Newcastle – Tottenham 1:2 (kon.) | Bournemouth – Cardiff 2:0 (kon.) | Fulham – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Huddersfield Town – Chelsea 0:3 (kon.) | Watford – Brighton 2:0 (kon.) | Wolverhampton – Everton 2:2 (kon.)
Fulham FC
0:2 (0:1)
Crystal Palace FC
Sobota 11.08.2018, 16:00 • Craven Cottage, London • Anglická Premier League • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Fulham FC

Nováčik Premier League bude mať jasný cieľ a síce zachrániť sa. Na to sa začal poriadne pripravovať, do mužstva prišlo niekoľko nesmierne zaujímavých mien. Obranca Alfie Mawson zo Swansea vyšiel na 16 miliónov eur, stredný záložník Jean Michaël Seri (OGC Nice) 30 miliónov a útočník Alexander Mitrovič (Newcastle) dvadsaťštyri. Okrem toho za nezverejnenú čiastku pribudol aj obranca Maxime Le Marchand tiež z Nice a na hosťovanie Nemec André Schürrle z Borussie Dortmund. Ryan Fredericks dal prednosť West Hamu United, slovenský brankár Marek Rodák bude hosťovať v Rotherhame United. Odišiel aj ďalší gólman a síce David Button. V súvislosti s Fulhamom sa spomínajú príchody aj Caluma Chambersa či Josuhu Guilavogiho.

Londýnsky tím určite nechce začať túto sezónu rovnako, ako tú minulú, kedy prehral prvých sedem duelov. Nezískal ani bod, ba čo viac, Crystal Palace nestrelilo ani gól. Nakoniec však mužstvo skončilo na slušnom jedenástom mieste. Aby to v novom ročníku bolo čo možno ešte lepšie, vedenie priviedlo niekoľko hráčov. Brankár Vicente Guaita z Getafe a aj záložník Max Meyer zo Schalke dorazili ako voľný hráči, Cheikh Kouyaté pridal do kasy West Hamu niekoľko miliónov. Yohan Cabaye však dal prednosť Al Nasr SC v Spojených Arabských Emirátoch, hosťovania skončili pre dvojicu využívaných hráčov, ktorými boli Timothy Fosu-Mensah a Ruben Loftus-Cheek.

Fulham FC: Fabri – C. Christie, Chambers, Le Marchand, Bryan – Cairney, K. McDonald, Seri – Schürrle, A. Mitrović, Sessegnon.
    Náhradníci: S. Rico – Kebano, Johansen, Vietto, Fosu-Mensah, Ib. Cissé, Kamara.

Crystal Palace FC: Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – Townsend, Milivojević, McArthur, Schlupp – Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Guaita – J. Ward, Riedewald, Kouyaté, Sörloth, Souaré, Kelly..

1

1
    Craven Cottage po dlhých rokoch videl výkop zápasu Premier League. Staručičký štadión dúfa, že v malom mestskom derby dnes Fulham Crystal Palace porazí.

2
    Domáci hráči javia väčšiu aktivitu od úvodných minút, hostia však výborne vykrývajú priestor pred šestnástkou.

3
    Schürrle poslal veľmi dobrú kolmicu za obranu súpera pre Mitroviča, v poslednej chvíli zasiahol Tomkins. Následne poslal tvrdú strelu k žrdi Christie, Hennessey si poradil.

4
    Po nariadenom rohovom kope nebezpečenstvo neprišlo, Fulham zastavil ofenzívny faul.

5
    Fulham naďalej javí ofenzívnu aktivitu, lopta sa prakticky ani nedostala z útočnej polovice domáceho tímu.

6
    Bryan so Sessegnonom nevymysleli na krídle nič, Wan-Bissaka loptu odkopol do bezpečia.

7
    Dlhý pas za obranu Crystal Palace neskončil podľa predstáv. Hennessey bol pri lopte prvý.

8
    Zaha si veľmi pekne hodil loptu cez Chambersa, ktorý ho musel faulovať. Kapitán hostí Milivojevič ešte oroduje za žltú kartu.

9
    Priamy kop hostia rozohrali formou centru, pas si ale dokázal stiahnuť brankár Fabri.

10
    Desať minút za nami, úvod stretnutia je slušný. Verme, že minimálne takto bude hra pokračovať.

11
    Ryan Sessegnon poslal dobrý pas do šestnástky súpera, Mitrovič na loptu v sklze nedočiahol.

12
    Crystal Palace sa snaží pomaly dostať sa do hry, Fulham ale väčšinu času drží loptu na svojich kopačkách.

13
    Aleksandar Mitrović sa dostal cez obrancu súpera v šestnástke do zakončenia, jeho strela k žrdi skončila výborným zákrokom Hennesseyho.
    13. Aleksandar Mitrović (FHM)

14
    Rohový kop nebezpečenstvo nepriniesol, rozohrávať mohol waleský brankár Crystal Palace.

15
    Fulham rozohráva z vlastnej polovice už dosť dlho, Crystal Palace mu ale ani tak nevie zobrať loptu.

17
    Milivojevič fauloval pred vlastnou šestnástkou, Fulham získal priamy kop ideálny na strelu priamo na bránu. Pri lopte Mitrovič.

18
    Nakoniec z toho bol center do šestnástky, brankár Hennessey si poradil. Problémy s ramenom však má van Aanholt.

19
    Pas dopredu na Bentekeho nevyšiel, lopta doputovala k brankárovi Fabrimu, ktorý bol pri nej prvý.

20
    Zaha si pokryl loptu v snahe vyviesť ju smerom dopredu, bol však faulovaný Serim, ktorý prerušil snahu o kontru súpera.

21
    Cairney v snahe vyviesť loptu dopredu neuspel, jeho prihrávka na krídlo skončila v aute.

22
    V poslednom čase sa hrá takmer výlučne v strede poľa, kde oba tímy často menia stav z držania lopty do nedržania.

23
    Ryan Sessegnon dostal pas do vápna, vytlačil sa však z ideálnej streleckej pozície, a tak sa do zakončenia nedostal.

24
    Fulham kombinuje na útočnej polovici, smerom do šestnástky momentálne lopty nelietajú.

25
    Pas na Mitroviča pokryl Tomkins, defenzíva Crystal Palace tak naďalej zvláda držať čisté konto.

26
    Wan-Bissaka tvrdo prešiel cez loptu, ale aj nohy Schurrleho. Ten však bude v poriadku, karta neprichádza.

27
    Obrázok hry sa nemení, Fulham zatiaľ márne dobíja bránu protivníka z Londýna.

29
    Naozaj v posledných minútach nič nové pod slnkom. Obrázok je rovnaký, lopta sa gúľa v strede ihriska.

30
    Polhodina hry je za nami, na gól stále čakáme. Veľmi blízko k nemu však bol Benteke, ktorý sa presadil cez dvoch obrancov a hlavičku poslal pod brvno. Vynikajúci zákrok Fabriho.
    30. Christian Benteke (CRP)

31
    Fulham znova na lopte, v strede poľa sa ale nedeje nič zaujímavé.

32
    Kombinácia domácich pred šestnástkou neskončila ničím zaujímavým, obrancovia Crystal Palace loptu odkopli.

33
    Zaha centroval v šestnástke do druhej vlny, pri lopte bol ako prvý Seri a v sklze ju dostal do bezpečia. Vzápätí ďalší nebezpečný center odvrátil na roh Christie.

34
    Rohovému kopu sa hráči Fulhamu bez problémov ubránili, rozohrávať tak môže brankár Fabri.

35
    Desať minút do konca prvého polčasu a skóre sa napriek pár zaujímavým možnostiam stále nemenilo.

36
    Prudký center sprava do vápna hostí išiel vedľa brány a nik ho nezasiahol, avšak Sakho si loptu takmer zrazil do vlastnej brány.

38
    Hennessey s ďalším dôležitým zákrokom, poradil si so zakončením Aleksandra Mitroviča.

39
    Fulham sa vytlačil z ideálnej pozície na to, aby niečo zaujímavé vymyslel. Crystal Palace získalo loptu a mieri dopredu.

40
    Zaha v strede poľa udržal loptu proti dvojici súperov, ale zdalo sa, že Seriho nechtiac fauloval, keďže mu nepríjemne stúpil na nohu.
    40. Wilfried Zaha (CRP)

41
    Žltú kartu dostáva Wilfried Zaha (Crystal Palace FC).

41
    Crystal Palace dal gól!
    Hostia idú do vedenia, veľká radosť za bránou, kam padol gól, pretože sa tam nachádza početná skupina fanúšikov "Eagles". Zaha poslal kolmicu do šestnástky, kde si miesto spravil JEFFREY SCHLUPP a napriek tomu, že bol z uhlu, tak trafil parádne do rohu brány.
    41. Jeff Schlupp (CRP) - 0:1

43
    Inkasovaný gól bol trochu škrtom cez rozpočet zatiaľ lepšieho a aktívnejšieho tímu, ktorým je Fulham.

44
    Wilfried Zaha vystrelil z hranice šestnástky, jeho pokus ale neprešiel cez dobre postavených hráčov Fulhamu. Následne van Aanholt vystrelil z uhlu veľmi nepresne.
    44. Patrick van Aanholt (CRP)

45
    Nadstavujú 2 minúty.

45+1
    Dobrý center sprava našiel Mitroviča, ten ale loptu netrafil, a tak ju Wan-Bissaka dostal na rohový kop.

45+2
    Na center z rohu najlepšie zareagoval brankár Wayne Hennessey a loptu si zobral pre seba.

45+2

Fulham bol síce cez prvý polčas lepším tímom, ale jediný gól stretnutia strelili hostia. Konkrétne Jeffrey Schlupp. Druhý polčas sa začne o 17:03.

46

47
    Druhý polčas začína z oboch strán opatrne, lopta sa pohybuje hlavne v strede poľa.

48
    Dlhá lopta za obranu Fulhamu síce našla Zahu, ale ten sa k strele nepresadil. Získal aspoň roh.

49
    Center z rohového kopu nebol ideálny, nikto z hráčov Crystal Palace ho nedokázal zasiahnuť a tým pádom ani zakončiť.

50
    Hra je prerušená, ošetrovaný totiž musí byť Cairney. Záložník Fulhamu by ale mal byť v poriadku.

52
    Fulham sa snaží útočiť, zatiaľ je to ale podobný obrázok hry, ako v prvom polčase.

53
    Benteke šprintoval za dlhou loptou, nedokázal s ňou vymyslieť vôbec nič. Domáci nemali s ubránením tejto situácie vôbec problém.

54
    Veľmi dobrá strela priletela zľava od van Aanholta, Fabri vyrazil loptu iba pred seba. Benteke sa k dorážke nedostal.

56
    Fulham to skúsil po ľavej strane, avšak Bryan sa nedostal k ničomu zaujímavému. Akcia rýchlo skončila.

57
    Schurrle sa na krídle síce nepresadil okolo Townsenda, získal však aspoň rohový kop.

58
    Center do malého vápna z rohového kopu nebezpečenstvo nepriniesol, defenzíva Crystal Palace sa okamžite ubránila.

59
    Crystal Palace sa pokúša o druhý gól v stretnutí, kombinuje na útočnej polovici ihriska.

60
    Fulham po nejakom čase získal loptu a smeruje smerom dopredu. Uvidíme, čo bude z tejto akcie.

61
    Nakoniec nič, pretože prišla nepresná prihrávka na útočnú polovicu.
    61. André Schürrle (FHM)

61
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza André Schürrle, prichádza Aboubakar Kamara.

62
    Sakho vo vlastnom vápne sklzom zastavil prenikajúceho súpera, bolo to cez loptu, čiže penalta sa nepíska.

63
    Wilfried Zaha sa z ničoho nič dostal do veľkej šance, bol sám pred Fabrim, avšak španielskeho brankára neprekonal.
    63. Wilfried Zaha (CRP)

64
    Dobrý center zľava hľadal Mitroviča v šestnástke súpera, lopta ho ale nenašla, zasiahol brankár Hennessey.
    64. Aleksandar Mitrović (FHM)

66
    Fulham sa márne snaží, dnes mu to smerom dopredu veľmi nejde, aj keď inak je to herne dobrý výkon nováčika súťaže.

67
    Faul na polovici Crystal Palace, rozohráva brankár Wayne Hennessey.

68
    Ťažko takýto zápas aj komentovať, pretože kým lopta nepríde k šestnástkam, tak sa nedeje absolútne nič.

69
    Vynútená prestávka, ošetrovaný musí byť Bryan, ktorého nešťastne pri páde zasiahol Zaha.

70
    Zdá sa, že Bryan nebude môcť pokračovať v stretnutí a pravdepodobne bude nutné striedanie.

71
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Joe Bryan, prichádza Luciano Vietto.

72
    Pôvodne mal ísť do hry Johansen, avšak zranenie Bryana plány zmenilo. Tréner Fulhamu reagoval inak.

73
    Žltú kartu dostáva Jeff Schlupp (Crystal Palace FC).

74
    Fulham sa drží na lopte, nedarí sa mu ale presadiť sa v útočnej časti ihriska.

75
    Pätnásť minút do konca stretnutia. Fulhamu sa kráti čas. Dokáže aspoň vyrovnať?

77
    Brankár Fabri vybehol vysoko zo šestnástky, loptu však netrafil a preto mu museli pomôcť obrancovia. Chambers loptu odkopol do bezpečia.

78
    Mitrovič nedočiahol na center do vápna, namiesto toho zrušil brankára súpera, ale faul sa nepíska. Hráme ďalej.

80
    Pravdepodobne je rozhodnuté, pretože skóre sa znova mení. WILFRIEDD ZAHA dostal veľmi dobrú prihrávku za obranu, obišiel aj Fabriho a loptu trafil presne.
    80. Wilfried Zaha (CRP) - 0:2

81
    Le Marchand zastavil prihrávku za obranu, kolmicu odkopol do bezpečia tribúny.

82
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Jean Michaël Seri, prichádza Stefan Johansen.

83
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Christian Benteke, prichádza Alexander Sörloth.

84
    Fulham nie a nie niečo vymyslieť. Jeho výkon už ani nie je taký dobrý, ako v prvom polčase.

85
    Päť minút do konca, Crystal Palace kráča k trom bodom, prvým v sezóne a určite nenaplní taký zlý scenár, ako pred rokom, kedy klub prehral a nestrelil gól sedem kôl po sebe.

86
    Zaha uvoľnil z krídla do šestnástky van Aanholta, jeho prudký center nenašiel žiadneho spoluhráča.

87
    Strela spoza veľkého vápna išla síce priamo na bránu, ale tento pokus zastavil brankár Fabri.

88
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza Cheikhou Kouyaté.

89
    Šanca pre Fulham, pretože po centri sprava hlavičkoval Ryan Sessegnon, ale jeho pokus zastavil brankár Hennessey.

90
    Nadstavuje sa 5 minút.

90+2
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Patrick van Aanholt, prichádza Pape Souaré.

90+3
    Cheikh Kouyaté mohol krátko po príchode na ihrisko a pri svojom debute streliť gól, prudký pokus skončil na bočnej sieti.

90+4
    Fulham sa vôbec nevie presadiť vpredu. Zápas pomaly ale isto končí a o víťazovi je už rozhodnuté.

90+5

Nováčik z Fulhamu nezačal pôsobenie v Premier League ideálne, pretože aj napriek dobrému výkonu doma podľahol v malom londýnskom derby Crystal Palace 0:2. Presadili sa Schlupp a Zaha. (18:00:28)