Plzeň – Chomutov 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 1:2 (po pr.) | Hradec Králové – Zlín 5:1 (kon.) | Liberec – Sparta Praha 5:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
cz Streda 15.11.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga (ČR) • 21. kolo

Ode mě dnes z Brna vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:25:46)

Pardubice si nakonec odvážejí stejně jako na den přesně před rokem cennou výhru. Tentokrát získávají dva body poté, co v prodloužení rozhodl Petr Sýkora. Kometa sice byla střelecky aktivnější, výborného Kacetla ale domácí překonali pouze jednou a dnes berou pouze bod.

Nejlepším hráčem utkání na straně Pardubic vyhlášen Ondřej Kacetl, na straně Komety Alexandre Mallet.

60:52 Petr SÝKORA - 1:2

60:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovou hru čtyři na tři nakonec proměňují a získávají bonusový bod! Trončinský nabil na modrou čáru PETRU SÝKOROVI, jenž z první propálil všechny před sebou včetně Čiliaka. Asistence: Marek Trončinský.

60:38
    Rolinek napálil zblízka tyč Čiliakovy brány.

60:01

Střely na branku: (ve 3. třetině): 13 – 9
    Střely na branku: (po 3. třetině): 31 – 21

Šedesát minut vítěze dnešního zápasu neurčilo. Za bod budou určitě šťastnější hosté, kteří prakticky po celé utkání tahali za kratší konec, ale díky poctivé defenzivní práci a výbornému Kacetlovi dostali duel do prodloužení. Uvidíme, kdo získá bonusový bod. Hosté si na úvod nastaveného času zahrají minutovou přesilovku čtyři na tři.

60:00

59:50
    Závěr normální hrací doby se odehrál před Kacetlem, ten nakonec neměl těžkou práci poté, co některý z obránců hostujícího celku zblokoval Štencelovu střelu od modré.

58:59
    Konec přesilovky Komety. Dvě minuty za držení obdržel Tomáš Svoboda a poměr sil na ledě se vyrovná.

58:46
    Domácí dlouho otáleli se střelou, nakonec se k ní odhodlal od modré čáry Krejčík, Kacetl vyrazil puk do rohu.

58:00
    Tak to je velká komplikace pro hosty. Přesně dvě minuty před koncem normální hrací doby Petr Sýkora ostřel narazil u mantinelu Malce, za což obdržel dvouminutový trest. Domácí mají velkou šanci strhnout utkání na svou stranu.

57:31
    Na druhé straně zase Vondráček nabil do dobré příležitosti Cardwellovi, jehož zakončení z pravého kruhu Čiliak eliminoval.

57:05
    Hra se v těchto chvílích otevřela, Gulaši pálil od modré čáry, Kacetl na jeho střelu viděl a vyrazil puk do rohu kluziště.

56:34
    Na druhé straně našel Beran před bránou Duška, který zblízka na několikrát nepřekonal spolehlivého Čiliaka.

55:40
    Čermák se prosmýkl do blízkosti Kacetla, ale pardubický gólman opět podržel svůj tým.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 39. Zaťovič (Hruška, M. Erat) – 28. Marosz, 61. P. Sýkora (Trončinský)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, L. Vágner – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, L. Čermák, Haščák – Dočekal, V. Němec, T. Svoboda – Mallet, Nečas, H. Zohorna.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Rozhodca: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda