Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – S.Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 1:1
Metallurg Magnitogorsk
cz Pondelok 05.03.2018, 15:00 • Uralec Arena • Play-off KHL • Play-off

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1 a srovnává stav série na 1:1. Hostující hráči děkují svým fanouškům za podporu, domácí se se svými příznivci radují s první výhry v sérii.

Pravděpodobně klíčové bylo vyloučení hráče Magnitogorsku v závěru zápasu. Andrej Čibisov byl vyloučený na dvě minuty za vysokou hůl. Jeho týmu se výrazně zkrátil čas na vyrovnání a nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Stav série je tedy vyrovnaný.

Česká stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 26 střel, 25 zákroků
    Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:37 (17:15:54)

59:45
    Hosté utočí a pokouší se vyrovnat.

59:28
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:41

58:25
    Domácí Ilja Krikunov pálil z předbrankového prostoru nad.

58:13
    Denis Platonov se dostal do útočného pásma, jeho střela byla zblokovaná.

58:00
    Takticky hrají domácí hráči velmi dobře, drží hru v útočném pásmu a čas běží.

57:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

57:14
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:00
    Tři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, puk mají domácí v útočném pásmu.

56:41
    To je velká komplikace pro hosty, kteří se pokouší vyrovnat.

56:41
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., vysoká hůl).

56:26
    Do rychlého brejku se nyní dostal domácí celek,ale brankář byl pozorný.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, Chris Lee má kotouč za svou brankou.

55:44
    Po střele od modré čáry zasahovat nemusel.

55:24
    Jan Kovář nedokázal vypálit, ale kotouč stihl zpracovat v útočném pásmu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Hosté stále prohrávají o jednu branku.

54:42
    Domácí obránci s velkým štěstím nyní dokázali zastavit akci soupeře. Hosté hrají aktivně.

53:14
    Píská se zakázané uvolnění Magnitogorsku. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

52:44

52:01
    Nikita Trjamkin se pokoušel dostat kotouč do útočného pásma, což se mu podařilo.

51:46
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

51:23
    Početní výhodu hrají domácí hokejisté, jenže se nemohou stabilněji propracovat do střelecké pozice.

50:44
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., nedovolené bránění).

50:27
    Ilja Samsonov zastavuje hru po domácí střele, zakončoval Vitalij Popov. Vhazovat se tak bude před brankou hostujícího celku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:33
    Jakub Kovář má na svém kontě důležitý zákrok, poradil si s pokusem Denis Wojteka Wolskiho.

48:45
    Ilja Krikunov přišel o puk, a tak mohou hrát hosté. Ti se do střelecké pozice ale propracovat nedokázali.

48:10
    Optickou převahu sice mají domácí hokejisté, ale do střelecké pozice, ze které by mohli navýšit své vedení, se dostat nemohou.

47:44
    Arťom Garejev vedl akci Avtomobilistu. Sám se dostal do zakončení, ale kotouč končí mimo branku.

Sergej Těreščenko rozehrává od své branky, ale domácí celek velmi dobře napadá, a tak nemají soupeři mnoho času na kombinaci.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí nenabízí.

46:40
    Ilja Berestennikov byl před domácí brankou, dostal přihrávku, ale nedokázal ji proměnit.

45:47
    Sergej Mozjakin nedokázal svou samostatnou akci dotáhnout k zakončení.

45:30
    Jakub Kovář přerušuje hru, zakončoval z předbrankové pozice Vladislav Kaletnik.

45:09
    Jeden z domácích hráčů měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč ani nadvakrát nedokázal přesněji trefit.

44:25
    Vitalij Popov poslal kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.

43:20
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se o hodně.

43:02
    Alexandr Igošev rozehrává od své branky, sledujeme snahu hostů a vyrovnání. Sergej Mozjakin nahazoval kotouč před branku, ale jeho pokus byl zblokovaný.

42:45
    Úvod třetí třetiny mnoho šancí nenabízí, sledujeme rychlý hokej.

42:25
    Jevgenij Birjukov je před brankou, kde dokázal zastavit útočnou akci soupeře.

41:55
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, snaží se co nejvíce podporovat své oblíbence, kteří vedou o gól.

40:47
    Domácí celek se propracoval do útočného pásma, Arťom Garejev byl volný před brankou, ale k zakončení se nedostal.

40:01
    Zápas, ve kterém vedou domácí hokejisté o jednu branku, pokračuje třetím poločasem.

40:01

Dva góly jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve se prosadil domácí celek, který se dostal do vedení. Krátce po polovině zápasu dokázal hostující celek snížit.

40:00

39:57
    Jakub Kovář kryje střelu, kterou vyslal z dobré pozice Denis Platonov. Ještě jedno vhazování.

39:32
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:13
    Alexandr Kučerjavenko se velmi dobře natlačil do střelecké pozice, ale minul branku.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:12
    Jekatěrinburg je stále v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

38:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

37:38
    Nikita Trjamkin pálil od modré čáry,jeho projektil dokázal zastavit brankář Ilja Samsonov.

37:15
    Magnitogorsk dostal kotouč do středního pásma, domácí musí akci zakládat od své branky.

37:00
    Probíhají poslední tři mnuty hry ve druhé třetině.

36:47
    Maxim Rasseikin byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nepodařilo dostat.

36:27
    Přesilovku hrají domácí, ale mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.

35:33
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Ilja Berestennikov – 2 min., podražení).

35:20
    Vladislav Kaletnik se natlačil do brankoviště, ale kotouč udržel Jakub Kovář Jakub Kovář před brankovou čárou.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

34:20
    Sergej Mozjakin vedl akci Metallurgu, ale přes dobrou defenzivní hru Alexandra Torčeňuka se do šance nedostal.

34:20
    Ilja Krikunov se pokoušel dobře rozehrát, ale jeho projektil byl soupeřem zblokovaný.

34:04
    Na výraznější šanci si nyní musíme počkat, obrany hrají velmi dobře.

33:40
    Domácí hráči se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

33:20
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

32:50
    Ilja Samsonov kryje kotouč po střele domácího hráče. Francis Paré trefil jen střed branky.

31:34
    Postavení mimio hru přerušuje akci hostů.

31:08
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Převahu mají spíše hosté, kterým se podařilo snížit.

30:32
    Hraje se zejména ve středním pásmu.
    30:10 Denis PLATONOV - 2:1

30:10
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Krátce po polovině hry je sníženo. Po krásně Osalově pasu postupoval Timkim a DENIS PLATONOV dva na jednoho. Druhý jmenovaný zakončoval a český brankář byl bez šance. Asistence: Jevgenij Timkin a Oskar Osala.

29:23
    Metallurg se pokouší hrát aktivně a čeká na chybu v domácí defenzivě.

29:03
    Po komerční přestávce hra pokračuje dál. Domácí celek navýšil své vedení a hraje ve větší pohodě.

27:56

27:30
    Magnitogorsk hraje aktivně a i ve čtyřech dokáže domácí hráče zatlačit do obrany.

27:15
    Domácí celek se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, dobře hrají hosté.

26:50
    Jekatěrinburg rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, o které ale přišel.

26:21
    Domácí celek hraje přesilovou hru, vypracoval si dvě velké šance, proměnit ale nedokázal ani jednu.

25:56
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., podražení).

25:50
    Nikolaj Timašov zůstává ležet na hrací ploše.

25:40
    Domácí celek se nyní dostal do střelecké pozice, ale Jevgenij Česalin nedokázal přesněji z předbrankového prostoru zamířit.

24:22
    Hra je nyní přerušena, což uvitá domácí obrana, která si může odpočinout.

24:05
    Vladislav Kaletnik z předbrankového prostoru mimo branku poslal kotouč.

24:00

23:44
    Další nepřesná rána od modré čáry.

23:20
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku v útočném pásmu.

23:03
    Jakub Kovář po střele od modré čáry vyrazil kotouč před sebe, ale k dorážce se hosté nedostali.

22:51
    Tlak Magnitogorsku stále trvá.

22:46
    Jakub Kovář kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Přesilovku nyní sehrál hostující tým dobře. Sergej Mozjakin pálil nepřesně.

22:00
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dwight King – 2 min., podražení).

21:35
    Domácí fanoušci vytvářejí velmi dobrou kulisu tomuto zápasu, sledujeme rychlý hokej.

21:26
    Vladislav Kaletnik zakončoval, ale jeho projektil dokázal domácí brankář udržet před brankovou čárou.
    20:27 Jegor MILOVZOROV - 2:0

20:27
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Krátce po začátku druhé třetiny se prosazuje domácí celek znovu. Tentokrát prostřelil brankáře soupeře z dobré pozice zakončující JEGOR MILOVZOROV. Asistence: Dmitrij Megalinskij.

20:01

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Prosadil se poměrně snadno obranou zapomenutý Alexandr Kučerjavenko z předbrankového prostoru. Gólman Ilja Samsonov nedokázal zasáhnout.

20:00

19:45
    Kotouč končí ve středním pásmu, hostující brankář zasahovat nemusel.

19:30
    Přesilovku sice hrají nyní domácí, ale převahu mají hosté.

18:21
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., podražení).

17:55
    Špatně nyní rozehrát domácí celek, je z toho zakázané uvolnění.

17:33
    Magnitogorsk znovu dostal hru ze svého obranného pásma, oba týmy střídají.

17:15
    Ještě přes minuty přesilovky mají k dispozici domácí.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:30
    Hosté vystihli rozehrávku domácích, a tak vyhazují puk až za branku Kováře.

16:26
    Nikita Trjamkin se svými spoluhráči kombinuje v útočném pásmu.

16:03
    Tato pasáž dlouhé přesilové hry se domácím vůbec nedaří.

15:45
    Ilja Samsonov vyhazuje středem hrací plochy přes všechny čáry. Brankář nyní pomohl obraně.

15:29
    Jan Kovář to zkoušel při vlastním oslabení, svého krajana ale prostřelit nedokázal.

15:01
    Hostující celek vyhazuje, domácí musí zahajovat od své branky, oba týmy střídají.

14:32
    Anatolij Golyšev autorem další tvrdé rány, která byla zlbokovaná.

14:11
    Nikita Trjamkin pálil tvrdě od modré čáry, spoluhráči se k dorážce nedostali.

13:55
    Anatolij Golyšev pálil od modré čáry, před brankou byl spoluhráč, ale tečovat nedokázal.

13:39
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté.

13:39
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

13:20
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Domácím vyšly poslední minuty, dostali se do vedení.
    12:18 Alexandr KUČERJAVENKO - 1:0

12:18
    Alexandr Kučerjavenko rozjel útočnou akci, přihrál v útočném pásmu Krukunovi, který mu později puk vrátil, a tak mohl ALEXANDR KUČERJAVENKO jemně tečovat kotouč mimo dosah brankáře. Asistence: Ilja Krikunov.

11:59
    Vladislav Kaletnik pálil po buly od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Jakub Kovář.

11:50
    Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

11:16
    Hosté kombinovali v útočném pásmu. Sergej Mozjakin neměl komu přihrát. Nakonec se rozhodl vypálil od modré čáry, ale jeho projektil byl nepřesný.

10:34
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Nyní musel zasahovat brankář domácího celku.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Arťom Garejev pálil a puk kryje brankář Magnitogorsku.

09:40
    Nikita Trjamkin pálil od modré čáry, jeho projektil byl obránci zblokovaný mimo branku.

09:12
    Alexandr Kučerjavenko to zkoušel samostatně, ale jeho akci ukončil až zákrok brankáře hostů. Ilja Samsonov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

08:55

08:44
    Sergej Mozjakin dobře vypálil, jeho projektil kryje český brankář ve službách Avtomobilistu.

08:14
    Hosté střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

08:00
    Polovina přesilové hry je pryč, domácí celek se zatím bez větších problémů brání.

07:34
    Jakub Kovář přerušuje hru, poradit si s pokusem hostujícího kapitána. Sergej Mozjakin neuspěl.

07:12
    Přesilovková kombinace postrádala přesnost, domácí vyhazují přes všechny čáry.

06:55
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Georgij Mišarin – 2 min., držení).

06:11
    Alexej Běreglazov pálil z předbrankového prostoru mimo branku.

05:26
    Jakub Kovář s velkou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou. Hosté následně prázdnou branku netrefili, skvěle zasáhl obránce. Ponechaná výhoda pro hosty.

05:00
    Pět minut hry minulostí,. Ilja Samsonov rozehrával od své branky, Jevgenij Timkin pokračoval v útočné akci.

04:20
    Hosté se snaží nyní napadat domácí rozehrávku, Denisu Kokarevovi se to málem podařilo. Těžkou situaci ale domácí bek zvládl.

03:47
    Jakub Kovář vyjel za svou branku, kde přenechává kotouč obráncům. Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

03:22
    Sergej Mozjakin přišel o puk, a tak hrají domácí. Alexandr Kučerjavenko pálil od mantinelu a hostující brankář kryje kotouč.

02:55
    Denis Děnisov rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají zatím hokejisté domácího celku.

02:04
    Hra je přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácího celku

01:50
    Francis Paré dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář hostujícího celku.

01:23
    Hostující celek má velké problémy s pohybem.

01:00
    Jevgenij Birjukov rozehrává od své branky, domácí vstoupili do zápasu aktivně.

00:27
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Ilja Samsonov musel zasahovat proti střele od modré čáry.

00:03
    Druhý zápas série právě začíná.

00:01

Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Mišarin, Jegoršev, Trjamkin, Ljamin – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Torčeňuk, Simakov, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov, Děnisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Igošev – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Kokarev, Ellison, Čibisov – Timkin, Osala, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Oskirko – Viljugin, Majtak.
    Úvodní zápas série byl vyhrocený.

1. zápas série
    Domácí Jekatěrinburg se v prvním zápase dostal do dvoubrankového vedení, přesně pálil Paré a Golyšev. Za tohoto stavu si tým vypracovat několik šancí, které ale proměnit nedokázal. Následně začali hrát aktivněji hosté a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Snížil Wolski ve 37. minutě. Pět minut po začátku třetí třetiny se znovu prosadil Wolski a bylo vyrovnáno. Dvoubrankové vedení domácích bylo pryč a oba týmy měly k výhře stejně blízko. Rozhodující branku vstřelil sedm minut před koncem zápasu velezkušený Mojzakin, který využil Kovářovu přihrávka. Spolupráce, která velmi dobře fungovala v dlouhodobé části soutěže oboustranně, nyní přinesla velkou radost hráčům a fanouškům Metallurgu. Magnotogorsk dokázal vyhrát úvodní duel série 3:2 a vede 1:0.

Avtomobilist Jekatěrinburg – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Paré (King), 29. Golyšev (Paré) – 37. Wolski (Lee, Mozjakin), 45. Wolski (Jan Kovář, Lee), 53. Mozjakin (Jan Kovář)

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 13. Kučeriavenko (Krikunov), 21. Milovzorov (Megalinskij) – 31. Platonov (Timkin, Osala)

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Mišarin, Jegoršev, Trjamkin, Ľamin – Krikunov, Kučeriavenko, Milovzorov – Torčeňuk, Simakov, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov, Denisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Igošev – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Kokarev, Ellison, Čibisov – Timkin, Osala, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Rozhodca: Jeřábek, Oskirko – Viljugin, Majtak