Omsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jekaterinburg – Barys 2:4 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Togliatti – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 5:6 (po pr.) | Dinamo Minsk – Red Star Kunlun 1:3 (kon.)
D. Moskva – S.Moskva 4:5 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 7:2 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:4 (kon.)
Lada Togliatti
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
cz Štvrtok 18.01.2018, 16:00 • Lada Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:26:56)

Je konec. HK Sibir Novosibirsk si nakonec odváží všechny tři body, ovšem Lada dnes byla více než vyrovnaným soupeřem. V 58. minutě měli hosté další přesilovou hru, ve které vystřelil Patrik Zackrisson a puk skončil za zády Lazušina. Český brankář Alexander Salák si tak připisuje v dnešním utkání nulu.

59:42
    Trenér domácího týmu Artis Abols se velmi rozčiluje, ale rozhodčí své rozhodnutí nezmění.

59:42
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 5 min., sekání).

59:42
    Gleb Zyrjanov nyní leží na ledě a rozhodčí bude vylučovat domácího hráče na pět minut. To už je velmi složitá situace pro Ladu.

59:28
    Salák teď musí být hodně v pozoru, jelikož střely Lady jsou velmi nebezpečné.

59:08
    V dobré střelecké příležitosti se ocitli nyní domácí, ale puk do brány nešel.

59:04
    Oddechový čas pro domácí.

59:04
    Zakázané uvolnění hostů.

58:56
    Nyní už je Alexandr Lazušin na střídačce a Lada to zkouší v šesti hráčích!

58:25
    Alexandr Lazušin už se hlásí o střídačku, ale zatím zůstává stále v bráně.

57:54
    Nyní se bojuje o puk v pásmu Novosibirsku, ale nakonec ho získali hosté.
    57:02 Patrik ZACKRISSON - 0:1

57:02
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je to gól! Přece jen jsme se dočkali branky v základní hrací době a Alexandr Strelcov si teď určitě sype popel na hlavu. PATRIK ZACKRISSON vypálil ránu, kterou Alexandr Lazušin neviděl nejlépe a puk skončil za jeho zády. Novosibirsk tak nakonec využil jednu z mnoha přesilových her a jde do vedení 1:0.

56:55
    Hosté tak mohou rozhodnout utkání v přesilové hře.

56:31
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexandr Strelcov – 2 min., faul kolenem).

Byl to Alexandr Strelcov, který tvrdě narazil o mantinel hostujícího hráče.

Ivan Vereščagin sice odjíždí po svých, ale nevypadá zrovna v pořádku.

56:31
    Nyní se na ledě strhla velká mela, potom co byl těžce doražen na mantinel Ivan Vereščagin.

55:51
    Alexander Šarov si jen objel bránu Lazušina, ale nevystřelil na ní.

55:14
    Nyní následuje buly před bránou Saláka.

53:42
    Lazušin byl opět připraven proti střele hostujícího hráče a vyrazil puk.

52:20
    Novosibirsku by se tři body velice hodily, jelikož jsou nad propastí postupu do play-off. Lada už v této sezóně nemá šanci, ale dnes předvádí solidní výkon.

51:28
    Střela domácího hráče skončila jen vedle brány Saláka.

50:03
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby, kdy může každé mužstvo strhnout tři body na svou stranu.

49:16
    Dnes nejsou útočníci ve formě, zatím co obránci a hlavně oba dva brankáři hrají perfektně. Pomalu to vypadá, že se dnes možná rozhodně v prodloužení nebo až na samostatné nájezdy.

48:46
    Nyní se dopředu řítili domácí, ale ke střele se tentokrát nedostali.

47:15
    Opět předvedl své umění Alexandr Lazušin a vyrazil střelu.

46:05
    Nyní si Alexandr Lazušin poradil se střelu hostů a chytil kotouč do lapačky.

45:22
    Nebezpečně nahozený puk hostů před bránu Lazušina, ovšem na bránu nakonec nešel.

44:40
    Útok domácích je u konce, jelikož se dopustili ofsajdu.

44:35
    Charles Genoway se dopustil zákroku na hranici faulu, ale rozhodčí nechal pokračovat hru dál.

43:22
    Po buly se dostal domácí hráč ke střele, ale puk za záda Saláka nedostal.

43:06
    Další pokus domácích a Salák musel být ve střehu. Poté skočil po odraženém puku a chytil jej pod lapačku.

42:02
    Salák se předvedl a chytil střelu z levé strany od Denise Zernova.

41:36
    Nepovedená přihrávka hostů způsobila, že dopředu jdou domácí.

40:57
    Domácí hráči se provinili ofsajdem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Druhá třetina je u konce, ale stále jsme se nedočkali žádného gólu. Opět jsme viděli plno přesilových her, ale žádná nepřinesla branku.

39:29
    Střela hráče Novosibirsku skončila jen vedle brány.

38:54
    Salák byl v problémech, když jel za vlastní bránou a bojoval tam o puk s domácím hráčem.

38:04
    Zajímavá šance hostů skončila nad bránu Lazušina.

37:18
    Nyní se hra přesuna před bránu Lazušina, jelikož se domácí provinili zakázaným uvolněním.

36:56
    Opět Salák předvedl skvělý zákrok a dopředu jdou hosté.

36:34
    Poté měl na druhé straně Salák problém a nebyl si jistý kde má puk, nakonec ale pro Novosibirsk vše dobře dopadlo.

36:14
    Naprosto sám jel hostující hráč na domácí bránu, ale Lazušin ho vychytal.

35:45

35:33
    Nyní Alexander Salák schytal ránu do masky a hra je přerušena.

35:04
    Dmitrij Vorobjov nyní vystřelil na svatyni Saláka, ale ten si s jeho pokusem lehce poradil.

34:36
    Ovšem zatím jsou u puku hosté, kteří se dostali až do zakončení, ale jejich pokus skončil jen v boční síti.

34:08
    Dnes je k vidění plno vyloučení, ovšem zatím jsme se nedočkali ani jedné branky. Ta možná přijde nyní při čtvrté přesilovce domácí Lady.

33:45
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., podražení).

33:37
    Sergej Koňkov se ocitl v dobré příležitosti, ale minul bránu.

33:13
    Domácí hráč se řítil z pravé strany na Saláka, ale nepřekonal ho.

32:40

32:35
    Jevgenij Bodrov jen vystřelil před bránu do chumlu hráčů, ale nebylo to nic platné a domácí vyhodili kotouč do bezpečí.

32:05
    Ne, dnes prostě přesilové hry hostům nejdou a opět puk skončil v moci Alexandra Lazušina, který je dnes ve skvělé formě.

30:56
    Ve skvělé šanci se ocitl hostující hráč, ale svůj pokus o vstřelení puku do poloprázdné brány nevyšel, jelikož přestřelil Lazušinovu svatyni.

30:50
    Krátce potom co hostům skončila přesilová hra mají další.

30:40
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 2 min., vražení na hrazení).

30:25

30:09
    Dokonce se nyní vydal dopředu Sergej Soin, ale ke střele se nedostal.

29:45
    Nyní Lada vyhodila puk do středního pásma a následně až k bráně Saláka.

29:27
    Hosté jsou u puku, ale opět jim domácí nedávají žádný prostor k nějaké vážnější střele.

28:46
    Nepříjemná střela, po které musel Charles Genoway vyrazit puk rukou.

28:45
    Hosté mají další přesilovou hru, ovšem dnes se v oslabení brání domácí skvěle, tak uvidíme jak to dopadne nyní.

28:25
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Dmitrij Kostromitin – 2 min., hákování).

27:47
    Nyní následuje buly před bránou Lazušina.

26:40
    Nyní chytil puk do lapačky i Alexander Salák. Hra je opět velmi vyrovnaná.

26:13
    Alexandr Lazušin si poradil s odraženým pukem a skryl jej pod lapačku.

25:37
    Hosté ale poté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.

25:24
    Nyní se domácí provinili ofsajdem.

24:52
    Další střela hostů, ale ta šla jen do blokující obrany.

23:49
    Hostující hráč se dostal do zakončení, ale to šlo pouze do připraveného Lazušina.

23:05
    Stěpan Sannikov bojoval o puk za Lazušinovou bránou.

22:43

22:21

22:02
    Hosté nyní mají puk ve své moci a přemístili se sním do třetiny Lady.

21:23
    Přesilovka tak domácím dlouho nevydržela a nyní se hraje 4 na 4.

20:43
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 2 min., hákování).

20:38
    Domácí mají už třetí přesilovou hru v dnešním utkání.

20:21
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., držení protihráče).

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:53.

První třetina je u konce. Zatím vidíme vyrovnanou hru, ve které jsou o trochu lepší hosté, kteří ale nevyužili přesilovku 5 na 3. Český brankář Alexander Salák zatím neměl moc práce, ovšem pár nepříjemných střel pochytal.

19:51
    Opět se Novosibirsk dopustil ofsajdu a akce je u konce.

19:07
    S velice nepříjemnou střelu domácího borce se musel vypořádat Alexander Salák.

18:02
    Akce Novosibirsku je u konce, jelikož jim byl odpískán ofsajd.

17:40

17:02
    Opět hráči Lady jen vyhodili puk až k bráně Saláka a dnes v oslabení hrají skvěle.

16:11
    Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

15:40
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Zernov – 2 min., nedovolené bránění).

15:40
    Domácí sice vstřelili branku, ale ta neplatí, jelikož se těsně před tím dopustil faulu domácí hráč!

15:32

15:19
    Nyní si hráči Lady vypracovali velmi dobrou příležitost, ale ve finále minuli bránu.

14:50
    Opět Novosibirsk vyhodil puk do bezpečí a během minuty v přesilové hře se domácím nepodařilo vystřelit.

14:17
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k bráně Lazušina a domácí musí začít svou akci znova.

14:01
    Domácí tak mají další přesilovou hru. Uvidíme jak dopadne tentokrát.

13:32
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., nedovolené bránění).

13:22
    Alexander Bergström vystřelil na domácí bránu, ale tentokrát neuspěl a následuje další vhazování v domácí třetině.

12:52
    Nyní se musela přerušit hra, jelikož se posunula Salákova brána.

12:36
    Nyní jdou opět dopředu hosté, ale ve středním pásmu přišli o puk.

11:46
    Jevgenij Bodrov si chtěl objet domácího brankáře Alexandra Lazušina, který si povyjel z brány, ovšem poté strčil do puku hostujícímu útočníkovi a ten se tak nedostal do zakončení.

10:37
    Nyní už jsou na ledě oba domácí hráči a Novosibirsk tak nevyužil přesilovou hru 5 na 3. Je důležité podotknout, že domácí hráči hráli v oslabení skvěle.

10:33

10:01

09:16
    Novosibirsk drží puk velmi blízko domácí brány, ale zatím nevyslal žádnou střelu.

09:02
    Hosté mají velkou možnost vstřelit branku v přesilové hře 5 na 3, ovšem následnou střelu Alexandera Bergströma chytil domácí brankář.

08:42

08:33
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Arťom Aljajev – 2 min., hákování).

07:16
    Domácí tak mají první přesilovou hru v dnešním utkání, ale zatím se nedostali do žádné dobré příležitosti.

06:42
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rok Tičar.

06:42
    Domácí hráči se dopustili ofsajdu a následuje komerční přestávka.

05:21
    Damir Rachimullin se ocitl skoro sám před brankářem, v cestě mu stál jenom obránce Novosibirsku, ale domácí útočník si špatně zpracoval puk a nic nebezpečného z toho nevzniklo.

04:28
    Až nyní se hra přerušila a následuje buly v pásmu Novosibirsku.

03:59
    Hostující útočník vystřelil při příležitosti 2 na 1, ale minul domácí svatyni.

03:06
    Charles Genoway se ocitl v zajímavé příležitosti, ale minul bránu Saláka.

02:41
    Domácí sice vybojovali kotouč ve své třetině, ale následně o něj přišli ve středním pásmu.

01:39
    Hra začíná pozvolna a ani ze dvou pokusů hostů střela nepřišla.

00:46
    Hosté se sice dostali do pásma Lady, ale nic velkého z toho nevzniklo.

00:01

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Ďjakov, Aljajev, Ch. Genoway, D. Vorobjov, Kirillov, Kostromitin, Maleňkich – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov, Harper, Kapustin – Achmetov, Soin, Bočarov – Rachimullin, A. Strelcov, Babenko – V. Strelcov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Alexejev, Vereščagin, Morozov, Jermakov, Demidov, Ignatovič, Al. Makarov – Zackrisson, Bergström, Enlund – Osnovin, Sannikov, Šarov – Tičar, Sigarjov, Pervušin – Koňkov, Arťomov, J. Bodrov – Zyrjanov.

Rozhodčí: Viktor Birin, Anton Kislov – Alexander Otmakhov, Daniil Zakharov.

HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk se momentálně nachází ve Východní konferenci na osmém místě se sedmdesáti šesti body a skóre 127:130. V posledním utkání zavítal na led Jekatěrinburgu. Ovšem byli to domácí kdo šel ve 3. minutě do vedení, když se v přesilovce prosadil Torčenjuk. Ovšem ve 4. minutě srovnal Zyryjanov a o tři minuty později poslal hosty do vedení Verešagin. Ve druhé třetině padl pouze jeden gól, který vstřelil hostující Sannikov a Novosibirsk šel už do dvoubrankového vedení. Výhru zpečetil v poslední minutě střelou do prázdné branky v oslabení Enlund. Novosibirsk tak vyhrál 4:1. Nejlepším střelcem je s dvaceti jedna góly Bergstrom. Hlavním trenérem je Vladimir Yurzinov Jr..

Lada Toljatti:

Lada se momentálně nachází ve Východní konferenci třináctém místě se čtyřiceti sedmi body a se skóre 96:139. V posledním utkání přivítala na svém ledě Barys Astanu. Už ve 4. minutě hrála Astana druhou přesilovou hru a tu už dokázala využít, když se prosadil Makljukov. V 7. minutě dostal Karlsson nešťastný gól, když vyrazil střelu nad sebe a Zernov puk, který skončil pod nohama hostujícího brankáře, dorazil do brány. V 17. minutě sehráli domácí skvělou akci na jejímž konci byl osamocený Skorochodov, který měl snadnou úlohu a vystřelil kotouč do prázdné brány.
    V 32. minutě vyrovnal stav Starčenko a poté byla Astana jasně lepší. Ke konci periody se domácí dopustili faulu a Astana toho využila, když deset vteřin před koncem třetiny vsítil druhou branku Starčenko a postaral se tak o obrat utkání.
    Ze začátku třetí třetiny byli sice hosté lepší, ale nakonec padl pouze jeden gól, který vstřelil Charles Genoway v 54. minutě.
    V prodloužení nakonec už po 46. vteřinách dostal Alexej Mastrjukov krásnou přihrávku za obranu a následnou ránou do pravé šibenice zajistil Ladě dva body. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Zernov. Hlavním trenérem je Artis Abols.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Lada Toljatti a HK Sibir Novosibirsk. Naposled se tato mužstva spolu utkala před rokem, když si Novosibirsk po výhře 3:1 odvezl z Toljatti všechny tři body. Nyní se opět bude hrát v Lada Aréna. Tato hala nabídne kapacitu pro 6 600 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.