Federer – Čilič 2:1 (kon.) | Zverev – Sock 1:2 (kon.)
Marin Čilič
Marin Čilič (6)
1
7 4 1
cz Štvrtok 16.11.2017, 15:12Turnaj majstrov - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch) • Skupina Borise Beckera

6:1
    Roger Federer využívá hned první mečbol a vítězi i ve svém třetím vystoupení na Turnaji mistrů!

40-0
    Po dalším skvělém přechodu do útoku jsou tady tři mečboly pro Rogera Federera!

5:1
    Tentokrát už to Roger Federer zvládl a bere Čiličovi podání! Světová dvojka vede 5:2 a bude servírovat na vítězství!

A-40
    Ale Federera to nemusí mrzet! Švýcar má totiž další brejkbol! Čilič po soupeřově voleji zahrál do sítě.

40-30
    Brejkbol pro Federera! Švýcar se vydal k síti a zahrál míček do rohu dvorce. Čiličův následný lob dopadl o kousek do autu.

4:1
    Roger Federer si s přehledem drží své podání a nadále kračí za další výhrou na Turnaji mistrů!

3:1
    Marin Čilić si tentokrát drží své podání a stále je ve hře o vítězství! Federer však vede 3:1 a bude servírovat.

3:0
    Roger Federer čistou hrou potvrzuje brejk z předchozího gemu a v rozhodujícím setu vede už 3:0!

2:0
    Roger Federer to zvládl! Švýcar si počkal na druhý servis Čiliće a nechytatelným returnem využívá brejkbol! Federer vede 2:0!

40-30
    Přesto se Roger Federer dostává k brejkbolu! Čilić musel hrát bekhend od základní čáry, který zastavila síť!

1:0
    Roger Federer si na úvod rozhodující sady s přehledem drží své podání a ujímá se vedení 1:0!

6:4
    A Švýcar využívá hned ten první! Roger Federer bere Čiličovi podání a srovnává stav dnešního utkání na 1:1!

40-15
    A pozor! Čilić tentokrát napálil míček do sítě a Roger Federer má rázem dva setboly!

5:4
    Roger Federer sice pustil Čiliće k dvojici fiftýnů, ale poté si opět pomohl parádním podáním a vede 5:4!

4:4
    Marin Čilić ukončuje osmou hru druhé sady esem a díky čisté hře srovnává stav druhého setu na 4:4!

4:3
    Také Roger Federer nadále pokračuje v krasojízdě při servisu a dostává se do vedení 4:3!

3:3
    Marin Čilić zakončuje gem esem! Chorvat si čistou hrou drží podání a srovnává stav druhé sady na 3:3!

3:2
    Roger Federer si drží své podání a ujímá se vedení 3:2! Oba hráči si zatím drží své podání!

2:2
    Marin Čilić si bez větších problémů pohlídal své podání a pokračuje v dobré hře. Stav druhé sady je vyrovnaný 2:2.

2:1
    Roger Federer v tomto gemu odvrátil soupeřův brejkbol a dokázal se vymanit z těžké pozice! Švýcar se ujímá vedení 2:1.

40-A
    A dokonce si Marin Čilić vypracoval brejkbol! Federer se musel bránit, trefil míček rámem rakety a daroval soupeři šanci.

1:1
    Marin Čilić dokázal na úvod druhého setu odvrátit soupeřův brejkbol a srovnává stav na 1:1!

40-30
    A další povedený return! Švýcar se hned v úvodu druhého setu dostává k brejkbolu!

1:0
    Roger Federer si v úvodu druhého setu pomohl parádním servisem a ujímá se vedení 1:0!

6:7
    První set končí! Čilićovi pomohla také páska, jenže Chorvat ukázal své umění a razantním forhendem využil hned první setbol!

5-6
    Tohle udělal Marin Čilić skvěle! Chorvat se vydal na síť, kde si počkal na soupeřův prohoz a krásným volejem si zajistil první setbol!

6:6
    Roger Federer si podržel své podání a posílá první set do tiebreaku!

5:6
    Marin Čilić si znovu drží své podání a má jistý minimálně tiebreak! Federer bude znovu podávat na prodloužení první sady!

5:5
    Roger Federer si opět pohlídal své podání a i přes drobné komplikace dotahuje stav první sady na 5:5!

4:5
    Marin Čilić dokázal odvrátit další brejkbol světové dvojky a dotáhl gem do vítězného konce! Čilić vede 5:4 a Federer půjde podávat na setrvání v první sadě.

40-30
    Na světě je další Federerův brejkbol! Marin Čilić se vydal na síť, kam mu přiletěl soupeřův bekhend, ale Čilič trefil jen síť!

4:4
    Roger Federer si své podání drží čistou hrou a srovnává stav prvního setu na 4:4. Švýcar si před servisem Čiliće mění raketu.

3:4
    Marin Čilić ukončuje gem přímým bodem z podání a zatím nepouští Federera do vedení! Chorvat se v úvodní sadě ujímá vedení 4:3.

3:3
    Světová dvojka si bez větších potíží drží servis! Marin Čilić v tomto gemu vyrobil hned tři nevynucené chyby, které Federerovi usnadnily práci!

2:3
    Marin Čilić zakončuje gem esem! Chorvat si znovu pohlídal svůj servis a v prvním setu se ujímá vedení 3:2!

1:2
    Marin Čilić si znovu dokázal pohlídat své podání a ujímá se vedení 2:1! Zatím sledujeme spíše krátké výměny. Oba hráči se spoléhají na servis.

1:1
    Také Roger Federer si na úvod utkání drží své podání. Čilić sice doběhl pokus o zkrácení hry, ale míček vrátil pouze do autu.

0:1
    Marin Čilić v úvodním gemu dnešního utkání odvrátil tři brejkboly a se štěstím si své podání podržel! Chorvat se ujímá vedení 1:0.

A-40
    Roger Federer zůstal trpělivý ve výměně od základní čáry. Čilić trefil míček rámem rakety a Federer má další brejkbol!

A-40
    Dvojchyba srbského tenisty přináší Federerovi další brejkbol!

40-30
    Máme tady první brejkbol! Federer se skvěle bránil, postupně přešel do útoku a přinutil soupeře k chybě!