Chabarovsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 1:2 (1:3 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Ufa – Soči 3:1 (kon.) | Kazaň – Novgorod 5:2 (kon.)
Nižnekamsk – Togliatti 0:4 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:4 (kon.) | Dinamo Minsk – Riga 5:3 (kon.)
Helsinki – Petrohrad 5:3 (kon.) | Viťaz – HC Slovan sk 5:3 (kon.) | S.Moskva – Jaroslavľ 0:2 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
HC Slovan Bratislava
Utorok 27.02.2018, 17:30 • Ľadový palác Viťaz, Podolsk • KHL

Je po zápase, Slovan sa gólom v tretej tretine postaral o vyrovnanie a už-už sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia. Nestalo sa tak, domáci sa ujali v závere tretiny vedenia a gólom do prázdnej bránky už len dali výsledku kozmetickú úpravu. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení obaja brankári, Jakub Štepánek a Alexander Samonov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 12:6, celkom 39:19. Slovan sa rozlúči so súťažou vo štvrtok, vypredaná Aréna Ondreja Nepelu bude hostiť Dinamo Minsk. Pekný večer a dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak. (19:47:57)

59:33 Roman Horák - 5:3

59:33
    Viťaz Moskovská oblasť dáva gól!
    Pri hre bez brankára ROMAN HORÁK poslal puk do prázdnej bránky belasých. Asistencie: Stanislav Romanov a Alexej Makejev.

59:20
    Štepánek na striedačke, Slovan hrá power-play bez brankára.

58:22
    Oddychový čas hostí, ktorí ešte mobilizujú sily na záver duelu.
    58:22 Arťom Švec-Rogovoj - 4:3

58:22
    Horák spoza bránky poslal puk na pravý kruh, ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ puk poslal do siete, ten sa odrazil späť do hry, v hre sa pokračovalo, po zhliadnutí videa sa vráti čas späť. Asistencie: Roman Horák a Borna Rendulić.

58:12
    Horák vystrelil od kruhov, Štepánek puk vyrazil späť do hry a domáci sa teraz z gólu radovať nebudú.

57:32
    Romanov zakončil, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk pohotovo zneškodnil.

57:01
    Lazarev od modrej z pravej strany od mantinelu nepresný, Viťaz však má puk na hokejkách v pásme hostí.

56:04
    Genoway hľadal pukom z ľavej strane pred bránkou Viedenského, nenašiel ho, domáci puk poslali mimo svoje obranné pásmo.

55:20
    Viťaz sa chybnou prihrávkou a zblokovaným pukom súperom sám pripravil o útočné pásmo.

54:11
    Viťaz vyrobil pri svojej akcii zakázané uvoľnenie, hra sa bude sťahovať pred Samonova.

53:36
    Kopejkin rovnako neúspešný a jeho strelecký pokus skončil v rohu klziska.

52:51
    Faul na Šerbatova za bránkou domácich arbitri zrejme nepostrehli, do individuálnej akcie sa vybral Rendulić, po prechode modrou vystrelil, bol však nepresný.

52:17
    Samonov puk kryje a Slovan svojim nahodením vybojoval aspoň pásmo na vhadzovanie.

51:46
    Nič nevymyslel Viťaz v pásme belasých, ktorí chceli do akcie, o puk však prišli v strednom pásme.

50:38
    Vyglazov vystrelil spoza kruhov, Štepánek v pokľaku puk kryje a Dvurečenskij sa k dorážke už dostať nemohol.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Vyglazov, Gimajev), 39. Rendulić (Afinogenov, Nikulin), 59. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulić), 60. Horák (S. Romanov, Makejev) – 5. A. Šťastný (Skalický), 19. Co. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl)

Viťaz Moskovská oblasť: Samonov (Saprykin) – Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Kožemiakin, Gimajev – Afinogenov (C), Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Pankov, – Lazarev, Siomin, Kopejkin (A) – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vvglazov
    HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Černý, Després, Švarný (A), Bačík, Hedera – Garbutt, Boychuk, Sloboda – Genoway, Viedenský, Réway – Šťastný, Skalický, Lamper – Šerbatov, Sádecký, Hecl

Rozhodca: Cyplakov, Sergejev – Sazonov, Goľak

Diváci: 4.253