Žilina B – Spiš. N. Ves 3:0 (kon.) | Lok. Košice – L. Mikuláš 2:1 (kon.) | Šamorín – MFK Zvolen 3:0 (kon.)
Nové Mesto n/V – Inter Bratislava 1:3 (kon.) | KFC Komárno – Trebišov 1:0 (kon.) | Skalica – Poprad 1:0 (kon.)
MŠK Žilina B
3:0 (1:0)
FK Spišská Nová Ves
Sobota 05.05.2018, 17:00 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 28. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže, v ktorom futbalisti MŠK Žilina B privítajú na svojom štadióne hráčov FK NOVES Spišská Nová Ves. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom Žiliny B patrí v aktuálnej tabuľke súťaže priebežné piate miesto so ziskom 40 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Pohroní 1:2 (gól MŠK Polievka).

Hráčov Spišskej Novej Vsi patrí v tabuľke trináste miesto so ziskom 30 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali hráči FK na domácej pôde so Šamorínom 0:2.

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MŠK Žilina B: Vajs – Martinček, Boženík, Petrák, Klec (C), Václavík, Moško, Šušolík, Majdan, Minárik, Krela
    Náhradníci: Leško – Majštiník, Hučko, Kovaľ, Chríbik, Kopas

FK Spišská Nová Ves: Huszárik – Kunzo, Lazarus, Sedláček (C), Baranyi, Šoltés, Otruba, Kováč, Martinko, Ferenc, Sirko
    Náhradníci: Hirko, Vitkaj, Majko, Kačír, Reľovský, Mazur, Pavlík

Rozhodca: Michlian – Vitko, Zemko.

1

1
    Úvodná minúta sa nesie v znamení aktivity hostí, ktorí viac držia loptu na svojich kopačkách.

2
    Pri lopte však už sú domáci futbalisti, rozohrávka stredného obrancu Mateja Moška však nebola úplne ideálna.

3
    Domáci futbalisti vysoko napádajú rozohrávku hostí, brankár Spišiakov Huszárik loptu len s námahou odkopol pred dobiedzajúcim hráčom Žiliny.

4
    Výborný center domácich z pravej strany, útočiacemu hráčovi Žiliny však v šestnástke hostí chýbalo povestného pol krôčika, aby dokázal loptu usmerniť do siete hostí.

5
    V Žiline vládne veľmi príjemné futbalové počasie, na dnešný zápas si tak našla cestu pomerne slušná návšteva.

6
    V týchto minútach sú oba tímy veľmi opatrné, najmä hosťom ide o nesmierne cenné body.

7
    Žilina znovu v klasickej kombinácii v strede poľa.

7
    Prvá vážnejšia strela Žilinčanov v dnešnom zápase, Huszárik však nemusel zasahovať.

8
    Snaha o rýchly protiútok hostí, výborný obranný zákrok predviedol Matej Moško.

9
    MŠK Žilina B dáva gól! A domáci otvárajú skóre dnešného zápasu! Center z ľavej strany, lopta sa dostala presne na kopačku JURAJA MARTINČEKA, ktorý z bezprostrednej blízkosti bez problémov namieril do siete.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, Žilina B už vedie nad Spišskou Novou Vsou 1:0.

11
    Ďalšia útočná akcia domácich nebude úspešná, končí totiž postavením mimo hru.

13
    Hrá sa pomerne v rýchlom tempe, domáci už ovládajú stred poľa a snažia sa nájsť priestor v obrane hostí.

14
    Kapitán Žiliny B Michal Klec sa dostal ku strele z hranice šestnástky, no jeho delovka letela nad bránku Róberta Huszárika.

15
    V týchto chvíľach Žilinčania prakticky vôbec nepustia loptu svojmu súperovi, hostia úpenlivo bránia.

16
    Po ďalšej útočnej akcii domácich končí lopta za čiarou a vykopávať ju tak bude Huszárik. Preťažená obrana Spišskej Novej Vsi si tak môže aspoň na chvíľu vydýchnuť.

17
    Huszárik má loptu znovu vo svojej moci a dlhým výkopom ju posiela až na polovicu domáceho celku.

18
    Po dlhšom čase musí zbystriť pozornosť aj žilinský brankár Vajs, príliš dlho sa však sústrediť nemusel, dopredu idú znovu domáci futbalisti.

19
    Obrovské držanie lopty v prospech Žiliny, pre hostí už úvodných 20 minút musí byť nesmierne fyzicky náročných.

20
    Máme za sebou 20 minút dnešného zápasu, tie boli zatiaľ v znamení jasnej prevahy Žiliny.

21
    Priebeh hry sa nám prakticky nemení, domáci futbalisti sa snažia kombinačne prelomiť obranný val hostí zo Spišskej Novej Vsi.

22
    Nepríjemný faul Mateja Moška v strede poľa. Žltá karta to napokon nebude, no žilinský obranca si vyslúžil rázny dohovor hlavného rozhodcu.

24
    Žilinčania už zapájajú do rozohrávky aj brankára Vajsa, ktorý doteraz nemal prakticky žiadnu prácu.

25
    Ďalší faul v strede poľa, k lopte sa tak dostanú hostia.

26
    Žltú kartu dostáva Šušolík (MŠK Žilina B).

27
    Hostia sa snáď po prvý raz v zápase dostali do vážnejšej útočnej akcie, všetko však vyriešil žilinský brankár Vajs, ktorý loptu odkopol ďaleko do poľa.

28
    Znovu dobrý center domácich z ľavej strany, následne hlavička útočníka v žltom drese MŠK končí vysoko nad bránkou Róberta Huszárika.

29
    Pokus hostí o kolmicu za obranu Žiliny, loptu však výborne sledoval Moško a následne ju do svojich rukavíc skryl brankár Vajs.

30
    Po polhodine hry máme pod Dubňom stále stav 1:0.

31
    Domáci sa znovu nadýchli k mohutnej ofenzíve, obrana hostí si však tentoraz poradila bez väčších problémov.

32
    Hra sa nám opticky mierne vyrovnáva, hostia sú aktuálne rozhodne viac odvážnejší než v úvode zápasu.

33
    Zaujímavé sú i taktický pokyny oboch trénerov, zaujal najmä tréner hostí s výkrikom "Jožo, behaj".

34
    Hostia sú v týchto momentoch akoby aktívnejší, zatiaľ si však nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

35
    Pri postrannej čiare je i domáci tréner Jaroslav Kentoš, ktorý sa snaží nabudiť svojich hráčov do záverečnej desaťminútovky.

36
    Znovu faul v strede poľa v podaní domáceho tímu.

37
    V týchto minútach je zápas mierne nezáživný, oba tímy bojujú najmä v strede poľa, vyložené gólové šance však chýbajú.

38
    Dobrý center hostí z pravej strany, útočník hostí však vo výskoku na loptu hlavou nedosiahol.

39
    Domáci futbalisti sa stále snažia presadiť najmä kombinačne, obrana hostí však stále odoláva.

40
    Loptu z priameho kopu z pravej strany zatočil pred Huszárikovu bránku Michal Klec, po zákroku obrancu hostí bude nasledovať rohový kop domáceho tímu.

41
    Rohový kop Žiliny B však pre obranu Spišskej Novej Vsi neznamenal žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.

42
    Domáci futbalisti v tradičnej kombinácii v strede poľa.

44
    Žltú kartu dostáva Martinko (FK Spišská Nová Ves).

45
    Máme tu záver prvého polčasu, loptu majú stále v moci domáci futbalisti.

45

Po prvom polčase máme v Žiline stav 1:0. O jediný gól sa postaral v 9. minúte Juraj Martinček. Druhý polčas sa začne približne o 18:02.

46

46
    Úvod druhého polčasu v znamení aktivity domáceho tímu.

47
    Po prvý raz v druhom polčase musí zasahovať brankár Huszárik, nešlo však o nič vážne.

48
    Domáci majú výhodu priameho kopu z výbornej pozície, približne 22-23 metrov od bránky hostí.

49
    Loptu skúsil napáliť na bránku hostí domáci kapitán Michal Klec, tá mu však nesadla ideálne a Huszárik ju poľahky skryl do svojich rukavíc.

51
    Bernard Petrák sa snažil po ľavej čiare vysunúť spoluhráča, to sa mu však v tomto momente nepodarilo podľa predstáv.

52
    Znovu sú smerom dopredu aktívnejší domáci Žilinčania, lenže tentoraz im kombinácia nevyšla a lopta končí v moci Róberta Huszárika.

53
    Stále sa hrá na polovici Spišskej Novej Vsi.

54
    Hostia vo výbornej príležitosti, center z pravej strany výborne trafil hlavou jeden z hráčov Spišskej Novej Vsi, Vajs však loptu bravúrne vytlačil na rohový kop!

55
    Nuž a z následného rohového kopu už hostia nič zaujímavé nevyťažili.

56
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Otruba, prichádza Mazúr.

57
    Václavík sa snažil prebiť po pravej čiare cez dvojicu obrancov hostí, to sa mu však nakoniec nepodarilo.

58
    Opäť sa hrá viac na polovici hostí, domáci však svoju aktivitu nedokážu pretaviť do druhého dnešného gólu.

59
    Domáci sú znovu na dostrel Huszárikovej bránky.

60
    MŠK Žilina B dáva gól! Tentoraz to už domácemu kapitánovi MICHALOVI KLECOVI vyšlo, pretože sa ideálne oprel do strely a tá končí za chrbátom Huszárika!

61
    Máme za sebou hodinu hry, Žilina už teda vedie nad Spišskou Novou Vsou 2:0.

62
    Výborná akcia hostí, Marián Ferenc si urobil priestor v šestnástke domáceho tímu, zbavil sa dvojice obrancov, no prízemnou strelou tesne minul ľavú tyč Vajsovej bránky!

63
    Žilinčania znovu na polovici svojho súpera, zahrávať budú ďalší rohový kop.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 103 divákov.

64
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Moško, prichádza Hučko.

66
    Žltú kartu dostáva Krela (MŠK Žilina B).

67
    Hráči Novesu znovu v náznaku šance, tentoraz však center z ľavej strany pred Vajsovu bránku nenašiel adresáta.

68
    Žilinčania kombinujú na vlastnej polovici, no hostia ich pri rozohrávke výborne napádajú. Vajs musel voliť namiesto rozohrávky odkop lopty ďaleko do poľa.

70
    Máme za sebou 70 minút dnešného zápasu, Žilina stále vedie nad Spišskou Novou Vsou 2:0.

71
    Domáci futbalisti dávajú gól po krásnej kombinačnej akcii, ten však napokon neplatí pre postavenie mimo hru.

72
    Žilinčania sa znovu rútia po pravej strane dopredu, po nepríjemnom zákroku hráča hostí je však akcia zastavená.

73
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Petrák, prichádza Majštiník.

75
    Domáci Juraj Martinček posielal do šestnástky hostí dobrý center, obrana Novesu si s ním však dokázala poradiť.

76
    Zápas nám pomaly, ale isto speje k svojmu záveru, hostia sa zatiaľ o kontaktný gól príliš nepokúšajú.

77
    Tak tentoraz to skúsili, strela hosťujúceho krídelníka z hranice šestnástky však bola zblokovaná obrancom Žiliny.

78
    Hlavný rozhodca rozdáva napomínania na oboch stranách, žlté karty z toho napokon nebudú.

79
    Domáci futbalisti znovu okupujú pokutové územie Spišskej Novej Vsi.

80
    MŠK Žilina B dáva gól! Krásna akcia domáceho tímu, RÓBERT BOŽENÍK dostal výbornú prihrávku, ostal sám pred Huszárikom a bez problémov pridáva tretí gól svojho tímu!

80
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Šoltés, prichádza Vitkaj.

81
    O víťazovi dnešného stretnutia je zjavne rozhodnuté, domáci však napriek tomu pokračujú v ofenzíve.

82
    Ďalšia veľká možnosť domácich, no lopta letí vedľa Huszárikovej bránky.

85
    Obrovská šanca hostí, po strele z hranice šestnástky sa ešte teraz trasie brvno Vajsovej bránky!

86
    Domáci sa ešte snažia niečo vymyslieť aj smerom dopredu, tréner Kentoš ich však nabáda aj k pozornej defenzíve.

88
    Už sa nám blíži úplný záver dnešného zápasu, Žilina B stále vedie nad Spišskou Novou Vsou bez väčších problémov 3:0.

89
    Strelu Róberta Boženíka zblokoval jeden z obrancov hostí.

90

S konštatovaním, že futbalisti MŠK Žilina B zvíťazili v 28. kole druhej futbalovej ligy nad FK Noves Spišská Nová Ves 3:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok soboty. Dočítania priatelia. (18:49:18)