Španielsko – Rusko 1:1 (3:4 po pen.) | Chorvátsko – Dánsko 1:1 (3:2 po pen.)
koniec po penal. (3:2)
Chorvátsko
1:1 (1:1)
Dánsko
Nedeľa 01.07.2018, 20:00 • Nizhny Novgorod Stadium, Nižný Novgorod • Majstrovstvá sveta • Osemfinále

Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní textového prenosu zo štvrtého osemfinále, ktoré trvalo niečo cez dve a trištvrte hodiny.

Samotným onlajnom vás celú dobu sprevádzal Viktor Kalinács.

Týmto momentom vám ešte raz ďakujem za priazeň a želám dobrú noc! (23:02:53)

Poznáme tak zloženie ďalšej štvrťfinálovej dvojice. Tú tvoria prekvapivo Rusi a práve Chorváti. Súboj medzi nimi je na progame o týždeň v sobotu v Soči.

Pokiaľ by Dáni nakoniec postúpili, prípad Mathiasa Jörgensena zo 114. minúty by pripomínal Luisa Suáreza z MS v Južnej Afrike roku 2010. Uruguajčan v posledných minútach predĺženia chytil jasný gól rukou na hranici bránkovej čiary, za čo dostala Ghana možnosť pokutového kopu. Africká krajina túto príležitosť nevyužila, z nariadenej penalty bola iba prekopnutá brána.

A potom je tu už iba história. Uruguaj v penaltovej lotérii zvíťazil a dostal sa do semifinále turnaja, zatiaľ čo v Ghane zavládol štátny smútok...

Duel, ktorý mal parádny začiatok, nudný stret, no fantastické vyvrcholenie. Smutní Dáni sa len prizerajú radosti Chorvátov, ťažko hodnotiť, či postúpil lepší, alebo nie.

Skóre stretnutia otvoril už v prvej minúte Mathias Jörgensen, o tri minúty na to reagoval Mario Mandžukić. Dlho, veľmi dlho sa nedialo nič, až prišla 114. minúta merania síl, geniálna kolmica Modrića na Rebića a následný faul strelca úvodného gólu, ktorý mal byť ocenený červenou kartou. Nestalo sa tak a pre Vatreni prišiel ešte väčší šok. Luka Modrić z nariadenej penalty neskóroval, Kasper Schmeichel ho vychytal.

Predĺženie sa už dohralo bez streleného gólu, nasledovali strely zo značky bieleho bodu. V nich dominovali brankári. Ako Danijel Subašić, tak i Kasper Schmeichel chytili v prvých štyroch sériách po dve penalty súpera, do piatej sa tak šlo za stavu 2:2. Nicolai Jörgensen mal na sebe veľkú zodpovednosť, ktorú nedokázal vstrebať. Jeho slabo kopnutá penalta stála v konečnom zúčtovaní Dánov postup, keď nasledujúci pokus Rakitića už Schmeicel nezmaril!

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:10. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:19.

5. séria
    3:2
    Ivan Rakitić nezaváhal, Schmeichel štvrtú penaltu nechytil! Dánsky gólman sa hádzal doľava, záložník Barcelony však mieril doprava!

Postupový mečbal drží v rukách, teda v nohách Ivan Rakitić!

5. séria
    2:2
    Nicolai Jörgensen taktiež nedáva! Danijel Subašić parádne zostal s nohami v strede brány, hoci sa hádzal naľavo!

4. séria
    2:2
    Josip Pivarić to šiel kopnúť ľavačkou, no bolo to až príliš okaté, že to kopne do pravého rohu Schmeichelovej brány! Kasper Schmeichel s ďalším zákrokom!

4. séria
    2:2
    Lasse Schöne neprekonal Subašića, mentálna výhoda pre Balkáncov! Subašić výborne prečítal zámer svojho protivníka a vyrazil zakončenie mimo bránu.

3. séria
    2:2
    Tesne, ale predsa! Luka Modrić poslal loptu doprostred brány, kde opäť zostali nohy Schmeichela. Tentoraz to na zákrok nestačilo, stav je vyrovnaný – 2:2!

Na penaltu prichádza Luka Modrić!

3. séria
    1:2
    Najstarší dánsky hráč na turnaji nezávahal. Michael Krohn-Dehli posiela svoju reprezentáciu do výhody.

2. séria
    1:1
    Andrej Kramarić si počkal na pohyb Schmeichela, ktorý sa hodil doľava, Kramarić ale suverénne poslal guľatý nezmysel do druhej strany.

2. séria
    0:1
    Simon Kjaer vypálil nekompromisne do horného rohu otvára skóre penaltového rozstrelu.

1. séria
    0:0
    Aj Kasper Schmeichel chytá úvodnú penaltu rozstrelu. Rovnaký smer penalty ako u Eriksena, Schmeichel nechal pri svojom natiahnutí nohy v strede brány, čo značí zákrok!