Ufa – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Helsinki 4:0 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavľ 4:0 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 0:1
Traktor Čeljabinsk
cz Piatok 16.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

59:57
    Obrovský závar před hostující bránou, kde se snažili kotouč dotlačit za Francouze snad všichni domácí hráči s výjimkou pálícího Burdasova. Jenže hosté tlaku soupeře odolali a v tomto utkání zvítězí.

58:37
    Ben Scrivens upaluje z brány a Ufa to zkouší se šesti hráči v poli.

55:23
    Jenže touš záhy ztratili a Alexej Kručinin dává Ufě velkou možnost k vyrovnání. Ve středním pásmu podrazil Linuse Omarka, za což bude pykat dvě minuty na trestné lavici.

52:03
    Po zásahu na Francouze se za hostující bránou strhla menší výměna názorů mezi Paninem a Klimontovem. Oba kohouti putují za katr na dvě minuty za hrubost.

49:09
    A znovu to byl Makarov, kdo pálil z dobré šance v mezikruží. Jeho ránu Francouz vyrazil před sebe a poté jej hostující obránce dokázali odpálit do bezpečí.

48:33
    Ani teď není srovnáno! Igor Makarov se hnal na Francouze, ale na poslední chvíli mu kotouč přeskočil čepel a hostující gólman poté puk dokázal ukrýt.

42:59
    No to jsou věci! Ufa si po velkém tlaku vypracovala vyloženou pozici. Přihrávku z bezprostřední blízkosti ovšem Hartikainen nenamířil do sítě, jelikož prázdnou klec za pomoci hostujících beků přestřelil.

41:59
    Nick Bailen již usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za podražení.

35:34
    Enver Lisin utrousil nemístné poznámky na adresu hlavního arbitra, který jej posílá na deset minut za nesportovní chování na trestnou lavici.
    32:56 Ilja ZUBOV - 1:2

32:56
    Ufa právě vstřelila branku!
    Nyní se však již Salavat Julajev dostává opět do těsného kontaktu! Zpoza brány naservíroval Linus Omark kotouč před svatyni Francouze, kde si výborně najel ILJA ZUBOV, jenž bekhendovou kličkou zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Linus Omark.

25:03
    A mohlo to být 3:0 pro hosty! Linus Videll vynikající přihrávkou z první oslovil Richarda Gyngeho před bránou, který nikým nehlídán vypálil na Scrivense. Ten ovšem pokus soupeře bravurně chytil do své lapačky.

21:56
    Maxim Jakuceňa však dává soupeři možnost ke snížení, jelikož je potrestán dvěma minutami za podražení.
    21:02 Vitalij KRAVCOV - 0:2

21:02
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    V úvodu druhé třetiny přichází šok pro domácí v podobě využité přesilovky Traktoru! Od levého hrazení poslal Kručinin touš mezi kruhy na hůl VITALIJE KRAVCOVA, který si s pukem nabruslil do prostoru levého kruhu, odkud přesnou ranou prostřelil Scrivense. Asistence: Alexej Kručinin, Ivan Višněvskij.

19:58
    V posledních vteřinách měl možnost zvýšit náskok svého celku Richard Gynge, avšak přihrávka jeho spoluhráče mu šla pod nohy a hostující forvard tak kotouč promáchl.

19:09
    V závěru dějství si ještě hosté vyzkouší přesilovou hru. Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučení Igor Makarov.

13:20
    A další slibná šance na domácí straně! Majorov z ideální střelecké pozice pálil osamocený na levém kruhu, avšak Francou jeho ránu s vypětím všech sil vyrazil.

09:30
    Ufa nyní přežila další těžký okamžik! Scrivens nejprve vyrazil skrytou střelu ihned po vhazování a hra pokračovala. Poté pálil od modré Šinin, jehož pokus před bránou tečoval jeden ze spoluhráčů a domácí gólman s vypětím všech sil vyrazil puk do boční sítě.
    04:17 Arťom PEŇKOVSKIJ - 0:1

04:17
    A je tu první gól, o který se poměrně brzo postarali hosté! Jurij Petrov výborně zatáhl puk do útočného pásma a následně zpoza brány našel v předbrankovém prostoru ARŤOMA PEŇKOVSKÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti poslal kotouč mezi nohy Scrivense. Asistence: Jurij Petrov, Richard Gynge.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 33. Zubov (Omark) – 5. Penkovskij (J. Petrov, Gynge), 22. Kravcov (Kručinin, Višnevskij)

HC Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, Panin (A), Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), I. Makarov – Burdasov, Sajustov, Tkačov – M. Majorov, Korotkov, Soloduchin – Kuzmin.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – A. Petrov (C), Višnevskij, , Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – Polygalov, Rybakov, Jakuceňa – Szczechura, Gynge, Videll – Penkovskij, J. Petrov, (A) – Kravcov, Kručinin, – Šolochov.

Rozhodca: Fatejev, Kulakov – Novikov, Kučava