Ženy - Vytrvalostné preteky (15 km) | Víťazka: Hanna Öbergová (SWE) (kon.) | | | Muži - Vytrvalostné preteky (20 km) | Johannes Thingnes Bø (Nórsko) (kon.) |
Ženy - Obrovský slalom (1.kolo) | Vítěz: M. Mölggová (ITA) (kon.) | | | Muži - Zjazd | Vítěz: A. Svindal (NOR) (kon.) |
Ženy - Obrovský slalom (2.kolo) | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Tlačová konferencia FK Železiarne Podbrezová | (kon.) | | | Tisková konference FC Zbrojovka Brno | (kon.) |
Tisková konference FC Fastav Zlín | (kon.) | | | Tisková konference FK Teplice | (kon.) |
Tisková konference MFK Karviná | (kon.) | | | Tisková konference AC Sparta Praha | (kon.) |
Muži - 10000 m | Vítěz: T. Bloemen (CAN) (kon.) |
Športové dvojice - voľný program | Vítěz: A. Savčenková, B. Massot (GER) (kon.) |
Ženy - dopoludňajší program | (kon.) | | | Muži - popoludňajší program | (kon.) |
Ženy - večerný program | (kon.) |
Ženy - Akrobatické skoky (kvalifikácia) | Vítěz: A. Orlovová (OAR) (kon.) |
Muži - Snowboardcross (kvalifikácia) | Vítěz: P. Vaultier (FRA) (kon.) | | | Muži - Snowboardcross (finále) | Vítěz: P. Vaultier (FRA) (kon.) |
Prehľad udalostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 8.deň | (kon.) |
Muži - 1. a 2. jazda | Vítěz: S. Jun (KOR) (kon.) |
Tímová štafeta | Vítěz: Německo (kon.) |
Mensur Suljovic - Michael Smith | 2:7 (kon.) | | | Daryl Gurney - Gerwyn Price | 6:6 (kon.) |
Peter Wright - Rob Cross | 4:7 (kon.) | | | Gary Anderson - Michael Van Gerwen | 3:7 (kon.) |
Simon Whitlock - Raymond Van Barneveld | 7:4 (kon.) |
Ženy - 10 km | Vítěz: R. Hagaová (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
Muži - Zjazd
Vítěz: A. Svindal (NOR)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Peter Fill (ITA) +0.83
7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
8. Brice Roger (FRA) +1.14
9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
10. Andreas Sander (GER) +1.37
11. Max Franz (AUT) +1.50
12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
16. Bryce Bennett (USA) +1.97
17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
18. Johan Clarey (FRA) +2.14
19. Martin Čater (SLO) +2.28
20. Jared Goldberg (USA) +2.34
21. Marc Gisin (SUI) +2.57
22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
24. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.71
25. Josef Ferstl (GER) +2.73
26. Adrien Théaux (FRA) +2.74
27. Boštjan Kline (SLO) +2.78
28. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
29. Miha Hrobat (SLO) +3.36
30. Wiley Maple (USA) +3.47
31. Andreas Romar (FIN) +3.53
32. Dustin Cook (CAN) +3.55
33. Gilles Roulin (SUI) +3.63
34. Henrik von Appen (CHI) +3.77
35. Broderick Thompson (CAN) +4.12
36. Christoffer Faarup (DEN) +4.23
37. Joan Verdu (AND) +4.40
38. Filip Forejtek (CZE) +4.54
39. Igor Zakurdajev (KAZ) +4.76
40. Christopher Hörl (MDA) +4.96
41. Marko Vukićević (SRB) +5.11
42. Michał Kłusak (POL) +5.17
43. Marco Pfiffner (LIE) +5.36
44. Jurij Daniločkin (BLR) +5.61
45. Jan Hudec (CZE) +6.17
46. Jan Zabystřan (CZE) +6.35
47. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL) +7.62
48. Dong Woo Kim (KOR) +7.74
49. Ivan Kovbasňuk (UKR) +8.32
50. Albin Tahiri (KOS) +8.56
51. Marko Stevović (SRB) +9.25
52. Patrick McMillan (IRL) +9.73
53. Márton Kékesi (HUN) +11.47
Klemen Kosi (SLO) DNF
Natko Zrnčić-Dim (CRO) DNS
Marc Oliveras (AND) DNF
Ondřej Berndt (CZE) DNS
Startovní listina:
1. Thomas Dressen (GER)
2. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Brice Roger (FRA)
5. Beat Feuz (SUI)
6. Andreas Sander (GER)
7. Aksel Lund Svindal (NOR)
8. Mauro Caviezel (SUI)
9. Kjetil Jansrud (NOR)
10. Johan Clarey (FRA)
11. Matthias Mayer (AUT)
12. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
13. Peter Fill (ITA)
14. Bryce Bennett (USA)
15. Hannes Reichelt (AUT)
16. Max Franz (AUT)
17. Vincent Kriechmayr (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Adrien Théaux (FRA)
20. Gilles Roulin (SUI)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Benjamin Thomsen (CAN)
23. Marc Gisin (SUI)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Emanuele Buzzi (ITA)
26. Broderick Thompson (CAN)
27. Jared Goldberg (USA)
28. Martin Čater (SLO)
29. Josef Ferstl (GER)
30. Wiley Maple (USA)
31. Klemen Kosi (SLO)
32. Marko Vukićević (SRB)
33. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
34. Ryan Cochran-Siegle (USA)
35. Dustin Cook (CAN)
36. Andreas Romar (FIN)
37. Joan Verdu (AND)
38. Christoffer Faarup (DEN)
39. Miha Hrobat (SLO)
40. Henrik von Appen (CHI)
41. Michał Kłusak (POL)
42. Filip Forejtek (CZE)
43. Marc Oliveras (AND)
44. Ondřej Berndt (CZE)
45. Christopher Hörl (MDA)
46. Jan Hudec (CZE)
47. Jan Zabystřan (CZE)
48. Igor Zakurdajev (KAZ)
49. Marco Pfiffner (LIE)
50. Jurij Daniločkin (BLR)
51. Ivan Kovbasňuk (UKR)
52. Patrick McMillan (IRL)
53. Dong Woo Kim (KOR)
54. Márton Kékesi (HUN)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Marko Stevović (SRB)
57. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Peter Fill (ITA) +0.83
7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
8. Brice Roger (FRA) +1.14
9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
10. Andreas Sander (GER) +1.37
11. Max Franz (AUT) +1.50
12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
16. Bryce Bennett (USA) +1.97
17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
18. Johan Clarey (FRA) +2.14
19. Martin Čater (SLO) +2.28
20. Jared Goldberg (USA) +2.34
21. Marc Gisin (SUI) +2.57
22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
24. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.71
25. Josef Ferstl (GER) +2.73
26. Adrien Théaux (FRA) +2.74
27. Boštjan Kline (SLO) +2.78
28. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
29. Miha Hrobat (SLO) +3.36
30. Wiley Maple (USA) +3.47
31. Andreas Romar (FIN) +3.53
32. Dustin Cook (CAN) +3.55
33. Gilles Roulin (SUI) +3.63
34. Henrik von Appen (CHI) +3.77
35. Broderick Thompson (CAN) +4.12
36. Christoffer Faarup (DEN) +4.23
37. Joan Verdu (AND) +4.40
38. Filip Forejtek (CZE) +4.54
39. Igor Zakurdajev (KAZ) +4.76
40. Christopher Hörl (MDA) +4.96
41. Marko Vukićević (SRB) +5.11
42. Michał Kłusak (POL) +5.17
43. Marco Pfiffner (LIE) +5.36
44. Jurij Daniločkin (BLR) +5.61
45. Jan Hudec (CZE) +6.17
46. Jan Zabystřan (CZE) +6.35
47. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL) +7.62
48. Dong Woo Kim (KOR) +7.74
49. Ivan Kovbasňuk (UKR) +8.32
50. Albin Tahiri (KOS) +8.56
51. Marko Stevović (SRB) +9.25
52. Patrick McMillan (IRL) +9.73
53. Márton Kékesi (HUN) +11.47
Klemen Kosi (SLO) DNF
Natko Zrnčić-Dim (CRO) DNS
Marc Oliveras (AND) DNF
Ondřej Berndt (CZE) DNS
Startovní listina:
1. Thomas Dressen (GER)
2. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Brice Roger (FRA)
5. Beat Feuz (SUI)
6. Andreas Sander (GER)
7. Aksel Lund Svindal (NOR)
8. Mauro Caviezel (SUI)
9. Kjetil Jansrud (NOR)
10. Johan Clarey (FRA)
11. Matthias Mayer (AUT)
12. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
13. Peter Fill (ITA)
14. Bryce Bennett (USA)
15. Hannes Reichelt (AUT)
16. Max Franz (AUT)
17. Vincent Kriechmayr (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Adrien Théaux (FRA)
20. Gilles Roulin (SUI)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Benjamin Thomsen (CAN)
23. Marc Gisin (SUI)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Emanuele Buzzi (ITA)
26. Broderick Thompson (CAN)
27. Jared Goldberg (USA)
28. Martin Čater (SLO)
29. Josef Ferstl (GER)
30. Wiley Maple (USA)
31. Klemen Kosi (SLO)
32. Marko Vukićević (SRB)
33. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
34. Ryan Cochran-Siegle (USA)
35. Dustin Cook (CAN)
36. Andreas Romar (FIN)
37. Joan Verdu (AND)
38. Christoffer Faarup (DEN)
39. Miha Hrobat (SLO)
40. Henrik von Appen (CHI)
41. Michał Kłusak (POL)
42. Filip Forejtek (CZE)
43. Marc Oliveras (AND)
44. Ondřej Berndt (CZE)
45. Christopher Hörl (MDA)
46. Jan Hudec (CZE)
47. Jan Zabystřan (CZE)
48. Igor Zakurdajev (KAZ)
49. Marco Pfiffner (LIE)
50. Jurij Daniločkin (BLR)
51. Ivan Kovbasňuk (UKR)
52. Patrick McMillan (IRL)
53. Dong Woo Kim (KOR)
54. Márton Kékesi (HUN)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Marko Stevović (SRB)
57. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Peter Fill (ITA) +0.83
7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
8. Brice Roger (FRA) +1.14
9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
10. Andreas Sander (GER) +1.37
11. Max Franz (AUT) +1.50
12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
16. Bryce Bennett (USA) +1.97
17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
18. Johan Clarey (FRA) +2.14
19. Martin Čater (SLO) +2.28
20. Jared Goldberg (USA) +2.34
21. Marc Gisin (SUI) +2.57
22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
24. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.71
25. Josef Ferstl (GER) +2.73
26. Adrien Théaux (FRA) +2.74
27. Boštjan Kline (SLO) +2.78
28. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
29. Miha Hrobat (SLO) +3.36
30. Wiley Maple (USA) +3.47
31. Andreas Romar (FIN) +3.53
32. Dustin Cook (CAN) +3.55
33. Gilles Roulin (SUI) +3.63
34. Henrik von Appen (CHI) +3.77
35. Broderick Thompson (CAN) +4.12
36. Christoffer Faarup (DEN) +4.23
37. Joan Verdu (AND) +4.40
38. Filip Forejtek (CZE) +4.54
39. Igor Zakurdajev (KAZ) +4.76
40. Christopher Hörl (MDA) +4.96
41. Marko Vukićević (SRB) +5.11
42. Michał Kłusak (POL) +5.17
43. Marco Pfiffner (LIE) +5.36
44. Jurij Daniločkin (BLR) +5.61
45. Jan Hudec (CZE) +6.17
46. Jan Zabystřan (CZE) +6.35
47. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL) +7.62
48. Dong Woo Kim (KOR) +7.74
49. Ivan Kovbasňuk (UKR) +8.32
50. Albin Tahiri (KOS) +8.56
51. Marko Stevović (SRB) +9.25
52. Patrick McMillan (IRL) +9.73
53. Márton Kékesi (HUN) +11.47
54. Klemen Kosi (SLO) DNF
55. Natko Zrnčić-Dim (CRO) DNS
56. Marc Oliveras (AND) DNF
57. Ondřej Berndt (CZE) DNS
Ve slunečném počasí se na krásně upraveném svahu nejvíce dařilo norským favoritům. Vítězství s časem 1:40,25 vybojoval Aksel Lund Svindal, který byl v cíli o 12 setinek rychlejší než Kjetil Jansrud. Bronz získal Švýcar Beat Feuz.
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Peter Fill (ITA) +0.83
7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
8. Brice Roger (FRA) +1.14
9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
10. Andreas Sander (GER) +1.37
11. Max Franz (AUT) +1.50
12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
16. Bryce Bennett (USA) +1.97
17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
18. Johan Clarey (FRA) +2.14
19. Martin Čater (SLO) +2.28
20. Jared Goldberg (USA) +2.34
21. Marc Gisin (SUI) +2.57
22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
24. Josef Ferstl (GER) +2.73
25. Adrien Théaux (FRA) +2.74
26. Boštjan Kline (SLO) +2.78
27. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
28. Wiley Maple (USA) +3.47
29. Gilles Roulin (SUI) +3.63
30. Broderick Thompson (CAN) +4.12
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Peter Fill (ITA) +0.83
7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
8. Brice Roger (FRA) +1.14
9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
10. Andreas Sander (GER) +1.37
11. Max Franz (AUT) +1.50
12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
16. Bryce Bennett (USA) +1.97
17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
18. Johan Clarey (FRA) +2.14
19. Adrien Théaux (FRA) +2.74
20. Gilles Roulin (SUI) +3.63
1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
3. Beat Feuz (SUI) +0.18
4. Dominik Paris (ITA) +0.54
5. Thomas Dressen (GER) +0.78
6. Brice Roger (FRA) +1.14
7. Andreas Sander (GER) +1.37
8. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
9. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
10. Johan Clarey (FRA) +2.14
1. Thomas Dressen (GER)
2. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Brice Roger (FRA)
5. Beat Feuz (SUI)
6. Andreas Sander (GER)
7. Aksel Lund Svindal (NOR)
8. Mauro Caviezel (SUI)
9. Kjetil Jansrud (NOR)
10. Johan Clarey (FRA)
11. Matthias Mayer (AUT)
12. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
13. Peter Fill (ITA)
14. Bryce Bennett (USA)
15. Hannes Reichelt (AUT)
16. Max Franz (AUT)
17. Vincent Kriechmayr (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Adrien Théaux (FRA)
20. Gilles Roulin (SUI)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Benjamin Thomsen (CAN)
23. Marc Gisin (SUI)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Emanuele Buzzi (ITA)
26. Broderick Thompson (CAN)
27. Jared Goldberg (USA)
28. Martin Čater (SLO)
29. Josef Ferstl (GER)
30. Wiley Maple (USA)
31. Klemen Kosi (SLO)
32. Marko Vukićević (SRB)
33. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
34. Ryan Cochran-Siegle (USA)
35. Dustin Cook (CAN)
36. Andreas Romar (FIN)
37. Joan Verdu (AND)
38. Christoffer Faarup (DEN)
39. Miha Hrobat (SLO)
40. Henrik von Appen (CHI)
41. Michał Kłusak (POL)
42. Filip Forejtek (CZE)
43. Marc Oliveras (AND)
44. Ondřej Berndt (CZE)
45. Christopher Hörl (MDA)
46. Jan Hudec (CZE)
47. Jan Zabystřan (CZE)
48. Igor Zakurdajev (KAZ)
49. Marco Pfiffner (LIE)
50. Jurij Daniločkin (BLR)
51. Ivan Kovbasňuk (UKR)
52. Patrick McMillan (IRL)
53. Dong Woo Kim (KOR)
54. Márton Kékesi (HUN)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Marko Stevović (SRB)
57. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
K hlavním favoritům tohoto závodu by měli patřit Kjetil Jansrud, který ve všech třech trénincích zajel druhý nejrychlejší čas. Poslední trénink opanoval Rakušan Vincent Kriechmayer, zálusk na zlato si budou určitě dělat i další špičkoví sjezdaři jako Thomas Dressen, Hannes Reichelt či veterán Aksel Lund Svindal. Tak si to rozhodně nenechte ujít!