J. Kórea – Srbsko 1:1 (kon.) | Čína – Kolumbia 0:4 (kon.) | Argentína – Nigéria 2:4 (kon.)
Katar – Island 1:1 (kon.) | Slovensko – Nórsko sk 1:0 (kon.) | Rusko – Španielsko 3:3 (kon.)
Rumunsko – Holandsko 0:3 (kon.) | Maďarsko – Kostarika 1:0 (kon.) | Belgicko – Japonsko 1:0 (kon.)
Nemecko – Francúzsko 2:2 (kon.) | Rakúsko – Uruguaj 2:1 (kon.) | Wales – Panama 1:1 (kon.)
Anglicko – Brazília 0:0 (kon.) | Portugalsko – USA 1:1 (kon.)
Portugalsko
1:1 (1:1)
USA
cz Utorok 14.11.2017, 21:45 • Estádio Dr. Magalhães Pessoa, Leiria (POR) • Medzinárodný prípravný zápas

Weston McKennie poslal USA proti úřadujícím šampiónům do vedení, na které na opačné straně odpověděl po velké chybě brankáře Horvatha obránce Pacheco Antunes. Po přestávce oba týmy orazítkovaly břevno a Beto podržel Portugalsko dvěmi senzačními zákroky. Konečný výsledek mezinárodního přípravného zápasu v Leirii. Portugalsko 1 USA 1. (23:37:54)

90+2

90
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.

89
    Střídající Dom Dwyer to u levé postranní čáry přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul. Poslední 2 minuty, nad které se zřejmě ještě bude něco nastavovat.

88
    USA na levém křídle vybojovalo autové vhazování a zůstane usazeno na útočné polovině. Další vhazování.

87
    João Mário poslal na přední tyč z levého křídla přízemní centr, který pozorný Bill Hamid zalehl.

85
    Jeden z hráčů Portugalska se snažil prodrat na pravé straně šestnáctky k míči a byl mu odpískán faul.

84
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Alejandro Bedoya.

83
    Fotbalisté Portugalska se na levém křídle v blízkosti rohového praporku neprosadili a na řadu přichází další změna.

81
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Rony Lopes.

80
    João Mário u postranní čáry fauloval a po rozehrání standardní situace se na vzdálenější levé tyči dostal ke střele Williams, jeho pokus ale po zemi o pořádný kus minul bránu.

79
    Portugalsko po zákroku Miazgy vybojovali rohový kop a po centru z pravé strany nedokázala na vzdálenější levé tyči dvojice domácích hráčů usměrnit míč mezi tři tyče.

77
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází C.J. Sapong, přichází Dom Dwyer.

75
    Do konce utkání zbývá odehrát patnáct minut a zatím čekáme na gól, který by rozhodl dnešní střetnutí.

73
    Carter-Vickers musel být ošetřován, protože Beto ho během zákroku nakopl do hlavy! "Au!"
    72. Beto ukopl šanci Carterovi-Vickersovi málem s hlavou!

72
    Gooch krásně odcentroval z levé strany hřiště a na vzdálenější pravé tyči už si zpracovával míč hrudí Carter-Vickers, akci dvou střídajících hráčů ale dotáhnout nedokázal, protože Beto vyskočil a oběma nohama napřed mu míč skvěle ukopl!

70
    Do konce zápasu zbývá odehrát dvacet minut a zatím jsme svědky velice zajímavého střetnutí. Skóre: 1-1.

69
    Gonçalo Paciência se na vzdálenější pravé tyči po rohovém kopu opět málem dostal do zakončení, tentokrát ale na prodloužený míč ve skluzu dosáhl.
    68. Gonçalo Paciência nádhernou střelou orazítkoval břevno!

68
    Gonçalo Paciência se po přetaženém centru z rohového kopu a sklepnutí spoluhráče ocitl v blízkosti vzdálenější pravé tyče ve velké šanci, jenže jeho rána z úhlu orazítkovala břevno!

67
    Gonçalo Guedes přihrávkou od postranní čáry mezi dvěma protihráči na levé straně našel Antunese, jehož přízemní centr byl sražený na rohový kop.

65
    Portugalsko na pravé straně rozehrálo rohový kop a USA uprostřed šestnáctky centr odvrátilo.

64
    Také Portugalsko sáhlo ke změně a hned dvojité. Na hřiště přišla hvězda Manchesteru City Bernardo Silva, kterému se zatím v novém působišti daří a společně se spoluhráči válí.

62
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Bernardo Silva.

62
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Rúben Neves.

61
    Gonçalo Paciência napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která minula levou tyč brány USA.

60
    USA po necelé hodině hry připravilo další střídání, na hřiště přišli Jorge Villafaña a Lynden Gooch.

59
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Juan Agudelo, přichází Lynden Gooch.

59
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Eric Lichaj, přichází Jorge Villafaña.

58
    Velice zajímavé utkání pokračuje i po přestávce, když Beto předvedl senzační zákrok a poté ho zachránilo břevno.

57
    Bruma na levé straně šestnáctky napřáhl k další prudké střele, která tentokrát mířila do bližšího levého horního rohu brány, také ale rukavic připraveného Hamida, který nahradil Horvatha!

55
    Bruma na levé straně šestnáctky tvrdě vypálil a jeho rána byla obranou USA zablokována.

54
    Lichaj na levé straně šestnáctky napřáhl k prudké ráně, kterou Beto na přední tyči vyrazil na rohový kop, po kterém USA orazítkovalo nádhernou a až příliš přesnou hlavou břevno!
    52. Beto spektakulárním zákrokem vychytal hlavičku Adamse!

52
    Williams krásně odcentroval z levého křídla a míč propadl k Adamsovi, který na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval po odrazu míče od země k pravé tyči a zdánlivě do prázdné brány, jenže Beto předvedl spektakulární reflexivní zákrok, když míč nataženou levou rukou v letu vytáhl na rohový kop! Neopakovatelná a nádherná akce.

50
    Neto stáhl jednoho z protihráčů k zemi a málem se sám zranil. Standardní situace USA nic nepřinesla.

48
    Oba týmy během přestávky připravily dvojité střídání a v bráně USA už není často chybující Ethan Horvath.

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Ethan Horvath, přichází Bill Hamid.

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází John Brooks, přichází Cameron Carter-Vickers.

46
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Mário.

46
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Gonçalo Paciência.

46

Videa ze všech zajímavých situací z prvního poločasu můžete shlédnout v položce Důležité situace.

Druhý poločas začne přibližně v 22:47.

Weston McKennie poslal USA proti úřadujícím evropským šampionům po dvaceti minutách do vedení po krásném průniku, jenže Portugalsko po půlhodině vyrovnalo. Pacheco Antunes z levé strany a velkého úhlu poslal před bránu střílený centr, který pod tělem brankáře Ethana Horvatha propadl ke vzdálenější pravé tyči. Krátce před přestávkou skóroval po rohovém kopu Brooks, jeho nádherná hlavička ale gólem neskončila, protože nebyl uznán kvůli faulu jednoho z jeho spoluhráčů. Již v desáté minutě musel kvůli zranění ze hry odstoupit Pepe, kterého nahradil Neto. Skóre po prvním poločase. Portugalsko 1 USA 1.

45+2

45+2
    Bruma rozehrál na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky volný přímý kop, jeho střela ale skončila na zdi, od které se míč odrazil na rohový kop, a následný centr nic nepřinesl.

45
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
    44. Ethan Horvath včasným výběhem napravil předchozí chybu

44
    Bruma si na levé straně šestnáctky nabíhal na prudkou kolmou přihrávku, Horvath ale rychle vyběhl z brány a rukama, kterýma se mu vrhl pod nohy, míč vyrazil! Skvělý závěr poločasu.
    43. Brooksův gól neplatil kvůli faulu jednoho ze spoluhráčů

43
    Acosta na pravé straně rozehrál rohový kop a Brooks nádhernou hlavičkou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Gól ale kvůli útočnému faulu spoluhráče nebyl uznán! Stále je to 1:1.

42
    Jeden z hráčů Portugalska zůstal ležet na hrací ploše, po pár sekundách se ale zvedl a utkání pokračuje.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Portugalsko na levé straně vybojovalo rohový kop.
    39. Ethan Horvath namazal míč na kopačku Danila. A výsledek?

39
    Horvath si zpracoval malou domů a chystal se rozehrávat, jenže míč namazal na kopačku Danila Pereiry, který na hranici šestnáctky okamžitě napřáhl k přízemní střele, jenže trefil pouze střed brány a vracejícího se brankáře USA, který míč zachytil! Není to z jeho pohledu ideální.

38
    Portugalsko nebezpečně proniklo do šestnáctky a Gelson Martins už se chystal u levé tyče pálit, jenže se ocitl v obležení tří protihráčů a do zakončení se nakonec nedostal.

37
    McKennnie dobře odcentroval z levé strany šestnáctky, jenže před bránou nebyl žádný ze spoluhráčů.

36
    McKennie a Acosta kombinovali u pravé postranní čáry, k ničemu se ale nedostali a Portugalsko vhazovalo.

35
    Manuel Fernandes napřáhl zpoza šestnáctky pravačkou k táhlé a prudké střele, jenže zamířila pouze doprostřed brány a náruče brankáře Horvatha, který byl tentokrát jistý.

34
    Portugalsko velice kuriózním způsobem odpovědělo na úvodní gól Westona McKennieho a vypadá to na zajímavý souboj, během něhož už jsme viděli dva góly.
    31. Pacheco ANTUNES - 1:1

31
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    PACHECO ANTUNES střílí po půlhodině zápasu velice kuriózní gól, když si na levém křídle naběhl na krásný diagonální pas z pravé strany hřiště a do šestnáctky poslal po pohotovém halfvoleji centr s velkou rotací, což by nebylo nic divného, kdyby brankář Horvath dokázal míč udržet a neprošel mu pod tělem ke vzdálenější pravé tyči!

30
    Standardní situace Portugalska nic nepřinesla a fotbalisté Spojených států amerických se mohou vrhnout vpřed.

29
    Jeden z hráčů USA zřejmě zůstal ležet v bezvědomí, protože se chvíli vůbec nehýbal. Nyní už je ale vše v pořádku.
    28. Nepříjemná srážka dvou hráčů USA po průniku Guedese!

28
    Gonçalo Guedes se snažil prosadit na levém křídle a po jeho průniku se dvojice hráčů USA srazila nepříjemně hlavami! Oba jsou ošetřováni.

27
    Sapong se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, jenže byl dobře pokryt a následoval odkop od brány.

26
    USA během předchozích dvou utkáních proti Portugalsko vstřelilo v každém zápase minimálně dva góly. Dnes už má polovinu splněnou.

25
    Bruno Fernandes na levé straně rozehrál rohový kop nakrátko a poté centroval do šestnáctky ze hry, jeho pas levačkou byl ale zablokován, jen co kopl do míče.

24
    Přenesení hry v podání Portugalců nic nepřineslo, Antunes ale mohl alespoň vhazovat na levé straně.

23
    Portugalsko se pokouší rychle odpovědět, zatím se ale hra odehrává převážně ve středu hřiště.

22
    USA bylo během úvodních dvacet minut jasně aktivnějším týmem a vedení se ujalo zcela zaslouženě.
    21. Weston MCKENNIE - 0:1

21
    Američané právě vstřelili branku!
    WESTON MCKENNIE na levé straně krásně pronikl do šestnáctky a po parádní přešlapovačce přízemní střelou zamířil k přední levé tyči!
    21. Adams pálil z blízkosti pouze do náruče brankáře Beta

21
    Sapong na levé straně přes Manuela Fernandese pronikl do šestnáctky a na přední tyči našel přízemním centrem Adamse, ten ovšem pálil po zemi pouze do náruče Beta!

20
    Acosta napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která zamířila vedle levé tyče brány.

19
    USA se dnes s úřadujícími evropskými šampióny střetává potřetí, přičemž v předchozích dvou utkáních základní skupiny mistrovství světa bylo úspěšnější, když jednou s Portugalskem remizovalo a jednou ho dokonce porazilo.

18
    Ze zápasu je odehráno sedmnáct minut a zatím to nevypadá na nějakou zajímavou přestřelku. Snad se to změní.

17
    Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut a Gonçalo Guedes dobrým průnikem přes dva hráče rozjel nebezpečnou kombinaci, po které už se v šestnáctce chystal zakončovat Bruma, jenže nedokázal míč v tísni ideálně trefit.

16
    Miazga skvěle pokryl míč tělem před Brumou a vybojoval pro USA odkop od brány, kterou hájí Horvath.

15
    Danilo Pereira tak dlouho tahal za dres Saponga, až mu byl odpískán faul. Vůbec nevím, čemu se nyní náhradní kapitán Portugalska diví, může být rád, že neviděl kartu.

14
    Na obou stranách jsou nyní k vidění nepřesnosti a ani jeden z týmů se nemůže dostat k šestnáctce soupeře.

13
    Gelson Martins se opět snažil prosadit, jenže ještě před půlící čárou byl zastaven. Portugalsko vhazovalo.

12
    Skvělá technická práce v podání Gelsona Martinse nic nepřinesla a USA ve středu hřiště bude rozehrávat standardní situaci.

11
    Gelson Martins na levé straně šestnáctky předvedl nádhernou sérii zasekávaček sem a tam a poté poslal na vzdálenější pravou tyč dobrý centr, jenže u ní stál pouze jeden z hráčů USA.

10
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pepe, přichází Neto.

9
    Pepe zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován. Na lavičce Portugalska už se chystá první střídání.

8
    Fotbalisté Portugalska na pravé straně rozehráli první rohový kop zápasu, který odvrátil útočník Sapong.

7
    Artunes z levé strany poslal na vzdálenější pravou tyč levačkou nádherný centr a Lichaj měl co dělat, aby míč před jedním z hráčů Portugalska odkopl na rohový kop.

7
    Bruma se středem hřiště vydal směrem k šestnáctce a rozdal míč doleva na Bruna Fernandese, který akci zabrzdil a rozhodl se pro zpětnou přihrávku do středu hřiště.

6
    Fanoušci utichli, stejně jako vzápětí centr Portugalska ze standardní situace, který skončil na kopačkách USA.

5
    Fanoušci v hledišti vycítili, že úřadující evropští šampióni potřebuji povzbudit, a skandují: "Portugal, Portugal, Portugal!".

4
    Bruno Fernandes na pravém křídle nedostihl míč po prudké kolmé přihrávce a USA mohlo vhazovat.

3
    Agudelo se vrhl směrem do šestnáctky, ještě před ní ho ale dokázal zastavit jeden z hráčů Portugalska, od něhož se míč zřejmě odrazil do zámezí, kopalo se ale od brány.

2
    USA se během několika sekund dostalo ke dvěma střelám zpoza šestnáctky, z nichž první skončila v náručí brankáře Beta a druhá v podání Acosty zamířila vysoko nad.

1
    Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí Portugalci. Tamní hlasatel pořádně vyhecoval fanoušky těsně před výkopem a hledištěm se rozléhalo hlasité: "Portugal, Portugal!".

1

Portugalsko: Beto – Nélson Semedo, Pepe (C), Ricardo Ferreira, Antunes – Manuel Fernandes, Danilo Pereira, Bruno Fernandes – Gelson Martins, Gonçalo Guedes, Bruma.
    Náhradníci: José Sá, Anthony Lopes – Kévin Rodrigues, João Mário, Rúben Neves, André Silva, Gonçalo Paciência, Edgar lé, Bernando Silva, Ricardo Pereira, Rony Lopes, Neto, João Cancelo. Trenér: Fernando Santos.

USA: Horvath – Yedlin, Miazga, Brooks, Lichaj – Williams (C) – Adams, Acosta, McKennie, Agudelo – Sapong.
    Náhradníci: Hamid, Gonzalez – Dwyer, Rowe, Villafaña, Bedoya, Ream, Gooch, Carter-Vickers. Trenér Dave Sarachan.

Rozhodčí: Sebastian Colțescu (ROM).

Portugalsko a USA se střetly dvakrát a oba týmy vždy vstřelily minimálně dva góly, takže se zřejmě máme na co těšit. USA v roce 2002 porazilo Portugalsko v základní skupině na Mistrovství světa v Koreji a Japonsku 3:2, zatímco na světovém šampionátu v roce 2014 se urodila ve skupině remíza 2:2 a Američané na úkor Portugalska před třemi lety postoupili v Brazílii do vyřazovací fáze ze druhé příčky.

Portugalsko od posledního zápasu Konfederačního poháru, ve kterém porazilo po prodloužení 2:1 Mexiko, vyhrálo šest utkání v řadě a během posledních čtyř navíc neinkasovalo ani jeden gól. Portugalci uzavřeli evropskou kvalifikaci na mistrovství světa výhrou proti Švýcarsku a na šampionát v Rusku postoupili z prvního místa skupiny B. Fotbalisty země, která v roce 2004 hostila EURO, čeká v úterý večer druhý mezinárodní přípravný zápas v řadě, když po výhře nad Saúdskou Arábií změří síly s USA. Američané v posledním kvalifikačním zápase nezvládli duel s Trinidadem a Tobagem a baráž o postup na mistrovství světa jim unikla o bod. USA muselo spolknout hořkou pilulku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.