Brugge – Sint-Truiden 4:1 (kon.) | Liége – Waasland-Beveren 3:1 (kon.) | Mouscron – Antverpy 2:2 (kon.)
Club Bruggy KV
4:1 (2:1)
Sint-Truiden VV
cz Nedeľa 29.10.2017, 14:30 • Jan Breydel stadion, Bruggy • Belgická Jupiler Pro League • 13. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:25:48)

Je konec. Bruggy nakonec jasně zvítězily 4:1.
    V prvním poločase jsme viděli hned tři góly. Už v 18. minutě se prosadil Vormer, když krásně vymetl levý roh. Ovšem o dvě minuty později přišla rychlá odpověď, když se po centru přesně trefil hlavičkou Legear. Poté se na hřišti hodně faulovalo a viděli jsme menší bitvu. Ve 39. minutě Pirard podržel skvělými dvěma zákroky svůj tým, ale o minutu později z rohu už kapituloval, když se hlavou prosadil Decarli. Ke konci ještě mohl přidat třetí gól Cools, ale z voleje zamířil těsně vedle levé tyče.
    Ve druhém poločase jsme viděli dva góly na straně domácího týmu. V 65. minutě po faulu v pokutovém území se prosadil z penalty Vossen a v 72. minutě po krásné přihrávce do běhu zakončil přesně k pravé tyči Diaby. Poté měli domácí plno šancí na zvýšení náskoku, ale stav se už nezměnil.

90+3

90+3
    Po sražené střele následuje rohový kop pro Bruggy.

90+2
    Po centru se z voleje opřel do míče Jelle Vossen, ale jeho rána skončila vedle brány.

90+2
    Střelu domácího hráče Pirard chytil.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Nyní domácí nacentrovali do vápna, ale k zakončení nedošlo.

89
    Nyní se za obranu dostal po pěkné přihrávce hostující hráč, ale jeho rána mu sklouzla s kopačky a skončila hodně vedle pravé tyče.

88
    Hosté se opět nedostali ke střele a Bruggy si hlídají konec zápasu.

87
    Hosté se snaží vstřelit alespoň jeden gól, ale obrana domácích je dnes skvělá a do žádné šance je nepustila.

85
    Nyní jsme viděli po jednom ofsajdu na obou stranách.

83
    Legear neprošel po levé straně přes obránce a dopředu se řídí Diaby, ale ten přišel o míč a následuje odkop od brány hostů.

81
    Po dalších možnost domácích následuje aut pro hosty.
    79. Vormem vypálil těsně nad břevno.

79
    Vormer skvěle vypálil, ale jeho rána šla těsně nad břevno Pirardovy brány!
    78. Vossen trestuhodně přestřelil bránu.

78
    Další tutovka domácích, která nekončí gólem! Po pár odrazech ve vápně se do obrovské možnosti dostal Jelle Vossen, ale tentokrát trestuhodně přestřelil!

77
    Diaby se ocitl v obrovské šanci, ale i když si obešel brankáře tak míč do brány nedostal, jelikož ho na brankové čáře vykopl hostující obránce.

76
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Samuel Asamoah, přichází Kurt Abrahams.

76
    Hostí mají rohový kop.

75
    Ofsajd domácího hráče.

74
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Jordi Vanlerberghe.
    72. Abdoulay DIABY - 4:1

72
    Bruggy právě vstřelily branku!
    ABDOULAY DIABY dostal senzační přihrávku do běhu a poté umístil střelu k pravé tyči! Bruggy vedou už 4:1!

71
    Hosté se dožadovali faulu, ale místo toho jdou rychle dopředu domácí.

70
    Faul domácího hráče uprostřed hřiště.

68
    Dopředu jdou nyní hosté, ale nepovedený centr Legeara končí v autu.
    66. Diaby čtvrtý gól domácích nepřidal.

66
    Limbombe krásně poslal míč Diabymu, ale Pirard vytáhl senzační zákrok!
    65. Jelle VOSSEN - 3:1

65
    Říká se, že by faulovaný hráč neměl pokutový kop kopat, ale JELLE VOSSEN si na něj věřil a střelou k levé tyči posílá Bruggy do vedení 3:1!

65
    A rozhodčí ukazuje na pokutový kop!

64
    Rozhodčí se ale jde ještě podívat na videozáznam.
    64. Faul hostujícího brankáře Pirarda.

64
    Vormer si posunul míč kolem brankáře a ten ho následně fauloval.

63
    Byla nařízena penalta pro Bruggy.

62
    Cools skvěle nacentroval do vápna, ale ke střele nedošlo.
    61. Vossen přestřelil bránu.

61
    Jelle Vossen se ihned dostal do pořádné šance, ale poloprázdnou branku těsně přestřelil!

60
    Legear nezpracoval míč a ihned se ozvali domácí fanoušci.

59
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Jelle Vossen.

59
    Centr z přímého kopu Legeara našel hostujícího hráče, ale ten minul bránu hlavičkou.

58
    Nyní přišel faul Denswila na Boliho a hosté mají přímý kop.

57
    Mechele krásně tělem odstrčil Legeara, který je tak trošku provokatérem a domácí fanoušci ho nemají moc v oblibě, což potvrdil hlasitý potlesk a následné bučení.

56
    Poté přišel další centr, ale s ním si hosté poradili. Ovšem u míče jsou stále domácí.

55
    Ale střela Denswila skončila pouze ve zdi.

54
    Bruggy budou mít po faulu na Diabyho přímý kop z velmi solidní pozice!

53
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Emmanuel Bonaventure, přichází Abdoulay Diaby.

53
    Vormer vypálil pouze do blokujícího hráče. Následuje rohový kop pro Bruggy.

52
    Domácí měli minimálně dvě možnosti ke střele, ale vše skončilo u nepřesné přihrávky Coolse.
    51. Legearův pokus Hubert viděl a chytil.

51
    Jonathan Legear se krásně uvolnil a vypálil ránu k levé tyči, ovšem Hubert byl připraven a střelu v pohodě chytil.

50
    Emmanuel Bonaventure se ocitl v dalším ofsajdu.

49
    Nepřesná přihrávka domácích borců skončila pouze u obrany Sint-Truiden.

48
    Hosté s menšími problémy udrželi míč na svých kopačkách.

47
    Hned zkraje zápasu byl domácímu Dennisovi odpískán ofsajd.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

45+3
    45+3. Coolsova rána z voleje šla těsně vedle levé tyče.

45+3
    Limbombe si krásně obešel hráče na levé straně a následně nacentroval do vápna, kde z voleje vystřelil Dion Cools jen těsně vedle levé tyče!

45+2
    Anthony Limbombe si krásně přiťukl míč se spoluhráčem, ale jeho následná rána šla nad bránu Pirarda.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Goutas odkopl míč před nabíhajícím domácím útočníkem, následně Legear poslal domácího hráče k zemi.

44
    Mechele tělem odstrčil Goutase a rozhodčí píská faul.

44
    Bonaventure dlouho váhal co s míčem, až o něj přišel.

43
    Domácí se dostali až do vápna, kde přišel centr před bránu, ale hostující obránce si míč zpracoval na prsa a posléze míč z voleje vykopl do bezpečí.

42
    Střela hráče z celku Sint-Truiden skončila jenom daleko vedle pravé tyče.

41
    Decarli nyní zezadu sundal protihráče a dostává žlutou kartu.
    40. Stefano DENSWIL - 2:1

40
    A Bruggy jdou opět do vedení! Na rohový kop si nejvýš vyskočil STEFANO DENSWIL a hlavou k levé tyči dává gól na 2:1!
    39. Pirard vytáhl dva skvělé zákroky.

39
    Velká šance Bruggy, která neskončila gólem! Nejdřív musel jít hostující brankář až mimo vápno aby odkopl míč a poté dvěma skvělými zákroky podržel svůj tým nad vodou! Následuje rohový kop pro domácí.

38
    Nepřesná přihrávka Coolse končí za bránou Pirarda a ten se postará o odkop.

37
    Limbombe si míč hodně předkopl a pro něj si došel hostující brankář Pirard. Ovšem krátce po jeho výkopu mají míč opět domácí.

37
    Nyní drží domácí míč na půce Sint-Truidenu.

36
    Hosté se málem dostali do střely, ale oba dva hráči se nedomluvili a nakonec střela z nebezpečné pozice nepřišla.

35
    Nyní naprosto zbytečně sejmul Legear Vanakena, ale rozhodčí kartu netahá.

35
    Vanaken skvěle udržel míč na hrací ploše a poté nacentroval do vápna, ale tam se ke střele Bruggy nedostaly.

34
    Hostující brankář vrátil míč domácím, po tom co se přerušila hra kvůli jeho kolegy.

33
    Aut pro Bruggy a na hřišti je to malá válka, nyní na zemi leží po úderu hostující hráč Kitsiou, kterého měl zasáhnout domácí hráč, ale jak lze vidět z opakovaného záznamu, jeho obličeje se ani nedotkl.

33
    Legear neprošel přes Decarliho a u míče jsou domácí Bruggy.

32
    Domácí obránce odhlavičkoval míč před Legearem do zámezí.

31
    Domácí se dožadovali penalty, když ve vápně po centru spadl jeden z domácího celku, ale rozhodčí nepíská.

30
    Kotysch nyní strčil do Weslyho a píská se faul. Domácí mají přímý kop z pravé strany.

30
    Dimitros Goutas si pohlídal míč před Bonaventurou a následuje odkop od brány.

29
    Domácí lacině ztratili míč, ale po nepřesném centru hostů přišel i jejich faul, když se provinil Samuel Asamoah.

28
    Emmanuel Bonaventure ve vzduchu srazil Jorge Teixiru. Následně pak fauloval i Stefano Denswil.

27
    Hra pokračuje.

25
    Nyní jsou na hřišti doktoři, kteří ošetřují Kotycha.

24
    Sascha Kotych byl zasažen Weslym zezadu a ten dostává žlutou kartu.

23
    Ovšem nyní se Legear ocitl v ofsajdové pasti.

22
    Hosté se dopustili faulu ve středu hřiště, ale po gólu jsou o dost aktivnější.

21
    Limbombe vystřelil z pětadvaceti metrů, ale jeho rána šla pouze vedle pravé tyče.
    20. Jonathan LEGEAR - 1:1

20
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    Ale odpověď hostů je velmi rychlá, když centr z levé strany přistál přesně na hlavě JONATHANA LEGEARA a ten hlavou do pravé části brány srovnává! Brankář Hubert sice míč vykopl nohou, ale pouze do vnitřní boční sítě.
    18. Ruud VORMER - 1:0

18
    RUUD VORMEM si krásně obešel obránce ve vápně, když si dal míč na levou nohu, poté vystřelil a rána to byla nádherná, jelikož zapadla přímo do levé šibenice!

18
    Antunes zachytil nepřesnou přihrávku domácích, ale na hrací ploše míč neudržel.

17
    Po pěkné přihrávce se ke střele dostal hostující hráč, ale jeho rána šla pouze do rukou Huberta.

16
    Fabien Antunes si krásně míč pohlídal tělem a hosté rozjíždějí novou akci.

15
    S ním si poradila domácí obrana a následně se dopředu řítil Nakamba, ale hostující hráč mu míč vypíchl a odkopl do zámezí.

14
    Kitsiou krásně odebral míč Dennisovi skluzem. Nyní mají hosté rohový kop.

13
    Limbombe vybojoval rohový kop pro Bruggy.

12
    Hosté to zkoušejí po pravé straně, kde byl Legear, ale ten poté nenacentroval přesně a míč mají zpátky domácí Bruggy.

11
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Charis Charisis, přichází Alexis De Sart.

10
    Wesley se ocitl v obrovské šanci, ale bohužel pro domácí stal v ofsajdu.

10
    Hosté se nedomluvili, ale naštěstí to pro ně dopadlo dobře a míč skončil po jejích sražení v autu.

9
    Charis Charisis je nyní v péči lékařů a zápas pro něho pravděpodobně končí.
    8. Wesley těsně přestřelil bránu.

8
    Wesley si dal míč na pravačku a zpoza vápna vystřelil jen těsně nad bránu Pirarda.

7
    S ním si ovšem hostující obrana poradila a následně přišel útočný faul domácích.

7
    Wesley vystřelil na bránu, ale jeho rána byla zblokována a následuje rohový kop pro Bruggy.

6
    Po domácí chybě se ke střele dostal Charis Charisis, ale minul levou tyč minimálně o metr.

5
    Nepřesnou přihrávku zachytil hostující obránce.

4
    Bruggy si hned na začátku vytvářejí tlak a prozatím jsou to oni kdo dominují na hřišti.

3
    Domácí útočník dostal příliš dlouhou přihrávku a ta končí za bránou brankáře Pirarda.

2
    Hned na začátku byl domácím odpískán ofsajd.

1

Club Bruggy KV: Hubert – Decarli, Mechele, Denswil – D. Cools, Vormer (C), Nakamba, Limbombe – Vanaken, Wesley, Bonaventure.
    Náhradníci: Horvath – Diaby, Poulain, Simons, Vanlerberghe, Vlietinck, Vossen.

Sint-Truiden VV: Pirard – Kitsiou, Teixeira, Goutas, Kotysch, Antunes – Asamoah, Charisis, De Petter (C), Legear – Boli.
    Náhradníci: Steppe – Abrahams, Ayala, Bezus, De Norre, De Sart, Dussaut.

Rozhodčí: Bram van Driessche – Kevin Monteny, Mathias Hillaert.

Sint-Truiden VV:

Sint-Truiden se momentálně nachází na čtvrtém místě s třiadvaceti body. V posledním utkání přivítalo na své půdě Mouscron. Ve 35. minutě mohl Boli poslat Sint-Truiden do vedení, ovšem neproměnil penaltu. Až v nastaveném čase na konci zápasu spasil tým Goutas a St. Truiden vyhrálo 1:0. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Yohan Boli. Hlavním trenérem je Jonas De Roeck.

Club Bruggy KV:

Bruggy skončily v minulé sezóně na druhém místě ve skupině o titul a zajistily si kvalifikace Ligy Mistrů. V ní se utkaly proti Basaksehiru, ale po domácí remíze v Turecku prohrály a šly do předkola Evropské ligy. Tam se utkaly s AEK Athény, ale stejně jako v Lize Mistrů doma remizovaly a venku tentokrát v Řecku prohrály a s Evropskými poháry se rozloučily. V belgickém poháru hladce postoupily přes KSV Roeselare, kde vyhrály 5:1. V lize zatím vedou s třiceti body a náskokem pěti bodů na druhé Charleroi a k tomu ještě o zápas méně. Poslední zápas zavítaly na půdu Genku. Tam po prvním poločase prohrávaly 0:1 a ke konci zápasu v 90. minutě dostaly gól na 0:2. Nejlepším střelcem je devatenáctiletý Emmanuel Dennis, který se prosadil již pětkrát. Hlavním trenérem je Michel Preud'homme.

Posledních pět utkání Club Bruggy KV:

Jupiler League: Genk 2:0 Club Bruggy
    Jupiler League: Club Bruggy 1:0 Antverpy
    Jupiler League: Oostende 2:3 Club Bruggy
    Jupiler League: Club Bruggy 2:1 Gent
    Jupiler League: Charleroi 1:2 Club Bruggy

Ve 13. kole belgické Jupiler League se proti sobě postaví týmy Club Bruggy KV a Sint-Truiden VV. V minulé sezóně se tyto mužstva spolu utkala dvakrát. Jednou vyhrály Bruggy 1:0 a jednou byla remíza 2:2. Utkání bdue řídit hlavní rozhodčí Bram van Driessche, jeho asistenti budou Kevin Monteny a Mathias Hillaert. Hrát se bude na Jan Breydel stadion v Bruggy. Tento stadion nabídne kapacitu pro 29 042 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Michal Raška

Góly: 18. Vormer, 40. Denswil, 65. Vossen (pen.), 72. Diaby – 20. Legear

Karty:   24. Wesley (BGY), 41. Decarli (BGY)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 15:13.
    Club Bruggy KV: Hubert – Decarli, Mechele, Denswil – D. Cools, Vormer (C), Nakamba (74. Vanlerberghe), Limbombe – Vanaken, Wesley (59. Vossen), Bonaventure (53. Diaby).

Sint-Truiden VV: Pirard – Kitsiou, Teixeira, Goutas, Kotysch, Antunes – Asamoah (76. Abrahams), Charisis (11. De Sart), De Petter (C), Legear – Boli.

Rozhodca: Bram van Driessche – Kevin Monteny, Mathias Hillaert