Chabarovsk – Arsenal Tula 1:2 (kon.) | Perm – Machačkala 1:2 (kon.) | Lok. Moskva – CSKA Moskva 2:2 (kon.)
Kazaň – Zenit 0:0 (kon.) | S. Moskva – Ufa 3:1 (kon.)
Amkar Perm
1:2 (1:2)
Anži Machačkala
cz Nedeľa 05.11.2017, 12:00 • Stadion Zvezda, Perm • Ruská Premier Liga • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:03:10)

Nakonec Machačkala i přes třicet minut hraní v deseti hráčích si v důležitém zápase odvezla tři body.
    První poločas nám nabídl gólové hody. Už v 6. minutě dostal nádhernou přihrávku do vápna Markelov a střelou k pravé tyči poslal Machačkalu do vedení. Ovšem o sedm minut později krásnou parádičkou srovnal stav utkání Kosťukov. Nicméně ve 28. minutě udělal domácí Perm obrovskou chybu a Markelov se řítil sám na brankáře a střelou kolem něj poslal po druhé v zápase Machačkalu do vedení.
    Druhý poločas nám toho moc nenabídl. Ale to hlavní přišlo v 63. minutě, kdy jediný střelec hostů dostal druhou žlutou kartu, tudíž červenou. Domácí se potom snažili ohrozit bránu, ale obrana Machačkaly dnes pracovala na výbornou a uhájila vítězství. Anži se tak posunula o jednu příčku výš na 14. místo.

90+6

90+6
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale nejde jim to.

90+5
    Hostující brankář Giorgi Loria potřebuje ošetření doktorů.

90+4
    Saied Ezatolahi vypálil štiplavou ránu, ale Nigmatullin míč vyrazil.

90+3
    Následný centr ovšem do vápna neprošel. Poté hosté faulovali, ale pokračuje se dál výhodou. Následně se dostal do zakončení ve vápně domácí hráč, ale jeho střela trefila pouze blokujícího hráče.

90+3
    Amkar to zkouší po pravé straně.

90+3
    Centr z pravé strany si bez problémů chytil Giorgi Loria.

90+2
    Hosté se provinili faulem na půli Amkaru Perm.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Nyní se domácí hráč dostal do souboje s brankářem Loriem a na hřiště jsou povoláni doktoři.

90
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Alexandr Prudnikov, přichází Džamal Dibirgadžijev.

90
    Hosté mají další autové vhazování a nepouští domácí perm do šance.

89
    Domácí se opět nedostali do zakončení a Machačkala má autové vhazování.

88
    S malými problémy nakonec Giorgi Loria zkrotil centr z pravé strany.

87
    Hosté se dostali až do zakončení, ale Nigmatullin byl připraven. Chvíli poté útočník hostů se provinil faulem.

87
    Domácí hráč sice ještě udržel míč ve hře, ale ten poté získal hostující brankář.

86
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Oleg Dančenko, přichází Magomed Elmurzajev.

Michal Raška

Góly: 13. Kosťukov (Melnikov) – 6. Markelov (Tetrašvili), 29. Markelov (Prudnikov)

Karty:   33. Kosťukov (AMP), 42. Conde (AMP), 51. Bodul (AMP), 57. Idowu (AMP), 73. Gaščenkov (AMP) – 21. Markelov (MCK), 78. Tetrašvili (MCK), 84. Kacajev (MCK)   63. Markelov (MCK)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:17.
    Amkar Perm: Nigmatullin – Sivakow, Conde (56. Miljković), Bělorukov, Idowu – Melnikov, Ezatolahi, Ogude, Gol (C) (46. Gaščenkov), Kosťukov (76. Brown Forbes) – Bodul.
    Náhradníci: Chomič, Vambolt – Brown Forbes, Gaščenkov, Miljković, Prokofjev, Salugin, Šavajev, Zajcev.

Anži Machačkala: G. Loria – Tetrašvili (C), Samardžić, Bryzgalov, Armaș – Bagajev, Gulijev – Dančenko (86. Elmurzajev), Kacajev (84. Chubulov), Markelov – Prudnikov (90. Dibirgadžijev).
    Náhradníci: Budakov – Dibirgadžijev, Elmurzajev, Čajkovskij, Ivančenko, Chubulov, Lescano.

Rozhodca: Vladimir Moskalev – Nikolay Eremin, Ilya Eleferenko