Kortrijk – Waregem 1:2 (kon.) | Eupen – Sint-Truiden 3:1 (kon.) | Lierse – Leuven 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Mouscron 3:2 (kon.) | Lokeren – Antverpy 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren
3:2 (1:1)
Royal Excel Mouscron
cz Sobota 05.05.2018, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V 7. kole skupiny o Evropskou ligu se proti sobě utkají týmy Waasland-Beveren a Royal Excel Mouscron. V posledním vzájemném zápase se tato mužstva spolu utkala v rámci 4. kola této skupiny na půdě Mouscronu. Už v 11. minutě poslal do vedení hosty Verstraete, ale ve 36. minutě srovnal domácí Jelavić. V 74. minutě dostal druhou žlutou kartu domácí Amallah a oslabil tak svůj tým. Nakonec už branka nepadla a utkání skončilo remízou 1:1. Nyní se bude hrát na stadionu Freethiel v Beverenu. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Waasland-Beveren se momentálně nachází na posledním šestém místě s dvěma body a skóre 3:10. V posledním utkání zavítal na stadionu Den Dreef, kde hraje svoje domácí utkání Leuven. V prvním poločase sice byli hosté lepší, ale branku vstřelit nedokázali. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale ani tentokrát gól nepadl a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Nejlepším střelcem je se sedmnácti góly Thelin.
    Mouscron se momentálně nachází na čtvrtém místě se sedmi body a skóre 9:12. V posledním utkání přivítal na své půdě Waregem. První poločas ovšem vedli domácí po brance Amallaha ve 29. minutě. V 65. minutě ovšem srovnal Harbaoui a o minutu později otočil zápas Olayinka. Konec utkání už si hosté pohlídali a vyhráli 2:1. Nejlepším střelcem je s devatenácti góly Harbaoui.

Waasland-Beveren: Goblet – Jans, De Schutter, Caufriez, Verburgh, Foulon – L. Verstraete, Vanzo, Schryvers – Boljević, Kiese Thelin.
    Náhradníci: Roef – Angban, Buatu Mananga, Demir, Myny, Ndiaye, Sadiko, Joachim Van Damme.

Royal Excel Mouscron: Bailly – Galitsios, Godeau, de Medina, Huyghebaert – Mbombo Lokwa, Aidara, Spahiu, Amallah, Van Durmen – Rotariu.
    Náhradníci: Werner – Debaisieux, Gulan, Jelavič, Olinga, Petit, Mohamed.

Rozhodčí: Kevin Van Damme – Thibaud Nijssen, Tom Vanpoucke.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté z Mouscronu a drží míč na své polovině.

2
    Hosté se pokusili projít do vápna Waaslandu, ale domácí obrana zabojovala a získala míč.

3
    Logan Bailly musel být pozorný, jelikož se domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale to nebylo razantní.

5
    Domácí získali autové vhazování, jelikož přihrávka Mouscronu nebyla přesná.

6
    Hosté dnes nastoupili v černých dresech. Domácí Beveren ve žlutých.

6
    Yanis Mbombo Lokwa se řítil po pravé straně, ale Niels Verburgh mu vypíchl míč a Mouscron tak má rohový kop.

7
    Po rohovém kopu se ovšem hosté nedostali do žádné střely a následně skončil míč v zámezí. Merveille Goblet tak má odkop od své svatyně.

8
    Domácí se dopustili faulu a hosté tak mají volný kop.

9
    Ovšem následný centr skončil jen u brankáře Logana Baillyho.

9
    Žlutou kartu dostává Niels De Schutter (Waasland-Beveren).

10
    Maximiliano Caufriez se dopustil faulu a Mouscron tak má volný kop z levé strany.

11
    Domácí to zkouší středem hrací plochy.

12
    Dorin Rotariu dával přihrávku do vápna z pravé strany, ale nic nebezpečného z toho nakonec nebylo.

13
    Mouscron právě vstřelil branku! Tak to je paráda, kterou předvedl DORIN ROTARIU! Tento hostující útočník se dostal k míči na pravé straně, následně vlezl do vápna přes dva domácí obránce a zakončil do technickou střelou do levé šibenice! Mouscron tak vede 1:0. Asistence: Galitsios.
    13. Dorin ROTARIU - 0:1

14
    Přihrávka domácích do vápna hostů skončila jen u soupeře.

16
    Hosté mají míč pod kontrolou a opět se zkouší dostat dopředu.

19
    Waasland právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Daam Foulon skvěle prošel po levé straně, následně odcentroval před bránu, kde byl volný ISAAC KIESE THELIN a ten zakončil do hostující svatyně. Stav je tak srovnán na 1:1. Asistence: Foulon.
    19. Isaac Kiese Thelin - 1:1

20
    Nyní domácí získali autové vhazování na své polovině.

22
    Hostující hráč ztratil míč ve středu hrací plochy, ale následně se k balónu přece jen dostal Mouscron.

23
    Yanis Mbombo Lokwa dostal skvělý centr z pravé strany, ale následně zakončil z voleje jen nad bránu Gobleta.

24
    Foulon srazil hostujícího hráče k zemi a rozhodčí podruhé v dnešním utkání vytáhl žlutou kartu.

26
    Nyní se bojuje ve středu hrací plochy. Následně se dopředu dostali domácí a po zákroku na útočníka Beverenu se dožadovali odpískání penalty, ovšem rozhodčí rozpažil a jasným gestem ukázal, že tohle nehodlá pískat.

28
    Jérémy Huyghebaert převedl hru na pravou stranu, ale tam se následně k míči dostali domácí.

30
    Hostující hráč zkusil střelu z nějakých dvaceti metrů, ale ta letěla přesně do míst, kde byl připraven Merveille Goblet a ten tak chytil míč do rukou.

31
    Nyní drží míč hráči Beverenu, ovšem poté přišla nepřesná přihrávka brankáře Gobleta a hosté mají autové vhazování.

32
    Po autovém vhazování se k míči dostal Benjamin Van Durmen, který si ho navedl a z velké dálky vypálil, ovšem jeho pumelice šla pouze do břevna!
    32. Van Durmen trefil jen horní tyč.

33
    Nyní Mouscron získal rohový kop z levé strany.

34
    Ovšem následně hosté rozehráli nakrátko a následný centr skončil u domácích borců, kteří odkopli míč do bezpečí.

35
    Dorin Rotariu to zkusil naprosto stejně jako při své první brance, ale tentokrát předvedl Merveille Goblet skvělý zákrok a následuje rohový kop pro Mouscron.

36
    Po následném rohu se ale hostující hráč dopustil faulu.

37
    Mohamed Aidara se nyní provinil faulem a Beveren tak bude u míče.

38
    Dorin Rotariu se provinil faulem, když zfauloval Caufrieze.

39
    Dorin Rotariu byl ve velmi dobré šanci, ale místo zakončení ještě posunul míč na levou stranu, kde si ho ale jeho kolega nezpracoval nejlépe a střela tak nepřišla.

40
    Van Durmen se provinil faulem a rozhodčí vytáhl žlutou kartu.

42
    Nyní domácí získali autové vhazování na své polovině a zahrál si i brankář Merveille Goblet.

43
    Hosté to zkusili po pravé straně, ale tam je nedovoleným zákrokem zastavil Jur Schryvers.

44
    Hosté získali rohový kop z pravé strany.

45
    Ovšem následně zakončení nepřišlo a dopředu se vydal Beveren. Poté zkusil domácí hráč vystřelit, ale jeho pokus šel jen nad bránu Baillyho.

45

První poločas je u konce a stav je zatím nerozhodný 1:1. Ve 13. minutě se Dorin Rotariu skvěle uvolnil na pravé straně, následně prošel přes dva hráče a zakončil do levé šibenice. O šest minut později si Isaac Kiese Thelin naběhl na centr z levé strany a srovnal stav na 1:1. Ve 32. minutě vypálil z velké dálky Benjamin Van Durmen, ale trefil pouze břevno.

Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

46

46
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Niels Verburgh, přichází Victorien Angban.

47
    Domácí získali rohový kop, ovšem následně žádné zakončení nepřišlo.

48
    Přihrávka z kopačky domácího hráče do vápna nikoho nenašla a u míče tak bude brankář Logan Bailly.

50
    Ani útok Mouscronu nic nepřinesl a míč skončil jen u gólmana Merveille Gobleta.

51
    Louis Verstraetese dostal ke střele, ovšem jeho pokus skončil pouze vedle levé tyče.

53
    Hra ve druhé půli není příliš atraktivní a nyní získali míč opět domácí.

55
    Domácí hráč se dostal ke střele, ovšem tu napálil pouze do hostujícího hráče.

57
    Nyní se Aleksandar Boljević opřel do střely, ale s touto pumelicí si poradil Logan Bailly, který vyrazil míč.

59
    Nyní Beveren drží míč. Následně přišla přihrávka Boljeviće do vápna, kde si sběhl Louis Verstraete, ale jeho zakončení skvěle chytil Logan Bailly.

60
    A opět se domácí dostali ke střele uvnitř vápna, ale Logan Bailly je dnes ke skvělé formě a vyrazil míč.

63
    Mouscron právě vstřelil branku! Hosté jdou opět do vedení! Sebastjan Spahiu naprosto skvěle poslal přihrávku na SELIMA AMALLAHA, který následně překonal domácího brankáře a poslal Mouscron do vedení. Asistence: Spahiu.
    63. Selim AMALLAH - 1:2

65
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Sebastjan Spahiu, přichází Fabrice Olinga.

68
    Amallah se provinil faulem, za který dostal žlutou kartu a Beveren má volný kop.

69
    Domácí drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet.

70
    Tak to je nádhera, kterou teď předvedl domácí hráč a je srovnáno na 2:2! FLORIANO VANZO si vzal míč a z velké dálky vyslal pumelici, která skončila přesně u pravé tyče! Brankář Bailly se ani nepomohl. Asistence: Foulon.
    70. Floriano VANZO - 2:2

71
    Nyní míč skončil u hostujícího brankáře, který jej chytil do rukou.

72
    Nyní vypálil Jur Schryvers pouze nad bránu Mouscronu.

74
    Domácím se nepodařila přihrávka, ale následně opět získali míč.

75
    Isaac Kiese Thelin se dostal do zakončení hlavou po centru z pravé strany, ale jeho pokus skončil jen vedle brány.

77
    Nyní se bojuje především ve středu hrací plochy.

78
    Následný centr domácích z pravé strany skončil pouze u obrany Mouscronu a hosté jdou dopředu.

79
    Následně se hostující hráč dostal ke střele, ale Merveille Goblet předvedl dobrý zákrok a následuje rohový kop pro Mouscron.

80
    Následně si ovšem vzal míč do své moci gólman Merveille Goblet.

81
    Nyní se hosté doputili faulu a Beveren má přímý kop.

82
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Joachim Van Damme.

83
    Ovšem střela z přímého kopu šla pouze nad bránu Mouscronu.

84
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Louis Verstraete, přichází Olivier Myny.
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Clement Petit.

86
    Hosté se pokoušeli dostat ke střele, ale domácí vše vyřešili.

88
    Nyní to Beveren zkouší po levé straně, následně se hostující hráč dopustil faulu.

89
    Beveren získal rohový kop z levé strany a může tak rozhodnout dnešní utkání.

89
    Beveren jde minutu před koncem do vedení! Rohový kop byl rozehrán nakrátko, následně ale přišel centr Vanza, který doletěl až k noze ISAACA KIESE THELINA a ten zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Vanzo.
    89. Isaac Kiese Thelin - 3:2

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90+1
    Nyní míč skončil až u brankáře Merveille Gobleta, který ho posunul na pravou stranu a domácí kontrolují konec utkání.

90+2
    Hosté sice měli autové vhazování, ale následně se míče ujmuli domácí.

90+3
    Hosté získali volný kop a je to jejich poslední šance srovnat zápas.

90+3
    Boljević s Petitem si asi ještě něco vyřikávali a byli odměněni žlutými kartami.

90+3

Je konec. Waasland-Beveren se dvakrát dotáhl na soupeře a nakonec minutu před koncem rozhodl zápas ve svůj prospěch. Ve 13. minutě se Dorin Rotariu skvěle uvolnil na pravé straně, následně prošel přes dva hráče a zakončil do levé šibenice. O šest minut později si Isaac Kiese Thelin naběhl na centr z levé strany a srovnal stav na 1:1. Ve 32. minutě vypálil z velké dálky Benjamin Van Durmen, ale trefil pouze břevno. V 63. minutě poslal hosty do vedení Amallah, ale o sedm minut později srovnal Vanzo, který vypálil pumelici velké dálky. Nakonec minutu před koncem přišel centr Vanza do vápna, kde byl Kiese Thelin a ten zakončil přesně k pravé tyči a rozhodl o dnešní výhře Beverenu.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:53)