Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Barys – Omsk 3:4 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 0:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 3:2 (kon.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.)
Togliatti – Soči 2:3 (kon.) | Jaroslavľ – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | Novgorod – Viťaz 2:1 (po pr.)
Petrohrad – Čerepovec 1:0 (1:0 po s.n.) | S.Moskva – D. Moskva 4:3 (kon.) | Riga – Helsinki 3:1 (kon.)
HC Slovan – Dinamo Minsk sk 4:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Štvrtok 01.03.2018, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Hokejisti HC Slovan, ukončia svoje účinkovanie v aktuálnej sezóne pred domácim publikom, vo štvrtok večer budú hostiť hokejistov Dinama Minsk.

HC Dinamo Minsk je pomerne mladý tím. Datuje vznik v roku 2003. História klubu siaha však až do roku 1976. Dinamo odohralo v najvyššej lige vtedajšieho Sovietskeho zväzu 5 sezón, s najlepším výsledkom v sezóne 1989/1990, keď obsadilo v tabuľke 10. miesto. Neskôr sa klub premenoval na Tivali Minsk a hral domácu ligu v Bielorusku.

Dinamo Minsk vstúpilo do KHL pri jej zrode v roku 2008. V prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojovalo. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči bieloruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, najskôr boli nad ich sily hráči Lokomotiv Jaroslavľ a o rok neskôr klub Dinamo Moskva. V piatom ročníku brány play-off pre Dinamo zostali zatvorené. Postupne hráči Dinamo Minsk obsadili v záverečnom účtovaní KHL 22., 19., 16., 13. a 19. miesto. V šiestom ročníku tomu nebolo inak, brány play-off zostali zatvorené a klub skončil v celkovom hodnotení na 26. mieste. Pre kluby, ktoré nepostúpili do play-off existovala možnosť zabojovať o Pohár útechy. Minsk sa dostal až do finále, keď postupne vyradil bratislavský Slovan, Atlant Mytišči a Severstaľ Čerepovec. No vo finále bol nad jeho sily Avangard Omsk, ktorý sériu ukončil víťazstvom 3:0 na zápasy. V siedmej sezóne sa Dinamo prebojovalo do záverečného play-off, no konečnú mu v prvom kole vystavil Jokerit Helsinki, ktorý zvíťazil v sérii 4:1 na zápasy, čo pre Dinamo znamenalo historicky najlepšie umiestnenie9. priečka plejády mužstiev KHL. V ôsmej sezóne to bolo bez účasti vo vyraďovacích bojoch so zaknihovaním 18. miesta pelotónu. V uplynulej sezóne Dinamo vybojovalo postup do play-off, no opäť to bolo len o prvom kole a z postupu po sérii 4:1 na zápasy sa radoval Lokomotiv Jaroslavľ.

Bielo-modrý dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Bieloruska aj traja hráči z Kanady, káder dopĺňajú po jednom mužovi Švédsko, USA a Ruská federácia. V roku 2010 sa Dinamo presťahovalo do novej haly, ktorá nesie názov Minsk-Aréna a s kapacitou 15.086 divákov patrí medzi najväčšie v celej KHL. Hlavným trénerom mužstva je Kanaďan Gordie Dwyer.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Minsk z 55 zápasov 73 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal zatiaľ 55 bodov. Súperi sa v aktuálnej sezóne stretli už trikrát, v Bratislave zvíťazil Slovan 4:2, potom dva zápasy v Minsku vyzneli pre domácich, Dinamo sa radovalo z víťazstiev po výsledkoch 3:1 a 3:2.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, vypredaná Aréna Ondreja Nepelu bude hostiť tím z Bieloruska a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Černý, Després, Bačík, Švarný (A), Hedera – Lampre, Boychuk, Garbutt – Genoway, Viedenský, Réway – Sloboda, Šťastný, Skalický – Šerbatov, Sádecký, Hecl

HC Dinamo Minsk:

Rozhodca:

Kuľov, Soin – Golovľov, Palej.

Príjemný podvečer z Bratislavy želám všetkým priaznivcom hokeja a HC Slovan Bratislava. Belasí sa dnes rozlúčia so sezónou v zápase s Dinamom Minsk. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie v plnom prúde, domáci v modrých, hostia v bielych farbách.
    Mozog akcií belasých s citom pre milimetrovú prihrávku - Martin Réway

00:01

00:24
    Slovan Bratislava dal gól!
    Začíname ako sa patrí, za pravým kruhom si puk na hokejku prevzal RYAN GARBUTT, prešiel cez kruh a puk zavesil pod brvno Enrothovej bránky. Asistencia: Zach Boychuk.
    00:24 Ryan Garbutt - 1:0

02:28
    Po prvom góle sa nič mimoriadne na ľadovej ploche nedialo, až teraz Slovan založil útok, Hecl vystrelil z ľavého kruhu a puk skončil v lapačke Enrotha.

02:50
    Dinamo Minsk dal gól!
    Akcia chlapcov v bielych dresoch, puk z pravej strany smeroval na vzdialenejšiu stranu bránkoviska a QUINTON HOWDEN puk poslal do siete. Asistencia: Jack Skille a Justin Fontaine.
    02:50 Quinton Howden - 1:1

03:36
    Linglet prevetral lapačku Štepánka strelou z pravého kruhu, Jakub puk bezpečne v stoji zlikvidoval.

04:17
    Karaban dve minúty za vrazenie, presilovú hru ako prvý si v zápase zahrá Slovan.

04:23
    Després pálil švihom z vrcholu pravého kruhu, Enroth puk poslal späť do hry, Slovan drží hostí v pásme.

04:55
    Minsk poslal puk von cez všetky čiary a oba tímy posielajú na ľad nových mužov.

06:18
    Slovan kombinoval s pukom na paliciach v pásme hostí, strelou od modrej sa prezentoval Meszároš, a pred bránkoviskom biliardová akcia domácich a gól napokon zapísaný pre MAREKA VIEDENSKÉHO. Asistencie: Patrik Lamper a Andrej Meszároš.
    06:18 Marek Viedenský - 2:1

08:16
    Prečíslenie hostí dva na jeden, Howden poslal puk vpravo na hokejku Fontainea, ten pálil z prvej, Štepánek puk poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.

08:58
    Garbutt dostal dve minúty za podrazenie, Minsk si tak zahrá svoju početnú výhodu.

09:15
    Gragnani nahadzoval puk od modrej a medzi kruhmi ho na konštrukciu domácej bránky usmernil Drozd, so Slovanom teraz hrala hokejová šťastena.

10:33
    Skalický vyhodil puk von z pásma, Slovan posiela na ľad čerstvé sily.

10:46
    Kitarov vystrelil z ľavej strany z ostrého uhla, Štepánek priestor pri žrdi vykryl a zmenu skóre nepripustil.

10:52
    Osipov vystrelil od modrej, Štepánek puk lapačkou poslal späť do hry, defenzíva belasých však puk do bezpečia poslať nedokázala, Minsk pri puku.

10:58
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil aj za pomoci konštrukcie Štepánkovej bránky.

13:49
    Linglet dve minúty za hrubosť, Slovan dostal k dispozícii lacnú presilovku.

14:29
    Slovan chyboval v rozohrávke, na bránku domácich sa sám rútil Fontaine, chcel zasunúť po ľade medzi betóny, Štepánek podržal tím od Dunaja a puk poslal späť do hry.

15:26
    Meszároš od modrej minul cieľ, hostia puk okamžite poslali von z pásma až za bránku Štepánka.

15:49
    Hostia v plnom počte, Minsk oslabenie prežil a naopak, mohol sa postarať aj o vyrovnanie.

16:41
    Linglet zakončil z pravého kruhu, Štepánek dobre čítal hru a puk zatočil do svojej lapačky.

17:08
    Prečíslenie hostí tri na jedna, Karaban z pravej strany našiel pred bránkoviskom spoluhráča, Skille z prvej švihom vystrelil, Štepánek puk zlikvidoval.

18:35
    Skille sa teraz prezentoval strelou švihom z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry a Slovan vyrazil do akcie.

19:57
    Lamper vybojoval puk pri mantineli, potiahol ho na vnútornú stranu pravého kruhu a vystrelil, k úspechu tento strelecký pokus však neviedol.

20:00

V prvej tretine domáci začali ako sa patrí a hneď prvý puk skončil v sieti súpera. Hostia zakrátko vyrovnali, Slovan však dostal výhodu v podobe presilovej hry a ujal sa vedenia. Potom sme videli ešte niekoľko krásnych akcií, ktoré si pýtali gól, gólmani a najmä Štepánek však už zmenu skóre nepripustili. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:11.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:55.

20:01

20:47

21:15
    Šerbatov zakončoval z ľavej strany od kruhu, puk smeroval k druhej žrdi a len tesne minul priestor hosťujúcej bránky.

22:47
    Hecl z pravého kruhu puk posielal k bránkovisku, Chenkel ho poslal na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavej ruke Enrotha.

23:55
    Fontaine vytiahol puk z malej skrumáže a snažil sa prekvapiť Štepánka, nepodarilo sa mu to, puk majú stále na hokejkách hráči z Bieloruska.

24:55
    Dinamo sa previnilo proti pravidlám ofsajdom, hra musela byť prerušená.

25:52
    Drozd z ľavej strany poslal puk pred bránku, Skille bol v zakončení nepresný a po chvíľke Slovan puk poslal aspoň na chvíľu von z pásma.

26:50
    Kitarov strelou spoza kruhov zápästím puk poslal na ochranné sklo, neviem, na čo Slovan čaká, na vyrovnanie?

27:40
    Boychuk z vrcholu ľavého kruhu puk dvihol privysoko a Enroth sa za pukom len pozeral.

28:29
    Skalický vystrelil z medzikružia, puk zablokovali zrejme hráči pred Enrothom, Slovan ožil a počuť to aj na tribúne.

30:23
    Enroth likviduje propagačný puk domácich, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.

31:53
    Minsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, hra sa tak vráti späť pred Enrotha.

32:20
    Minsk sa snažil čo to s pukom v pásme domácich urobiť, napokon puk končí v lapačke Štepánka a v hre pokračujeme po reklamnej prestávke.

32:25
    Šinkevič dve minúty za držanie, Slovan dostal výhodu v podobe presilovej hry.

33:37
    COLBY GENOWAY vystrelil zápästím z pravého kruhu a okolo ramena Enrotha si puk našiel cestu do bránky. Asistencie: Patrik Lamper a Ryan Garbutt.
    33:37 Colby Genoway - 3:1

35:16
    Puk v pred bránkovom priestore poslal medzi tri žrde Howden, Štepánek puk krásne zatočil do lapačky a roztlieskal divákov na tribúnach.

35:51
    Kitarov vystrelil po prechode modrou z ľavého kruhu, kam potiahol puk, Štepánek aj tento puk zatočil do svojej rukavice.

36:42
    Hecl pálil z medzikružia, Enroth puk poslal za svoju bránku a tribúny opäť tlieskali akcii domáceho klubu.

37:30
    Lamper bol tvrdo zaparkovaný na mantinel Znacharenkom, napokon v bolestiach odkorčuľoval na striedačku po svojich.
    Snáď bude Patrik Lamper zakrátko v poriadku

38:25
    Skille potiahol puk do pásma a vystrelil spoza kruhov z ľavej strany, Štepánek pánom situácie a že sa Jakub v tej bránke dnes nenudí...

38:36
    Za držanie dostal dvojku Černý, Minsk v závere druhej tretiny dostal výhodu presilovej hry.

39:08
    Skalický hľadal pukom z pravej strany pred bránkou Šťastného, hostia si takmer dali vlastenca.

39:10
    Seknutie a lavicu hanby bude zohrievať Gragnani, budeme tak hrať štyria proti štyrom.

39:55
    Ambrožejčik neuspel v tutovke z pravej strany, puk poskakoval v bránkovisku, hlavný hru prerušil pre faul belasých.

39:55
    Švarný dostal dve minúty za hákovanie, Minsk bude hrať v štyroch, Slovan s tromi mužmi.

40:00

Minsk bol v druhej tretine nepríjemným súperom a mal množstvo dobrých šancí na vyrovnanie, Štepánek má dnes svoj deň a likviduje jeden puk za druhým. No a tak už to v športe chodí, že sa snažíš a padne ti to tam, tretí kúsok do siete hostí pridal po peknej akcii Genoway. Tretiu tretinu bude Slovan začínať v oslabení, počkáme si, akú taktiku zvolia hostia za svojim úspechom. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 7:16.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:50.
    Posledný zápas v sezóne hlási plný dom

40:01

40:11
    Minsk začal tretiu tretinu presilovkou a ofsajdom.

40:36
    Slovan so štyrmi hráčmi a je po presilovke Dinama.

41:10
    Hostia v plnom počte, Gragnani späť na ľadovej ploche a Minsk bude pokračovať v hre svojou presilovkou.

41:23
    Nedovolené bránenie a Garbutt putuje k Švarnému, 32 sekúnd bude Slovan v trojke?

41:40
    Minsk posadil Slovan na kolotoč, domáci prihrávku hostí vystihli a puk skončil vysoko na ochrannej sieti.

41:55
    Slovan so štyrmi hráčmi, Švarný je už späť na ľadovej ploche.

42:13
    Štepánek likviduje strelecký pokus hostí z pravej strany, Minsk stále drží domácich pod tlakom.

42:18
    Puk opustil zónu domácich a skončil až za bránkovou čiarou hostí, cenné sekundy z oslabenia ubiehajú.

42:58
    Gragnani pálil od modrej z ľavej strany, Štepánek puk poslal na ochrannú sieť, chlapci bojujú o puk pri mantineli.

43:23
    Domáci v plnom počte, Slovan prežil svoje oslabenia bez straty desiatky, snáď už sa to na ľadovej ploche trochu upokojí.

44:04
    Karaban pálil z pravého kruhu a že puk zasa Štepánek zatočil do svojej lapačky.

44:37
    Podrazenie Hecla a na trestnú putuje za Enrotha jeho spoluhráč.

45:02
    Després vystrelil z ľavej strany od modrej od mantinelu zápästím, Enroth v pokľaku puk schoval do rukavice.

45:45
    Slovan kombinoval s pukom v pásme súpera, kombinoval, až dokombinoval, hostia poslali pozdrav za bránku Štepánka.

46:22
    Sersenova delovka od modrej si cestu do siete nenašla, Enroth ľavým betónom puk poslal späť do hry.

46:37
    Hostia v plnom počte, Slovan v tejto sekunde nezvládol prečíslenie tri na jedna.

47:34
    Bačík po prechode modrou pálil príklepom, Enroth v pokľaku a len to tak zazvonilo na jeho betónoch.

47:45
    Kovyršin v zakončení úspešný nebol, aj Štepánek išiel teraz do pokľaku a puk schoval pod svojimi rukavicami.

47:51
    Minsk vyhral buly, puk smeroval na modrú a odtiaľ sa chcel do listiny strelcov zapísať Lisovec, bez úspechu, Štepánek ho vychytal.

49:19
    Černý za podrazenie Kitarova pôjde zohrievať trestnú lavicu, menší trest dve minúty.

50:27
    Gragnani vystrelil od modrej, Štepánek puk vyrazil a Minsk drží belasých v pásme pod tlakom.

50:43
    Štepánek opäť riešil nepríjemnú situáciu z pravej strany, puk len preletel bránkoviskom a Jakubovo meno sa skandovalo v kotli.

51:19
    Domáci v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie ubránil a Minsk sa kontaktným gólom do hry vrátiť nedokázal.

52:09
    Z pravého kruhu vystrelil Karaban, Štepánek puk vyrazil pred seba, Kitarov poslal puk vľavo a KRISTIAN CHENKEL uspel v dorážke. Domáci sa dožadovali videa, arbitri boli iného názoru. Asistencie: Alexander Kitarov a Danila Karaban.
    52:09 Kristián Chenkel - 3:2

53:50
    Minsk sa chybnou prihrávkou sám pripravil o pásmo, hostia sa snažia o vyrovnanie, Slovan zbrane neskladá.

54:23
    Drozd za seknutie na lavici hanby, Slovan si zahrá presilovku v tom najvhodnejšom čase.

55:30
    Nedovolené bránenie v podaní Genowaya, dve minúty + osobný trest desať minút + do konca zápasu, trest odsedí Sádecký a hrať budeme štyria proti štyrom.

56:23
    Hostia v plnom počte, Minsk bude hrať presilovku, pri hre štyroch proti štyrom slabý záblesk na strane hostí.

56:35
    Skille z ľavej strany naservíroval puk pre bránkovisko, Fontaine spálil tutovku zápasu a puk poslal na zadný mantinel.

57:22
    Skille opäť v akcii, príklep z ľavého kruhu, Štepánek puk cez rameno vyrazil späť do hry.

57:30
    Domáci v plnom počte, Minsk však dohráva akciu v pásme domácich.

58:03
    Osipov neuspel z ľavej strany od kruhu, Štepánek šiel do pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

58:03
    Oddychový čas hostí, čo vymyslia na záver tretej tretiny?

58:35
    Enroth na striedačke, Minsk hrá power play bez brankára.

59:20
    Minsk kombinoval s pukom v pásme domácich, MAREK HECL mu puk zobral a poslal ho do prázdnej bránky hostí. Asistencia: Marek Viedenský.
    59:20 Marek Hecl - 4:2

59:20
    Ihneď po góle sa strhla v stredovom kruhu hromadná bitka, škvrna na koniec sezóny musí byť.
    Hostia prehru nesú ťažko

59:20
    Fontaine dve minúty za napadnutie, kráľ Šalamún by toto vyriešil isto lepšie.

59:48
    Slovan s pukom na hokejkách v pásme hostí, je po zápase.

Je po sezóne, Slovan zvládol posledný domáci zápas a do tabuľky si zapíše tri body. Hostia sa v závere tretiny vrátili kontaktným gólom späť do hry, hrali power play a inkasovali. Slovan sa rozlúči s divákmi tradičnou ďakovačkou, ja vám všetkým želám dobrú noc a všetko dobré. Z Bratislavy Vladimír Korduliak. (21:35:39)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 1. Garbutt (Boychuk), 7. Viedenský (Lamper, Meszároš), 34. Co. Genoway (Lamper, Garbutt), 60. Hecl (Viedenský) – 3. Q. Howden (Skille, Fontaine), 53. Chenkel (Kitarov, Karaban)

HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Černý, Després, Bačík, Švarný (A), Hedera – Lamper, Boychuk, Garbutt – Genoway, Viedenský, Réway – Sloboda, Šťastný, Skalický – Šerbatov, Sádecký, Hecl
    HC Dinamo Minsk: Enroth (Karnauchov) – Lisovec, Gragnani (A), Osipov, Korobov (A), Chenkel, Šinkevič, Znacharenko – Fontaine, Howden, Skille – Linglet, Kovyršin, Pavlovič (C) – Drozd, Volkov, Kitarov – Karaban, Ambrožejčik

Rozhodca: Kuľov, Soin – Golovľov, Palej

Diváci: 10.055