USA – Slovensko sk 2:1 (kon.) | OŠ z Ruska – Slovinsko 8:2 (kon.) | Fínsko – Nórsko 5:1 (kon.)
Švédsko – Nemecko 1:0 (kon.)
Fínsko
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Nórsko
Piatok 16.02.2018, 13:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské Hry - muži • Skupina C

Fínski hokejisti potvrdili úlohu favorita proti Nórom a dosiahli druhé víťazstvo na turnaji. Suomi síce prehrávali od siedmej minúty, keď skóroval Patrick Thoresen, no potom dokázali otočiť skóre. Dvoma gólmi sa o to postaral fínsky mladík Eeli Tolvanen, ktorý dosiahol na olympiáde už šesť kanadských bodov. Definitívne rozhodnutie však prišlo až v tretej tretine, keď Fíni pridali ďalšie tri góly. Postupne sa presadili Veli-Matti Savinainen, Sami Lepistö a Sakari Manninen. (15:19:22)

59:18
    Opäť musel riešiť Mikko Koskinen nahodenie puku od modrej čiary. Fínsky brankár však na tieto pokusy dobre vidí a nerobí zbytočné chyby.

58:34
    Mattias Nörstebö dvakrát po sebe nebezpečne nastreľoval puk od modrej čiary, ale ten nikto z jeho spoluhráčov netečoval, takže Mikko Koskinen mal ľahkú prácu.

58:01
    Necelé dve minúty pred záverečnou sirénou Lars Haugen prikryl puk v bránkovisku. Nasleduje vhadzovanie po jeho ľavici.
    56:48 Sakari Manninen (FIN) - 5:1

56:48
    Fínsko dalo gól! Je definitívne rozhodnuté. Nóri namiesto zníženia opäť inkasovali. Kontiola vystihol rozohrávku súpera, prihral pred bránu voľnému SAKARIMU MANNINENOVI a ten pohodlne skóroval. Asistencia: Petri Kontiola.

56:13
    Nóri si vytvorili tlak v útočnom pásme a takmer dokázali znížiť. Nenápadná strela od modrej čiary preletela okolo Koskinena a dopadla na žŕdku.

55:09
    Nórski hokejisti sa opäť ubránili. Martin Röymark v závere fínskej presilovky vyviezol puk až za Koskinenovu bránu.

54:05
    Krásna kombinácia fínskeho tímu. Na jej konci bol Teemu Hartikainen, ktorého strela spomedzi kruhov skončila na pozornom Haugenovi.

53:09
    Nóri prežili jedno oslabenie, ale teraz ich čaká ďalšie. Henrik Ödegaard hral nedovolene so zdvihnutou hokejkou.

51:52
    Eeli Tolvanen mal na hokejke tretí gól. Fínsky mladík pálil z tradičnej pozície na pravom kruhu, ale nečakane minul odkrytú časť brány.

51:05
    Mats Rosseli Olsen smeruje druhýkrát v tejto tretine na trestnú lavicu. Nórsky útočník zastavil Jukku Peltolu iba vďaka nedovolenému zákroku.

50:55
    Nórom sa nedarí prepracovať do tesnej blízkosti brány. Preto skúšajú šťastie iba nahodenými pukmi z rôznych pozícií.

50:28
    Fínski hokejisti bez väčších problémov prežili dvojminútové oslabenie. Nóri preverili Koskinena iba strelami od modrej čiary.

49:30
    Nórsky výber stratil úvodnú minútu presilovky a ešte ani nedokázal vystreliť. Mattias Nörstebö poslal puk iba do hráča pred sebou.

48:28
    Pred fínskou bránou vznikla menšia strkanica a rozhodcovia vylúčili iba jediného hráča. Na tresnú lavicu putoval za hrubosť Lasse Kukkonen.

48:28
    Nóri mohli dosiahnuť kontaktný gól. Eirik Salsten chcel využiť neistý zákrok Mikka Koskinena, ale fínsky brankár včas priľahol puk.
    47:54 Sami Lepistö (FIN) - 4:1

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen (Koskiranta), 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. S. Thoresen (Kristiansen, M. Olimb)

Fínsko: Koskinen (Metsola) – Kivistö, Lepistö (A), Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen (C) – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – J. Lajunen, Pyörälä, Manninen – Enlund, Koskiranta, Osala – Savinainen.
    Nórsko: Haugen (Haukeland (C)) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – P. Thoresen (A), M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, Bastiansen, Rosseli Olsen – Salsten, K. Forsberg, S. Thoresen – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest.

Rozhodca: Hribik (Češko), Iverson (Kanada) – Dahmen (Švédsko), McIntyre (USA)