Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 0:3 (kon.) | Trenčín – Detva 6:4 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | B. Bystrica – Poprad 3:4 (kon.)
koniec po predl.
MsHK Žilina
4:3 (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
MHK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 11.03.2018, 17:00 • ZŠ Žilina • Tipsport Liga (SR) • 54. kolo
Predzápasové kurzy: 2.89 5.0 1.77
   
  A je tu koniec stretnutia, po ktorom ako víťaz odíde Žilina, ktorá dokázala zdolať Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení, keď sa v poslednej sekunde predĺženia presadil Lukáš Handlovský. Už teraz je jasné, že sa Liptovský Mikuláš neprebojuje do play-off ale práve naopak. Čakaju ich ťažké súboje v play-out. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:26:07)
   
  Koniec zápasu.
   
  64:59
  Žilina dala gól!
  Michal Švihálek sa asi na štyri sekundy s pukom ocitol úplne voľný pred gólmanom. Ten si však skúsene počkal na LUKÁŠA HANDLOVSKÉMU, ktorý si zbehol pred bránku na prihrávku, po ktorej puk už len pohodlne zasunul do prázdnej bránky. Asistencia: Michal Švihálek.
   
  64:30
  Hostia sa po dlhej dobe objavili s pukom v obrannom pásme Žiliny, kde sa však zmohli len ku slabej strele, s ktorou Tomek nemal žiadne problémy. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránkou Žiliny.
   
  63:12
  Prišlo to až teraz, keď si Pospíšil dokázal nakorčulovať do voľného priestoru, kde sa z prvej oprel do puku. Ten namieril len do stredu bránky, kde bol pripravený Tommek, ktorý ho vychytal.
   
  62:27
  V predĺžení sú častejšie pri puku domáci hráči, ktorí si však nevytvorili žiadnu zaujímavú príležitosť.
   
  61:18
  Martin Kriška sa dokázal medzi kruhmi uvoľniť, čo sa snažil využiť k zakončeniu. K strele sa napokon nedostal, pretože puk mu v poslednom momente z čepele vypichol jeden z obrancov.
   
  60:35
  Tvrdoň sa spoločne s pukom pretlačil až pred bránku súpera, kde sa napokon po skvelej práci brániaceho hráča do zakončenia nedostal a o puk prišiel.
   
  60:01
  Začalo sa predĺženie.
   
  Je tu koniec tretej tretiny, v ktorej sa žilinčanom podarilo vyrovnať, vďaka čomu hra putuje do predĺženia. My sa Vám opäť hlásime po krátkej prestávke.
   
  60:00
  Tretia tretina sa skončila.
   
  59:50
  Domáci v plnom počte.
   
  59:00
  Do konca tretej tretiny ostáva posledná minúta.
   
  58:26
  Budeme sledovať vhadzovanie pred bránkou Liptovského Mikuláša, čo sú ďalšie cenné sekundy pre domáci celok.
   
  58:00
  Do obrovskej príležitosti sa dostal jeden z hračov hostí, ktorý sa aj s veľkou dávkou šťastia dostal k puku v čase, keď sa pred bránkou súpera nachádzal nikým nepokrytý. Svoju šancu nevyužil a neskóroval.
   
  57:50
  Hostia využili možnosť zobrať si oddychový čas.
   
  57:50
  Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Marek Tvrdoň – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  57:16
  Liptovský Mikuláš je v posledných minútach veľmi útočne aktívni. Ak chcú ešte pomýšľať na play-off, tak musia zvíťaziť v riadnej hracej dobe. Je možné, že sa odhodlajú aj k hre bez brankára.
   
  56:24
  Matúš Sukeľ sa rútil sám na Tomeka. Mal dostatok času na premyslenie celej situácie, ale napokon sa rozhodol zakončiť presne do miest, kde stál pripravený gólman. Matúš Sukeľ mal na hokejke jeden z jeho najdôležitejších gólov v kariére.

  Róbert Gašpárek


  Hľadáme spravodajcu pre tím MHK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 13. Pospíšil (Tvrdoň), 19. Holovič (Handlovský, Juraško), 47. Jurík (Švihálek, Húževka), 65. Handlovský (Švihálek) – 5. Sukeľ (Žiak), 18. Lištiak (Uhrík, Nemec), 29. Tabaček (Nádašdi, Sukeľ)


  MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Hatala, Kozák, Tvrdoň, Hruška, Pospíšil – Turian, Andersons, Handlovský, Holovič, Konečný – Juraško, Mendrej, Švihálek, Húževka, Jurík – Coma, Váňa, Stupka, Ondruš, Rogoň
  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Moravčík, Tabaček, Huna, Langhammer, Laco – Kurali, Suchý, Žiak, Oško, Vybiral – Nádašdi, Bača, Kriška, Sukeľ M., Sukeľ J. – Nemec, Grundling, Pacalaj, Uhrík, Lištiak

  Rozhodca: Jonák, Goga – Orolin, Kollár