Šprint mužov, 10 km, Hochfilzen | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | | | Šprint žien, 7,5 km, Hochfilzen | Víťazka: Darja Domračevová (BLR) (kon.) |
Kombinácia žien, 1. kolo, St. Moritz | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Kombinácia žien, 2. kolo, St. Moritz | (zruš.) |
koniec udalosti
SP - šprint žien, 7,5 km, Hochfilzen
Víťazka: Darja Domračevová (BLR)
(2. Anastasia Kuzminová (SVK), 3. Dorothea Wiererová (ITA))
Viktor Kalinács
Konečné poradie v cieli:
1. Darja Domračevová (BLR) 22:40,2 (0)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) +22,1 (1)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +30,6 (1)
4. Vita Semerenková (UKR) +35,2 (0)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +47,5 (0)
6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +49,5 (2)
7. Anais Bescondová (FRA) +53,0 (1)
8. Franziska Hildebrandová (GER) +56,0 (1)
9. Světlana Mironovová (RUS) +57,3 (1)
10. Célia Aymonierová (FRA) +58,7 (2)
11. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:02,1 (1)
12. Hilde Fenneová (NOR) +1:04,3 (2)
13. Marte Olsbuová (NOR) +1:04,4 (1)
14. Lisa Vittozziová (ITA) 1:05,7 (1)
15. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:08,3 (1)
-----------------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK) +2:22,8 (3)
60. Ivona Fialková (SVK) +2:42,2 (4)
102. Terézia Poliaková (SVK) +6:03,7 (7)
Poradie po druhej streľbe:
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Vita Semerenková (UKR)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
--------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK)
79. Ivona Fialková (SVK)
102. Terézia Poliaková (SVK)
Poradie po prvej streľbe:
1. Célia Aymonierová (FRA)
2. Světlana Mironovová (RUS)
3. Maren Hammerschmidtová (GER)
4. Darja Domračevová (BLR)
5. Megan Bankesová (CAN)
-------------------------------------------------
18. Anastasia Kuzminová (SVK)
60. Paulina Fialková (SVK)
94. Ivona Fialková (SVK)
100. Terézia Poliaková (SVK)
Štartovná listina:
1. Anaïs Chevalierová (FRA)
2. Emma Lunderová (CAN)
3. Jessica Jislová (CZE)
4. Monika Hojniszová (POL)
5. Anastasija Merkušinová (UKR)
6. Olga Podčufarovová (RUS)
7. Anastasija Ničiporenková (MDA)
8. Katharina Innerhoferová (AUT)
9. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
10. Darja Jurkevičová (BLR)
11. Emma Nilssonová (SWE)
12. Stefani Popovová (BUL)
13. Laura Toivanenová (FIN)
14. Karolin Horchlerová (GER)
15. Emily Dreissigackerová (USA)
16. Elisa Gasparinová (SUI)
17. Terézia Poliaková (SVK)
18. Alexia Runggaldierová (ITA)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Baiba Bendiková (LAT)
21. Tatjana Akimovová (RUS)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Mona Brorssonová (SWE)
24. Emilija Jordanovová (BUL)
25. Ivona Fialková (SVK)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Krystyna Guziková (POL)
28. Denise Herrmannová (GER)
29. Christina Riederová (AUT)
30. Ťia-lin Tchang (CHN)
31. Franziska Hildebrandová (GER)
32. Iryna Krjuková (BLR)
33. Susan Dunkleeová (USA)
34. Luminița Pișcoranová (ROU)
35. Veronika Vítková (CZE)
36. Marie Dorinová Habertová (FRA)
37. Tiril Eckhoffová (NOR)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN)
39. Diana Rasimovičiuteová (LTU)
40. Urška Pojeová (SLO)
41. Irina Starychová (RUS)
42. Olga Poltoraninová (KAZ)
43. Lena Häckiová (SUI)
44. Julia Ransomová (CAN)
45. Venla Lehtonenová (FIN)
46. Olena Pidhrušná (UKR)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Dorothea Wiererová (ITA)
49. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
50. Dunja Zdoucová (AUT)
51. Synnøve Solemdalová (NOR)
52. Laura Dahlmeierová (GER)
53. Mari Laukkanenová (FIN)
54. Darja Kliminová (KAZ)
55. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
56. Anna Magnussonová (SWE)
57. Veronika Zvařincová (CZE)
58. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
59. Lisa Vittozziová (ITA)
60. Maren Hammerschmidtová (GER)
61. Valj Semerenková (UKR)
62. Desislava Stojanovová (BUL)
63. Rosanna Crawfordová (CAN)
64. Jen Čang (CHN)
65. Marte Olsbuová (NOR)
66. Justine Braisazová (FRA)
67. Selina Gasparinová (SUI)
68. Clare Eganová (USA)
69. Anastasia Kuzminová (SVK)
70. Markéta Davidová (CZE)
71. Darja Domračevová (BLR)
72. Éva Tófalviová (ROU)
73. Anna Frolinová (KOR)
74. Natalija Paulauskaiteová (LTU)
75. Galina Višněvská (KAZ)
76. Julija Džimová (UKR)
77. Amanda Lightfootová (GBR)
78. Anais Bescondová (FRA)
79. Naděžda Skardinová (BLR)
80. Vita Semerenková (UKR)
81. Hanna Öbergová (SWE)
82. Emőke Szőcsová (HUN)
83. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
84. Hilde Fenneová (NOR)
85. Anja Erženová (SLO)
86. Sari Furujová (JPN)
87. Irina Varviněcová (UKR)
88. Linn Perssonová (SWE)
89. Světlana Mironovová (RUS)
90. Federica Sanfilippová (ITA)
91. Nadzeja Pisaravová (BLR)
92. Magdalena Gwizdońová (POL)
93. Irene Cadurischová (SUI)
94. Lucie Charvátová (CZE)
95. Rina Mituhašiová (JPN)
96. Megan Bankesová (CAN)
97. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
98. Či-hi Mun (KOR)
99. Natalja Kočerginová (LTU)
100. Vanessa Hinzová (GER)
101. Tuuli Tomingasová (EST)
102. Célia Aymonierová (FRA)
103. Alina Rajkovová (KAZ)
104. Paulina Fialková (SVK)
1. Darja Domračevová (BLR) 22:40,2 (0)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) +22,1 (1)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +30,6 (1)
4. Vita Semerenková (UKR) +35,2 (0)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +47,5 (0)
6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +49,5 (2)
7. Anais Bescondová (FRA) +53,0 (1)
8. Franziska Hildebrandová (GER) +56,0 (1)
9. Světlana Mironovová (RUS) +57,3 (1)
10. Célia Aymonierová (FRA) +58,7 (2)
11. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:02,1 (1)
12. Hilde Fenneová (NOR) +1:04,3 (2)
13. Marte Olsbuová (NOR) +1:04,4 (1)
14. Lisa Vittozziová (ITA) 1:05,7 (1)
15. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:08,3 (1)
-----------------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK) +2:22,8 (3)
60. Ivona Fialková (SVK) +2:42,2 (4)
102. Terézia Poliaková (SVK) +6:03,7 (7)
Poradie po druhej streľbe:
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Vita Semerenková (UKR)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
--------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK)
79. Ivona Fialková (SVK)
102. Terézia Poliaková (SVK)
Poradie po prvej streľbe:
1. Célia Aymonierová (FRA)
2. Světlana Mironovová (RUS)
3. Maren Hammerschmidtová (GER)
4. Darja Domračevová (BLR)
5. Megan Bankesová (CAN)
-------------------------------------------------
18. Anastasia Kuzminová (SVK)
60. Paulina Fialková (SVK)
94. Ivona Fialková (SVK)
100. Terézia Poliaková (SVK)
Štartovná listina:
1. Anaïs Chevalierová (FRA)
2. Emma Lunderová (CAN)
3. Jessica Jislová (CZE)
4. Monika Hojniszová (POL)
5. Anastasija Merkušinová (UKR)
6. Olga Podčufarovová (RUS)
7. Anastasija Ničiporenková (MDA)
8. Katharina Innerhoferová (AUT)
9. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
10. Darja Jurkevičová (BLR)
11. Emma Nilssonová (SWE)
12. Stefani Popovová (BUL)
13. Laura Toivanenová (FIN)
14. Karolin Horchlerová (GER)
15. Emily Dreissigackerová (USA)
16. Elisa Gasparinová (SUI)
17. Terézia Poliaková (SVK)
18. Alexia Runggaldierová (ITA)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Baiba Bendiková (LAT)
21. Tatjana Akimovová (RUS)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Mona Brorssonová (SWE)
24. Emilija Jordanovová (BUL)
25. Ivona Fialková (SVK)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Krystyna Guziková (POL)
28. Denise Herrmannová (GER)
29. Christina Riederová (AUT)
30. Ťia-lin Tchang (CHN)
31. Franziska Hildebrandová (GER)
32. Iryna Krjuková (BLR)
33. Susan Dunkleeová (USA)
34. Luminița Pișcoranová (ROU)
35. Veronika Vítková (CZE)
36. Marie Dorinová Habertová (FRA)
37. Tiril Eckhoffová (NOR)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN)
39. Diana Rasimovičiuteová (LTU)
40. Urška Pojeová (SLO)
41. Irina Starychová (RUS)
42. Olga Poltoraninová (KAZ)
43. Lena Häckiová (SUI)
44. Julia Ransomová (CAN)
45. Venla Lehtonenová (FIN)
46. Olena Pidhrušná (UKR)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Dorothea Wiererová (ITA)
49. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
50. Dunja Zdoucová (AUT)
51. Synnøve Solemdalová (NOR)
52. Laura Dahlmeierová (GER)
53. Mari Laukkanenová (FIN)
54. Darja Kliminová (KAZ)
55. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
56. Anna Magnussonová (SWE)
57. Veronika Zvařincová (CZE)
58. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
59. Lisa Vittozziová (ITA)
60. Maren Hammerschmidtová (GER)
61. Valj Semerenková (UKR)
62. Desislava Stojanovová (BUL)
63. Rosanna Crawfordová (CAN)
64. Jen Čang (CHN)
65. Marte Olsbuová (NOR)
66. Justine Braisazová (FRA)
67. Selina Gasparinová (SUI)
68. Clare Eganová (USA)
69. Anastasia Kuzminová (SVK)
70. Markéta Davidová (CZE)
71. Darja Domračevová (BLR)
72. Éva Tófalviová (ROU)
73. Anna Frolinová (KOR)
74. Natalija Paulauskaiteová (LTU)
75. Galina Višněvská (KAZ)
76. Julija Džimová (UKR)
77. Amanda Lightfootová (GBR)
78. Anais Bescondová (FRA)
79. Naděžda Skardinová (BLR)
80. Vita Semerenková (UKR)
81. Hanna Öbergová (SWE)
82. Emőke Szőcsová (HUN)
83. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
84. Hilde Fenneová (NOR)
85. Anja Erženová (SLO)
86. Sari Furujová (JPN)
87. Irina Varviněcová (UKR)
88. Linn Perssonová (SWE)
89. Světlana Mironovová (RUS)
90. Federica Sanfilippová (ITA)
91. Nadzeja Pisaravová (BLR)
92. Magdalena Gwizdońová (POL)
93. Irene Cadurischová (SUI)
94. Lucie Charvátová (CZE)
95. Rina Mituhašiová (JPN)
96. Megan Bankesová (CAN)
97. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
98. Či-hi Mun (KOR)
99. Natalja Kočerginová (LTU)
100. Vanessa Hinzová (GER)
101. Tuuli Tomingasová (EST)
102. Célia Aymonierová (FRA)
103. Alina Rajkovová (KAZ)
104. Paulina Fialková (SVK)
Osud sa nepekne zahral s dvojicou českých biatlonistiek. Jessica Jislová a Eva Puskarčíková končia tesne za hranicou postupu do zajtrajšieho závodu, Jislová skončila na 61., Puskarčíková na 62. pozícii. Najlepšou Češkou bola dnes Veronika Vítková, tá skončila na 19. priečke. Okrem nej sa zajtra v Hochfilzene predstaví aj Markéta Davidová zo 41. miesta.
Najrýchlejšia na trati bola Bieloruska Darja Domračevová práve pred našou Nasťou Kuzminovou. Bronzový stupienok patrí Dorothe Wiererovej z Talianska.
1. Darja Domračevová (BLR) 22:40,2 (0)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) +22,1 (1)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +30,6 (1)
4. Vita Semerenková (UKR) +35,2 (0)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +47,5 (0)
-----------------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK) +2:22,8 (3)
60. Ivona Fialková (SVK) +2:42,2 (4)
102. Terézia Poliaková (SVK) +6:03,7 (7)
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Vita Semerenková (UKR)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
--------------------------------------
50. Paulína Fialková (SVK)
79. Ivona Fialková (SVK)
102. Terézia Poliaková (SVK)
1. Célia Aymonierová (FRA)
2. Světlana Mironovová (RUS)
3. Maren Hammerschmidtová (GER)
4. Darja Domračevová (BLR)
5. Megan Bankesová (CAN)
-------------------------------------------------
18. Anastasia Kuzminová (SVK)
60. Paulina Fialková (SVK)
94. Ivona Fialková (SVK)
100. Terézia Poliaková (SVK)
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
5. Franziska Hildebrandová (GER)
-----------------------------------------------
38. Ivona Fialková (SVK)
70. Terezia Poliaková (SVK)