Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 0:3 (kon.) | Trenčín – Detva 6:4 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | B. Bystrica – Poprad 3:4 (kon.)
koniec
Dukla Trenčín
6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
HC 07 Detva
Nedeľa 11.03.2018, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipsport Liga (SR) • 54. kolo
Predzápasové kurzy: 1.15 9.0 9.41
   
  Skončil sa zápas v Trenčíne, ktorý napokon zvládol lepšie papierový favorit, ale nemal to dnes vôbec jednoduché. Detva postupne dokázala doťahovať na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnania sa už hostia v tomto zápase nedočkali. Posledný zápas v základnej hracej časti tak lepšie dopadol pre domácich, ktorý si týmto víťazstvom zaručili konečnú 3. pozíciu v tabuľke a v play-off narazia na šiesty Poprad. Hostia ako už bolo avizované, putujú do baráže o Tipsport Ligu.

  S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (19:29:24)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:41
  Trenčín sa aj naďalej drží v útočnom pásme, takže hostia sa dnes už zrejme k power-play nedostanú.
   
  59:28
  Z pravého krídla smerovala ďalšia strela na bránku Detvy, ale aj v tomto prípade bol brankár Hackett pozorný. Trenčín získava buly v útočnom pásme.
   
  58:53
  Bezúch pálil na bránku hostí, Hackett bol však znova pripravený. Uvidíme, či Detva ešte siahne k hre bez brankára.
   
  58:31
  Domáci sú však teraz vo vlastnom pásme, hostia okamžite vysoko napádaj ich rozohrávku. Záverečné slovo však zrejme bude patriť domácim hokejistom.
   
  58:01
  Posledné dve minúty tretej tretiny!
   
  57:41
  Varga nebezpečne pálil na bránku hostí, ale Hackett bol pripravený a puk vyráža do bezpečia. Trenčín je však aj naďalej usadený v útočnom pásme.
   
  57:32
  Tento útok domácich hokejistov zastavuje čiarový rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Hra sa tak presunie do stredného pásma.
   
  56:12
  Pomaly sa teda už blíži záver poslednej tretej tretiny, domáci hokejisti vyhrávajú o dva góly a sú tak na najlepšej ceste za víťazstvom. Detva však určite ešte svoje zbrane neskladá.
   
  55:02
  Trenčín dal gól!

  Dukla sa vracia späť do vedenia o dva góly! Domáci znova pritlačili na svojho dnešného súpera a hralo sa pred hosťujúcou bránkou. Hecl získal puk na svoju hokejku a šikovne ho nahodil pred Hackettovu bránku, tam sa úspešným tečom prezentoval MARCEL HOSSA – 6:4!
  Asistencie: Marek Hecl, Boris Sádecký.
   
  54:52
  Znova sa začínal rozvíjať tlak domácich hokejistov, hostia sa oslobodzujú iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
   
  54:28
  Navyše sa hosťom darí aj naďalej útočiť, takže domáci si musia dávať pozor aj v zadných radoch. O drámu tak máme na nasledujúce minúty zrejme ešte postarané.
   
  53:08
  Trenčín sa usadil v útočnom pásme, ale nemôže sa teraz dostať k presnej strele na Hackettovu bránku. Uvidíme teda, čo prinesie záver tretej tretiny, domáci vyhrávajú iba o jeden presný zásah.
   
  52:08
  Detva dala gól!

  Opäť je znížené na rozdiel jedného gólu! Detva získala puk v strednom pásme a tak vyrazila do rýchleho protiútoku, Belluš sa odhodlal k strele z pravej strany, jeho pokus vyrazil brankár Valent len pred úplne voľného MICHALA MURČEKA a ten znižuje na 5:4
  Asistencia: Martin Belluš.
   
  52:00
  Domáci teraz rozbehli veľký kolotoč pred hosťujúcou bránkou, Hackett však podržal svoje mužstvo. Hrá sa v obrannom pásme hostí, čo Trenčínu plne vyhovuje.
   
  51:45
  Znova sa do zakončenia dostával Hecl, ale teraz dobe svoj betón vytasil Hackett. Trenčín tak znova vyvíja na svojho súpera veľký tlak, ale hostia momentálne úspešne odolávajú.
   
  50:14
  Trenčín však aj naďalej nebezpečne hrozí v útočnom pásme, k ďalšej strele sa dostal Hecl, ale jeho pokus bol tečovaný. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

  Miroslav Revaj


  Hľadáme spravodajcu pre tím HC 07 Detva. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 3. Gašparovič (Starosta), 20. Sojčík (Bačik), 24. Ölvecký (Varga, Cebák), 34. Gašparovič (Radivojevič, Ölvecký), 46. Hecl (Smolka), 56. Marcel Hossa (Hecl, Sádecký) – 20. M.Surový (Milý, Sládok), 30. Gašpar (Ščurko, Murček), 39. Chovan (Belluš, Ščurko), 53. Murček (Belluš)


  Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecel, Sádecký, Marcel Hossa – Varga, Ölvecký, Mikula – Gašparovič, Smolka, Hudec
  HC 07 Detva: Hackett (A. Nagy) – Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Gašpar – Andrisík, Jakubík, M. Surový

  Rozhodca: Peter Stano, Róbert Müllner – Šimon Synek, Jozef Tvrdoň – Ivan Beneš