Ženy - Vytrvalostné preteky (15 km) | Víťazka: Hanna Öbergová (SWE) (kon.) | | | Muži - Vytrvalostné preteky (20 km) | Johannes Thingnes Bø (Nórsko) (kon.) |
Ženy - Obrovský slalom (1.kolo) | Vítěz: M. Mölggová (ITA) (kon.) | | | Muži - Zjazd | Vítěz: A. Svindal (NOR) (kon.) |
Ženy - Obrovský slalom (2.kolo) | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Tlačová konferencia FK Železiarne Podbrezová | (kon.) | | | Tisková konference FC Zbrojovka Brno | (kon.) |
Tisková konference FC Fastav Zlín | (kon.) | | | Tisková konference FK Teplice | (kon.) |
Tisková konference MFK Karviná | (kon.) | | | Tisková konference AC Sparta Praha | (kon.) |
Muži - 10000 m | Vítěz: T. Bloemen (CAN) (kon.) |
Športové dvojice - voľný program | Vítěz: A. Savčenková, B. Massot (GER) (kon.) |
Ženy - dopoludňajší program | (kon.) | | | Muži - popoludňajší program | (kon.) |
Ženy - večerný program | (kon.) |
Ženy - Akrobatické skoky (kvalifikácia) | Vítěz: A. Orlovová (OAR) (kon.) |
Muži - Snowboardcross (kvalifikácia) | Vítěz: P. Vaultier (FRA) (kon.) | | | Muži - Snowboardcross (finále) | Vítěz: P. Vaultier (FRA) (kon.) |
Prehľad udalostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 8.deň | (kon.) |
Muži - 1. a 2. jazda | Vítěz: S. Jun (KOR) (kon.) |
Tímová štafeta | Vítěz: Německo (kon.) |
Mensur Suljovic - Michael Smith | 2:7 (kon.) | | | Daryl Gurney - Gerwyn Price | 6:6 (kon.) |
Peter Wright - Rob Cross | 4:7 (kon.) | | | Gary Anderson - Michael Van Gerwen | 3:7 (kon.) |
Simon Whitlock - Raymond Van Barneveld | 7:4 (kon.) |
Ženy - 10 km | Vítěz: R. Hagaová (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
Muži - Snowboardcross (kvalifikácia)
Vítěz: P. Vaultier (FRA)
Ondřej Jícha
Startovní listina
1. Martin Nörl (GER)
2. Alessandro Hämmerle (AUT)
3. Mick Dierdorff (USA)
4. Emanuel Perathoner (ITA)
5. Hagen Kearney (USA)
6. Lucas Eguibar (ESP)
7. Omar Visintin (ITA)
8. Lukas Pachner (AUT)
9. Regino Hernández (ESP)
10. Nick Baumgartner (USA)
11. Paul Berg (GER)
12. Jarryd Hughes (AUS)
13. Alex Pullin (AUS)
14. Adam Lambert (AUS)
15. Pierre Vaultier (FRA)
16. Markus Malin (FIN)
17. Kevin Hill (CAN)
18. Baptiste Brochu (CAN)
19. Michele Godino (ITA)
20. Konstantin Schad (GER)
21. Jonathan Cheever (USA)
22. Nikolaj Oljunin (OAR)
23. Christopher Robanske (CAN)
24. Duncan Campbell (NZL)
25. Cameron Bolton (AUS)
26. Lorenzo Sommariva (ITA)
27. Ken Vuagnoux (FRA)
28. Hanno Douschan (AUT)
29. Merlin Surget (FRA)
30. Anton Lindfors (FIN)
31. Kalle Koblet (SUI)
32. Lluis Marin Tarroch (AND)
33. Jerome Lymann (SUI)
34. Jan Kubičík (CZE)
35. Daniil Dilman (OAR)
36. Loan Bozzolo (FRA)
37. Laro Herero (ESP)
38. Eliot Grondin (CAN)
39. Steven Williams (ARG)
40. Mateusz Ligocki (POL)
1. Martin Nörl (GER)
2. Alessandro Hämmerle (AUT)
3. Mick Dierdorff (USA)
4. Emanuel Perathoner (ITA)
5. Hagen Kearney (USA)
6. Lucas Eguibar (ESP)
7. Omar Visintin (ITA)
8. Lukas Pachner (AUT)
9. Regino Hernández (ESP)
10. Nick Baumgartner (USA)
11. Paul Berg (GER)
12. Jarryd Hughes (AUS)
13. Alex Pullin (AUS)
14. Adam Lambert (AUS)
15. Pierre Vaultier (FRA)
16. Markus Malin (FIN)
17. Kevin Hill (CAN)
18. Baptiste Brochu (CAN)
19. Michele Godino (ITA)
20. Konstantin Schad (GER)
21. Jonathan Cheever (USA)
22. Nikolaj Oljunin (OAR)
23. Christopher Robanske (CAN)
24. Duncan Campbell (NZL)
25. Cameron Bolton (AUS)
26. Lorenzo Sommariva (ITA)
27. Ken Vuagnoux (FRA)
28. Hanno Douschan (AUT)
29. Merlin Surget (FRA)
30. Anton Lindfors (FIN)
31. Kalle Koblet (SUI)
32. Lluis Marin Tarroch (AND)
33. Jerome Lymann (SUI)
34. Jan Kubičík (CZE)
35. Daniil Dilman (OAR)
36. Loan Bozzolo (FRA)
37. Laro Herero (ESP)
38. Eliot Grondin (CAN)
39. Steven Williams (ARG)
40. Mateusz Ligocki (POL)
Na základě času se poté seřadí od prvního do posledního, z nichž následně vzejde 32 postupujících do osmifinále, kde jsou snowboardisté rozděleni po čtyřech a už se jede vyřazovacím systémem, kdy do další fáze postoupí vždy dva nejrychlejší.
TURÍN 2006
Pokud se podíváme zpětně do historie na předchozí závody pod pěti olympijskými kruhy, tak Česko mělo vždy svého zástupce mezi snowboardcrossaři.
Nejlépe se dařilo hned při premiéře v roce 2006 v Turíně Michalu Novotnému, jenž se dokázal probojovat až do čtvrtfinále a nakonec obsadil konečné sympatické 13. místo. Historický úspěch zaznamenalo Slovensko, pro které vybojoval Radoslav Židek senzační stříbro a postaral se vůbec o první medaili Slováků ze zimních olympijských her.
VANCOUVER 2010
O čtyři roky později v kanadském Vancouveru mělo Česko na rozdíl od Slovenska opět zastoupení a to hned dvojité. David Bakeš se dokázal probojovat do osmifinále z posledního místa v kvalifikaci, ale dál už nikoliv. Michal Novotný naopak dokázal zopakovat čtvrtfinále, ve kterém ale ve své rozjížďce obsadil poslední místo a celkově obsadil 16. pozici.
SOČI 2014
Na posledních zimních olympijských hrách mělo Česko opět dva zástupce. Jak David Bakeš, tak i Emil Novák, ale skončili těsně za postupem do čtvrtfinále a skončili hluboko v poli poražených.
Z vítězství a olympijského zlata se tehdy radoval Francouz Pierre Vaultier před Rusem Nikolajem Oljuninem a Američanem Alex Deiboldem.
Obhájce triumfu a stříbrný medailista z roku 2014 startují i v Pchjongčchangu a budou si moci zopakovat čtyři roky starý souboj.
1. Martin Nörl (GER)
2. Alessandro Hämmerle (AUT)
3. Mick Dierdorff (USA)
4. Emanuel Perathoner (ITA)
5. Hagen Kearney (USA)
6. Lucas Eguibar (ESP)
7. Omar Visintin (ITA)
8. Lukas Pachner (AUT)
9. Regino Hernández (ESP)
10. Nick Baumgartner (USA)
11. Paul Berg (GER)
12. Jarryd Hughes (AUS)
13. Alex Pullin (AUS)
14. Adam Lambert (AUS)
15. Pierre Vaultier (FRA)
16. Markus Malin (FIN)
17. Kevin Hill (CAN)
18. Baptiste Brochu (CAN)
19. Michele Godino (ITA)
20. Konstantin Schad (GER)
21. Jonathan Cheever (USA)
22. Nikolaj Oljunin (OAR)
23. Christopher Robanske (CAN)
24. Duncan Campbell (NZL)
25. Cameron Bolton (AUS)
26. Lorenzo Sommariva (ITA)
27. Ken Vuagnoux (FRA)
28. Hanno Douschan (AUT)
29. Merlin Surget (FRA)
30. Anton Lindfors (FIN)
31. Kalle Koblet (SUI)
32. Lluis Marin Tarroch (AND)
33. Jerome Lymann (SUI)
34. Jan Kubičík (CZE)
35. Daniil Dilman (OAR)
36. Loan Bozzolo (FRA)
37. Laro Herero (ESP)
38. Eliot Grondin (CAN)
39. Steven Williams (ARG)
40. Mateusz Ligocki (POL)