Tampa Bay – Edmonton 3:1 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 6:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 4:2 (kon.) | Anaheim – NJ Devils 4:2 (kon.)
Winnipeg Jets
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Dallas Stars
cz Pondelok 19.03.2018, 00:30 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Dallas Stars.

Dallas Stars odehrál 72 zápasů s bilancí 30-8-8-26 a získal 84 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Anaheimem Ducks 2:1. Nestačil na Pittsburgh Penguins 1:3, Montreal Canadiens 2:4, v nájezdech na Toronto 5:6 a Ottawu Senators 2:3 v prodloužení.

Winnipeg Jets odehrál 71 zápasů s bilancí 38-4-10-19 a získal 94 bodů. V tabulce Západní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s New Jersey Devils 3:2 a Chicagem Blackhawks 6:2. Nestačil na Philadelphii Flyers 1:2, v prodloužení na Washington Capitals 2:3 a Nashville Predators 1:3.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, Morrow, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Copp, Little – B. Tanev, Lowry, Armia.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Honka, Johns, Hamhuis, Pateryn – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, Janmark – Elie, Spezza, B. Ritchie..

00:01

00:15
    Ben Bishop kryje kotouč po dobré střele, ke které se dostal domácí Blake Wheeler. Vhazovat se bude před brankou Dallasu.

01:12
    Radek Faksa se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal domácí brankář poradit. První výraznější šance Stars.

01:46
    Tyler Seguin se dostal ke střele, s tou si ale brankář dokázal poradit.

02:17
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Jets.

02:34
    Sledujeme rychlý hokej, střelecky aktivnější v úvodu zápasu jsou hosté.

03:38
    Patrik Laine rozehrává od své branky, následně se do šance dostal Tyler Seguin, jehož projektil postrádal přesnost.

04:32
    Joel Armia se propracoval do zakončení, jeho ránu zblokoval hostující obránce.

05:03
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Dallasu.

05:23
    Blake Wheeler dostal přihrávku mezi kruhy, jeho zakončení ale nebylo přesné. Puk možná ještě někdo z obránců tečoval.

05:40
    Connor Hellebuyck musel zasahovat, do zakončení se dostal John Klingberg, ale jeho projektil neměl naději na úspěch.

06:00
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Toby Enström – 2 min., podražení).

06:47
    Brett Ritchie se dvakrát dostal do střelecké pozice, ale oba jeho pokusy velmi dobře zastavil domácí brankář.

06:59
    Ještě jednou pálil Brett Ritchie, ale ani tentokrát gólmana neprostřelil.

07:20
    Connor Hellebuyck předvedl své umění proti střele Jasona Spezzy, jehož ránu z kruhu snadno zastavil.

08:20
    Hra se bez výraznější šance nyní přelévá ze strany na stranu.

08:38
    Dallas špatně rozehrál, je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Stars.

08:40
    Patrik Laine pálil a jeho pokus zblokoval Dan Hamhuis.

09:11
    Ben Bishop kryje kotouč po střele domácí Paula Stastného. Komerční přestávka..

09:30
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Mnoho vyložených šancí k vidění není. Ani jeden celek se do střeleckých pozic nemůže propracovat.

10:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, převahu má hostující celek. Nyní ale senzačně Ben Bishop zastavil pokus domácího hráče. Bryan Little nedává gól, neboť gólman skvěle zasáhl.

10:11
    Ben Bishop se při zákroku zranil.

10:11
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Ben Bishop, přichází Kari Lehtonen.

10:19
    Tyler Myers rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. ni jeden celek se nikam nežene.

10:45
    Dallas špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostů.

11:10
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek je střelecky aktivnější, domácí mají velké problémy s přechodem do útočné fáze.

12:10
    Jacob Trouba se dostal ke střele od modré čáry, jeho projektil zblokoval Jamie Benn. Následně ale bekhendovou strnaou hole postrašil brankáře Lehtonena Lowry.

12:55
    Vhazovalo se ve středním pásmu, po komerční přestávce zápas pokračuje dál.

13:14
    Connor Hellebuyck kryje kotouč před brankovou čárou, hra je pak přerušena.

13:14
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., nedovolené bránění).

13:18
    Tyler Seguin tečoval kotouč před brankou, minul klec.

13:23
    Sledujeme přesilovku Dallasu. Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

13:40
    Jets vyhazují kotouč přes všechny čáry.

14:01
    Esa Lindell se propracoval do zakončení, ránu zblokoval domácí obránce.

14:43
    Hra je nyní přerušena, vypálil Jason Spezza a jeho projektil kryje brankář Connor Hellebuyck.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Stars hrají přesilovku dobře.

15:14

16:01
    Patrik Laine pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

16:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hosté pokračují v aktivní hře.

16:27
    Alexandr Radulov minul branku ránou z bezprostřední blízkosti.

16:43
    Connor Hellebuyck byl pozorný a proti střele Lindella dokázal zasáhnout.

17:15
    Oba týmy hrají takticky velmi dobře. Hra je přerušena pro zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před bránou Dallasu.

17:51
    Winnipeg kombinoval v útočném pásmu, Dustin Byfuglien pálil od modré čáry a jeho pokus kryje Kari Lehtonen.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:04
    Kari Lehtonen přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující brankář si poradil s pokusem, který vyslal Toby Enström.

18:34
    V poklidném tempu se dohrává třetina.

19:17
    Connor Hellebuyck kryje kotouč po střele Pateryna.

19:43
    Mark Scheifele pálil mimo branku.

19:43
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., podražení).

19:51
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Dallasu.

19:59
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    V poslední vteřině hry se prosazuje domácí celek, po rychlé Wheelerově přihrávce se prosazuje aktivně hrající PATRIK LAINE z předbrankového prostoru. Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
    19:59 Patrik LAINE - 1:0

20:00

Po první třetině vede střelecky méně aktivní domácí celek o jednu branku. V poslední vteřině hry pálil přesně Patrik Laine.

20:01

20:33
    Po zakázaném uvolnění domácího celku se bude vhazovat před brankou Jets.

21:12
    Dallas právě vstřelil branku!
    Z kraje druhé třetiny je vyrovnáno. Po výborně Faksově přihrávce se puk dostal do míst, kde byl MATTIAS JANMARK. Jeho rychlá střela mířila mimo dosah brankáře Jets. Asistence: Radek Faksa, Tyler Pitlick.
    21:12 Mattias JANMARK - 1:1

21:50
    Winnipeg se pokouší rychle odpovědět na vyrovnávající branku.

22:17
    Domácí celek se znovu dostává do vedení, ránou od modré čáry se prosazuje velmi rychle po vyrovnávající brance domácí BEN CHIAROT. Kari Lehtonen nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Joel Armia a Adam Lowry.
    22:17 Ben CHIAROT - 2:1

22:50
    Z dobré pozice to nyní zkoušel další domácí hráč, Blake Wheeler rychle pálil a jeho projektil končí mimo branku.

23:55
    Sledujeme velmi rychlý hokej v úvodu druhé třetiny. Hostující celek sice vyrovnal, ale domácí si rychle vzali vedení zpět.

24:36
    Kari Lehtonen si nyní dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Joel Armia.

24:40
    Jacob Trouba pálil z dobré pozice, puk zblokoval Greg Pateryn.

25:00
    Brett Ritchie se pokoušel propracovat do útočného pásma, jeho akci ale zastavila dobře připravená obrana Jets.

25:51
    Hostující celek rozehrává od své branky, ale přišel o puk, a tak útočil Joel Armia. Ten minul branku.

26:42
    Po rychlé akci navyšuje hostující celek své vedení. Stastny jemně postrčil na Ehlers, který prodloužil na najetého PATRIKA LAINEHO, který ránou mezi betony prostřelil brankáře Dallasu. Asistence: Nikolaj Ehlers a Paul Stastny.
    26:42 Patrik LAINE - 3:1

27:09
    Dustin Byfuglien pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

27:33
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

27:47
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí hokejisté hrají aktivněji, naopak Dallas má velké problémy s přechodem do útočného pásma.

28:18
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:33
    Po rychlé akci domácích hokejistů kotouč končí mimo branku a branková konstrukce vypadla ze svého postavení. Kari Lehtonen si musí nechat vrátit bránu na své místo.

29:00
    Devět minut hry je pryč ze druhé třetiny, ve které jsme viděli již tři branky.

29:45
    Connor Hellebuyck přerušuje hru, hostující celek se dostal do střelecké pozice. Buly před brankou Winnipegu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Jets získali vedení o dva góly.

30:19
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Brett Ritchie – 2 min., držení).

30:49
    Přesilovku hraje domácí celek, který se nyní ovšem musel bránit. Tyler Pitlick minul branku z dobré pozice.

31:15
    Connor Hellebuyck musel zasahovat, z horní hranice kruhu vypálil Esa Lindell.

31:30
    Jets se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma, přesilovka se domácímu celku vyloženě nedaří.

32:14
    Bryan Little dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář Stars. Vhazovat se bude před jeho brankou. Winnipeg má více ze hry.

32:50
    Z horní hranice kruhu vypálil hostující Tyler Seguin, Jeho střela příklepem se stala snadnou prací pro brankáře Hellebuycka.

33:26
    Jason Dickinson pálil vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus zblokoval zkušený domácí obránce Dustin Byfuglien.

33:50
    Celá situace se znovu opakovala, a tak tedy zkušený domácí obránce znovu zastavil puk.

34:51
    Tyler Myers velmi dobře zakončoval, jeho projektil kryje brankář Kari Lehtonen.

35:20
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se ve druhé třetině dostali do dvou brankového vedení.

36:13
    Stephen Johns zblokoval střelecký pokus, který vyslal Tanev.

36:13
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).

36:45
    Přesilovku hraje Dallas, nyní vypálil Alexandr Radulov, jehož pokus kryje domácí Connor Hellebuyck.

37:13
    Gól v přesilovce znamená, že je sníženo na rozdíl jediné branky, naprosto přesně do volného prostoru pod horní tyčkou poslal kotouč rychlou střelou JAMIE BENN. Asistence: John Klingberg a Alexandr Radulov.
    37:13 Jamie BENN - 3:2

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:08
    Tyler Myers pálil od modré čáry mimo branku. Následně hosté vyhodili jen na icing.

38:55
    Jason Spezza z dobré pozice nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

39:18
    Winnipeg nahazuje kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a střídá.

40:00

Čtyři branky, které si oba týmy rovnoměrně rozdělily, jsme viděli ve druhé třetině. Domácí hokejisté vedou o jeden gól, ale snadnou cestu k výhře mít rozhodně nebudou.

40:01

40:15
    Dustin Byfuglien se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Kari Lehtonen.

41:18
    V poklidném tempu začíná třetí třetina, domácí celek do ní vstupuje s jednobrankovým vedením.

41:43
    Do střelecké příležitosti se dostal domácí Nikolaj Ehlers. Jeho ránu snadno kryje hostující Kari Lehtonen.

42:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

42:43
    Vhazovat se bude před hostující brankou, Dallas špatně rozehrál, je z toho icing.

43:14
    Kyle Connor vypálil z dolní hranice kruhu, jeho projektil je nepřesný.

43:41
    Connor Hellebuyck musel předvést své umění, poradit se se střelou Tylera Seguina.

44:18
    Dan Hamhuis rozehrává od své branky, a tak mohou hrát hosté a pokouší se o vyrovnání.

44:56
    Stephen Johns dobře vypálil, jeho projektil zblokoval hostující Bryan Little.

45:47
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. Connor Hellebuyck si poradil se střelou, kterou vyslal John Klingberg.

46:08
    Paul Stastny minul branku z mezikruží.

46:14
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podražení).

46:21
    Kari Lehtonen si dokázal poradit s kotoučem, který na jeho branku vyslal Blake Wheeler.

46:54
    Patrik Laine zakončoval, ale ani jedna z jeho střel nebyla dostatečně přesná.

47:35
    Hostující celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, Stars hrají v oslabení velmi dobře.

47:52
    Nikolaj Ehlers pálil nepřesně.

48:14

48:41
    Dustin Byfuglien vypálil z mezikruží, jeho projektil zblokoval obránce Dallasu.

48:50
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

49:00
    Tyler Seguin se dostal k odraženému puku před brankou a rychle vypálil. Jeho projektil se od tyčky odrazil zpět do hry. Domácí brankář už byl překonaný.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Jets stále vedou o jednu branku.

50:05
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Esa Lindell – 2 min., podražení).

50:05
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

50:31
    Dustin Byfuglien se propracoval do zakončení, Kari Lehtonen neměl problém se střelou od modré čáry.

50:43
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, zakončoval hostující John Klingberg bekhendem.

51:13
    Blake Wheeler ani Patrik Laine nedokázal z předbrankového prostoru přesněji trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

51:20
    Přesilovku hrají domácí dobře, drží útočné pásmo.

52:23
    Dan Hamhuis rozehrává od své branky, a tak se hosté pokouší dostat do střeleckých pozic.

52:43
    Vhazovat se bude před brankou Dallasu, domácí celek získal útočné pásmo.

53:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, takticky hraje domácí celek velmi dobře.

53:57
    Adam Lowry dokázal pomoci svému brankáři, a tak zblokoval pokus, který vyslal John Klingberg.

54:15
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Dallasu.

54:33
    Tentokrát na icing zahrál domácí celek, a proto se bude vhazovat před jeho brankou.

54:55
    Greg Pateryn pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

56:02
    Z horní hranice kruhu vypálil hostující Mattias Janmark, jeho projektil kryje brankář Jets.

56:20
    Komerční přestávka.

56:35
    Kari Lehtonen si snadno poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal Josh Morrissey.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:31
    Tyler Pitlick to zkoušel z ostrého úhlu, jeho pokus kryje brankář Winnipegu.

57:56
    Vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před brankou domácího celku.

58:03
    Stephen Johns od modré čáry minul branku. Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:31
    A je to jasné, hostující celek prohraje. Domácí tým dává gól do prázdné branky, trefil ji BLAKE WHEELER. Asistence: Andrew Copp a Mark Scheifele.
    58:31 Blake WHEELER - 4:2

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí celek tento duel vyhraje.

59:41
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, který v těsné blízkosti tečoval Jason Spezza.

Československá stopa v utkání:
    Radek Faksa (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:36

Tři hvězdy utkání:
    1. Patrik Laine (WPG) 2+0
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 0+1
    3. Jamie Benn (DAL) 1+0

Domácí celek vyhrává tento zápas 4:2. Ve třetí třetině se Dallas pokoušel vyrovnat, odvolal brankáře, a pak se do odkryté branky trefil aktivně hrající Blake Wheeler. Jets vyhrávají zasloužení. (03:19:15)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 20. Laine (Wheeler, Byfuglien), 23. Chiarot (Armia, Lowry), 27. Laine (Ehlers, Stastny), 59. Wheeler (Copp, Scheifele) – 22. Janmark (Faksa, Pitlick), 38. Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, Enström, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Copp, Little – B. Tanev, Lowry, Armia.
    Dallas Stars: Bishop (11. Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Honka, Johns, Hamhuis, Pateryn – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, Janmark – Elie, Spezza, B. Ritchie.

Rozhodca: Hebert, Meier - Murphy, Mach

Diváci: 15 321