Chabarovsk – Barys 3:1 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 4:3 (kon.)
Dinamo Minsk – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Helsinki – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Red Star Kunlun 4:2 (kon.)
Viťaz – Togliatti 5:1 (kon.) | HC Slovan – Metallurg Magnitogorsk sk 4:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Utorok 09.01.2018, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Gejzír radosti na tribúnach, Slovan berie favoritovi zápasu všetky body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Wojtek Wolski, v tíme domácich Marek Sloboda. V tretej tretine Metallurg zápas ešte poriadne zdramatizoval, keď dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu, v závere hral presilovku a dokonca aj power play bez brankára, Štěpánek na čele defenzívy domácich odolal a vychytal belasým tri body. Dnes hral celý Slovan na výbornú a právom zvíťazil, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:17, celkom 35:40, páni rolbári zahladia teraz tri body do domáceho ľadu. Dobrú noc z Bratislavy fans belasých želá Vladimír Korduliak. (21:25:53)

59:40
    Slovan poslal puk von z pásma, hostia sa budú ponáhľať späť do zóny domácich.

59:27
    Samsonov na striedačke, hostia hrajú power play bez brankára.

58:45
    Štepánek likviduje puk hostí z pravej strany a Slovan puk okamžite vyšmaril von z pásma.

58:24
    Oddychový čas hostí, ktorí sa radia čo ďalej, Samsonov zostáva na pravom kruhu.

58:24
    Lamper dostal dve minúty za podrazenie, „Magnitka“ dostala príležitosť na vyrovnanie.

57:42
    Hostia v plnom počte, Slovan presilovku v gólovú poistku nepretavil.

57:30
    Ebertov príklep z pravej strany od kruhu Samsonov poslal za svoju bránku, Slovan drží puk na hokejkách v pásme súpera.

56:40
    Meszároš vystrelil z pravej strany spoza kruhu, predtým sme videli dva zásahy Samsonova, teraz dorážka domácich z ľavej strany sa počítať nebude, arbitri hru prerušili pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, vhadzujeme v strednom pásme.

55:42
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Wolskeho, za hrubosť po dve minúty Viedenský a Ellison, Slovan hrá presilovku päť na štyri.
    54:32 Matt Ellison - 4:3

54:32
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Z pravého kruhu puk smeroval od Wolskeho medzi kruhy, tam pohotovo napriahol k streľbe MATT ELLISON a prestrelil brankára v domácej bránke. Asistencie: Wojtek Wolski a Sergej Moziakin.

54:02
    Skalický zobral v strednom pásme puk hosťom a Ebert poslal príklepom pozdrav Samsonovovi, hostia vyrážajú do akcie.

53:42
    Šesť domácich na ľade, trest pre hráčsku lavičku, pred Štepánkom bude veselica.

53:20
    Čibisov vystrelil z pravého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry, potom z ľavej strany z vrcholu kruhu vystrelil Tereščenko, puk skončil na ochrannom skle.

52:20
    Moziakin nabil za kruhy Bobriašovovi, jeho puk bol tečovaný a skončil za bránkou domácich.

52:02
    Slovan má pásmo na vhadzovanie, Magnitogorsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením.

51:15
    Belasí chybovali na modrej ofsajdom, ono tu hru je nutné kúskovať, aby sa Metallurg nedostal do tempa.
    50:18 Nikita Bobriašov - 4:2

50:18
    NIKITA BOBRIAŠOV si puk z pravej strany potiahol za kruhy a strelou švihom prekvapil Štepánka v bránke domácich.

49:39
    Hostia v plnom počte, Slovan presilovku využiť nedokázal.

49:25
    Řepík sa v individuálnej akcii uvoľnil na ľavej strane a pri bránkovisku vystrelil z ostrého uhla, Samsonov puk poslal späť do hry, belasí sa ani teraz radovať nemôžu.

49:03
    Samsonov pod svojimi rukavicami kryje v pokľaku ďalší puk z hokejky jedného z hráčov v modrom drese.

48:35
    Boychuk mal príležitosť prd bránkoviskom, Samsonov puk poslal za svoju bránku a zmena skóre sa neudeje.

47:39
    Vylúčení Sersen a Ellison sa v rovnakej sekunde vracajú na ľad, Slovan bude hrať presilovku päť na štyri.

47:39
    Štepánek bol na striedačke, Slovan hral power play pri signalizovanom vylúčení hostí, Voráček od modrej však puk poslal na ochranné sklo. Dve minúty za držanie inkasuje Wolski.

46:57
    Moziakin sa s pukom z pravej strany poza bránku cez vrchol ľavého kruhu dostal pred bránkovisko a zakončil švihom, Štepánek vytiahol fantastický zákrok a kapitána hostí vychytal do lapačky!

46:10
    Metallurg Magnitogorsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, čas pre belasých, vhadzujeme pred Samsonovom.

45:39
    Puk už bol v moci Štepánka, Sersen si robil svoju robotu ako sa patrí a Ellison sa k dorážke nedostal, no obaja smerujú na trestnú, po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.

45:15
    Štepánek opäť v akcii, keď likviduje strieľaný puk hostí z pravej strany pod svojimi rukavicami.

44:54
    Bereglazov nepríjemne vystrelil po ľade z vrcholov kruhov, Štepánek dobre čítal hru a puk poslal do rohu klziska.

44:40
    Kokarev puk na ľavej strane pri bránkovisku nespracoval, ten doplachtil pred bránkovisko a Štepánek hodil na ľad rybičku, aby puk schoval pod svoje rukavice.

43:43
    Puk skončil mimo hracej plochy, vhadzujeme v strednom pásme, Metallurg musí tvoriť hru, Slovan sa ho snaží držať na dištanc od svojej bránky.

42:53
    Kaletnik prešiel s pukom poza bránku a chcel zakončiť z pravej strany, puk najskôr Štepánek vyrazil späť do hry a potom ho hostia popred bránku poslali na druhú stranu k mantinelu.

41:08
    Šťastný zrazil puk a ten sa oblúčikom blížil do bránkoviska Slovana, Štepánek puk schoval vo svojej mucholapke ako mušku Cé-Cé.

40:28
    Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa vráti pred Jakuba, vhadzovať sa bude po pravici Štepánka.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:46.

Košečkin na striedačke, Samsonov v bránke. A pokiaľ to nebolo zranenie, tak to veští len jednu jedinú vec. Dnes vidíme na ľade úplne iný Slovan ako v nedeľu, megaklub Metallurg sa nestačí čudovať, čo sa to deje na hracej ploche. Slovan najskôr odskočil súperovi na dva góly, hostia zakrátko využili presilovku a kontaktným gólom sa vrátili späť do hry, no odpoveď domácich na seba dlho čakať nenechala. Nuž a v závere tretiny aj Slovan hral presilovku a že ju využil, aby do šatne odchádzal s pohodlným troj gólovým brejkom. Štepánkovi raz pomohla konštrukcia jeho bránky, pomer striel medzi žrde v druhej tretine 12:14.

40:00

38:35
    Za chrbtom Štepánka zvonila konštrukcia jeho bránky, strelou od modrej z pravej strany sa prezentoval jeden z hráčov „Magnitky“.
    37:21 Zach Boychuk - 4:1

37:21
    Slovan Bratislava dal gól!
    Kto dnes prišiel na hokej, ľutovať nebude, Mikúš spoza bránky poslal puk pred bránkovisko a ZACH BOYCHUK nedal Samsonovovi žiadnu šancu. Pekná, priam učebnicová akcia belasých. Asistencie: Juraj Mikúš a Michal Řepík.

36:33
    Za držanie išiel na trestnú Bobriašov, Slovan má možnosť odskočiť súperovi na tri kúsky.

35:48
    Ruka hlavného je hore, Štepánek na striedačke, Slovan hrá pri signalizovanom vylúčení power play.

35:43
    Čibisov vystrelil od modrej, Štepánek puk letiaci tesne nad ľadom schoval do lapačky a okamžite rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

34:41
    Po šarvátke za bránkou hostí dostali Skalický a Bobriašov po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.

34:41
    Meszároš vypálil z vrcholu ľavého kruhu, Samsonov puk v pokľaku zlikvidoval. Predtým sme videli strelu Skalického z pravej strany z kruhu, Meszároša z ľavej spoza kruhu.

34:01
    Sloboda sa dostal do brejku, na efektné zakončenie mu však už čas nezostal.

33:37
    Domáci v plnom počte, Metallurg sa kontaktným gólom do hry nevrátil.

33:08
    Ellison zakončil z medzikružia, Štepánek puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich puk poslala okamžite von z pásma.

31:48
    Belasí poslali puk von z pásma a spoza bránky Samsonova začína akcia hostí.

31:37
    Aj Metallurg hral so šiestimi korčuliarmi, Samsonov pri signalizovanom vylúčení korčuľoval na striedačku, za krosček dostal dve minúty Garbutt, presilovka pre hostí.

29:08
    Domáci sa dostávali do brejku, Boychuk z ľavej strany hľadal na pravej Řepíka, defenzíva hostí situáciu zvládla.

28:21
    Striedanie v tíme Metallurg Magnitogorsk: z ihriska odchádza Vasilij Košečkin, prichádza Iľja Samsonov.
    28:22 Marek Sloboda - 3:1

28:22
    MAREK SLOBODA sa s pukom na pravom kruhu nepáral a strelou švihom puk poslal do siete hostí a vyhnal Košečkina z bránky Metallurgu. Asistencie: Nick Ebert a Eliezer Šerbatov.
    27:59 Wojtek Wolski - 2:1

27:59
    Od modrej z jej stredu Lee poslal puk na pravý kruh a WOJTEK WOLSKI puk usmernil do domácej bránky. Asistencie: Chris Lee a Jan Kovář.

27:51
    Moziakin vystrelil príklepom z vrcholu ľavého kruhu, puk skončil na zadnom mantineli.

27:28
    Hákovanie a dve minúty pre Genowaya, zbytočne píska publikum, toto bol jasný faul.

26:56
    Boychuk otrasený odchádza na striedačku, trochu sa nám zaiskrilo na ľadovej ploche, arbitri vylučovať teraz nebudú.
    26:36 Nick Ebert - 2:0

26:36
    Brejk domácich a NICK EBERT sa postaral o krásny gól, ktorý zdvihol divákov zo sedadiel, vystrelil zápästím spoza obrancu z vrcholu pravého kruhu a puk poslal do šibenice hosťujúcej klietky. Asistencia: Ryan Garbutt.

26:21
    Hostia majú viac z hry v druhej tretine, Wolski teraz pohotovo vystrelil z pravého kruhu, Štepánek v pokľaku puk kryje niekde vo svojom výstroji.

25:23
    Metallurg chyboval na útočnej modrej ofsajdom, čiarový mu akciu musel zastaviť.

24:38
    Tikmin po prechode modrou vystrelil, Štepánek puk vyrazil späť do hry a belasí ho poslali aspoň na čas do stredného pásma.

23:43
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil, Metallurg bol blízko k vyrovnaniu účtu dnešného večera.

23:25
    V dobrej príležitosti z ľavej strany pred bránkoviskom vystrelil Moziakin, Štepánek puk zrazil za svoju bránku a opäť podržal domáci klub.

22:49
    Kovář vystrelil z ľavej strany od kruhu, Štepánek puk poslal do hry na druhú stranu klziska a Metallurg drží domácich v pásme.

21:56
    Slovan poslal puk von z pásma a získava tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.

21:43
    Za hrubosť dostal dve minúty Barker a Metallurg si v úvode druhej tretiny zahrá lacnú presilovku.

21:14
    Lamper tiesnený umne vystrelil z ľavého kruhu, Košečkin puk schoval do lapačky a Patrik sa nateraz do listiny strelcov nezapíše.

20:58
    Po chybe belasých sa hra presťahuje pred Štepánka, Slovan striedať nemôže, zakázané uvoľnenie.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:50.

V prvej tretine sme videli hokej vo svižnom tempe a Slovan mal viac z hry nielen pre svoje presilovky. Aréna videla jeden gól a na radosť tu prítomných divákov do siete hostí. Aj Metallurg hral presilovku, Štepánek zmenu skóre nepripustil. Obaja gólmani ukázali pekné zákroky, Vasilij neraz podržal tím z Ruskej federácie. Rovnako tak na výbornú dnes aj Jakub Štepánek v bránke domácich, pomer striel medzi žrde v prvej tretine 14:9.

20:00

19:54
    Šerbatov ušiel po pravej strane okolo mantinelu a vystrelil od kruhu, Košečkin puk cez rameno poslal za svoju bránku.

19:26
    Nahodený puk na bránku belasých Štepánek radšej pred Osalom schoval pod svoju rukavicu a upokojil hru na ľadovej ploche.

17:09
    Najskôr Després a po ňom Voráček na výbornú v obrannej činnosti, Štepánek zasahovať nemusel, defenzíva belasých dnes na výbornú.

16:06
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil a tak ani jeden z tímov presilovku zatiaľ nevyužil.

15:53
    Ellison vystrelil z vrcholov kruhov, Štepánek puk letiaci na jeho hruď pohotovo zlikvidoval.

15:22
    Kovář od bránkoviska zadovkou posielal puk na pravý kruh, puk sa dostal na hokejku belasých a tí ho poslali von cez všetky čiary.

14:34
    Hostia v plnom počte a Metallurg bude pokračovať v hre svojou presilovkou.

14:06
    Slovan dvakrát preveril pozornosť Košečkina, Vasilij oba puky poslal späť do hry, potom videli rozhodcovia držanie v podaní Řepíka. Boychukovi sa to neľúbilo a tak dostal „panenku“ v trvaní desiatich minút za svoje protesty.

13:34
    Ebert vystrelil spoza kruhov, puk smeroval do priestoru bránky, Košečkin predsa len včas roztiahol betóny a tým ľavým puk poslal späť do hry.

12:45
    Després vystrelil švihom z ľavého kruhu, minul bránku súpera, Slovan má puk na hokejkách pred Košečkinom.

12:34
    Slovan hral so šiestimi korčuliarmi na ľade a to preto, že hlavný signalizoval vylúčenie Leeho, ktorý dostal dvojku za sekerku, Slovan bude hrať opäť svoju presilovku.

11:26
    Buchtele napádal rozohrávku hostí a vybojoval na modrej puk, korčuľoval sám na Košečkina a vystrelil, puk smeroval medzi betóny, Vasilij v bránke hostí ho však dokázal vyraziť späť do hry.

11:10
    Slovan nezvládol prechod do útočného pásma a vyrobil aj on zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravici Štepánka.

10:52
    Hostia vyhrali buly a puk okamžite smeroval medzi tri domáce žrde, Štepánek v pokľaku puk schoval medzi svojimi betónmi.

10:48
    Kovář sa rozhodol z pravého kruhu vystreliť, jeden z hráčov domácich mu vložil do dráhy puku hokejku a puk skončil na ochrannej sieti.
    08:58 Juraj Mikúš - 1:0

08:58
    Puk od modrej sa po teči potuloval na vrchole pravého kruhu, odtiaľ k streľbe napriahol JURAJ MIKÚŠ a keď Buchtele umne clonil Košečkinovi, puk skončil v sieti hostí.

08:03
    Čibisov priviezol puk na hokejke z pravej strany do bránkoviska belasých, Štepánek puk za bránkovú čiaru nepustil a belasí pôjdu do akcie.

07:15
    Magnitogorsk nahodil puk do pásma domácich a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje do pásma hostí, vhadzujeme po ľavej ruke Košečkina.

06:04
    Hostia v plnom počte, Slovan zohral presilovku vcelku dobre, Košečkin však zmenu skóre nepripustil.

05:59
    Genoway v individuálnom prieniku s pukom nakorčuľoval na pravý kruh a vystrelil, Košečkin puk poslal na druhú stranu k mantinelu.

04:59
    Sersen pálil príklepom od modrej z jej stredu a po ľade, Košečkin pohotovo roztiahol betóny a tým ľavým puk vyrazil pred seba, defenzíva hostí puk poslala von z pásma.

04:30
    Hlavný prerušil akciu belasých v pásme súpera, videl hru s vysokou hokejkou a nariadil vhadzovanie v strednom pásme.

04:10
    Košečkin v akcii likviduje puk belasých z ľavej strany.

04:04
    Podrazenie a dvojku inkasuje Timkin, Slovan si v úvode zahrá presilovú hru.

03:49
    Wolski z ľavej strany nakorčuľoval s pukom pred bránkovisko a bekhendom zakončil, Štepánek puk lapil do lapačky a žiadne prekvapenie nepripustil.

02:09
    Voráček z ľavej strany priviezol puk k bránkovisku a vystrelil, Košečkin pri pravej žrdi zrazil betóny k sebe, puk vyrazil pred seba a oba tímy oň zvádzajú boj v pásme hostí.

01:21
    Osala dostal puk na pravý kruh a švihom ho poslal do priestoru domácej bránky, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk poslal na druhú stranu klziska.

00:25
    Sersen vystrelil príklepom od modrej z ľavej strany, keď sa Slovan nasťahoval do pásma hostí, Košečkin puk ľavým betónom v rozkľaku poslal späť do hry.

00:01

Oba tímy už máme na ľadovej ploche, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky a po hymnách už bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.

Príjemný veselý večer z Bratislavy želám priaznivcom športu a hokeja zvlášť, dnes si Slovan v modrých dresoch skríži hokejky s hráčmi Metallurgu Magnitogorsk, ktorý na zápas nastúpi v bielych dresoch. V bránke domácich Jakub Štepánek, v bránke „Magnitky“ Vasilij Košečkin.

HC Slovan Bratislava:

Metallurg Magnitogorsk:

Košečkin (Samsonov) – Lee, Biriukov (A), Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev – Wolski, Kovář (A), Moziakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyriov

Rozhodca:

Ansons (LOT), Hofman – Šalagin, Šišlo.

Belasí v nedeľu podvečer vojakom z Moskvy gól nedali, v utorok večer ich čaká nie menej náročný súper – Metallurg Magnitogorsk. Už len tri domáce predstavenia v aktuálnej sezóne čakajú hokejistov HC Slovan Bratislava, uvidíme, ako sa dokážu popasovať s tímom okolo Sergeja Moziakina.

Magnitogorsk, mesto, ktoré sčíta viac ako 400.000 obyvateľov a ktoré leží pri hore Magnitnaja, významnej geologickej anomálie, keďže obsahuje takmer čisté železo. Metallurg Magnitogorsk patrí medzi tie úspešnejšie kluby reprezentujúce ruský hokej. Klub vznikol už v roku 1955, no vážnejšie úspechy zaznamenal až od druhej polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia. Metallurg trikrát vyhral ruskú superligu, dvakrát zaznamenal striebro a päťkrát získal bronz. Od vzniku KHL patrí medzi popredné kluby v boji o Gagarinov pohár. Metallurg dosiahol v jej prvom ročníku krásne 3. miesto, keď vo finále konferencie bol nad jeho sily Lokomotiv Jaroslavľ. V ďalších ročníkoch klub obsadil 5., 4., 5. a 9. miesto.

V šiestom ročníku KHL zaznamenal Metallurg spanilú jazdu cez play-off, v úvodnom kole vyradil Admiral Vladivostok výsledkom 4:1 na zápasy. Nasledovalo semifinále Východnej konferencie a výsledok 4:0 na zápasy so Sibirom Novosibirsk. Vo finálovom konferenčnom dueli sa mu do cesty postavil klub Salavat Julajev Ufa a séria skončila 4:1. Na rad prišlo finále a súboje o Gagarinov pohár, Metallurg ho získal po výhre 4:3 na zápasy s českým HC Lev Praha. V siedmej edícii KHL sa Metallurg prebojoval do play-off, v prvom kole si poradil s Ufou 4:1 na zápasy, no nasledovala séria so Sibírom Novosibirsk, Metallurg svoju púť skončil, séria skončila 1:4 na zápasy a Metallurg zaznamenal v konečnom účtovaní 7. miesto.

V ôsmom ročníku Metallurg opäť zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár, keď svoju spanilú jazdu vyraďovacou fázou zakončil víťazstvom každej série. V prvom kole play-off si poradil s Avtomobilistom Jekaterinburg a séria skončila 4:2 na zápasy. V konferenčnom semifinále si poradil s Novosibirskom a Metallurg stratil len jeden zápas. Rovnako tak 4:1 na zápasy skončila aj séria vo finále Východnej konferencie, na hokejkách Metallurgu zostala Salavat Julajev Ufa. Metallurg si vo finále s víťazom Západnej konferencie, vojakmi s CSKA Moskva, poradil a po sérii 4:3 na zápasy Gagarinov pohár putoval do vitríny klubu z Magnitogorska.

V uplynulej sezóne Magnitogorsk skončil vo finále bojov o Gagarinov pohár. Poďme pekne po poriadku. V prvom kole play-off Metallurg vyškolil Kunlun Red Star a séria skončila 4:1 na zápasy. Nasledovali boje s Barysom Astana a klub z Kazachstanu sa netešil ani raz z víťazstva. Po hladkom postupe do konferenčného finále na Metallurg čakal AK Bars Kazaň, nuž a ani vo finále Východnej konferencie „Magnitka“ nepoznala trpkosť prehry. Vo finále s víťazom Západnej konferencie však Metallurg nestačil na SKA Petrohrad a séria skončila z pohľadu „Východniarov“ 1:4 na zápasy. Magnitogorsk tak v záverečnom hodnotení klubov obsadil krásnu 2. priečku.

Okrem domácich úspechov klub žal úspechy aj na medzinárodnom poli, keď v rokoch 1999, 2000 vyhral Euroligu a v roku 2008 vyhral aj Pohár európskych majstrov. Domáce zápasy Metallurgu sa odohrávajú v Univerzálnom športovom komplexe s názvom Aréna-Metallurg, ktorá pojme 7.704 divákov.

Modro-bielo-červený klubový dres obliekajú hráči Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Fínsko, Poľsko a Česká republika – Ján Kovář. Hlavným trénerom mužstva je Viktor Nikolajevič Kozlov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Metallurg zo 49 zápasov 81 bodov, Slovan odohral o dva zápasy menej a získal doposiaľ 47 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli v októbri uplynulého roka na ľade v Magnitogorsku a belasí podľahli hladko po výsledku 1:4, keď Metallurg rozhodol o svojej výhre už v prvej tretine a z bránky na striedačku poslal už v 13. minúte duelu brankára Mazanca. O jediný presný zásah belasých sa postaral Colby Genoway.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 21 bodový Lukáš Kašpar (4+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 38 bodový Matt Ellison (15+23), na druhej priečke 35 bodový Sergej Moziakin (17+18). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,2% úspešnosť zásahov s priemerom 2,90 gólov na zápas. Na druhej strane Vasilij Košečkin s 93,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,09 gólov na zápas, Iľja Samsonov91,6% úspešnosť zásahov s priemerom 2,68 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Metallurg Magnitogorsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. M. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Jan Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin)

HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Barker, Voráček – Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný (A), Garbutt – Sloboda, Šerbatov, Skalický
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Biriukov (A), Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev – Wolski, Kovář (A), Moziakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyriov

Rozhodca: Ansons (LOT), Hofman – Šalagin, Šišlo

Diváci: 6.651