Chabarovsk – Barys 3:1 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 4:3 (kon.)
Dinamo Minsk – Jaroslavľ 1:3 (kon.) | Helsinki – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Red Star Kunlun 4:2 (kon.)
Viťaz – Togliatti 5:1 (kon.) | HC Slovan – Metallurg Magnitogorsk sk 4:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Utorok 09.01.2018, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Gejzír radosti na tribúnach, Slovan berie favoritovi zápasu všetky body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Wojtek Wolski, v tíme domácich Marek Sloboda. V tretej tretine Metallurg zápas ešte poriadne zdramatizoval, keď dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu, v závere hral presilovku a dokonca aj power play bez brankára, Štěpánek na čele defenzívy domácich odolal a vychytal belasým tri body. Dnes hral celý Slovan na výbornú a právom zvíťazil, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:17, celkom 35:40, páni rolbári zahladia teraz tri body do domáceho ľadu. Dobrú noc z Bratislavy fans belasých želá Vladimír Korduliak. (21:25:53)

59:40
    Slovan poslal puk von z pásma, hostia sa budú ponáhľať späť do zóny domácich.

59:27
    Samsonov na striedačke, hostia hrajú power play bez brankára.

58:45
    Štepánek likviduje puk hostí z pravej strany a Slovan puk okamžite vyšmaril von z pásma.

58:24
    Oddychový čas hostí, ktorí sa radia čo ďalej, Samsonov zostáva na pravom kruhu.

58:24
    Lamper dostal dve minúty za podrazenie, „Magnitka“ dostala príležitosť na vyrovnanie.

57:42
    Hostia v plnom počte, Slovan presilovku v gólovú poistku nepretavil.

57:30
    Ebertov príklep z pravej strany od kruhu Samsonov poslal za svoju bránku, Slovan drží puk na hokejkách v pásme súpera.

56:40
    Meszároš vystrelil z pravej strany spoza kruhu, predtým sme videli dva zásahy Samsonova, teraz dorážka domácich z ľavej strany sa počítať nebude, arbitri hru prerušili pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, vhadzujeme v strednom pásme.

55:42
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Wolskeho, za hrubosť po dve minúty Viedenský a Ellison, Slovan hrá presilovku päť na štyri.
    54:32 Matt Ellison - 4:3

54:32
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Z pravého kruhu puk smeroval od Wolskeho medzi kruhy, tam pohotovo napriahol k streľbe MATT ELLISON a prestrelil brankára v domácej bránke. Asistencie: Wojtek Wolski a Sergej Moziakin.

54:02
    Skalický zobral v strednom pásme puk hosťom a Ebert poslal príklepom pozdrav Samsonovovi, hostia vyrážajú do akcie.

53:42
    Šesť domácich na ľade, trest pre hráčsku lavičku, pred Štepánkom bude veselica.

53:20
    Čibisov vystrelil z pravého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry, potom z ľavej strany z vrcholu kruhu vystrelil Tereščenko, puk skončil na ochrannom skle.

52:20
    Moziakin nabil za kruhy Bobriašovovi, jeho puk bol tečovaný a skončil za bránkou domácich.

52:02
    Slovan má pásmo na vhadzovanie, Magnitogorsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením.

51:15
    Belasí chybovali na modrej ofsajdom, ono tu hru je nutné kúskovať, aby sa Metallurg nedostal do tempa.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. M. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Jan Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin)

HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Barker, Voráček – Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný (A), Garbutt – Sloboda, Šerbatov, Skalický
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Biriukov (A), Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev – Wolski, Kovář (A), Moziakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyriov

Rozhodca: Ansons (LOT), Hofman – Šalagin, Šišlo

Diváci: 6.651