Sevilla – Girona 1:0 (kon.) | Barcelona – Getafe 0:0 (kon.) | Vigo – Espanyol 2:2 (kon.)
Valencia – Levante 3:1 (kon.)
Celta Vigo
2:2 (1:1)
RCD Espanyol Barcelona
Nedeľa 11.02.2018, 18:30 • Estadio de Balaídos (Vigo) • Španielska LaLiga • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 23. kola Primera Division. Dnes sa na štadióne Balaídos predstavia domáci futbalisti Celty Vigo, ktorí budú hostiť katalánsky Espanyol. V prvom vzájomnom meraní síl týchto dvoch celkov sa zrodila výhra Espanyolu 2:1, keď sa strelecky presadili Moreno a Piatti. V druhom polčase dokázal skorigovať zápas Sisto.

Celta Vigo
    Celta Vigo sa nachádza vo vrchnej časti vyrovnaného stredu tabuľky. Aktuálna strata na 6. miesto zaisťujúce postup do kvalifikácie Európskej ligy sú 3 body. Celta je momentálne na 8. priečke, všetko však mohlo byť inak keby v poslednom zápase neprišla šokujúca prehra 2:1 s Alavesom. Tretím najlepším strelcom celej súťaže je Iago Aspas, ktorý doposiaľ rozvlnil sieť súpera 15-krát.

Espanyol
    Hostia sú na tom o niečo horšie, keď im aktuálne patrí až 15. miesto. Nad pásmom zostupu sú Barcelončania o 7 bodov, a tak im zatiaľ nehrozí väčšie nebezpečenstvo. V poslednom ligovom zápase sa hralo barcelonské derby, ktoré sa hralo na RCDE Stadium. Espanyol doma na katastrofálnom trávniku ukradlo FC Barcelone body za remízu 1:1. Gerard Moreno je najlepším strelcom Espanyolu, keď dal doposiaľ 9 gólov.

Stávkové kancelárie jasne favorizujú domáci celok, na ktorých sa pohybuje kurz okolo 1,8. Naopak na hostí sa vyšplhal až cez 4,5. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Celta Vigo: Blanco – Mallo (C), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Radoja, Sisto – Aspas, Gómez.
    Náhradníci: S. Álvarez – P. Hernández, Mazáň, Jozabed, Mor, Cabral, Boyé.

RCD Espanyol Barcelona: A. López – Navarro, Naldo, David López, Caricol – V. Sánchez (C), Ca. Sánchez – Baptistão, Darder, Jurado – G. Moreno.
    Náhradníci: Pau López – Ó. Duarte, Sergio García, Vilà, Piatti, Roca, Javi López.

Rozhodca: González González – Becerril Gómez, Rubio Palomino.

1

2
    Dlhá lopta za obranu Celty skončila až v moci brankára Blanca.

3
    Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí sa snažia o postupní prechod smerom dopredu.

4
    Stanislav Lobotka to teraz prehnal s aktivitou a dopúšťa sa nedovoleného zákroku.

5
    Prvý rohový kop v dnešnom zápase budú zahrávať futbalisti v belasých dresoch.

6
    Z domáceho rohového kopu napokon nič nebolo, a tak si môžu hostia vydýchnuť.

7
    Faulu sa dopustili aj hráči Espanyolu, konkrétne to bol Jurado.

8
    Ten sa následne dostal do menšieho konfliktu s Aspasom, ktorý musel riešiť hlavný arbiter Gonzalez Gonzalez.

9
    Sistova práca na ľavom krídle bude znamenať rohový kop pre jeho tím.

10
    Aj druhý rohový kop Celty Vigo bol rozohraný na krátko a aj druhý rohový kop bol premárnený.

10
    Espanyol Barcelona dala gól! Gól strelil LÉO BAPTISTÃO, ktorý dostal výbornú prihrávku za obranu, vďaka ktorej sa rútil sám na brankára a v tejto výbornej pozícii sa nemýlil.
    10. Léo Baptistão (ESB) - 0:1

11
    Koncom desiatej minúty sa nám tak z ničoho nič mení stav zápasu.

12
    Nepresná dlhá lopta na Sista končí až u brankára Lópeza.

13
    Spomínaný brankár López nenašiel svojho spoluhráča, ale až brankárskeho kolegu Blanca.

14
    O sľubný center sa postaral Jonny. Katalánska obrana bola však v pozore a akékoľvek nebezpečenstvo zažehnala.

15
    Štvrťhodina zápasu je za nami. Úvodných 15 minút sa neblyslo žiadnou nebezpečnejšou situáciou, ale za to presným zásahom.

16
    Ku krkolomnému zakončeniu sa dostal Pione Sisto, ktorý však svoje zakončenie namieril tesne nad bránku Espanyolu.

17
    Kapitán Mallo poslal nepresný center, ktorý opustil hraciu plochu. Nasledovať bude odkop od bránky Barcelony.

18
    Réžia si vybrala niekoľkokrát po sebe presný zásah z rôznych uhlov. Presnú strelu Espanyolu si už môžete pozrieť v nižšie vloženom gife.

19
    Nepresná lopta na útočnú dvojicu Aspas – Gómez končí až u brankára Lópeza.

20
    Dvadsať minút dnešného duelu je už za nami. Okrem presného zásahu sme nemohli vidieť ničím očarujúcich 20 minút.

21
    Celta Vigo teraz predvádza na polovičke Espanyolu peknú kombinačnú hru.

22
    Lopta však často mení svojho majiteľa, a tak nemožno hovoriť ešte o nejakom tlaku.

23
    Domácim sa rysovala sľubná príležitosť. Tá bola však hosťujúcou defenzívou v hodine dvanástej odrazená na rohový kop.

24
    Ani tento rohový kop nenamútil veľa vody, a tak je stav naďalej 0:1.

25
    Prenikajúci Jurado padá, avšak priamy kop sa zahrávať nebude. Hra plynie ďalej.

26
    Maximiliano Gómez mal vyrovnanie na hlave! Výborný center však dokázal zahrať len presne do priestoru okupujúceho Diegom Lópezom.
    26. Maximiliano Gómez (CVG)

27
    Aktuálne držanie lopty vyznieva drvivo v prospech domáceho tímu, konkrétne 73:27 %.

28
    Loptu aj naďalej držia hráči Celty, ktorí aktuálne kombinujú na vlastnej polovičke.

29
    Celta Vigo sa však dopustila útočného faulu, čo bude znamenať loptu v prospech Espanyolu.

30
    Tretina zápasu je už minulosťou. Domáci po inkasovanom góle takmer nepustili svojho súpera k lopte.

31
    Espanyol však bráni výborne, čo má za následok držanie lopty na vlastnej polovičke Celty.

32
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil MAXIMILIANO GÓMEZ, ktorý spravil v pokutovom území súpera výbornú prácu a vďaka vyhranej hlavičke vyrovnáva stav zápasu.
    32. Maximiliano Gómez (CVG) - 1:1

33
    Tlak domáceho tímu sa tak podarilo pretaviť do presného zásahu a bude sa hrať tak od znova.

34
    Po inkasovanom góle sa osmelili aj hostia, ktorí si okamžite vybojovali rohový kop.

35
    Ani rohový kop Espanyolu nemožno zaradiť do kategórie úspešných, a tak stav zostáva nezmenený.

36
    Ťažisko hry sa presunulo do stred poľa, kde sa bojuje o každý centimeter štvorcový.

37
    Pione Sisto teraz predviedol výborný návrat, ktorým vybojoval pre svoj tím loptu.

38
    Maximiliano Gómez takmer v rýchlom časovom slede otočil stav zápasu! Tentokrát jeho technickú strelu dokázal Diego López vytesniť na rohový kop.
    38. Maximiliano Gómez (CVG)

39
    Celta Vigo premrhala aj svoj štvrtý roh, a tak môžu byť hostia pokojní.

40
    Do konca riadneho hracieho času prvého dejstva nám zostáva približne 5 minút. Aktuálne držia loptu hráči domáceho tímu.

41
    Léo Baptistão predviedol pekný prienik, po ktorom však zostal ležať na trávniku Pione Sisto, ktorého udrel prvý menovaný do tváre.

42
    Hra sa síce kvôli Sistovi prerušila, avšak všetko je v poriadku a hra plynie ďalej.

43
    Lekári hosťujúceho tímu sú v akcii. Konkrétne ju bude potrebovať Carlos Sánchez.

44
    Hra však pokračuje a zatiaľ sme nevideli nútené striedanie.

45
    Žltú kartu dostáva Víctor Sánchez (RCD Espanyol Barcelona).

45+1
    Nastavený čas prvého polčasu bude činiť 60 sekúnd, teda 1 minútu.

45+1

V prvom polčase sme videli azda všetko. Stav je po 45 minútach nerozhodný 1:1, no navrch mali jednoznačne hráči Celty Vigo. Uvidíme či sa im to v druhom polčase podarí pretaviť do zisku troch bodov.

46

47
    Z úvodu druhého dejstva pokračujú domáci v nastolenom trende a držia loptu na svojich kopačkách.

48
    Celta sa však za pár desiatok sekúnd druhého dejstva nedokázala poriadne pohnúť z polovičky ihriska.

49
    Snaha o centrovanú loptu za obranu Espanyolu bola neúspešná. Lopta sa však opäť odrazila na kopačky belasých.

50
    Jonny sa teraz takmer dostal do obrovskej šance, ktorá sa však nekonala, pretože na loptu domáci hráč nedočiahol.

51
    Centrovaná lopta do šestnástky Espanyolu bola natoľko pretiahnutá, že budú hostia vhadzovať aut.

52
    Sisto sa ocitol na hracej ploche po vlastnom pošmyknutí. Všetko je však v poriadku a pokračuje sa ďalej.

53
    Aktuálna štatistika striel na bránku vyznieva 3:1 v prospech domácich.

54
    Žltú kartu dostáva brankár Diego López (RCD Espanyol Barcelona).

55
    Domácim sa takmer podarilo využiť štandardnú situáciu. Po menšej trme vrme sa však k finálnemu zakončeniu hráči Celty nedostali.

56
    Z hranice šestnástky sa dostal do zakončenia Iago Aspas, ktorý však poslal loptu vysoko nad.

57
    Hostia sú celý čas v druhom polčase pod tlakom a loptu majú veľmi sporadicky.

58
    Espanyol sa po dlhšej časovej odmlke dostal k lopte, ktorú si však dlho neužil.

59
    Sisto pocítil tvrdosť trávnika, na ktorom sa po nedovolenom zákroku ocitol.

60
    Hodina hry je už úspešne za nami. Naopak pred nami je už len tretina stretnutia.

61
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza José Manuel Jurado, prichádza Sergio García.

62
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde lopta často mení svojho majiteľa.

63
    Hosťujúci celok sa s akoukoľvek rozohrávkou nikam nenáhli, pretože tlak Celty je miestami neúprosný.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 15649 divákov.

65
    Obrovská šanca na strane domáceho tímu! Maximiliano Gomez sa dostal do skvelého hlavičkového zakončenia, ktoré však stroskotalo na výbornom zákroku Diega Lópeza.
    65. Diego López (ESB)

66
    Tlak domácemu tímu naďalej narastá. Aktuálne držanie lopty vyznieva 71:29 %.

67
    K strele spoza šestnástky sa dostal kapitán Mallo. Proti bol však val tiel, ktorý loptu zrazil na rohový kop.

68
    Rohový signál bol v podaní domáceho tímu zahraný výborne. Gól z toho však nepadol a nasledovať bude opäť roh.

69
    Rohový kop z druhej strany nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako ten predchádzajúci.

70
    Do konca riadneho hracieho času nám zostáva približne 20 minút. Domáci stále zvyšujú svoj tlak, avšak hostia statočne vzdorujú.

71
    Centrovaná lopta do šestnástky Celty Vigo bola natoľko dlhá, že skončila v moci brankára Rubena Blanca.

73
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Darder, prichádza Dídac Vilà.

73
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Léo Baptistão, prichádza Pablo Piatti.

74
    Domáci zakrútili štandardnú situáciu do šestnástky Espanyolu. Tam bol však pozorný Diego López a loptu vyboxoval do bezpečia.

75
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Pione Sisto, prichádza Pablo Hernández.

76
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Nemanja Radoja, prichádza Emre Mor.

77
    Kolmica za obranu Espanyolu Barcelona bola príliš dlhá a opustila hraciu plochu.

78
    Žltú kartu dostáva Pablo Hernández (Celta Vigo).

79
    Dopredu sa dostali aj hostia, ktorých akcia troskotá na ofsajde.

80
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil opäť MAXIMILIANO GÓMEZ. Tentokrát sa dokázal výborne zorientovať v šestnástke súpera a z otočky do protismeru brankára posiela svoj tím do vedenia.
    80. Maximiliano Gómez (CVG) - 2:1

81
    Po góle Celty sa bude očakávať tlak hostí, ktorí toho moc v druhom dejstve nenahrali.

82
    Espanyol bude zahrávať štandardnú situáciu, no len z vlastnej polovičky.

83
    Žltú kartu dostáva Marc Navarro (RCD Espanyol Barcelona).

84
    Emre Mor to vyskúšal spoza šestnástky, no proti zmene stavu bol brankár Diego López.

85
    Žltú kartu dostáva Hugo Mallo (Celta Vigo).

86
    Hosťom sa pomaly, ale isto kráti čas, no domáci ich k lopte nie a nie pustiť.

87
    Espanyol Barcelona dala gól! Gól strelil GERARD MORENO, ktorý si spracoval loptu a následne okamžite vypálil. Na šťastie pre hostí jeho strela skončila napokon v bránke Celty.
    87. Gerard Moreno (ESB) - 2:2

88
    Aktuálna štatistika striel na bránku je 7:2, čo znamená, že Espanyol je dnes maximálne efektívny.

89
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Hugo Mallo, prichádza Lucas Boyé.

90
    Žltú kartu dostáva Facundo Roncaglia (Celta Vigo).

90+1
    Nastavený čas dnešného zápasu bude činiť 120 sekúnd, teda 2 minúty.

90+1
    Stanislav Lobotka putoval do pokutového územia Espanyolu, avšak zamotal sa vo vlastných kľučkách a o loptu napokon prišiel.

90+2
    Žltú kartu dostáva Maximiliano Gómez (Celta Vigo).

90+2

Dnešný duel končí veľmi zaujímavým výsledok. Aspoň z pohľadu priebehu zápasu. Hostia môžu ďakovať za bod, pretože si ho maximálne nezaslúžili. Šport je však taký a po remíze 2:2 sa body budú deliť. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:20:27)