Ostapenková – Kerberová 0:2 (kon.) | Görgesová – Williamsová 0:2 (kon.)
Serena Williamsová
Serena Williamsová (25)
2
6 6
Štvrtok 12.07.2018, 16:03 • Centrálny kurt, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • Semifinále

Takže, nebudeme svedkami čisto nemeckého finále, keďže Serena Williamsová ako favoritka tohto zápasu porazila Juliu Görgesovú a tak sa o finále v ženskom singli tohtoročného Wimbledonu proti sebe postavia Angelique Kerberová a Serena Williamsová.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Oboma semifinálovými zápasmi vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:14:56)

Koniec zápasu
    0:2; 4:6 - Serena Williamsová

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Serena Williamsová! Náročnú výmenu zvládla lepšie americká tenistka, ktorá dobre reagovala na skrátený úder súperky, potom prišiel úspešný forhend a nepresný lob podávajúcej hráčky. Serena Williamsová tak zvíťazila v druhom sete 6:4 a po výhre 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:4 postupuje do finále Wimbledonu!

0-40
    Julia Görgesová sa previnila dvojchybou a tak Serena Williamsová získava pri podaní súperky tri mečbaly!

0-30
    Situácia sa zopakovala, Serena Williamsová vyhráva o dva fiftíny. Žeby predsa len sa toto stretnutie blížilo k svojmu koncu?

0-15
    Úvod podania jej nevyšiel, keď svoj forhend posiela za základnú čiaru.
    0:1; 4:5 - Julia Görgesová

4:5
    Ten tretí však už nedokázala! Tak toto sa zrejme nečakalo, nemecká tenistka chytila druhý dych a znižuje stav v druhom sete na 4:5! Julia Görgesová pôjde podávať na potvrdenie brejku a ak sa jej to úspešne podarí, je späť v hre o finálovú miestenku.

40-30
    Serena Williamsová pokračuje priamym bodom z podania a tak odvracia aj druhý brejkbal.

40-15
    Konečne úspešný servis Williamsovej, ktorým odvracia prvú hrozbu.
    0:1; 3:5; 40-0 - Julia Görgesová

40-0
    Nemecká tenistka obhodila svoju súperku a získava tri brekbaly na záchranu v tomto zápase!

30-0
    Ale pozor! Je tu dvojchyba od americkej tenistky a tak sa ešte Görgesová ako tak drží nad vodou.

15-0
    Úvod podania jej však nevychádza, je tu chyba od základnej čiary.

3:5
    Serena Williamsová svoj bekhendový return poslala len do siete a tak Julia Görgesová znižuje na 3:5 v druhom sete! Americká tenistka však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
    0:1; 2:5; 40-30 - Serena Williamsová

40-30
    Prvý pokus je však neúspešný, úder nemeckej tenistky zastavuje páska.

40-15
    Julia Görgesová úspešne zapracovala na sieti a získava dva gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

30-15
    Ani return americkej tenistky však nebol úspešný, Görgesová vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Bekhendový úder podávajúcej hráčky končí za základnou čiarou, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dôležité podanie zahajuje Görgesová úspešne.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Julia Görgesová.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.
    0:1; 2:5 - Serena Williamsová

2:5
    Čistou hrou potvrdila Serena Williamsová brejk a tak ide v druhom sete už do vedenia 5:2! Opakuje sa tak situácia z prvého setu, teraz však Julia Görgesová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

0-40
    Šiestym esom v zápase získava Williamsová šancu na čistú hru.

0-30
    Görgesovej úder zastavuje páska, druhý fiftín pre podávajúcu hráčku.

0-15
    Williamsová začína cestu za potvrdením brejku úspešne, po bekhendovým winnerom získava fiftín.
    0:1; 2:4 - Serena Williamsová

2:4
    Julia Görgesová sa pokúsila o skrátenie hry, čo jej však nevyšlo a tak stráca prvé podanie v druhom sete! Serena Williamsová ide do vedenia 4:2 a je tak na najlepšej ceste za postupom do finále.
    0:1; 2:3; 30-40 - Serena Williamsová

30-40
    Bekhendový winner na strane americkej hráčky, Serena Williamsová získava brejkbal!

30-30
    Jastrabie oko potvrdilo úspešný bekhendový úder nemeckej tenistky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Tento forhendový winner je už úspešný a tak podávajúca hráčka znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Julia Görgesová pokračuje dvojchybou, čo je veľmi zlý začiatok podania.

0-15
    Znova však prichádza chyba z forhendu, úder nemeckej tenistky končí v aute.

2:3

2:3
    0:1; 2:3 - Serena Williamsová

2:3
    Nasledovala chyba z forhendu od Görgesovej, čo tak často v tomto zápase nevidíme. Serena Williamsová sa teda prezentuje čistou hrou a vyhráva v druhom sete 3:2!

0-40
    Americká tenistka má šancu na čistú hru a teda aj tri gembaly.

0-30
    Piate eso Williamsovej v tomto zápase.

0-15
    Görgesová sa snažil o prehodenie, čo jej však nevyšlo a tak fiftín získava podávajúca hráčka.

2:2
    Ďalší priamy bod z podania pre nemeckú tenistku, ktorá tak výborne servovala toto podanie a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!
    0:1; 1:2; 40-15 - Julia Görgesová

40-15
    Výborný druhý servis podávajúcej hráčky a tak Görgesová získava dva gembaly.

30-15
    Priamy bod z podania pre nemeckú tenistku.

15-15
    Julia Görgesová úspešne rozbehala svoju súperku a tá potom posiela svoj úder len do siete. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Chyba z bekhendu od podávajúcej hráčky, ktorá tak nezačína servis úspešne.

1:2

1:2

1:2
    Esom na záver ukončila Serena Williamsová tento gem, ktorý získava čistou hrou a tak vyhráva v druhom sete 2:1!

0-40
    Ďalšia chyba nemeckej tenistky a jej úder zastavuje páska. Šanca na čistú hru aj pre americkú hráčku.
    0:1; 1:1; 0-30 - Serena Williamsová

0-30
    Nevydarený úder nemeckej tenistky a tak prehráva o dve loptičky pri podaní súperky.

0-15
    Serena Williamsová dobre reaguje forhendovým volej a získava tak fiftín na svoje konto.

1:1
    Aj sa tak stáva, takže stav v druhom sete je vyrovnaný 1:1!

40-0
    Skvelý forhendový winner podávajúcej hračky, môže tak vyrovnať čistou hrou.

30-0
    Ani americkej tenistke nevyšiel bekhendový return a ak Görgesová vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Aj Julia Görgesová zahajuje úvodné podanie v druhom sete esom.

0:1
    Nemeckej tenistka sa prezentuje nepresným bekhendovým returnom a tak Serena Williamsová vyhráva v úvode druhého setu 1:0!
    0:1; 0:0; 15-40 - Serena Williamsová

15-40
    Görgesová na svoje konto pripisuje piatu nevynútenú chybu a tak sa Serena Williamsová dostáva k dvom gembalom.

15-30
    Williamsová získava priamy bod z podania a tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Bekhendový úder podávajúcej hráčky putuje do autu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Serena Williamsová zahájila druhý set esom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Serena Williamsová.

0:0
    0:1; 2:6 - Serena Williamsová

2:6
    Na konci prvého setu sme sledovali peknú výmenu, ale Görgesovej útok a následný pokus o forhendový winner nebol úspešný a tak Serena Williamsová získava prvý set pomerom 6:2! Americká tenistka sa dostáva do vedenia 1:0 na sety a ak nadviaže na túto hru aj v druhom sete, ten by nemusel mať dlhého trvania.

0-40
    Čo Julia Görgesová potvrdila dvojchybou a tak jej súperka získava tri setbaly!

0-30
    Ďalší fiftín na konto americkej tenistky, Görgesová má problémy pri dôležitom servise.

0-15
    Serena Williamsová dobre prešla na sieť a nemeckej tenistke nevyšiel pokus o lob. Fiftín ide na konto americkej tenistky.

2:5

2:5
    0:0; 2:5 - Serena Williamsová

2:5
    Serena Williamsová potvrdila brejk a v prvom sete už vyhráva 5:2! Julia Görgesová z Nemecka tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

15-40
    Williamsová presným úderom zahnala súperku do roho dvorca a tá potom posiela svoj return len do siete. Americká teniska získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Ani tento pokus o forhendový winner nebol od nemeckej tenistky úspešný, čo troška zbytočne muselo potvrdiť aj jastrabie oko.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Görgesová začína skvelým forhendovým winnerom po čiare a fiftín putuje na jej konto.
    0:0; 2:4 - Serena Williamsová

2:4
    Pekná výmena z oboch strán ale na jej konci prichádza nepresný pokus o forhendový winner od Görgesovej a tak Serena Williamsová získava prvé podanie svojej súperky a vyhráva v prvom sete 4:2!

30-40
    Chyba podávajúcej tenistky z forhendu a Serena Williamsová získava brejkbal!

30-30
    Toto však už bol dlhý úder podávajúcej hráčky, ktorý končí za základnou čiarou a tak to je po 30 na oboch stranách.

30-15
    Po priamom bode z podania vyhráva nemecká tenistka o jeden fiftín.

15-15
    Görgesová vyťahuje presný bekhendový winner po čiare a vyrovnáva na 15:15.

0-15
    Williamsovej volej dopadol presne na čiaru a získava prvý fiftín tohto gemu pri podaní súperky.

2:3

2:3
    0:0; 2:3 - Serena Williamsová

2:3
    Podávajúca hráčka ukončila gem bekhendovým winnerom a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:2! Zatiaľ sledujeme pomerne dlhší prvý set, aj to svedčí o vyrovnanosti zápasu.

30-40
    Serena Williamsová si pomohla kvalitným servisom a po priamom bode z podanie získava gembal.

30-30
    Nekvalitný servis od Williamsovej a ďalší dobrý return nemeckej tenistky. Po 30 na oboch stranách.

15-30
    Görgesová forhnedovým winnerom znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Return od nemeckej tenistky končí v aute, podávajúca hráčka vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Aj Serena Williamsová získava druhé eso v zápase.
    0:0; 2:2 - Julia Görgesová

2:2
    Druhý gembal však už Görgesová využíva, bekhendový return Williamsovej zastavuje páska, stav v prvom sete je vyrovnaný 2:2!

40-15
    Teraz však forhend od podávajúcej hráčky končí na sieti, čistá hra to teda nebude.

40-0
    Výborný servis priamo na telo a Görgesová získava šancu na čistú hru.

30-0
    Druhé eso v zápase na konte nemeckej tenistky.

15-0
    Görgesová išla na úvod cez druhé podanie, čo však zvládla a forhendový return súperky končí v aute.

1:2

1:2

1:2
    Aj keď s menšími problémami ale predsa dokázala Serena Williamsová udržať svoj druhý servis a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:1!

40-A
    Williamsová si pomohla priamym bodom z podania a získava ďalší gembal.

40-40
    Ďalšia zhoda, túto loptičku na siete dokázala podávajúca hráčka odvrátiť len do siete.
    0:0; 1:1; 40-A - Serena Williamsová

40-A
    Servis priamo na čiaru od Williamsovej, ktorej tak po dlhšej dobe vyšlo prvé podanie a získava druhý gembal.

40-40
    Ten však nevyužíva, pôjdeme opäť cez zhodu pri tejto hre! Williamsová posielal bekhend do siete a tak má menšie problémy pri svojom servise.

30-40
    Americká tenistka sa prezentuje presne umiestneným forhendom a tak získava gembal pri svojom druhom servise.

30-30
    Serena Williamsová s previnila prvou dvojchybou v zápase, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Tento return bol už víťazný a tak Görgesová znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Úder nemeckej tenistky zastavuje páska, Williamsová na podaní vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Görgesová posiela svoj bekhendový return za základnú čiaru.
    0:0; 1:1 - Julia Görgesová

1:1
    Esom na záver ukončila nemecká tenistka svoj prvý servis v zápase a tak vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!

A-40
    Nasleduje aj bekehndový winner a Görgesová získava štvrtý gembal.

40-40
    Forhendovým winnerom po čiare Görgesová odvracia tento brejkbal a sme späť na zhode.

40-A
    Skvelý return od americkej tenistky, ktorým Williamsová získava prvý brejkbal v zápase!
    0:0; 0:1; 40-40 - Serena Williamsová

40-40
    Dlhý úder Görgesovej končí v aute, čo potvrdilo aj jastrebie oko. Nemecká teniska ide pri prvom podaní cez zhodu.

40-30
    Menšie problémy nemeckej tenistky na podaní, keď na return súperky odpovedala len úderom do pásky.

40-15
    Görgesová sa prezentuje prvou dvojchybou v tomto zápase, takže stráca jeden z gembalov.

40-0
    Ďalším presným forhendom získava Görgesová šancu na čistú hru. Jednalo sa o druhý víťazný úder v tomto zápase.

30-0
    Nasleduje forhendový winner podávajúcej hráčky, ktorá tak vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Görgesová začína takisto svoje podanie úspešne, Williamsová nevyšiel return, ktorý končí v aute.
    0:0; 0:1 - Serena Williamsová

0:1
    Následne si pomohla kvalitným servisom a druhý gembal už dokázala premeniť. Serena Williamsová vyhráva v prvom sete 1:0!

30-40
    Serena Williamsová sa dostala až za základnú čiaru a po nevynútenej chybe stráca prvý gembal.

15-40
    Je tu eso von z kurtu a tak Williamsová získava dva gembaly.

15-30
    Serena Williamsová si pripisuje prvý priamy bod z podania a vracia sa späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Tento bekhend už však podávajúcej hráčke nevyšiel, keďže doputoval za základnú čiaru. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Serena Williamsová začala svoj servis úspešne, keď prešla na sieť a úderom z bekhendu získava prvý fiftín v tomto zápase.

0:0

Obe tenistky sú už prítomné na centrálnom kurte All England Clubu a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej môže druhé semifinálové stretnutie začať. Ako prvá začne na servise favoritka stretnutia Serena Williamsová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Na All England Clube dnes budeme svedkami semifinálových stretnutí v ženskom singli.

Pred pár desiatkami minút sa skončilo prvé semifinálové stretnutie medzi Ostapenkovou a Kerberovou na centrálnom kurte, ktoré lepšie zvládla nemecká tenistka Angelique Kerberová a po zhodných setoch 6:3 postúpila do finále. Jej krajanku Juliu Görgesovú čaká semifinálový boj s veľkou favoritkou a už hrajúcou legendou Serenou Williamsovou. Dočkáme sa čisto nemeckého finále, alebo podľa očakávanie postúpi ďalej americká tenistka?

Na túto otázku už čoskoro dostaneme odpoveď, ale ešte sa čaká na príchod oboch tenistiek na kurt. Krátko pred začatím stretnutia sa vám znova prihlásime.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Julia Görgesová a Serena Williamsová. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 15:30.

Tenisový sviatok vo Wimbledone sa už blíži k svojmu koncu. Vo štvrtok sú na programe dve semifinálové stretnutia v ženskom singli. Druhý veľký boj o finále zvedú Julia Görgesová a Serena Williamsová.

Julia Görgesová:
    Nemecká tenistka sa v poslednej dobe prezentuje trošku nevyrovnanou formou, ale tohtoročný Wimbledon jej zatiaľ vychádza. Z French Open sa porúčala už po treťom kole, v štvrťfinálovom stretnutí na Birminghame ju vyradila česká tenistka Plíšková a v Eastbourne bolo konečnou takisto tretie kolo. Görgesová však už teraz zaznamenala svoj najlepší výsledok na Wimbledone, ktorý ale ešte môže vylepšiť.

Serena Williamsová:
    Americká tenistka patrí k najväčším favoritom na tomto podujatí. Pri posledných dvoch účastiach ho dokázala vyhrať, vlani musela Wimbledon vynechať kvôli tehotenstvu. Na ceste do semifinále stratila len jeden jediný set a predvádza skvelé výkony. Posledné turnaja jej však nevyšli podľa predstáv, ale pri vypadnutí niektorých hráčok zrejme tohtoročný Wimbledon ovládne, bol by to jej ôsmy triumf na All England Clube.

Veľkým favoritom tohto zápasu je Serena Williamsová, ale určite uvidíme kvalitný tenis a veľa zaujímavých momentov.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.