NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 4:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:7 (kon.)
NY Rangers – Columbus 3:5 (kon.) | Ottawa – Florida 2:7 (kon.) | Tampa Bay – Toronto 4:3 (kon.)
Detroit – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – LA Kings 2:1 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:5 (kon.)
Vegas – Vancouver 4:1 (kon.) | San Jose – NJ Devils 6:2 (kon.)

3. John Tavares (NYI) 0+2 (06:19:46)

Domácí celek zcela po zásluze vyhrává tento zápas 4:1. Islanders byli střelecky aktivnější, svého soupeře v tomto ohledu porazili 40:37. New York se mohl spolehnout na svého brankáře.

59:50
    Thomas Hickey kontroluje hru.

59:30
    Už se nic nestane, ani jeden celek se nikam nežene.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase.

58:32
    Po střele od modré čáry, kterou vyslal hostující Justin Schultz končí puk v ochranné síti nad brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hra je přerušena pro přihrávku rukou.

57:45
    Christopher Gibson musel být pozorný, na jeho branku vypálil z mezikruží Tom Kühnhackl.
    57:31 Jordan EBERLE - 4:1

57:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč posílá z dobré pozice do prázdné branky JORDAN EBERLE. Asistence: John Tavares a Ryan Pulock.

57:00
    Hosté hrají bez brankáře.

56:46
    Chad Ruhwedel minul branku z dobré střelecké pozice, jeho pokus ale vůbec nebyl špatný.

56:16
    Johnny Boychuk se těžko zvedá z hrací plochy po souboji u mantinelu.

55:26
    Andrew Ladd se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře. Matt Murray zasáhl a puk vyrazil mimo.

54:44
    Matt Murray kryje ránu, kterou vyslal domácí hráč. Komerční přestávka.

54:07
    Christopher Gibson drží své spoluhráče ve dvoubrankovém vedení, nyní si poradil s pokusem, který vyslal Patric Hörnqvist.

53:34
    New York míří k výhře v tomto zápase, sledujeme takticky vedenou hru ze strany domácích.

53:09
    Casey Cizikas vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se on ani jeho spoluhráči nedostali.

52:23
    Vhazovat se bude před brankou Islanders, kteří míří za výhrou v tomto zápase.

52:00
    Osm minut hry zbývá do konce zápasu, nyní výborně z dolní hranice kruhu vypálil Andrew Ladd, jehož pokus se od tyčky odrazil mimo branku. Následně hrál Jake Guentzel. Štěstí měl nyní hostující celek.

51:42
    Andrew Ladd velmi dobře tečoval kotouč před brankou, ale jeho projektil kryje brankář Penguins.

50:36
    Domácí brankář přerušuje hru po střele od modré čáry. Christopher Gibson drží puk po zakončení Letanga.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:58
    Christopher Gibson kryje kotouč, který na něj vyslal Chad Ruhwedel.

49:03
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Domácí hokejisté mají více ze hry a hrají lépe.

48:42
    Casey Cizikas pálil od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno kryje brankář Matt Murray.

48:11
    Bryan Rust se dostal do výborné střelecké pozice, jeho projektil ale končí mimo branku, následně vyhazují domácí přes všechny čáry.

47:28
    Od modré čáry to zkoušel aktivně hrající Johnny Boychuk, jeho projektil snadno kryje brankář hostujícího celku.

46:38
    Sidney Crosby dobře zakončoval, jeho pokus kryje domácí brankář. Christopher Gibson přerušuje hru, komerční přestávka.

45:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    45:41 Anders LEE - 3:1

45:41
    Domácí celek využívá přesilovou hru a navyšuje své vedení. Pohotovou ránou z hranice brankoviště prostřelil brankáře soupeře ANDERS LEE. Asistence: Mathew Barzal a John Tavares.

45:20
    Matt Murray si poradil se střelou, kterou vyslal Nick Leddy od modré čáry.

45:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:56
    Kris Letang se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

44:28
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., podražení).

43:57
    Patric Hörnqvist vypálil z dobré pozice, jeho pokus zblokoval Adam Pelech.

43:20
    Justin Schultz nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat. Následně pálil Jamie Oleksiak a jeho pokus kryje Christopher Gibson,

42:51
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu

42:20
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí momentálně nenabízí.

41:30
    Dennis Seidenberg pálil z mezikruží, ale branku trefit nedokázal.

41:08
    Dennis Seidenberg vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Pittsburghu.

40:30
    V poklidném tempu se hraje úvod třetí třetiny, do které vstupuje s jednobrankovým vedením domácí celek.

40:01

Po druhé třetině platí jednobrankový náskok domácích, jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině a dal ji hostující celek, pohotovou ránou snížil Conor Sheary.

40:00

39:50
    Už se nic nestane.

39:19
    Christopher Gibson si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z velké blízkosti Jevgenij Malkin.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:42
    Ross Johnston se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil dokázal brankář Penguins zastavit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
    37:14 Conor SHEARY - 2:1

37:14
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    První chybičku udělala obrana domácího a soupeř toho využil. Kessel našel zcela volného CONORA SHEARYHO, který poměrně snadno zakončoval do odkryté branky, kterou trefil. Asistence: Phil Kessel, Derick Brassard.

36:51
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

36:07
    Jevgenij Malkin vedl útočnou akci svého celku, do střelecké pozice se ale nedostal.

35:43
    Jamie Oleksiak vypálil z velké dálky, spíše kotouč nahazoval na branku. Puk vyklepal domácí brankář z výstroje.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Bryan Rust měl na hokejce snížení, ale nedokázal poskakující kotouč zpracovat.

34:42
    Phil Kessel byl připravený před brankou na střelu, ale kotouč se k němu nedostal.

34:11
    Vhazovalo se před brankou hostujícího celku, Adam Pelech vypálil a minul.

34:04
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí. Komerční přestávka bude následovat.

33:58
    Dennis Seidenberg zblokoval střelecký pokus, jehož autorem byl aktivně hrající Kris Letang.

33:32
    Pittsburgh se nyní usadil v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet. Výsledkem tlaku hostujícího celku byla střela Carla Hagelina, se kterou si brankář poradil.

32:37
    Domácí brankář byl pozorný a nyní si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Kris Letang z předbrankového prostoru.

31:54
    Komerční přestávka.

31:54
    Matt Murray si poradil se střelou Pulocka, následně je branka Pittsburghu posunutá.

31:30
    Patric Hörnqvist se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení snadno zastavuje dobře postavení brankář Islanders. Christopher Gibson přerušuje hru.

30:50
    Přesilovku hrají hosté, ale špatně rozehráli, a tak je z toho jen zakázané uvolnění. Buly před brankou Penguins.

30:35

30:31
    Nyní po bleskové akci vypálil hostující Kris Letang, jeho pokus byl nepovedený.

30:03
    Do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase vstupují lépe domácí, ti se dostávají do útočného pásma.

29:45
    50 vteřin budeme sledovat hru čtyři na čtyři.

29:45
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., hákování).

29:32
    Anthony Beauvillier se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zastavil brankář Penguins.

28:44
    Hosté hrají ve čtyřech, Patric Hörnqvist z trestné lavice se dostal do útočného pásma, vypálit ale nedokázal.

28:35
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., krosček).

28:20
    Mathew Barzal neuspěl z dobré pozice před brankou.

27:28
    Nick Leddy se propracoval do střelecké pozice, brankář Matt Murray se štěstím dokázal odolat. Skvěle hrají domácí hokejisté přesilovou hru.

26:44
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., nesportovní chování).

26:19

25:52
    Derick Brassard se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení drží v rukavici domácí brankář.

25:35
    Christopher Gibson přerušuje hru, nechtěl rozehrávat, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

25:09
    Sledujeme rychlý hokej, nyní pálil Patric Hörnqvist z dobré pozice, ale jeho projektil snadno kryje brankář.

24:26
    Bryan Rust zakončoval a jeho pokus velmi dobře zastavil brankář Christopher Gibson. Skvělý zákrok domácího brankáře.

23:59
    Jake Guentzel pálil z předbrankového prostoru, branku ale trefit nedokázal.

23:37
    Mnoho šancí tento rychlý hokej nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

23:00
    Ve druhé třetině mají domácí více ze hry, hostující brankář musí být pozorný.

22:39
    Z pravého kruhu zakončoval Andrew Ladd, jehož projektil byl zblokovaný.

22:10
    Adam Pelech pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil naprosto s přehledem brankář Penguins.

21:43
    Mathew Barzal obkroužil branku, ale gólmana prostřelit nedokázal. Matt Murray skvěle zasáhl.

21:32
    Matt Murray si poradil s pokusem, který vyslal z předbrankového prostoru Anthony Beauvillier.

20:44
    Anders Lee dobře tečoval kotouč před brankou, ale i tak dokázal brankář zasáhnout.

20:31
    Jako první se ve druhé třetině dostal do zakončení John Tavares, jehož pokus vychytal Matt Murray.

20:01

Po první třetině vede střelecky méně aktivní domácí celek. Ten sice na střely prohrává 13:15, nicméně na góly vede 2:0. Prosadili se Johnny Boychuk a Adam Pelech.

20:00

19:35
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu. Mnoho času už z první třetiny nezbývá.

19:19
    Patric Hörnqvist z bezprostřední blízkosti minul braku Islanders.

19:00
    Poslední minuta hry.

18:56
    Z dolní hranice pravého kruhu pálil Jevgenij Malkin, jeho zakončení bylo nepřesné.

18:19
    Ani jeden celek se nikam nežene, v poklidném tempu se úvodní část hry dohrává.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:49
    Sidney Crosby zakončoval z ostrého úhlu, brankáře ale prostřelit nedokázal. Následně se domácí dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat se bude vhazovat ve středním pásmu.

17:20
    Po rychlé akci Pittsburghu se do střelecké pozice dostal zkušený Carl Hagelin, s jehož pokusem si snadno dokázal brankář poradit.

17:11
    Další práce pro brankáře Matta Murraye, tentokrát si poradil s nahozením Rosse Johnstona.

16:18
    Kotouč se dostal do předbrankového prostoru, odkud pálil Brock Nelson, jehož pokus byl nepovedený.

16:10
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

15:57
    Od modré čáry to zkoušel hostující Justin Schultz, i s tímto střeleckým pokusem si brankář poradil.

15:50
    Mnoho šancí k vidění není, momentálně Bryan Rust nahazoval střelou zápěstím kotouč na branku z hodně ostrého úhlu, brankář Christopher Gibson si poradil.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Mathew Barzal dobře vypálil a jeho projektil kryje brankář Matt Murray.

14:34
    Ke střele se dostal hostující Patric Hörnqvist, jehož projektil kryje brankář Islanders. Hra je přerušena. Vhazovat se bude před brankou New Yorku.

13:52

13:33
    Josh Jooris se do zakončení při vlastním oslabení nedostal, obrana byla pozorná.

13:13
    Stále sledujeme přesilovku pět na čtyři, domácí se nastěhovali do útočného pásma.

13:03
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., krosček).

12:59
    V přesilové hře nyní hraje domácí celek velmi dobře, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

12:06
    Od modré čáry zakončoval Carl Hagelin a jeho projektil kryje Christopher Gibson.

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude znovu před brankou hostujícího celku.

11:52

11:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).

11:20
    Josh Bailey tečoval kotouč před brankou, s jeho projektilem si tak tak poradil brankář Pittsburghu.
    10:33 Adam PELECH - 2:0

10:33
    Krátce po polovině první třetiny navyšuje domácí celek své vedení. Tvrdou ránou bez výraznější přípravy se prosazuje dobře střílející ADAM PELECH. Třetí branka v této sezóně pro hráče. Asistence: Tanner Fritz a Andrew Ladd.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Andrew Ladd neuspěl bekhendovou stranou hole.

09:50
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:33
    Sidney Crosby z horní hranice kruhu nedokázal prostřelit brankáře Islanders.

09:24
    Patric Hörnqvist tečoval kotouč před brankou, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Penguins. Christopher Gibson přikryl kotouč.

09:18

09:09
    John Tavares z před brankového prostoru minul bránu, gólman tak zasahovat vůbec nemusel.

08:52
    Riley Sheahan se při vlastním oslabení dostal do brejku, mířil na domácího brankáře, ale prostřelit jej nedokázal.

07:50
    Anthony Beauvillier v dobré pozici před brankou Penguins trefil tyčku, následně nedokázal Brock Nelson dostatečně rychle zakončit. Puk kryje brankář.

07:18
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., držení).

06:08
    Christopher Gibson má kotouč pod kontrolou po střele, kterou vyslal zkušený Sidney Crosby. Hra je přerušena, komerční přestávka.

05:32
    Justin Schultz vypálil z předbrankového prostoru, a tak musel zasahovat domácí brankář, který svou pozici zvládl.
    05:10 Mathew BARZAL - 1:0

05:10
    Domácí celek se dostává do vedení. K puku se propracoval Johnny Boychuk jehož ránu z první tečoval MATHEW BARZAL. Matt Murray nedokázal zasáhnout. Asistence: Johnny Boychuk, Nick Leddy.

04:39
    Z mezikruží zakončoval Chad Ruhwedel, jehož projektil byl zblokovaný obranou soupeře.

04:11
    Domácí celek má více ze hry, New York hraje aktivněji, ale domácí se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

02:33
    Adam Pelech pálil od modré čáry, jeho projektil bez problémů kryje zkušený Matt Murray.

01:54
    Islanders znovu vypálili od modré čáry, ani tentokrát ale zakončení nebylo příliš přesné.

01:49
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Nyní pálil od modré čáry jeden z domácích hráčů a Adam Pelech tečoval před brankou. Gólmana ale neprostřelil.

01:01
    Christopher Gibson musel zasahovat na druhé straně, od modré čáry to zkoušel na zakončení připravený obránce Jamie Oleksiak.

00:37
    John Tavares se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil tak tak kryje brankář Matt Murray.

00:01

New York Islanders: Gibson (Halák) – Leddy, Boychuk, Pelech, D. Seidenberg, Hickey, Pulock – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Fritz – Johnston, Cizikas, Wagner.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheary, Brassard, Kessel – Jooris, Sheahan, Kühnhackl.

Rozhodčí: McCauley, Rehman – Murchison, Sericolo.

New York Islanders odehrál 72 zápasů s bilancí 21-9-10-32 a získal 70 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Calgary Flames 5:2. Nestačil na Edmonton Oilers 1:2 v nájezdech, Washington Capitals 3:7 a 3:6, Carolinu Hurricanes 3:4.

Pittsburgh Penguins odehrál 72 zápasů s bilancí 30-11-5-26 a získal 87 bodů. V tabulce Východní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Philadelphií Flyers 5:2, Dallasem Stars 3:1 a Montrealem Canadiens 5:3. Nestačil na Toronto Maple Leafs 2:5 a na New York Rangers 3:4 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Pittsburgh Penguins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Barzal (Boychuk, Leddy), 11. Pelech (Fritz, Ladd), 46. Lee (Barzal, Tavares), 58. Eberle (Tavares, Pulock) – 38. Sheary (Kessel, Brassard)

Rozhodca: McCauley, Rehman – Murchison, Sericolo

Diváci: 10 442