NJ Devils – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 5:4 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 5:4 (kon.)
Tampa Bay – Boston 4:0 (kon.) | Florida – Nashville 2:1 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 4:5 (0:1 po s.n.) | San Jose – Dallas 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Boston Bruins
cz Streda 04.04.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování NHL! Dnešní program nejlepší hokejové ligy světa nabízí celkem devět zápasů. Zde budete moci sledovat vzájemný duel mezi dvěma nejlepšími týmy Východní konference – Tampa Bay Lightning přivítají Boston Bruins. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

David Pastrňák (BOS) – pravé křídlo, 21 let, CZE
    Lightning dnes bude chybět kvůli zranění v dolní části těla kapitán Steven Stamkos

Příjemný večer! Utkání mezi Lightning a Bruins, tedy duel mezi dvěma nejlepšími týmy Východní konference, začne za necelou půlhodinku.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman (A), Coburn (A), Sergačjov – Palát, B. Point, Kučerov – J. T. Miller, T. Johnson, Conacher – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, Holden, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Donato – Heinen, Backes (A), Acciari – Schaller, Cave, B. Gionta.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Greg Devorski, Kory Nagy.

BOS: T. Rask – Chára, McAvoy – Marchand, Bergeron, Pastrňák

Zahajovací formace nastoupeny na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání co nevidět začne!

Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Patrice Bergeron, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly pro Boston.

00:40
    Marchand přihrál doprava na Donata, Vasilevskij podržel kotouč ve svém náručí a hru přerušil.

00:58
    Od levého mantinelu střílel na druhé straně Hedman. K dorážce se pak ještě dostal u pravé tyče Gourde, Rask odolal.

01:47
    Backes nabil Acciarimu, jeho střelu z první vyráží gólman Tampy pravým betonem.

02:18
    Utkání má hned od začátku pořádné grády.

02:41
    Krug vypálil od modré čáry, avšak minul tři tyče.

03:01
    K další střele se dostal na levé straně Gionta, Vasilevskij vyrazil do rohu.

03:20
    Střelecký pokus Cháry zblokován Callahanem, kotouč míří do střední třetiny.

03:40
    Kučerov nabral rychlost, dobruslil Cháru a ještě stihl ohrozit Raska. Brankář Bruins ale připraven na správném místě.

04:10
    Další útočná akce domácí Tampy končí ofsajdem.

04:24
    Cirelli vystřelil ze středu útočného pásma, Rask nachází touš ve své lapačce.

04:35
    Gourde střílel z první, avšak minul Raskovu svatyni.

05:01
    Střely na branku: 4 – 4

05:16
    Prudká střela od Schallera, Vasilevskij ale díky Girardiho bloku zasahovat nemusel.

06:16
    Kučerov se ocitl v obrovské šanci, když dorážel pokus Pointa do prázdné branky. Raska však dokázal skvěle zastoupit Bergeron.

07:01
    Boston v postavení mimo hru, je tu první reklamní přestávka.

07:01
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se ve střední zóně mezi hole Cirelliho a Krejčího.

07:57
    Sergačjov zblokoval pokus z hole Heinena, Vasilevskij tak mohl zůstat v klidu.

08:12
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., podražení).

08:12
    Bolts si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání! Vhazování po levici Tuukky Raska.

08:38
    Po střele Johnsona nastal před Raska menší zmatek. Gólman hostů ale stihl včas schovat puk do své moci.

08:59
    Schaller vyhazuje až k Vasilevskému, Bruins tak mohou prostřídat svou čtveřici.

09:13
    Začala druhá minuta z trestu Heinena, Lightning opět v útočném pásmu.

09:20
    Prudká střela Hedmana od modré končí na zadním plexiskle.

09:41
    Lightning se provinili při vlastní přesilovce icingem, vhazovat se tedy v jejich obranné třetině.

10:12

10:15
    Již po skončení početní výhody se dostal do zajímavé šance po pasu od Killorna Gourde. Trefil ale pouze boční síť.

10:31
    Střely na branku: 14 – 5

11:12
    Donato se zkoušel prosadit individuálně po pravé straně, obrana Tampy Bay byla však pozorná.

11:37
    Girardiho střelecký pokus od modré tečován Kučerovem, kotouč ale končí v ochranné síti. Následuje druhá reklamní přestávka.

11:37
    Zpět do akce. Point a Bergeron v souboji na buly po levici Tuukky Raska.

11:48
    Kučerov vybídl ke střele Strålmana, Rask zasahuje.

12:23
    Palát přihrával mezi kruhy na Kučerova, jeho zakončení ovšem postrádalo razanci.

12:37
    Na opačné straně tu máme pokus Heinena, Vasilevskij si pohlídal svou pravou tyč.

13:12
    Nyní se zase do šance tlačil Johnson. Dobrou defenzivní práci ale odvedl Holden.

13:16
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo poblíž brankáře Medvědů.

13:41
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., podražení).

13:41
    Bruins si zahrají rovněž první přesilovku! Vhazuje se po pravici Andreje Vasilevského.

13:45
    Ihned po vhazování pálil bez přípravy Krug. Vasilevskij ale zasahovat nemusel.

14:15
    Lightning dostávají kotouč pryč ze své obranné zóny.

14:42
    První polovina ze Sergačjovova trestu je minulostí.

15:16
    Nepřesná přihrávka od McAvoye, Millerovi se daří vyhodit.

15:41

15:56
    Střely na branku: 16 – 6

16:51
    Marchand přihrával chytře před branku Bergeronovi, jeho teč je ovšem nepřesná.

17:22
    Bergeron v další slibné příležitosti, jeho střela z mezikruží ale končí na tyči!

17:29
    Vasilevskij má kotouč pod kontrolou, sudí hru přerušují a na řadu přichází další reklamní přestávka.

17:29
    2 minuty a 31 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po levici brankáře Blesků.

18:03
    Zakázané uvolnění ze strany Bostonu.

18:08
    Střela McDonagha od modré čáry byla nepříjemně tečována. Touš jen těsně minul pravou tyč Raskovy svatyně.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:35
    Po pasu od Marchanda střílel zprava McAvoy, minul ale branku.

19:53
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., podražení).

19:53
    Druhá početní převaha Tampy Bay! 6 vteřin a 6 desetin do konce třetiny.

19:59
    Kotouč se nachází v pravém rohu, do šaten se půjde za bezbrankového stavu.

Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté Tampy a Bostonu jsou zpět na ledové ploše. Druhá perioda bude zahájena za několik málo okamžiků.

20:01

20:02
    Lightning začínají druhou třetinu na přesilové hře.

20:24
    Rychlá kombinace v podání Hedmana a Kučerova. Následné zakončení Johnsona ovšem nepřesné.

20:55
    Bergeron střílel při vlastním oslabení, Vasilevskij vyrazil bez větších potíží pravým betonem.

21:39
    Sergačjov vystřelil z první, Rask vyrazil.

21:53

22:00
    Tampa měla při přesilovce opět několik dobrých příležitostí, na úvodní branku však i nadále čekáme.

23:18
    Čároví odpískali domácím zakázané uvolnění.

23:39
    Bruins se podařilo překonat Vasilevského. Branky bylo ovšem dosaženo po hře vysokou holí.

23:39
    Vhazuje se ve střední třetině.

24:45
    Kučerov pálil zprava z první, Rask vyráží betonem.

25:01
    Tampa právě vstřelila branku!
    Začátek šestadvacáté minuty, Lightning otevírají skóre utkání! Kučerov našel křižnou přihrávkou BRAYDENA POINTA. Jeho střela z pravé strany prochází brankáři Bruins mezi vyrážečkou a betonem. Pro rodáka z Calgary jednatřicátá branka v sezoně, 1:0! Asistence: Nikita Kučerov, Braydon Coburn.
    25:01 Brayden POINT - 1:0

25:16
    Střely na branku: 21 – 12

25:29
    Vasilevskij kryje střelecký pokus Bergerona. Hra přerušena.

26:12
    Na druhé straně zase pokus z hole Johnsona. Rask kryje a následuje reklamní přestávka.

26:12

26:54
    Coburnovo nahození se ještě snažil dorážet Kunitz. Rask podržel své mužstvo.

27:18
    Zatím sledujeme opravdu pěkné utkání od obou týmů.

28:12
    Po Krugově přihrávce střílel Marchand. Vasilevskij vyrazil puk do ochranné sítě.

28:27
    Hedmanova střela od levého mantinelu tečována Palátem, gólman Bostonu musel zakročit.

28:56
    Hosté odevzdali touš soupeři a odcházejí vystřídat.

29:16
    Schaller to nyní zkoušel z úctihodné vzdálenosti, Vasilevskij bez problémů vyrazil.

29:40
    Icing Bruins.

29:56
    Střely na branku: 26 – 15

30:11
    Máme za sebou polovinu utkání. Tampa zatím vede nad Bostonem 1:0.

30:39
    Gourde se snažil překvapit Raska střelou z ostrého úhlu, finský brankář ve službách Bruins pozorný. Pokračovat budeme opět po reklamní přestávce.

30:39
    Zpět do dění zápasu. Paquette a Backes na buly po pravici Tuukky Raska.

30:59
    Bolts jdou do dvougólového vedení! Na modré napřáhl k prudké střele po Coburnově zadovce VICTOR HEDMAN. Rask toho příliš přes clonícího Paquettea neviděl a dělovka švédského beka zapadla přesně k pravé tyči. Pro rodáka z Örnskoldsviku šestnáctá trefa v sezoně, 2:0! Asistence: Braydon Coburn, Ryan Callahan.
    30:59 Victor HEDMAN - 2:0

31:46
    Po icingu Blesků se hra přesune před Vasilevského.

31:53
    McAvoy na Pastrňáka, ten se ale nakonec ke střele nedostal.

32:24
    Lightning tedy odskočili do dvoubrankového vedení. Jaká bude odpověď Bostonu?

33:37
    Krejčí přihrál dobře na Kevana Millera. Jeho střelu z levé strany ovšem Vasilevskij dokázal zlikvidovat.

33:58
    Bruins se ještě na moment udrželi v útočné třetině, Vasilevského ale již neohrozili.

34:13
    Callahan vyhrál bruslařský souboj s Krugem a následně vytvořil šanci pro své mužstvo. Rask se měl co ohánět.

34:27
    Domácí přidávají po zásluze třetí gól! Po další dobré akci Callahana se prosazuje z předbrankového prostoru CHRIS KUNITZ. Bývalý útočník Penguins zapisuje do statistik třináctý gól v letošní sezoně, 3:0! Asistence: Ryan Callahan, Dan Girardi.
    34:27 Chris KUNITZ - 3:0

34:27
    Bruins si ale ještě berou coach's challenge. Domnívají se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.

34:27
    Branka platí i po zkoumání videa.

35:02
    Lightning při chuti. Po Cirelliho přihrávce zakončoval bekhendem Killorn, Rask vyrazil.

35:11
    Střely na branku: 33 – 18

35:21
    Hra přerušena, v Amalie Areně proběhne další z reklamních přestávek.

35:21
    Konec reklamní pauzy. 4 minuty a 39 vteřin před koncem druhé třetiny se vhazuje po pravici Andreje Vasilevského.

35:59
    Marchand se natlačil z levé strany před Vasilevského, gólman Blesků ale dokázal skvěle zasáhnout levým betonem!

36:09
    Schaller se snažil být důrazný na brankovišti, Vasilevskij ale dostal puk včas do svého držení.

36:53
    Střelecký pokus Coburna od modré čáry zblokována Kevanem Millerem.

37:16
    Rask zkrotil poskakující kotouč na svém brankovišti, následovat bude buly po jeho pravé ruce.

37:24
    Bruins se dostali do ofsajdu.

38:24
    Svěřenci Bruce Cassidyho vyhodili na zakázané uvolnění.

38:41
    Acciari přihrával mezi kruhy, nikoho ze spoluhráčů ovšem nenašel.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., nedovolené bránění).

39:04
    Druhá přesilovka Bostonu! Podaří se hostům před koncem prostřední periody snížit?

39:10
    Cirelli vyhrál buly, Tampě se ale následně vyhodit nepodařilo.

39:34
    Nepřesná přihrávka od Marchanda, kotouč míří do střední třetiny.

39:59
    V poslední vteřině se ještě dostal do velmi dobré šance Bergeron, jen těsně však minul.

Trestné minuty: 4 – 4

Obě mužstva se vrátila zpět na led Amalie Areny. Závěrečné třetí dějství začne za malou chvíli!

40:01

40:02
    Do konce trestu Victora Hedmana zbývá 1 minuta a 4 vteřiny.

40:47
    Bruins se na chvíli udrželi v útočném pásmu, k žádnému zakončení se ovšem nedostali.

40:49
    Kotouč se dotkl střídačky domácích, hra přerušena.

40:51
    Vhazovalo se po levici Andreje Vasilevského.

41:04

41:31
    Icing Bolts, vhazovat se tedy bude opět v jejich obranné zóně.

41:50
    Chára dostal nabito od Bergerona, Vasilevskij dokázal vyrazit.

42:16
    Hedman vyhodil na další zakázané uvolnění Tampy Bay.

42:34
    4:0 pro Lighnting! Do situace 2 na 1 se dostali J. T. MILLER a Johnson. První jmenovaný to vzal na sebe a svou střelu umístil pod horní tyč. Pro pětadvacetiletého forvarda třiadvacátá branka v sezoně! Bez asistence.

42:39
    Suvenýr pro fanoušky. Vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.

43:57
    Bostonu nevyšel přechod do útočného pásma, čároví byli nuceni odpískat ofsajd.

44:46
    Střely na branku: 34 – 24

45:10
    Zakázané uvolnění od hostujících hokejistů.

45:33
    První útočná formace Bostonu se dostala do velmi dobré šance. Vasilevskij se však vyznamenal a i nadále tak drží čistý štít.

46:27
    Signalizovaný trest pro Medvědy, Vasilevskij opustil svou branku.

46:49
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hákování).

46:49
    V pořadí třetí přesilová hra Tampy Bay začne ale až po reklamní přestávce.

46:49
    Pojďme na to. J. T. Miller a Schaller na vhazování po levici Tuukky Raska.

47:30
    Gionta vystřelil od modré při vlastním oslabení, Vasilevskij vyrazil vyrážečkou.

47:55
    Lightning se zatím nedaří usadit se v útočné třetině.

48:33
    Sergačjov zkusil štěstí od modré čáry, Rask kryje.

48:45
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Tim Schaller – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:45
    Přesilová hra 5 na 3 bude trvat pouze 4 vteřiny. Buly po levici Tuukky Raska.

48:49
    Hosté ve čtyřech.

49:28
    Hokejisté Tampy už ani nikam příliš nespěchají. K dispozici mají také slušný náskok.

50:45

50:51
    Střely na branku: 35 – 28

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Lightning vedou nad Bruins s přehledem 4:0.

51:50
    Zakázané uvolnění Bolts se pískat nebude, Krug tak musí hrát kotouč.

52:11
    Pastrňák se pokoušel zaútočit, dobrou defenzivní práce ovšem odvedl Hedman.

52:48
    Chára to zkusil od levého mantinelu, Vasilevskij vyrazil betonem.

53:19
    DeBrusk předložil puk Krugovi, gólman Blesků zasahovat nakonec nemusel.

53:52
    Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.

53:52
    6 minut a 8 vteřin do konce třetí třetiny, Johnson a Krejčí v souboji na buly v neutrální zóně.

54:25
    Nepřesná rozehrávka Bostonu, vhazovat se bude poblíž Raska.

54:56
    Střely na branku: 36 – 30

55:15
    Pastrňák vystřelil po přihrávce McAvoye z první, netrefil ale vůbec bránu. Následuje další reklamní přestávka.

55:15
    Zpět do akce. Do konce závěrečné periody zbývají už pouze 4 minuty a 45 vteřin.

55:21
    Kotouč se dotkl střídačky Tampy Bay, vhazovat se bude opět poblíž Vasilevského.

56:01
    Grzelcykova střela od modré byla tečována, skončila však na zadním mantinelu.

56:21
    Z pravého kruhu pro vhazování to nyní zkoušel Gionta, puk byl ale zblokován Hedmanem do ochranné sítě.

57:51
    Čároví odpískali Bostonu postavení mimo hru. Do konce utkání zbývá 129 vteřin.

57:58
    Ihned po buly vyhodili domácí na zakázané uvolnění.

58:43
    Utkání se už spíše pouze dohrává.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu.

59:06
    Diváci už nyní vstávají ze svých sedadel a aplaudují svým oblíbencům za dnešní předvedený výkon.

59:54
    Cave ještě vyzkoušel Vasilevského pozornost, ten bez problémů vyrazil.

Lightning byli v dnešním utkání ve všech ohledech o něco lepším týmem a zaslouženě tak porazili Bruins 4:0. Zároveň se tím bodově dotáhli na svého soupeře v boji o první místo Východní konference.
    Brankář Andrej Vasilevskij pochytal všech 33 střel Bostonu a zaznamenal tak osmé čisté konto v letošní sezoně! Vytvořil tím v této statistice nový klubový rekord. Za domácí mimochodem postupně skórovali Brayden Point, Victor Hedman, Chris Kunitz a J. T. Miller.

na ledě Floridy Panthers

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci! (04:25:29)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 26. B. Point (Kučerov, Coburn), 31. Hedman (Coburn, Callahan), 35. Kunitz (Callahan, Girardi), 43. J. T. Miller

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman (A), Coburn (A), Sergačov – Palát, B. Point, Kučerov – J. T. Miller, T. Johnson, Conacher – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Rozhodca: Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Greg Devorski, Kory Nagy

Diváci: 19 092