Čang – Šátralová 0:2 (kon.) | Siniaková – Svitolinová 1:2 (kon.)
Elina Svitolinová
Elina Svitolinová (4)
2
4 6 6
cz Streda 17.01.2018, 01:15 • Rod Laver Arena • Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch) • 2. kolo

1:6
    Elina Svitolinová parádně zapodávala a hlasitým výkřikem se doprovází do třetího kola Australian Open! Siniaková nevrátila její servis zpátky do kurtu!

15-40
    Ukrajinské tenistce rozhodčí na čáře nyní zahlásil chybný aut a výměna se tak musela opakovat. V té po returnu dokázala vítězným úderem křížem uspět hráčka na servisu! Dva mečboly!

1:5
    Potřetí v setu Elina Svitolinová brejkuje soupeřku a půjde podávat na vítězství v zápase, Siniaková ukončila rozehru a celý gem odehraným míčkem do sítě!

1:4
    Brejk! Je tu snížení na 1:4 a Kateřina Siniaková se rozhodně ještě nevzdává, přispívá k tomu i vítězný úder!

0:4
    Elina Svitolinová získává druhý brejk, vedení 4:0 a s Češkou to po dvou hodinách hry nevypadá vůbec dobře! Siniaková sice po servisu tvořila hru, byla lepší hráčkou, přesto se nakonec dopustila chyby do autu!

0:2
    Bohužel ale přichází brejk pro favoritku zápasu, která se mohla spolehnout na nevynucenou chybu soupeřky do sítě!

2:6
    Elina Svitolinová ve druhé sadě zlepšila svůj výkon, naopak Siniaková začala být nepřesná a Svitolinová tak po zásluze získává druhý set na svoji stranu! Závěr dějství byl o nevynucené chybě Češky do sítě!

40-A
    Čtvrtý setbol! Elina Svitolinová podruhé v gemu vrátila míček po returnu, protihráčka ale pokazila balónek okamžitě mimo kurt!

0-40
    Tři setboly! Kateřina Siniaková vypadá velice rozhozeně, po několika úderech od základní lajny se vyhodila do autu!

2:5
    Obdobná situace, kdy se Elina Svitolinová vyhazuje snadno do autu a Češka tak snižuje na 2:5!

A-40
    Elina Svitolinová sice podává na vítězství v setu, sebevědomé počínání to ale ani náhodou nyní není. Po returnu soupeřky se vyhodila do autu a dovolila jí tak získat brejkbol!

30-40
    Hlavu si ale z toho neláme, po druhém esu v gemu má první setbol!

1:5
    Svitolinová skvěle returnovala po lajně a to jí stačilo k úspěchu, reakce soupeřky nebyla dobrá, chybovala jen do sítě!

0:2
    Bohužel pro ni poprvé v zápase přichází o vlastní servis, po returnu protihráčky zaslala balónek jen za základní lajnu!

40-A
    Protihráčka si hned na to došla pro brejkbol! Kateřina Siniaková se ke konci výměny dostala k síti, kde poslala úder do autu!

6:4
    Kateřina Siniaková získává úvodní set na svoji stranu v poměru 6:4! Překvapivé vedení Siniaková dovršila po chybě soupeřky za základní čáru!

A-40
    Rozhodčí nejprve upřeli české tenistce dobré druhé podání, po kterém se výměna opakovala. Siniaková ale zapodávala výborně a po úderu křížem získala druhý setbol!

40-30
    První setbol v zápase! Siniaková se nenechala rozhodit předchozím míčkem, tlačila na soupeřka, která poslala balónek za základní lajnu!

4:3
    První brejkbol v zápase a ten se dostavil na stranu mladší hráčky! Elina Svitolinová sice výborně zapodávala na téčko, její následný rychlý úder ale skončil jenom v autu!