrušek otrokovického maskovaného muže dlouho napínal, souboj nervů ale nakonec prohrál. Svou svižnou ranou zamířil vedle a Michaljovič tak nemusel zasahovat.

51:22
    Kittel překonal brankáře domácích, jenže míček si to zamířil těsně vedle pravé tyče! Teď měl Chodov obrovské štěstí!

53:29
    Panteři už musí trochu riskovat a hra se tak nyní přelévá ze strany na stranu.

54:38
    Vacenovský ze z obranné půle probyl až před Michaljoviče, jehož ovšem trefil do hrudníku.

55:19
    Tohle je pro Pantery komplikace. Čevela (OTR) je vyloučen za nedovolené bránění.

55:59
    Je vyrovnáno! Po chybě v rozehrávce Chodova se zcela osamocený Kostka dostal před bránou k míčku, který ze vzduchu poslal za Šantorova záda. Bez asistence.

56:24
    Po chvíli kombinování pálil od pravého mantinelu Vávra, jehož pokus s vypětím všech sil vyrazil Michaljovič nad břevno.

57:18
    Vteřinu před vypršením přesilovky se ale Chodov opět ujímá vedení, když Krbcovu střelu tečoval do sítě ONDRUŠEK. Asistence: Krbec.

57:28
    Tohle už je pro Otrokovice hodně špatné! V přečíslení dva na jednoho vybídl Vávra k zakončení ONDRUŠKA a ten dělovkou z voleje nedal Michaljovičovi sebemenší šanci. Asistence: Vávra

57:28
    Panteři si berou time out.

57:57
    Michaljovič opustil svou svatyni a pustil do hry šestého hráče.

58:46
    Otrokovice se usadily na útočné polovině a zkouší něco vymyslet.

59:16
    Kostka ze slibné pozice mířil nad.

59:44
    Nagy měl před sebou zcela odkrytou bránu, ani on se však netrefil přesně.

Je konec. Otrokovice sice dokázaly ve třetí třetině stáhnout dvoubrankové manko, jenže Chodov dvěma rychlými zásahy v závěru rozhodl o osudu utkání a postupuje do semifinále, v němž se utká se švédským Falunem.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek sobotního odpoledne. (14:06:36)

Jonáš Majtyka

Góly a asistencie: 11. Řezáč (Koutný), 16. Vávra (Ondrušek), 26. Kountý (Plíhal), 58. Ondrušek (Krbec), 58. Ondrušek (Vávra) – 20. Petřík (Jurčík), 43. Pešat (Švajný), 56. Kostka

PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Sovják, Uhrinovský, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, M. Nagy, Pešat, M. Švajný, Kittel, Kvapil, Volek, Vykopal, Petřík, Čevela